Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν υπαρχει.

 

Τι θελεις να κανεις?

 

Eχω βάλει μια εφαρμογή και το εικονίδιο δεν φεύγει...

Καλά μιλάμε τρελαίνομαι όταν ξέρω ότι το κινητό έχει ένα εικονίδιο για την πλάκα...

Νιώθω πως είναι χαλασμένο...

 

Τι να πείς τα θέλω όλα τέλεια!! :-D

 

Έβαλα το Sensor Me διέγραψα από όπου υπάρχει το εικονίδιο και την εφαρμογή αλλά ακόμα επιμένει το εικονίδιο και δεν σβήνεται...!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβασα το python (νομιζω απο το κανονικο site) το εβαλα και μου λεει οτι η εγκατασταση ολοκληρωθηκε αλλα εικονιδιο δεν εμφανιζει.Ο λογος που θελω να το βαλω ειναι οτι για το Smartmovie που μου προτεινατε για να εγκατασταθει το patch λεει χρεαζεται το τελευταιο python και το modulepack.Εδω ειναι το προλημα.Πες οτι το python εγκαθισταται χωρις εικονιδιο αλλα το module pack που το βρισκω τι ειναι και τι κανει?Κατεβασα ενα αλλα μολις παταω να εγκατασταθει μου λεει οτι δεν υποστηριζεται.Παρεπιπτοντως το ιδιο μου λεει και στο patch αλλα νομιζω οτι για αυτο το λογο ζηταει το python και το module pack.Αμα τα εγκαταστησω λογικα θα δουλευει.Το προβλημα ομως ειναι με το module pack.Βοηθειστε αν μπορειται τι να κανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η υποστήριξη της Python δεν εμφανίζει κάποιο εικονίδιο.

Το megaPyModulePack v2.01 το βρίσκεις xxxxxxx.

Και εδώ είναι μια μικρή επεξήγηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

It works ONLY if you uninstall previous versions of Python, Python Script Shell and MegaPymodule Pack.

Διάβασε τα σχόλια που έχει το forum...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα πριν καμια εγκατεστημενη εκδοση.Αυτη που κατεβασα και εγκατεστησα ειναι η ιδια με αυτη που μου ειπες.Αλλα και παλι πως γινεται η απεγκατασταση?Χρεαζεται και το Python Script Shell?

 

Την απεγκατεστησα απο τη διαχειρηση εφαρμογων την ξανα εγκατεστηασα αλλα τα ιδια.

Make sure you have pykeylock and RDA Accelerometer plugins uninstalled, too.Αυτο που αναφερουν στα σχολια εγω πως το κανω?Και το Python Script Shell που το βρισκω και σε τι χρησημευει.Sorry αν σε κουρασα και ευχαριστω για τις αμμεσες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Την απεγκατεστησα απο τη διαχειρηση εφαρμογων την ξανα εγκατεστηασα αλλα τα ιδια.

Make sure you have pykeylock and RDA Accelerometer plugins uninstalled, too.Αυτο που αναφερουν στα σχολια εγω πως το κανω?Και το Python Script Shell που το βρισκω και σε τι χρησημευει.Sorry αν σε κουρασα και ευχαριστω για τις αμμεσες απαντησεις.

γιαυτο η εκδοση 2.01 δεν εμπαινε σε μενα νο ματερ γουατ? πρπει να βγαλω το Accelerometer που εχει απο μεσα μονο του το ν82?

αν ναι πως το κανω αυτο?

θενξ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει το handy shell αλλα για καποιο λογο ενω ολα τα μηνυματα μου ειναι διαβασμενα μου βγαζει οτι εχω 27 μην αδιαβαστα στην οθονη την κεντρικη.

Ξερετε μηπως τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βγει τελικά κανά πρόγραμμα που να κρύβει τα MMS όπως γίνεται ήδη με τα SMS που το κάνουν ένα σωρό προγράμματα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread για να ρωτήσω, αλλα επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα το fring ξέρετε αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για να μιλάω μέσω skype? χρησιμοποιώ τρόπο σύνδεσης wind 3g. please help
E71 junkie
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το SmartMovie το οποίο υποστηρίζει υπότιτλους σε αρχεία sub.

 

Πως μετατρεπω .srt σε .sub?Δοκιμασα να τα μετατρεψω με το subtitle workshop αλλα εχει μεσα 10 μορφες που τελειωνουν σε .sub.

Link to comment
Share on other sites

Eχω βάλει μια εφαρμογή και το εικονίδιο δεν φεύγει...

Καλά μιλάμε τρελαίνομαι όταν ξέρω ότι το κινητό έχει ένα εικονίδιο για την πλάκα...

Νιώθω πως είναι χαλασμένο...

 

Τι να πείς τα θέλω όλα τέλεια!! :-D

 

Έβαλα το Sensor Me διέγραψα από όπου υπάρχει το εικονίδιο και την εφαρμογή αλλά ακόμα επιμένει το εικονίδιο και δεν σβήνεται...!

Δοκιμασες το παρακατω?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2645216#post2645216

 

 

Δεν ειχα πριν καμια εγκατεστημενη εκδοση.Αυτη που κατεβασα και εγκατεστησα ειναι η ιδια με αυτη που μου ειπες.Αλλα και παλι πως γινεται η απεγκατασταση?Χρεαζεται και το Python Script Shell?

 

Την απεγκατεστησα απο τη διαχειρηση εφαρμογων την ξανα εγκατεστηασα αλλα τα ιδια.

Make sure you have pykeylock and RDA Accelerometer plugins uninstalled, too.Αυτο που αναφερουν στα σχολια εγω πως το κανω?Και το Python Script Shell που το βρισκω και σε τι χρησημευει.Sorry αν σε κουρασα και ευχαριστω για τις αμμεσες απαντησεις.

 

γιαυτο η εκδοση 2.01 δεν εμπαινε σε μενα νο ματερ γουατ? πρπει να βγαλω το Accelerometer που εχει απο μεσα μονο του το ν82?

αν ναι πως το κανω αυτο?

θενξ

 

Το megapymodulepack ειναι ενα πακετο που περιεχει ολα τα βοηθητικα .sis αρχεια που χρειαζονται οι εφαρμογες python για να τρεξουν. Εαν υπαρχει εστω και ενα τετοιο αρχειο στην συσκευη σας ειναι αδυνατο να κανετε εγκατασταση το megapymodulepack γιατι θα σας βγαζει σφαλμα ενημερωσης.

 

Εαν θελετε μπειτε μεσα στην διαχ. εφαρμογων και πειτε μας ολες της εφαρμογες - αρχεια που εχετε κανει εγκατασταση και ειναι γραμμενα σε python για να σας πουμε ποιο αρχειο δημιουργει το προβλημα.

 

Επισης διαβαστε προσεκτικα τα παρακατω ποστ σιγουρα θα σας βοηθησουν.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2590216#post2590216

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2544358#post2544358

 

Πως μετατρεπω .srt σε .sub?Δοκιμασα να τα μετατρεψω με το subtitle workshop αλλα εχει μεσα 10 μορφες που τελειωνουν σε .sub.

Aπλα αλλαζεις την καταληξη δεν χρειαζεσαι κανενα προγραμμα!

 

δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread για να ρωτήσω, αλλα επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα το fring ξέρετε αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για να μιλάω μέσω skype? χρησιμοποιώ τρόπο σύνδεσης wind 3g. please help

Δες το παρακατω ποστ μπορει να σε βοηθησει!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2558572#post2558572

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.. ήθελα να ρωτήσω το εξής.. μεταξύ CorePlayer, DivXPlayer και SmartMovie τι έχετε να προτείνετε?

 

------------

 

επίσης πέρασα το mobitubia και για κάποιο λόγο ενώ κάνει αναζήτηση στο youtube και βρίσκει τα videakia οταν πατάω να το ανοίξει κλείνει το πρόγραμμα! καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Τους μετετρεψα σε .sub και εβαλα να δω το cliffhanger αλλα μους τους εμφανιζει με αλλαμπουρνεζικα αραβικα κινεζικα.Τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread για να ρωτήσω, αλλα επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα το fring ξέρετε αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα για να μιλάω μέσω skype? χρησιμοποιώ τρόπο σύνδεσης wind 3g. please help

 

υπαρχει το skype σε beta εκδοση για το Ε71....

Link to comment
Share on other sites

Aπλα αλλαζεις την καταληξη δεν χρειαζεσαι κανενα προγραμμα!

 

gianpithio εχω την εντυπωση πως αυτο δεν ισχυει...ειναι αλλη μορφη το ενα αλλη μορφη το αλλο...Ο τροπος που γραφεται ο καθε υποτιτλος εχει αλλη μορφη..

 

Για να αλλαξεις την μορφη του υποτιτλου χρησιμοποιησε το Subtitle workshop..ανοιξε τον υποτιτλο που θες και κανε save as και επελεξε Subrip..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα σας ευχαριστω ολους. το megapymodulepack 2.01 εγκατασταθηκε ευκολα και αψογα αφου πρωτα εβγαλα το accelerometer.

ναστε ολοι καλα

 

και επειδη με φτιαξατε τρελα εχω ορεξη να σας πληροφορησω οτι στο γνωστο μαγαζακι υπαρχει η εφαρμογη κασπερσκι αντιβαιρους(ναι το γνωστο) η οποια πλεον εχει το πολυ χρησιμο οτι αν σου κλεψουν το κινητο και αλλαξουν σιμ(το πιο λογικο) το κινητο κρυφα σου στελνει σμσ με το νεο νουμερο του κλεφτη. επισης το μπλοκαρει, σβηνει επαφες κτλ

πολυ καλη φαση

τσεκαρετε το αν θελετε.εγω το εβαλα για το φοβο των ιουδεων

Link to comment
Share on other sites

και επειδη με φτιαξατε τρελα εχω ορεξη να σας πληροφορησω οτι στο γνωστο μαγαζακι υπαρχει η εφαρμογη κασπερσκι αντιβαιρους(ναι το γνωστο) η οποια πλεον εχει το πολυ χρησιμο οτι αν σου κλεψουν το κινητο και αλλαξουν σιμ(το πιο λογικο) το κινητο κρυφα σου στελνει σμσ με το νεο νουμερο του κλεφτη. επισης το μπλοκαρει, σβηνει επαφες κτλ

πολυ καλη φαση

τσεκαρετε το αν θελετε.εγω το εβαλα για το φοβο των ιουδεων

 

Ε καλά... Αν κλέψουν το κινητό, το πρώτο πράγμα που θα κάνουν είναι ένα φορματ όποτε θα φύγει και το kaspersky... Οπότε δεν νομίζω να έχει και πολύ νόημα... Εκτός από αυτό φαντάζομαι θα βαραίνει το κινητό λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά... Αν κλέψουν το κινητό, το πρώτο πράγμα που θα κάνουν είναι ένα φορματ όποτε θα φύγει και το kaspersky... Οπότε δεν νομίζω να έχει και πολύ νόημα... Εκτός από αυτό φαντάζομαι θα βαραίνει το κινητό λίγο παραπάνω...
φιλε το προγραμμα εχει πολλες επιλογες

εγω το ριαλ ταιμ σκανινγκ το εχω να μη δουλευει. το προγραμμα ουσιαστικα το εχω ανενεργο σε ολα εκτος απο τα κολπα που συμβαινουν αν αλλαξεις σιμ. δηλαδη δεν το δουλευω σαν αντιβαιρους και δε μου βαρενει καθολου το κινητο

αλλωστε δεν εχουν βγει και ιοι για μας αποτι ξερω

δεν εχω αλλαξει σιμ για να το τεσταρω αλλα ψιλιαζομαι οτι ισως να στελνει το μηνυμα πριν το φορματ?

το μηνυμα που στελνει το στελνει στα κρυφα δεν φαινεται πουθενα. τεσπα απο το τιποτα γιατι να μην το εχω?

 

 

να ρωτησω κατι που δεν εχει αναφερθει?

καποια λιστα με τα Python αγαπημενα προγραμματα που χρησιμοποιητε?

μονο Python ομως

 

----------------

Ε καλά... Αν κλέψουν το κινητό, το πρώτο πράγμα που θα κάνουν είναι ένα φορματ όποτε θα φύγει και το kaspersky... Οπότε δεν νομίζω να έχει και πολύ νόημα... Εκτός από αυτό φαντάζομαι θα βαραίνει το κινητό λίγο παραπάνω...
φιλε επειδη με μπριζωσες το δοκιμασα. αλλαξα σιμ και ειδα το εξης. το κινητο μου εστειλε μηνυμα με το νουμερο του κλεφτη.και το κλεμμενο κινητο κλειδωθηκε με το που εβαλα την αλλη σιμ και εκανα ρισταρτ και ηθελε κωδικο

μπορω επισης αλλα δεν το εκανα να το εκανα να διεγραφε και επαφες κτλ αλλα επειδη δε καταλαβα ακριβως πως δουλευει αυτο, δεν ρισκαρα

με λιγα λογια αν τοπαλικαρι που το κλεψει δεν κανει φορματ με τη κλεμμενη καρτα πρωτα, αλλα πρωτα αλλαξει σιμ και μετα κανειο φορματ κτλ, το κινητο θα μου εχει στειλει σμσ και θα του εχει κλειδωσει το κινητο. θα μου πεις που μπορει αυτο να βοηθησει? και αν το παλικαρι εχει συνδεση?

αμα βρω το νουμερο του αντε γεια

απο το τιποτα μια χαρα ειναι και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη με μπριζωσες το δοκιμασα. αλλαξα σιμ και ειδα το εξης. το κινητο μου εστειλε μηνυμα με το νουμερο του κλεφτη.και το κλεμμενο κινητο κλειδωθηκε με το που εβαλα την αλλη σιμ και εκανα ρισταρτ και ηθελε κωδικο

μπορω επισης αλλα δεν το εκανα να το εκανα να διεγραφε και επαφες κτλ αλλα επειδη δε καταλαβα ακριβως πως δουλευει αυτο, δεν ρισκαρα

με λιγα λογια αν τοπαλικαρι που το κλεψει δεν κανει φορματ με τη κλεμμενη καρτα πρωτα, αλλα πρωτα αλλαξει σιμ και μετα κανειο φορματ κτλ, το κινητο θα μου εχει στειλει σμσ και θα του εχει κλειδωσει το κινητο. θα μου πεις που μπορει αυτο να βοηθησει? και αν το παλικαρι εχει συνδεση?

αμα βρω το νουμερο του αντε γεια

απο το τιποτα μια χαρα ειναι και αυτο....

 

Εννοείται ότι αν το κλεφτρόνι είναι άσχετο από Symbian κλπ, πιθανώς να καταφέρεις να κλειδώσεις το τηλέφωνο. Αν όμως ξέρει τι εστί Symbian, πιθανώς να έχει λάβει τα μέτρα του και φορμάρει το κινητό χωρίς να αλλάξει κάρτα SIM. Απλά το βάζει στο offline profile και το κινητό δε θα μπορέσει ποτέ να σε πληροφορήσει για το νούμερο του κλέφτη. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

σαφως και εχεις δικιο περι τουτου φιλε

απλα σκεψου οτι το κλεφτρονι , αν δεν ειναι παθολογικος κλεφτης, πιθανοτατα να ειναι καμενο τυπακι. ακα σιγα μη ξερει και το χαρντ φορματ και τους κωδικους απεξω για χαρντ φορματ κτλ και σιγα μη ξερει τι παει να πει συμπιαν. απλα θα ξερει οτι αυτο πχ ειναι το ν82 και θα το πουλησω τοσο....

οπως και ναχει απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.

λιγο οφτοπικ αλλα αν ξερουμε το νουμερο του κλεφτη και το οποιο ας πουμε οτι ειναι συνδεση, μπορουμε να μαθουμε τα στοιχεια του?

με καποιο τροπο?

 

 

 

πσ2 οπιος ξερει χρησιμες pythonεφαρμογες ασ πει να εμπλουτισω το κινητακι μου

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία για να ενεργοποιήσεις το Handy Weather 6.05 με την online πρόγνωση του καιρού; Διάβασα ότι βάζεις πρώτα την προηγούμενη έκδοση 6.0x, μετά κάνεις register, μετά κάνεις update το καιρό, μετά διαγράφεις την 6.0x και στο τέλος βάζεις την 6.05. Το πρόβλημα είναι ότι η ανανεώση του καιρού δεν δουλεύει στην έκδοση 6.0x. Πρόταση κανείς;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μέσω wi-fi και όντως δεν έκανε update, όμως με cosmote internet έκανε κανονικά. Πρέπει να είναι χακαρισμένο το κινητό σου για να κάνεις register γιατί θέλει πρόσβαση στον φάκελο C\Private.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα μέσω wi-fi και όντως δεν έκανε update, όμως με cosmote internet έκανε κανονικά. Πρέπει να είναι χακαρισμένο το κινητό σου για να κάνεις register γιατί θέλει πρόσβαση στον φάκελο C\Private.

 

Όμως και εγώ που προσπάθησα μέσω σύνδεσης Cosmote internet μου αρνήθηκε να κάνει ανανέωση τον καιρό. Δηλαδή για να δουλέψει ο μοναδικός τρόπος θα πρέπει να είναι "πειραγμένο" το τηλέφωνο;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...