Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υποτίθεται ότι η Google έχει ζητήσει οι εταιρίες να υποστηρίζουν τα κινητά τους με νέες εκδόσεις του android τουλάχιστον για 18 μήνες? Αρα δεν νομίζω ότι μας κάνει καμια χάρη η Samsung. Μέχρι τον χειμώνα (τουλάχιστον) θα πρέπει να το υποστηρίζει το i9000. Στη συνέχεια ας είναι καλά η cyanomodgen και θα δούμε και τα επόμενα android στο κινητό μας.

 

Οδηγός Εγκατάστασης CyanogenMod 9

 

Οδηγός Εγκατάστασης Slim ICS

 

 

 

Edited by Superuser
Προσθήκη mod
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υποτίθεται ότι η Google έχει ζητήσει οι εταιρίες να υποστηρίζουν τα κινητά τους με νέες εκδόσεις του android τουλάχιστον για 18 μήνες? Αρα δεν νομίζω ότι μας κάνει καμια χάρη η Samsung. Μέχρι τον χειμώνα (τουλάχιστον) θα πρέπει να το υποστηρίζει το i9000. Στη συνέχεια ας είναι καλά η cyanomodgen και θα δούμε και τα επόμενα android στο κινητό μας.

 

Όχι ακριβώς. Αυτό που είπανε είναι ότι τα κινητά που βγαίνουν από εδώ και πέρα θα υποστηρίζονται τουλάχιστον για 18 μήνες. Δεν νομίζω να κάνει χάρη σε κανένα, απλά το after sales support της Samsung έχει ανέβει και λογικά θα πάρει και Ice Cream (πιστεύω).

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς. Αυτό που είπανε είναι ότι τα κινητά που βγαίνουν από εδώ και πέρα θα υποστηρίζονται τουλάχιστον για 18 μήνες. Δεν νομίζω να κάνει χάρη σε κανένα, απλά το after sales support της Samsung έχει ανέβει και λογικά θα πάρει και Ice Cream (πιστεύω).

 

Αλεκο θα σου ελεγα τι θα παρει αλλα εχω καλους τροπους... :p:lol:

οχι οτι πρεπει να εχουμε παραπονο απο τη samsung για την υποστηριξη στο gs τουλαχιστον αλλα νομιζω οτι παει πολυ να παρει και την ice cream

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αλεκο θα σου ελεγα τι θα παρει αλλα εχω καλους τροπους... :p:lol:

οχι οτι πρεπει να εχουμε παραπονο απο τη samsung για την υποστηριξη στο gs τουλαχιστον αλλα νομιζω οτι παει πολυ να παρει και την ice cream

 

και γιατι μα νη τη παρουμε?ποτε δε ξερεις...μεχρι και 2.3.4 ηταν εκπληξη.για να μην πω για αυτη την 2.3.5.....ειδωμεν αδερφια!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και γιατι μα νη τη παρουμε?ποτε δε ξερεις...μεχρι και 2.3.4 ηταν εκπληξη.για να μην πω για αυτη την 2.3.5.....ειδωμεν αδερφια!

 

γιατι απο 2.3.3 σε 2.3.4 ειναι μια μικρη αναβαθμιση, οπως και απο 2.3.4 σε 2.3.5 ειναι σχεδον μηδαμινες οι διαφορες

ενω απο 2.3 σε 2.4 ειναι ολοκληρωτικη αναβαθμιση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

γιατι απο 2.3.3 σε 2.3.4 ειναι μια μικρη αναβαθμιση

ενω απο 2.3 σε 2.4 ειναι ολοκληρωτικη αναβαθμιση

 

ναι δε διαφωνω αλλα αν δεν θελει τρελο hardware για να τρεχει ομαλα γιατι οχι?λεω εγω τωρα....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι δε διαφωνω αλλα αν δεν θελει τρελο hardware για να τρεχει ομαλα γιατι οχι?λεω εγω τωρα....

 

Δεν είναι θέμα hardware, γιατί το Nexus S που έχει ακριβώς το ίδιο hardware θα αναβαθμιστεί κανονικά. Απλά η sammy δεν θα διαθέσει πόρους για κάτι τέτοιο...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

ναι δε διαφωνω αλλα αν δεν θελει τρελο hardware για να τρεχει ομαλα γιατι οχι?λεω εγω τωρα....

 

το hw του gs θα πληρει τις προυποθεσεις 100%

απλα μετα μπαινει και ο παραγοντας marketing που ειναι πολυ περιπλοκος...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το hw του gs θα πληρει τις προυποθεσεις 100%

απλα μετα μπαινει και ο παραγοντας marketing που ειναι πολυ περιπλοκος...

 

αυτο ειναι δεδομενο.ο μονος λογος για μενα που λογικα δε θα την παρουμε,επισημα τουλαχιστον,ειναι το SII

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μη λες ποτέ, λέει ο σοφός λαός.

Και θα κλείσω αυτό το off-topic επισημαίνοντας ότι 2.3.5 δεν έχει βγει ούτε leaked ούτε κανονική για το sgs2...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να το πάρει μιας και φήμες κάνουν λόγο οτι το σημαντικό update δεν θα είναι τελικά το ice cream αλλα το jelly bean.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να το πάρει μιας και φήμες κάνουν λόγο οτι το σημαντικό update δεν θα είναι τελικά το ice cream αλλα το jelly bean.

 

ας φτασουμε στο παγωτο και βλεπουμε.εγω πιστευω πως θα μεινουμε με την 2.3.5 βασικα και τελος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ας φτασουμε στο παγωτο και βλεπουμε.εγω πιστευω πως θα μεινουμε με την 2.3.5 βασικα και τελος.

 

Ολο έτσι νομίζουμε και τελικά έχουμε πάρει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο όλες τις αναβαθμίσεις, το θέμα δεν είναι να σου δώσουν τα update με το kies αλλά να τις φτιάξουν.

 

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://www.change.org/petitions/wwwsamsungcom-distribution-of-ice-cream-sandwich-version-for-users-of-the-samsung-i9000#

 

Οποιος θέλει να ζητήσει απο την Samsung να δώσει το ics στη συσκευή μας... ιδού! :happy:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

http://www.change.org/petitions/wwwsamsungcom-distribution-of-ice-cream-sandwich-version-for-users-of-the-samsung-i9000#

 

Οποιος θέλει να ζητήσει απο την Samsung να δώσει το ics στη συσκευή μας... ιδού! :happy:

 

Και θα το δουν αυτό?

Link to comment
Share on other sites

http://www.change.org/petitions/wwwsamsungcom-distribution-of-ice-cream-sandwich-version-for-users-of-the-samsung-i9000#

 

Οποιος θέλει να ζητήσει απο την Samsung να δώσει το ics στη συσκευή μας... ιδού! :happy:

+1 από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα να μη βγει δε θα βγει ανεπίσημα? Αν ναι πότε να την περιμένουμε περίπου?

 

Ανεπίσημα θα την πάρουμε σχεδόν σίγουρα στην Cyanogenmod 9. (Δε θα υπάρξει 8 λογικά) Για να βγει όμως η cyanogen πρέπει πρώτα η google να δώσει τον κώδικα του project, πράγμα που δεν έχει γίνει ακόμα. Οπότε κανείς δεν ξέρει σίγουρα ακόμα το πότε θα βγει το παγωτό ανεπίσημα αφού δεν έχει ξεκινήσει καν αυτό το project.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pressbyte.com/6388/android-40-ics-ported-samsung-galaxy-sgs/

τι ειναι αυτο ρε παιδια , κατω εχει και download , το κανονικο ειναι ???????????

Δηλαδη τι σημαίνει ported version ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.pressbyte.com/6388/android-40-ics-ported-samsung-galaxy-sgs/

τι ειναι αυτο ρε παιδια , κατω εχει και download , το κανονικο ειναι ???????????

Δηλαδη τι σημαίνει ported version ?

 

Είναι αυτό αλλά, όπως λέει και στην αρχή, είναι ακόμα υπό δοκιμή και δεν είναι έτοιμο για καθημερινή χρήση.

Όταν βγει το ICS για το κινητό μας θα σκάσει βόμβα στο forum!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pressbyte.com/6388/android-40-ics-ported-samsung-galaxy-sgs/

τι ειναι αυτο ρε παιδια , κατω εχει και download , το κανονικο ειναι ???????????

Δηλαδη τι σημαίνει ported version ?

 

Αν είναι το port του galnet, έχει γίνει εδώ και δύο εβδομάδες κοντά. Δεν είναι καθόλου λειτουργικό. Το κινητό απλά bootάρει και μπορείς να χρησιμοποιήσεις το touchscreen αλλά με πολλά προβλήματα. Παρολα αυτα τις τελευταίες δύο μέρες τα πράγματα έχουν βελτιωθεί πολυ στο xda. Ήδη έχει διορθωθεί το touchscreen, λειτουργεί ο ήχος κα το 2g/3g και όλα τα προβλήματα σιγά σιγά διορθώνονται. Όλα αυτα χάρη στον χρήστη onecosmic που πήρε το θεμα ζεστα και ευτυχώς γι όλους μας οι κόποι του αποδίδουν καρπούς. :-)

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν είναι στo xda: ICS port alpha version

πολύ καλή δουλειά μεσα σε 7 μέρες μόνο!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν είναι στo xda: ICS port alpha version

πολύ καλή δουλειά μεσα σε 7 μέρες μόνο!

 

Όπα τι 7 μέρες? Ο κώδικας προχτές βγήκε και μάλιστα ένα μέρος του και όχι ολόκληρος. Τι port είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Όπα τι 7 μέρες? Ο κώδικας προχτές βγήκε και μάλιστα ένα μέρος του και όχι ολόκληρος. Τι port είναι αυτό?

Το thread στο xda του Onecosmic ξεκίνησε στις 9/11. Αρχικά τα παιδιά δούλευαν με το SDK (αν το λέω σωστά!) τώρα είναι version 4.0.1_r1

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...