Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε πάλι; Εκεί που θέλανε κοντά στα 200MB για την ROM και μας δίνανε 300 περίπου για όλα τα άλλα ξαφνικά ανακάλυψαν τον μαγικό τρόπο για να κάνουν το κινητό να ανασάνει;

Πάω να περάσω και εγώ με την σειρά μου τον Semaphore για να δω πως θα είναι το κινητό με 387MB RAM!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν σε πρόλαβα!

 

Μας ήρθε απο Κίνα kernel με 420 ΜΒ μνήμης!

 

 

(βέβαια δεν έχει φωτογραφοβίντεο και HW decoding αλλά νταξ... :lol:)

 

Έχει 2-3 μέρες περίπου ο κινέζος.

Δεν με τράβηξε καθόλου γιατί ειναι no name..!

 

Πάω να περάσω και εγώ με την σειρά μου τον Semaphore για να δω πως θα είναι το κινητό με 387MB RAM!:D

 

Θα είναι χωρίς βίντεο :p!

Ενώ Slim 3+0.9.8sbm= 400mb ram χωρίς 720p απλά :D!

 

Δεν δίστασα ΟΥΤΕ δευτερόλεπτο να ξηλώσω τη cm! :lol:

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είδα αλλά θέλω να τον βάλω για δοκιμή μέχρι να το υποστηρίξουν και στην CM9 το βίντεο (δεν φαντάζομαι να αργήσουν).

Επίσης πάω να φλασάρω την nightly.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε πάλι; Εκεί που θέλανε κοντά στα 200MB για την ROM και μας δίνανε 300 περίπου για όλα τα άλλα ξαφνικά ανακάλυψαν τον μαγικό τρόπο για να κάνουν το κινητό να ανασάνει;

Πάω να περάσω και εγώ με την σειρά μου τον Semaphore για να δω πως θα είναι το κινητό με 387MB RAM!:D

 

 

Να πούμε ότι ο τύπος που έφτιαξε την Slim έκανε κάποιες τροποποιήσεις στην rom ώστε να είναι συμβατή με τον semaphore kernel που δίνει τα 387 MB χωρίς να υπάρχει πρόβλημα με καμία λειτουργία του κινητού. Αν κάποιος περάσει τον kenrel αυτό σε κάποια άλλη ICS (πχ CM9) είναι αβέβαιο τι θα λειτουργεί και τι όχι. To ;ιδιο ισχύει και για τον bm semaphore (400 MB). Αν μπει σε Slim ICS, χάνεται μόνο το HD video recording. Αν μπει σε άλλη ICS που δεν είναι κατάλληλα μονταρισμένη πιθανόν να υπάρχουν και άλλα πράγματα που δεν θα λειτουργούν σωστά.

 

Κάποιος στο xda αναφέρει ότι:

"Both 0.9.8s and 0.9.8sbm break ALL video recording & playback if you use them on a ROM other than Slim-ICS."

 

Επίσης πάω να φλασάρω την nightly.:p

 

Φαίνεται ότι η κυκλοφορία της 4.0.4 απο την google έκανε τον pawitp να αφήσει το διάβασμα στην άκρη για λίγο :)

Edited by mindfield
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

http://slimics.haxer.org/Slim_ICS/3.0/

 

3.0_I9000_Essentials.zip 29-Mar-2012 05:11 18M

Base_3.0.zip 28-Mar-2012 11:05 58M

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Στη Slim ICS "πρέπει" να περάρουμε και το deep Idle script ή κάνει την ίδια δουλεία ο Sema?

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεία από τον παρακάτω σύνδεσμο

http://slimics.haxer.org/Slim_ICS/3.0/

κατεβάζουμε και περνάμε μέσω cwm για την slim?

Άντε βρε παιδιά θα απαντήσει κανείς??

Edited by georgatha
Θανάσης.
Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεία από τον παρακάτω σύνδεσμο

http://slimics.haxer.org/Slim_ICS/3.0/

κατεβάζουμε και περνάμε μέσω cwm για την slim?

Άντε βρε παιδιά θα απαντήσει κανείς??

 

Το base και το i9000 essentials.

Φλασαρεις base και καπακι το essentials.

Μετά reboot και έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Το base και το i9000 essentials.

Φλασαρεις base και καπακι το essentials.

Μετά reboot και έτοιμος.

 

αν την βαλω ερχομενος απο jw1 θελει και τα wipes πριν το φλασαρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς παρεξήγηση αλλά αν κάνετε τέτοιες ερωτήσεις ίσως πρέπει να διαβάσετε τους οδηγούς πρώτα. Οχι για να μην ενοχλείτε τους υπόλοιπους αλλά για να μην χαλάσετε τα κινητά σας.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω φλασαρει αρκετες φορες , απο froyo, σε gingerbread , σε ics, εχω βαλει το 3-button combo στο κινητο , οποτε ξερω πανω κατω καποια πραγματακια.

απλα ενω προσπαθω να βαλω την slim ics μου βγαζει οτι assert failed:run program("/tmp/updater.sh")

E: Error in /sdcard/Base_3.0.zip (Status 7) installation aborted

και δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.

Edited by akismei
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εχω φλασαρει αρκετες φορες , απο froyo, σε gingerbread , σε ics, εχω βαλει το 3-button combo στο κινητο , οποτε ξερω πανω κατω καποια πραγματακια.

απλα ενω προσπαθω να βαλω την slim ics που βγαζει οτι failed.:( και δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.

 

Ξανακατέβασε την.

Μπορεί να είναι corrupted το αρχείο.

 

Επίσης αν έχεις semaphore 2.5, γύρνα σε 2.4 πρώτα.

 

οταν λεμε "φλασαρεις" εννοειται το "install zip from sd card"?

 

Ναι

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ την slim, μόνο θεματάκι ότι έπρεπε να φλασάρω το μόντεμ της JVU αφού με το μόντεμ της slim είχα ένδειξη no service.

Δυστυχώς δεν έχει ούτε ελληνικό μενού ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο (θα δοκιμάσω να της βάλω αυτό της cm9). Κατα τα άλλα είναι πιο γρήγορη απο την CM9 χωρίς καμία αμφιβολία. Ο Browser είναι πολύ γρήγορος (αμεσο redraw σε βαριά sites όπως το in.gr!) η εμφάνιση του app history γίνεται αμέσως, ότι κάνω γίνεται πιο σβέλτα απο ότι στην CM9 (που για να μην παρεξηγηθώ μέχρι στιγμης θεωρούσα ταχύτατη, ε πλέον την θεωρώ απλά γρήγορη :)

Ελεγχος multitasking: Με ανοιχτά Browser, Gmail, Playstore και ρυθμίσεις έχω 220 MB ελέυθερα :happy:

 

Το κινητό μου είναι χαρούμενο νομίζω :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι που είπες ότι δεν έχει Ελληνικά!

Στην CM9 (4.0.4) πάντως υπάρχει μεγάλη βελτίωση στον Browser (αυτό παρατήρησα εγώ τουλάχιστον). Στο in.gr το redraw είναι επίσης άμεσο!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι που είπες ότι δεν έχει Ελληνικά!

Στην CM9 (4.0.4) πάντως υπάρχει μεγάλη βελτίωση στον Browser (αυτό παρατήρησα εγώ τουλάχιστον). Στο in.gr το redraw είναι επίσης άμεσο!:D

 

Νίκο με την build 17 ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά η slim είναι μια ταχύτητα επάνω.

Τα ελληνικά στο μενού δεν με ενδιαφέρουν. Για πληκτρολόγιο θα δω αν γίνεται να βάλω το πληκτρολόγιο της cm9 (ξέρει κανένας?)

και θα περάσω και το swype κλασσικά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ την slim, μόνο θεματάκι ότι έπρεπε να φλασάρω το μόντεμ της JVU αφού με το μόντεμ της slim είχα ένδειξη no service.

Δυστυχώς δεν έχει ούτε ελληνικό μενού ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο (θα δοκιμάσω να της βάλω αυτό της cm9). Κατα τα άλλα είναι πιο γρήγορη απο την CM9 χωρίς καμία αμφιβολία. Ο Browser είναι πολύ γρήγορος (αμεσο redraw σε βαριά sites όπως το in.gr!) η εμφάνιση του app history γίνεται αμέσως, ότι κάνω γίνεται πιο σβέλτα απο ότι στην CM9 (που για να μην παρεξηγηθώ μέχρι στιγμης θεωρούσα ταχύτατη, ε πλέον την θεωρώ απλά γρήγορη :)

Ελεγχος multitasking: Με ανοιχτά Browser, Gmail, Playstore και ρυθμίσεις έχω 220 MB ελέυθερα :happy:

 

Το κινητό μου είναι χαρούμενο νομίζω :)

 

Εντάξει αυτη η Slim ειναι απλα SuperFast... με το πληκτρολογιο αμα βρεις τιποτα μου λες... ασχετο εμενα μου αρεσει το HTC_IME, ομως σε ICS οσα διαφορετικα και αν εβαλα δεν παίζουν, μηπως εχει κανεις καμια ιδέα??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Νίκο με την build 17 ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά η slim είναι μια ταχύτητα επάνω.

Τα ελληνικά στο μενού δεν με ενδιαφέρουν. Για πληκτρολόγιο θα δω αν γίνεται να βάλω το πληκτρολόγιο της cm9 (ξέρει κανένας?)

και θα περάσω και το swype κλασσικά.

 

Εντάξει αυτη η Slim ειναι απλα SuperFast... με το πληκτρολογιο αμα βρεις τιποτα μου λες... ασχετο εμενα μου αρεσει το HTC_IME, ομως σε ICS οσα διαφορετικα και αν εβαλα δεν παίζουν, μηπως εχει κανεις καμια ιδέα??

 

Αφού ξεκίνησαν οι nightlies θα μείνω στην CM9 για να δω τι καινούργιο θα βγει.

Κατεβάστε το LatinIME.apk και βάλτε το στο /system/app με τα σωστά permissions και κάντε επανεκκίνηση. Λογικά μετά θα έχετε Ελληνικά. Κάντε ένα bakup πρώτα το αρχικό LatinIME.apk για σιγουριά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεκίνησαν οι nightlies θα μείνω στην CM9 για να δω τι καινούργιο θα βγει.

Κατεβάστε το LatinIME.apk και βάλτε το στο /system/app με τα σωστά permissions και κάντε επανεκκίνηση. Λογικά μετά θα έχετε Ελληνικά. Κάντε ένα bakup πρώτα το αρχικό LatinIME.apk για σιγουριά.

 

ωραίος ρε μαν και είχα φάει τον κόσμο να το βρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού ξεκίνησαν οι nightlies θα μείνω στην CM9 για να δω τι καινούργιο θα βγει.

Κατεβάστε το LatinIME.apk και βάλτε το στο /system/app με τα σωστά permissions και κάντε επανεκκίνηση. Λογικά μετά θα έχετε Ελληνικά. Κάντε ένα bakup πρώτα το αρχικό LatinIME.apk για σιγουριά.

 

Τέλειο , παίζει άψογα!!! :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι που είπες ότι δεν έχει Ελληνικά!

Στην CM9 (4.0.4) πάντως υπάρχει μεγάλη βελτίωση στον Browser (αυτό παρατήρησα εγώ τουλάχιστον). Στο in.gr το redraw είναι επίσης άμεσο!:D

 

Υπαρχει περιπτωση αν προσθεσουμε το αρχειο language για ελληνικα ( δε θυμαμαι σε ποιο φακελο ειναι) απο αλλη rom (Aosp) να δουλεψει και να εχει ελληνικα? σε μενα στην slim δεν παιζει το play store ( ουτε στα 240 ουτε στα 182dpi)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί την Dark Knight v.3, να την ανεβάσει κάπου και να δώσει το link;

Δυστυχώς ο dev έχει στο thread της rom ΜΟΝΟ την v.4 (ή υπάρχει και η v.3 και δεν την είδα; !!), η οποία έχει bugs.

 

Ευχαριστώ.

 

 

Swyped from my HTC Desire with Sense 3.5 using Tapatalk 2 Beta-4

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

H blue lightning του BHuvan goyal έγινε Ιnfinitum με νέο thread στο xda

Για όσους ηθελα να βάλουν test version for slim ICS semaphore 0.9.8s (387MB available ram/ 399MB bm ) αλλα βρήκαν την slim πολύ σπαρτιάτικη (πχ εγώ:lol:), η νέα blue infinitum θα υποστηρίζει τον Κερνελ.

"guys, i am adding that patch for video recording and playback in new rom with 390 mb of ram, new rom will come with new midnight. Also i am stripping the new rom down as far as i can without removing important things"

Μύνημα του BHuvan goyal στις 13:14 σήμερα!

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...