Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εβαλα το messenger και μου εμφανιζει κατι εικονιδια στην εκθεση απο αυτο.αλλα δε ξερω που ειναι αποθηκευμενα μπορει καποιος να βοηθησει για το που θα τα βρω για να τα κανω Hidden?

 

Καλημέρα. Δες τα ονόματα των αρχείων και ψάξ' τα με την εφαρμογή Search. Όταν τα βρει, θα σου δείξει και την διαδρομή, πού ακριβώς βρίσκονται ώστε να τα κρύψεις. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης μπορείς να κάνεις και αναζήτηση μέσα από τον Χ-plore ή κάποιο άλλο file manager που έχεις στο κινητό σου. Θα κάνεις μια γενική αναζήτηση στην μνήμη του τηλεφώνου C: και στην κάρτα μνήμης Ε: και αφού τα βρεις επιλέγεις να τα κάνεις ή Hidden ή System.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει η αναζήτηση στον x-plore; Όσες φορές και αν έψαξα κάτι, πάντα μου βγάζει no matches found.

 

Μόνο η αναζήτηση της ομώνυμης εφαρμογής και της διαχείρισης αρχείων δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas.proseksa otan pernao to megapymodulepack tote den mporo na peraso to accelerometer h kai to antistrofo an kano pali tipota.gia poio logo ginete ayto?EYXARISTO
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει η αναζήτηση στον x-plore; Όσες φορές και αν έψαξα κάτι, πάντα μου βγάζει no matches found.

 

Μόνο η αναζήτηση της ομώνυμης εφαρμογής και της διαχείρισης αρχείων δουλεύει.

Μια χαρά δουλεύει Γιώργο και στο Ν95 και στο Ε66. Ειδικά όταν δεν ξέρω που είναι τα αρχεία ή απλά είναι πολλά και βαριέμαι να πηγαίνω ένα-ένα μέχρι να φτάσω εκεί που θέλω απλά πάω πάνω στο C: ή στο Ε: πατάω Menu > Find > Find File και το βρίσκει αμέσως. Το μόνο που χρειάζεται είναι να γράψεις τ' όνομα. Όταν ήθελα να κρύψω τις εικόνες του Garmin σε ένα Ν95 έτσι το έκανα, έψαξα με την ονομασία και τις βρήκα όλες

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να διχνει το ποσοστο % στη διαθεσιμη μπαταρια και να υπολογιζει ταυτοχρονα τον εναπομηναντα χρονο αναμονης και ομηλιας? στο περιπου, οχι ακριβως...
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

όταν δεν ξέρω που είναι τα αρχεία ή απλά είναι πολλά και βαριέμαι να πηγαίνω ένα-ένα μέχρι να φτάσω εκεί που θέλω απλά πάω πάνω στο C: ή στο Ε: πατάω Menu > Find > Find File και το βρίσκει αμέσως. Το μόνο που χρειάζεται είναι να γράψεις τ' όνομα.

Απλά αν δεν ξέρεις το ακριβής όνομα του αρχείου χρησιμοποιείς το αστεράκι. Πχ nokia*.

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν δεν ξέρεις το ακριβής όνομα του αρχείου χρησιμοποιείς το αστεράκι. Πχ nokia*.

Δεν το ήξερα αυτό Γιώργο :lol:. Αλλά το δοκίμασα και λειτουργεί κανονικά.

Για παράδειγμα έβαλα την λέξη "Start*" και μου εμφάνισε όσα αρχεία ξεκινούν με την συγκερκιμένη λέξη. Εσένα λειτουργεί με αυτό τον τρόπο αναζήτησης?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν γράψω "Μιχάλης" δε μου βρίσκει τίποτα. Αν γράψω "Μιχά*" ή "Μιχάλης*" μου βρίσκει όλα τα αρχεία που έχουν την λέξη Μιχάλης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν γράψω "Μιχάλης" δε μου βρίσκει τίποτα. Αν γράψω "Μιχά*" ή "Μιχάλης*" μου βρίσκει όλα τα αρχεία που έχουν την λέξη Μιχάλης.

 

Αυτος είναι και ο σωστός τρόπος αναζήτησης. Με τον ίδιο τρόπο μπορείτε να βρείτε και όλα τα αρχεία με τις ίδιες καταλήξεις. Πχ αν θέλετε να βρείτε όλες τις φωτογρφίες δεν έχετε παρά να γράψετε *.jpg

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να διχνει το ποσοστο % στη διαθεσιμη μπαταρια και να υπολογιζει ταυτοχρονα τον εναπομηναντα χρονο αναμονης και ομηλιας? στο περιπου, οχι ακριβως...

 

να υποθεσω πως δεν υπαρχει κατι τετοιο?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν γράψω "Μιχάλης" δε μου βρίσκει τίποτα. Αν γράψω "Μιχά*" ή "Μιχάλης*" μου βρίσκει όλα τα αρχεία που έχουν την λέξη Μιχάλης.

Γιώργο σ' εμένα δουλεύει σωστά με όλους τους τρόπους, είτε έχει αστεράκι είτε όχι. Αυτό που κατάλαβα είναι ό,τι αν γράψεις ακριβώς τ' όνομα του αρχείου τότε στο εμφανίζει κανονικά. Αν όμως ξεχάσεις έστω και κάτι δεν θα στο εμφανίσει. Αν για παράδειγμα έχεις στην επαφές σου τ' όνομα "Μαρία!" και εσύ γράψεις "Μαρία" δεν θα στο βρει. Αν όμως γράψεις "Μαρία!" ή "Μαρία*" θα στο εμφανίσει κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν ξέρει το κόλπο με το αστεράκι, σε πολύ λίγες περιπτώσεις μπορεί να εκμεταλευθεί την αναζήτηση του x-plore.
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει το PDF+ 1.67, και λειτουργει κανονικα,και ειδικα με τη λειτουργια οπου ρυθμιζει το κειμενο στην οθονη του κινητου,για να scrollάρεις ειναι πολυ καλο.

Αλλα οταν ενα pdf εχει ενα scanαρισμενο βιβλιο ας πουμε,με πολλες σελιδες,ειναι λιγο δυσκολο να διαβαστει,θελει συνεχεια δειξια αριστερα. Μηπως υπαρχει καποια αλλη εφαρμογη που να διευκολυνει αυτη τη λειτουργια?Να εχει αρκετες συντομευσεις.. δηλαδη να μπορει με 2 κλικ να μεταφερει την εικονα απο τερμα αριστερα σε τερμα δεξια.

Ουτε το mobireader βολευει καθολου για scanαρισμενα βιβλια. Αν ειναι απο εγγραφα word,τοτε ναι ειναι πολυ καλο.

 

το Repligo στα os 8.1 ηταν απλα κορυφη στο ειδος του!κριμα που δεν υπαρχει καποιο ανταξιο για τα καινουρια λογισμικα..

Link to comment
Share on other sites

Overall,ρε παιδια ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη για να βαλω στο ν78 μου και απο που να την κατεβασω;
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas.proseksa otan pernao to megapymodulepack tote den mporo na peraso to accelerometer h kai to antistrofo an kano pali tipota.gia poio logo ginete ayto?EYXARISTO

 

Δεν μας τα ειπες ολα! Σου βγαζει και το μηνυμα Σφαλμα ενημερωσης..

 

Αυτο συμβαινει επειδη το megapymodulepack εχει ενσωματωμενο και το accelerometer και δεν μπορει να το κανει εγκατασταση απο επανω. Απο την στιγμη που εχεις το megapymodulepack στην συσκευη σου εχεις και το accelerometer.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να διχνει το ποσοστο % στη διαθεσιμη μπαταρια και να υπολογιζει ταυτοχρονα τον εναπομηναντα χρονο αναμονης και ομηλιας? στο περιπου, οχι ακριβως...

 

να υποθεσω πως δεν υπαρχει κατι τετοιο?

Όχι, δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

Κάποτε είχε δει κάποια screen savers που έδειχναν ένα γραφικό με τη στάθμη της μπαταρίας σαν το iPhone. Μόνο αυτό όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εψαχνα παλιοτερα και τελικα το βρηκα, ειπα να αναφερω πως η μοναδικη εφαρμογη MSN Messenger που λειτουργει χωρις προβλημα μεσω GPRS, και δεν χρησιμοποιει registration σε καποια σελιδα (οπως η heysan i.e.) ειναι η Slick της Lonely Cat Games. Εχει μαλιστα και μετηρητη δεδομενων (και δεν στελνει πολλα), και μπορεις να στελνεις φωτος που τραβας την ιδια στιγμη, καθως και οποιονδηποτε φακελο της συσκευης σου. Τωρα μενει να βρω μια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να δεχομαι e-mail της Hotmail στο Ν95 παλι μεσω GPRS, και εναν browser που να λειτουργει με GPRS στην www. διευθυνση της hotmail, καθως με τον default browser αλλα και με τον opera, η σελιδα λεει πως δεν εχω java enabled .

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

MobiMonster: The next generation of Mobile Application

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/10/mobimonster00.jpg

 

MobiMonster has released a Mobile Application that is able to provide Free Weather, Currency, Worldwide Air, Hotel and Car reservations from your mobile device. Just another mobile application? Think again.

 

MobiMonster is the next generation of application which truly integrate the web and mobile device while offering free services to the consumer using location specific advertisement technology.

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/10/mobimonster_the_next_generation_of_mobile_applicationa.htm

 

http://mobimonster2.com/

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι το επίπεδο των εφαρμογών που γράφονται για symbian το τελευταίο καιρό έχει ανέβει πολύ...θετικό αυτό!!!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Firefox Mobile Alpha Available for Download

http://dailymobile.se/2008/10/18/firefox-mobile-alpha-available-for-download/

Mozilla Launched Firefox Mobile Aplha

http://www.symbian-freak.com/news/008/10/mozilla_launched_firefox_mobile_aplha.htm

 

Η πρώτη έκδοση είναι διαθέσιμη για το λειτουργικό OS2008 (”Maemo") όπως έχει το Nokia N810 Internet Tablet. Όσοι δεν το έχουν μπορούν να κάνουν εγκατάσταση την αντίστοιχη έκδοση για υπολογιστή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στη δουλεια..βγηκε για s60 ή ΘΑ βγει; κατι λεει για αλλες πλατφορμες...αλλα δεν προλαβαινω να το αναλυσω...:O
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στη δουλεια..βγηκε για s60 ή ΘΑ βγει; κατι λεει για αλλες πλατφορμες...αλλα δεν προλαβαινω να το αναλυσω...:O

Θα βγει για S60 συσκευές!! Αυτή την στιγμή βγήκε μια πρώτη έκδοση του firefox mobile αλλά για την πλατφόρμα OS2008 (”Maemo") που χρησιμοποιεί το Ν810 Internet Tablet. Επειδή όμως δεν έχουν όλοι την συγκεκριμένη συσκευή μπορείς να περάσεις ακριβώς την ίδια έκδοση στον υπολογιστη σου για να δεις πως ειναι και να δώσεις και εσυ κάποιο feedback ή όποιαδηποτε άλλη πληρφορία σχετικά με την εφαρμογή. Η συγκεκριμένη έκδοση ονομάζεται Fennec και είναι η Alpha vesion του Firefox mobile.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...