Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω κι εγω. Δεν το ειχα δει ποτε γιατι το φορτιζω ανοιχτο. Μενει γκριζα η μπαταρια και εχει ενα κυκλακι κολλημενο στο κεντρο. Τι ακυρο bug ειναι αυτο?!

 

Πολυ ακυρο, μου θυμισε τις πρωτες nightly εποχης cm7 :(

Τωρα που το σκεφτομαι ομως, μπορει να φταιει και ο κερνελ (semaphore 1.0.0s) διοτι με τον στοκ δεν το δοκιμασα...οποιος εχει μεινει ακομη με στοκ (αν και δεν το νομιζω :p) ας το δοκιμασει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ ακυρο, μου θυμισε τις πρωτες nightly εποχης cm7 :(

Τωρα που το σκεφτομαι ομως, μπορει να φταιει και ο κερνελ (semaphore 1.0.0s) διοτι με τον στοκ δεν το δοκιμασα...οποιος εχει μεινει ακομη με στοκ (αν και δεν το νομιζω :p) ας το δοκιμασει...

 

Με στοκ ειμαι και το κανει....

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ ειμαι και το κανει....

 

Ειναι τραγικο...:o

Ελπιζω να διορθωθει ομως στη συνεχεια γιατι ειναι εκπληκτικη αυτη η ρομ..!!!

Παντως ουτε στην 3.3 που βκηκε μολις χθες γινεται..Αναμενουμε :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει κανονικά απλα λειπει το charging animation. Μπορείτε να το πάρετε απο αλλη rom στο φακελο νομιζω system/media. Συμβαίνει και σε άλλες rom
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει κανονικά απλα λειπει το charging animation. Μπορείτε να το πάρετε απο αλλη rom στο φακελο νομιζω system/media. Συμβαίνει και σε άλλες rom

 

έχει αναφερθεί εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24685161 και έχουν ανεβάσει το animation ;-)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει κανονικά απλα λειπει το charging animation. Μπορείτε να το πάρετε απο αλλη rom στο φακελο νομιζω system/media. Συμβαίνει και σε άλλες rom

έχει αναφερθεί εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24685161 και έχουν ανεβάσει το animation ;-)

 

Thanks παιδες:) Δεν το γνωριζα !!!

Να εισται καλα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζετε kernel στη slim κανετε clear unit.d? διέγραψα ολα τα scripts για να βάλω το semaphore. Aν τα βάλω ξανα με copy-paste και αλλάξω τα permission λέτε να δουλέψουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρονια Πολλά

ειμαι απο χθες slim3 και μου αρεσει αρκετα.

Αν μπορει καποιος να μου πει αν γίνεται απο το αρχικο boot animation να βγαλω του semaphore

ή αν υπάρχει καπου το αρχικό της slim μόνο να το κατεβάσω.? (αν γινεται με οδηγία εγκαταστασης :rolleyes:)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζετε kernel στη slim κανετε clear unit.d? διέγραψα ολα τα scripts για να βάλω το semaphore. Aν τα βάλω ξανα με copy-paste και αλλάξω τα permission λέτε να δουλέψουν?

Ο semaphore νομίζω τα σβήνει όλα και βάζει τα δικά του. Εγώ όταν πήγα πάλι σε στοκ κέρνελ τα άφησα όλα όπως ήταν και απλά κοίταξα να υπάρχουν μέσα του στοκ κέρνελ τα scripts. (είχα πάρει ένα zip του semaphore :innocent: και χρησιμοποίησα το script του για να περάσω τον στοκ κέρνελ, για αυτό είδα ότι σβήνει τον φάκελο με τα scripts) Νομίζω πως ο κάθε kernel θα χρησιμοποιεί τα δικά του scripts :wacko:

Για το init.d δε ξέρω. (γενικώς δε σε φώτισα και πολύ με την απάντηση, αλλά anyway)

Καλησπέρα και Χρονια Πολλά

ειμαι απο χθες slim3 και μου αρεσει αρκετα.

Αν μπορει καποιος να μου πει αν γίνεται απο το αρχικο boot animation να βγαλω του semaphore

ή αν υπάρχει καπου το αρχικό της slim μόνο να το κατεβάσω.? (αν γινεται με οδηγία εγκαταστασης :rolleyes:)

ευχαριστώ

Κάτσε δηλαδή σου γράφει semaphore και μετά δεν σου δείχνει το bootanimation της ρομ?

Εσύ μπορείς να αλλάξεις το δεύτερο που εμφανίζετα που φορτώνει η slim. Βρίσκεται στον φάκελο /system/media και είναι το αρχείο bootanimation.zip (αν θες το αρχικό, θα το βρεις στο base zip τις ρομ στο φάκελο system/media)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε δηλαδή σου γράφει semaphore και μετά δεν σου δείχνει το bootanimation της ρομ?

Εσύ μπορείς να αλλάξεις το δεύτερο που εμφανίζετα που φορτώνει η slim. Βρίσκεται στον φάκελο /system/media και είναι το αρχείο bootanimation.zip (αν θες το αρχικό, θα το βρεις στο base zip τις ρομ στο φάκελο system/media)

Νικο, οταν bootarει εμφανιζεται το εικονιδιο του sema (με τα 3 γραναζια) και μετα μπαινει το bootanimation της σλιμ.Υποθετω οτι ο φιλος εννοει αν υπαρχει τροπος να εμφανιζεται το anim. της σλιμ MONO χωρις του semaphore...:rolleyes:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Νικο, οταν bootarει εμφιλανιζεται το εικονιδιο του sema (με τα 3 γραναζια) και μετα μπαινει το bootanimation της σλιμ.Υοθετω οτι ο φιλος εννοει αν υπαρχει τροπος να εμφανιζεται το anim. της σλιμ MONO χωρις του semaphore...:rolleyes:

 

Αυτό δε γίνεται, μόνο αυτός που φτιάχνει τον κέρνελ μπορεί να βγάλει το πρώτο...

Το bootanimation.zip αφορά το δεύτερο που εμφανίζεται.

 

Edit: Έβαλα και τα αρχεία για την φόρτιση της μπαταρίας, thanks :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε γίνεται, μόνο αυτός που φτιάχνει τον κέρνελ μπορεί να βγάλει το πρώτο...

Το bootanimation.zip αφορά το δεύτερο που εμφανίζεται.

 

Edit: Έβαλα και τα αρχεία για την φόρτιση της μπαταρίας, thanks :D

 

Επειδη δεν τα χω περασει ακομη, τα κανεις extract απο το .zip αρχειο και τα περνας ολα στο system/media...σωστα ετσι..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν τα χω περασει ακομη, τα κανεις extract απο το .zip αρχειο και τα περνας ολα στο system/media...σωστα ετσι..;

 

Ναι! Μπορεί να φτιάξω σε λίγο κάνα zip για install μέσω cwm αν βρω όρεξη :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Μπορεί να φτιάξω σε λίγο κάνα zip για install μέσω cwm αν βρω όρεξη :p

 

Ε θα περιμενω τοτε...:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε γίνεται, μόνο αυτός που φτιάχνει τον κέρνελ μπορεί να βγάλει το πρώτο...

Το bootanimation.zip αφορά το δεύτερο που εμφανίζεται.

 

Edit: Έβαλα και τα αρχεία για την φόρτιση της μπαταρίας, thanks :D

 

Τα 3 γραναζια δεν ηθελα..αλλα οκ, δεν μπορει να τα εχεις ολα :)

...επειδη κατεβασα το αρχεια για την μπαταρια απο το σαιτ της slim, δεν μπαινει με cmw απλά?

http://www.slimroms.com/addonsmods.htm ή ειναι κάτι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 γραναζια δεν ηθελα..αλλα οκ, δεν μπορει να τα εχεις ολα :)

...επειδη κατεβασα το αρχεια για την μπαταρια απο το σαιτ της slim, δεν μπαινει με cmw απλά?

http://www.slimroms.com/addonsmods.htm ή ειναι κάτι αλλο?

 

Ακριβως δυο ποστ πιο πανω βρισκεται η απαντηση :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Νικο, οταν bootarει εμφανιζεται το εικονιδιο του sema (με τα 3 γραναζια) και μετα μπαινει το bootanimation της σλιμ.Υποθετω οτι ο φιλος εννοει αν υπαρχει τροπος να εμφανιζεται το anim. της σλιμ MONO χωρις του semaphore...:rolleyes:

 

Ότι μπαίνει-βγαίνει! Το ζητούμενο είναι πώς?! :blink:

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ότι μπαίνει-βγαίνει! Το ζητούμενο είναι πώς?! :blink:

 

Κάνε compile έναν δικό σου kernel και βάλε ότι θέλεις για kernel animation ;)

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Charge animation (cwm install)

 

Ενημερώστε αν δουλεύει , εγώ το δοκίμασα πάντως :p

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιος ο Νικολας :)

Thanks man :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Charge animation (cwm install)

 

Ενημερώστε αν δουλεύει , εγώ το δοκίμασα πάντως :p

ευχαριστώ και εγω:)

για να μου φυγει η απορια στο σαιτ της σλιμ που λεει το παρακάτω τι ειναι?

 

All flashable zip files via CWM

Charging Animation

 

http://www.slimroms.com/addonsmods.htm

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και εγω:)

για να μου φυγει η απορια στο σαιτ της σλιμ που λεει το παρακάτω τι ειναι?

 

All flashable zip files via CWM

Charging Animation

 

http://www.slimroms.com/addonsmods.htm

 

Όντως αυτό για την μπαταρία είναι και για install από cwm!!! Τώρα το είδα. :lol: Ε δε πειράζει χρησιμοποιείστε εκείνο αν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν φυγω απο ics εντυσα λιγακι το αγαπημενο μου πληκτρολογιο (Htc ime mod) και το εκανα συμβατο με το παγωτακι... Το εχω ανεβασει εδω για οποιον ενδιαφερεται...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λιγο πριν φυγω απο ics εντυσα λιγακι το αγαπημενο μου πληκτρολογιο (Htc ime mod) και το εκανα συμβατο με το παγωτακι... Το εχω ανεβασει εδω για οποιον ενδιαφερεται...

 

Μπήκε στο πρώτο post!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...