Jump to content

[Επίσημο] Nokia N82


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά αν κάνεις

-Sign τις εφαρμογές

-Ανεβάσεις την φωτεινότητα

-Του βάλεις 8GB μνήμη (sandisk)

-Και λίγο ψάξιμο (λίγο Optimize το λογισμικό σας το συνιστώ γιατί εγώ όταν το έκανα έγινε πολύ γρήγορο)

 

Τότε το φέρνεις άνετα στα ίσα του και το κάνεις ένα πολύ καλό Multimedia γρήγορο κινητό..

 

Μια χαρα ετσι, μονο που (απ'οσα ξερω δηλαδη) αν εχεις το τελευταιο firmware περασμενο.... δεν μπορεις να το "πειραξεις" το κινητακι....

 

Οποτε, τι κανεις σε αυτην τη περιπτωση, που δυστυχως δεν μπορεις να το "φερεις στα ισα του"? Αναμενεις για νεο firmware, κι αυτο ΑΝ βγει?

 

Εκτος αν το "optimize" που λες να γινει στο λογισμικο, δεν εχει να κανει με hacker-ιες, οποτε εκει απλα ρωταω τι ειναι και τι κανεις με το optimize.

:luck: (αν κάνω λάθος διορθώστε με.!)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά αν κάνεις

-Sign τις εφαρμογές

-Ανεβάσεις την φωτεινότητα

-Του βάλεις 8GB μνήμη (sandisk)

-Και λίγο ψάξιμο (λίγο Optimize το λογισμικό σας το συνιστώ γιατί εγώ όταν το έκανα έγινε πολύ γρήγορο)

 

Τότε το φέρνεις άνετα στα ίσα του και το κάνεις ένα πολύ καλό Multimedia γρήγορο κινητό..

 

αυτο δεν το πολυκατάλαβα.........

μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμένος......???

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ετσι, μονο που (απ'οσα ξερω δηλαδη) αν εχεις το τελευταιο firmware περασμενο.... δεν μπορεις να το "πειραξεις" το κινητακι....

 

Οποτε, τι κανεις σε αυτην τη περιπτωση, που δυστυχως δεν μπορεις να το "φερεις στα ισα του"? Αναμενεις για νεο firmware, κι αυτο ΑΝ βγει?

 

Εκτος αν το "optimize" που λες να γινει στο λογισμικο, δεν εχει να κανει με hacker-ιες, οποτε εκει απλα ρωταω τι ειναι και τι κανεις με το optimize.

 

Λοιπόν για την τελευταία έκδοση του Firmware λέω...

 

Και του κάνεις κάποια Trick μπορείς να το κάνεις πιο γρήγορο...

Ας πούμε για την Gallery μπορείς να κάνεις αυτό...

 

-> hxxp://www.then82blog.com/2008/09/speed-up-your-n82-gallery-separation-of.html και έτσι το κάνεις πιο γρήγορο στην έκ8εση με αποτέλεσμα να μην καθυστερεί τόσο...

 

Υπάρχουνε και άλλα πολλά που πιστεύω πως θα τα βρείτε άνετα στο GOOGLE και στην σελίδα http://www.then82blog.com :)

 

Και φυσικά προγράμματα που κάνουνε optimize την RAM του, και αν διεγράψετε κάποια Folder που είναι άχρηστα κερδίζετε και σε μνήμη...

Link to comment
Share on other sites

κυριοι η ορατη επιφάνεια της οθονησ μου μειώθηκε κατα 1 χιλιοστο και απο τισ τεσσερισ πλευρες.

δηλαδη αν απο τη μια άκρη μέχρι την άλλη το ορατό κομμάτι ήταν 5 εκατοστα τώρα είναι 4,8.

 

τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

αν παρω αλλη καρτα τα προγραμματα που εχω κανει εγκατασταση θα παιζουν μετα το copy paste? Η θελει και κατι αλλο? :O

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τρέχουν.

Απλά να φροντίσεις κατά το copy - paste να αντιγράψεις και τους φακέλους του συστήματος Sys, Private κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα παιζουν σχεδον ολα αλλα θα πρεπει να ακολουθησεις τα παρακατω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2641027#post2641027

 

Y.Γ.

Θα χρειαστει να αλλαξεις μονο τους κωδικους απο τα .unl του garmin εαν το εχεις εγκατεστημενο στην συσκευη σου.

 

Σταυρο με προλαβες :)

 

κυριοι η ορατη επιφάνεια της οθονησ μου μειώθηκε κατα 1 χιλιοστο και απο τισ τεσσερισ πλευρες.

δηλαδη αν απο τη μια άκρη μέχρι την άλλη το ορατό κομμάτι ήταν 5 εκατοστα τώρα είναι 4,8.

 

τι γίνεται?

Eκανες εγκατασταση καποια εφαρμογη και εγινε αυτο? Μαλλον θα πρεπει να κανεις hard format και format στην καρτα μνημης μετα θα τα περασεις απο την αρχη..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμμια "βασικη" διαφορα ανεμεσα στο Ν82 και το Ν79 εκτος απο την τιμη.τι προβληματα εχετε βρει με το Ν82?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμμια "βασικη" διαφορα ανεμεσα στο Ν82 και το Ν79 εκτος απο την τιμη.τι προβληματα εχετε βρει με το Ν82?

προβληματα στο Ν82?????

μα δεν εχει κανενα προβλημα:O

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

προβληματα στο Ν82?????

μα δεν εχει κανενα προβλημα:O

 

Το μόνο μειονέκτιμα που έχει είναι το υψηλό SAR..

 

Αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα...

 

Απλά και το Ν79 μαζέυει πολλές δαχτυλιές... Τι να πώ :-D

 

Από ότι διάβασα στο topic του αντίστοιχου Ν79 κατάλαβα πώς το Ν82 είναι κάπως καλύτερο από κάμερα και επιπλέον δυνατότητες όπως GPS/WiFi...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαγκες.το κινητο κατα πασα πιθανοτητα θα τ παρω αυτη την εβδομαδα.γνωριζει κανεις αν μπορω να "χτυπησω" αναβαθμηση τηλεφωνικος απο το πλαισιο??γιατι μενω επαρχια και δεν εχω προσβαση παρα μονο σε γερμανο
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για την τελευταία έκδοση του Firmware λέω...

 

Και του κάνεις κάποια Trick μπορείς να το κάνεις πιο γρήγορο...

Ας πούμε για την Gallery μπορείς να κάνεις αυτό...

 

-> hxxp://www.then82blog.com/2008/09/speed-up-your-n82-gallery-separation-of.html και έτσι το κάνεις πιο γρήγορο στην έκ8εση με αποτέλεσμα να μην καθυστερεί τόσο...

 

Υπάρχουνε και άλλα πολλά που πιστεύω πως θα τα βρείτε άνετα στο GOOGLE και στην σελίδα http://www.then82blog.com :)

 

Και φυσικά προγράμματα που κάνουνε optimize την RAM του, και αν διεγράψετε κάποια Folder που είναι άχρηστα κερδίζετε και σε μνήμη...

 

βρε φιλε εκανα το κολμπο με την εκθεση και επαθα πλακα!!!!!!

 

οι photos ανοιγουν σφαιρα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

απιστευτο!!!!!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε εκανα το κολμπο με την εκθεση και επαθα πλακα!!!!!!

 

οι photos ανοιγουν σφαιρα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

απιστευτο!!!!!!!:blink:

κι εγω εξαφανισα τις βλακειες απο youtube που δεν παιζανε...απο 834 αρχεια κατεβηκα στα 696.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω μαγκες.το κινητο κατα πασα πιθανοτητα θα τ παρω αυτη την εβδομαδα.γνωριζει κανεις αν μπορω να "χτυπησω" αναβαθμηση τηλεφωνικος απο το πλαισιο??γιατι μενω επαρχια και δεν εχω προσβαση παρα μονο σε γερμανο

ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ:(

 

Θα χρειαστει να αλλαξεις μονο τους κωδικους απο τα .unl του garmin εαν το εχεις εγκατεστημενο στην συσκευη σου..

:up: είσαι σωστός!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ευχαριστω

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε εκανα το κολμπο με την εκθεση και επαθα πλακα!!!!!!

 

οι photos ανοιγουν σφαιρα τωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

απιστευτο!!!!!!!:blink:

Κόλμπο?? :D

Xαίρομαι.. :-) Κάποια Trick μας συμφέρουνε αρκετά να τα κάνουμε... Αξίζει το ψάξιμο...

 

Απλά νομίζω πως πολλοί φάκελοι γεμίζουνε από άχρηστα Temp αρχεία.. Και το ψάχνω τώρα να βρώ ώστε να κερδίσω σε χωρητικότητα στο τηλέφωνο...

 

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.. Έχω εγκαταστήσει μια Java εφαρμογή Σαν ιό θα έλεγα ότι είναι και δεν σβήνει.. Συνέχεια μου βγάζει ένα μύνημα να επιτραπεί να κάνει κάποια ενέργεια αυτή η εφαρμογή... Τι να κάνω ώστε να την σβήσω..? Υπάρχει κάποιος ισχυρος uninstaller ώστε να μπορέσω να το σβήσω...??

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω εκανα το κολπο με την εκθεση, ανοιγει πιο γρηγορα αλλα οχι ΤΟΣΟ γρηγορα....

ξερει κανεισ αλλα κολπα ή φακελους αχρηστους να σβησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα.. Έχω εγκαταστήσει μια Java εφαρμογή Σαν ιό θα έλεγα ότι είναι και δεν σβήνει.. Συνέχεια μου βγάζει ένα μύνημα να επιτραπεί να κάνει κάποια ενέργεια αυτή η εφαρμογή... Τι να κάνω ώστε να την σβήσω..? Υπάρχει κάποιος ισχυρος uninstaller ώστε να μπορέσω να το σβήσω...??

Οι εφαρμογές java βρίσκονται στο path !:\Private\102033E6\MIDlets\

Πήγαινε εκεί και βρες τη και σβήσε τη.

Θα πρέπει να είναι χακαρισμενη η συσκευή σου για να έχεις πρόσβαση εάν η εγκατάσταση έχει γίνει στη μνήμη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mόλις σήμερα πήρα την νέα κάρτα μνήμης SanDisk από τα e-shop.. Οπότε τώρα που θα κάνω την μεταφορά από την παλιά στην καινούργια θα Checkάρω και τον φάκελο που λες... :-)

 

Thnx..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μορφοποίηση πρώτα και μετά άρχισε να περνάς τα δεδομένα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Καλο γεμισμα ! :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές java βρίσκονται στο path !:\Private\102033E6\MIDlets\

Πήγαινε εκεί και βρες τη και σβήσε τη.

Θα πρέπει να είναι χακαρισμενη η συσκευή σου για να έχεις πρόσβαση εάν η εγκατάσταση έχει γίνει στη μνήμη της συσκευής.

 

Το έκανα αλλά το εικονίδιο δεν έφυγε...

Κάποιο ισχυρό Uninstaller να προτίνετε..?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση το .jar και μετα απεγκατασταση..

 

Eπιτελους σημερα μου ειρθε.. Ευτυχως δεν το εκαναν αναβαθμιση :happy:

 

Το μονο περιεργο ειναι οτι προεξειχε ενα μικρο αυτοκολλητο απο τον φακο του φλας το εκοψα και ησυχασα :)

 

Αδικα χαρηκα.. :(

 

Eιχα την συσκευη μου στο προφιλ εκτος συνδεσης και χθες που εβαλα την κανονικη sim και δοκιμασα να μιλησω την πρωτη φορα ολα καλα απο την δευτερη δεν μπορουσε να με ακουσει ο συνομιλητης μου με τιποτα.

 

Στην συνεχεια εκανα γυρο στα 20 hard format μετα εκανα αναβαθμιση. και δεν εγινε τιποτα! Αυριο θα στειλω ξανα την συσκευη μου για επισκευη.. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά το εικονίδιο δεν έφυγε...

Κάποιο ισχυρό Uninstaller να προτίνετε..?

Η εφαρμογή διεγράφη, απλά έχει μείνει το εικονίδιο.

Πήγαινε στο !:\Private\10003A3F\import\apps\ βρες το εικονίδιο και διέγραψέ το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...