Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε καμιά ελαφριά εφαρμογή για να σταματάω μία κλίση κλείνοντας το slide; Είχα το slidehangup αλλά διαπίστωσα ότι μετά δεν μπορώ να απαντήσω μία κλήση ανοίγοντας το slide όταν το πληκτρολόγιο είναι κλειδωμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε να προτείνετε καμιά ελαφριά εφαρμογή για να σταματάω μία κλίση κλείνοντας το slide; Είχα το slidehangup αλλά διαπίστωσα ότι μετά δεν μπορώ να απαντήσω μία κλήση ανοίγοντας το slide όταν το πληκτρολόγιο είναι κλειδωμένο.

 

slidehelper_v.1.08 το οποίο ανοίγει και αυτόματα όταν ανοίγεις το κινητό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία που το έβαλα... και μια που το έβγαλα!

Παρόλο που το κατέβασα από το original site (από που αλλού θα μπορούσα;) το εγκατάστησα με επιτυχία στο Ε66. 'Εκανα και μια επανεκίννηση και παρόλα αυτά όταν κάνω επάνω του... απλά ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Το μόνο που μου ζήτησε (κατά την εγκατάσταση) είναι να μου δημιουργήσει έναν λογαριασμό VOIP. Εκεί του είπα "ΟΧΙ". Μάλλον λόγω της ημέρας, πήρε πατριωτικά το "ΟΧΙ" και γιαυτό δεν ανοίγει με τίποτα.

Τι να πω;

 

To FRING Παίζει κανονικά, ΜΟΝΟ αν επιλέξετε να κάνει και την 2η εγκατάσταση (όπου του αρνήθηκα τις προάλλες)

 

Αφού το εγκαταστήσετε και φτιάξετε λογαριασμό...

Μόλις απογοητευτείτε... κάντε απεγκατάσταση και στο FRING αλλά και σε ένα VOIP Server που κάνει εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

μηπωσ μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το καινουργιο module pack python ....ποια εκδοση ειναι δηλαδη....

Πας εδώ και κατεβάζεις την έκδοση που είναι για τη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

JBak TaskMan Gets another Update v0.99 R16

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/jbak.jpg

 

changelist:

  • The fall during the installation / reinstall some programs
  • Changing the size of icons in dop.nastroykah to normal take place without rebooting. By the way, recommend to reduce the icons — saves memory and speed up the launch.
  • Do not place discharge processes. no windows System (purification of memory / unloading at startup).
  • The “unload exit in the background” now does not work for contacts, if it was caused by a phonebook SIM
  • Adding phones. Now have to work all 3 options — ordinary telephone, ussd (type * 100 #) and engineering codes (like * # 06 #)
  • Can properly maintained and SMS e-mail
  • Type ficha. If the initial text for SMS / e-mail to impose $ clip - this expression to be replaced with content Clipboard (the text can be more)
  • It is possible to 9.1 with no vyletaet the entrance of the processes / streams (but not I am sure)

 

Download

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Για τα Windows mobile κινητά υπάρχει ένα πρόγραμμα, το WIMP (Where is my phone) το οποίο σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας μπορεί να σας πει που βρίσκεται το κινητό σας ! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε symbian ?! Ευχαριστώ ! :D
Link to comment
Share on other sites

Μου δωσατε πιστοποιητικο εκανα ολα οσα εγραφαν για την εγκατασταση εφαρμογων εκανα sign το ir remote το περασα στο Ν95 αλλα οταν πηγα να ανοιξω το προγραμμα μου ελεγε πως δεν εχω αδεια εγκυρη αδεια για το ir remote ελεγξτε τις ρυθμισεις ημερομηνιασ και ωρασ πιεστε αδεια για να αγορασετε το προιονη να πληκτρολογισετε τον κωδικο αδειας.

Δηλαδη εκανα μια τρυπα στο νερο αυτα μου εβγαζε και πριν παρω το πιστοποιητικο

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ???? Το θελω ολοκληρο αυτο το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Το θελω ολοκληρο αυτο το προγραμμα

 

Να ψαξεις στα γνωστα μερη τοτε ..

αλλιως το αγοραζεις αν το θες ολοκληρο..:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

JBak TaskMan Gets another Update v0.99 R16

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/10/jbak.jpg

 

changelist:

  • The fall during the installation / reinstall some programs
  • Changing the size of icons in dop.nastroykah to normal take place without rebooting. By the way, recommend to reduce the icons — saves memory and speed up the launch.
  • Do not place discharge processes. no windows System (purification of memory / unloading at startup).
  • The “unload exit in the background” now does not work for contacts, if it was caused by a phonebook SIM
  • Adding phones. Now have to work all 3 options — ordinary telephone, ussd (type * 100 #) and engineering codes (like * # 06 #)
  • Can properly maintained and SMS e-mail
  • Type ficha. If the initial text for SMS / e-mail to impose $ clip - this expression to be replaced with content Clipboard (the text can be more)
  • It is possible to 9.1 with no vyletaet the entrance of the processes / streams (but not I am sure)

 

Download

 

Υπάρχει και μια σημείωση από τον προγραμματιστή για όσους έχουν Ν73 όπως εγώ:

 

"there is also a newer version available ( v R17 ) that fixes a bug on the Nokia N73. Ill try to upload it here as soon as possible."

 

...μάλλον οι Ν73 θα περιμένουμε λίγο ακόμα.

πηγή: http://dailymobile.se/2008/10/29/symbian-application-jbak-taskman-updated-to-v099-r16/#more-9595

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Βρικα το ir remote ολοκληρο απο εδω .................... αλλα οταν παω να κανω εγκατασταση θελει λεει να ανοιξω απο το κινητο μου το metro trk για να τελειωσει η 1η διαδικασια εψαξα παντου σε google αλλα δεν το βρηκα αυτο το προγραμμα.

Πως εσεις μπορειτε και περνατε τοσα προγραμματα στο κινητο σας και εγω δεν μπορω και ακολουθω βημα βημα ολες τις οδηγιες αποτο πως κανουμε πιστοποιητικα εως sign τι να πω ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Βρικα το ir remote ολοκληρο

 

Μια και ανέφερες το ρεμοτε. Έχει βρει κανένας "ορίσματα" για αιρ-κοντισιον της ΤΟΥΟΤΟΜΙ?

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Μια και ανέφερες το ρεμοτε. Έχει βρει κανένας "ορίσματα" για αιρ-κοντισιον της ΤΟΥΟΤΟΜΙ?

Εσυ φιλε μου λογικα το εχεις βαλει για να ρωτας, για πες μας και μας βημα βημα πως το εκανες γιατι αλλιως δεν ωλεπς να καταφερνω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Για τα Windows mobile κινητά υπάρχει ένα πρόγραμμα, το WIMP (Where is my phone) το οποίο σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας μπορεί να σας πει που βρίσκεται το κινητό σας ! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε symbian ?! Ευχαριστώ ! :D

WebGate.Advanced.Device.Locks.Pro.v2.00.37.S60v3

 

Δεν ξερω αν ζητας αυτο ακριβως....Στα γνωστα μαγαζακια.....

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος jog πρέπει να ψάχνει κάτι σαν το phone locator που εντοπίζει το κινητό σου σε περίπτωση που στο κλέψουν.
Link to comment
Share on other sites

slidehelper_v.1.08 το οποίο ανοίγει και αυτόματα όταν ανοίγεις το κινητό

 

Μου κάνει κάτι τρελά το προγραμματάκι όταν μπαίνει screen saver αλλά γενικά λειτουργεί μια χαρά όσον αφορά το slide και τις κλίσεις.

Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Actro Talk Beta For Series 60 3rd Edition Brings Mobile Video Conferencing And Streaming

 

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/images/internet/octro01.jpg http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/images/internet/octro02.jpg

 

http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/descriptions/internet/octr_talk.htm

Το παλεύω από εδώ... το παλεύω από εκεί... ώσπου τελικά διαπίστωσα πως...

Βίντεοκλήση δεν κάνει και ούτε και κανονική κλήση (ήχου) στις επαφές του MSN.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος jog πρέπει να ψάχνει κάτι σαν το phone locator που εντοπίζει το κινητό σου σε περίπτωση που στο κλέψουν.

 

Ναι κάτι τέτοιο ψάχνω, ευχαριστώ πολύ ! :)

Ευχαριστώ επίσης το φίλο gerost για την απάντησή του, βλέπω ότι αν αφαιρέσεις τα γεωγραφικά δεδομένα έχει και αυτό το πρόγραμμα παρόμοια λειτουργία.

Το έβαλα στην αναζήτηση γνωστού πολυκαταστήματος και ένα από τα αποτελέσματα ήταν το Viking Informatics locator το οποίο από ότι κατάλαβα λειτουργεί σαν το WIMP.

Τι κάνει δηλαδή για όποιον ενδιαφέρεται :

 

Λειτουργεί στο κινητό σας σε stealth mode, χωρίς να φαίνεται δηλαδή, και σε περίπτωση κλοπής ή απώλειας χρησιμοποιεί το εσωτερικό (ή και bluetooth gps) για να στείλει την ακριβή γεωγραφική θέση του κινητού. Αν είναι σαν το WIMP στέλνει τα δεδομένα αφού τα ζητήσετε εσείς με sms που θα στείλετε στον αριθμό σας από κάποιον άλλο αριθμό.

Σε περίπτωση που ο κλέφτης αλλάξει τη sim και βάλει άλλη (που πάντα αυτό γίνεται :p) το πρόγραμμα θα στείλει τον καινούριο αριθμό σε κάποιο νούμερο που έχετε προεπιλέξει για παραλήπτη. Το τελευταίο βέβαια το αναφέρω με κάθε επιφύλαξη αφου δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το Viking που είναι για symbian.

Εάν βρω κάτι καλύτερο θα το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Roadsync 4.0 Brings Next Level of Exchange Activesync Conectivity To All Series 60 3rd Ediotion Devices

 

________http://www.symbian-freak.com/images/news/08/04/dataviztm.jpg

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/10/roadsync_4_now_available_with_support_for_html_e_mail.htm

Link to comment
Share on other sites

το αρχειο που θελεις μπορεις να το περασεις και με καποιον phone manager(π.χ. x-plore) μεσω του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε τους private φακελους μεσα απο το pc suite?θελω να βαλω ενα αρχειο σε ενα private γιαυτο ρωταω

Αν θέλεις να το βάλεις στον φάκελο private της κάρτας μνήμης σου, σύνδεσε το κινητό σου με τον υπολογιστή και επέλεξε μαζική αποθήκευση.

 

Αν θέλεις να το βάλεις στον φάκελο Private της εσωτερικής μνήμης, κάνε αυτό και χρησιμοποίησε το x-plore για να μεταφέρεις το συγκεκριμένο αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,κατεβασα το emtube στο Ν82 μου αλλα δεν μου ανοιγει τα βιντεο.συνδεομαι με το wi-fi κανονικα ολα οκ αλλα τα βιντεο δεν τα παιζει!θελει καποια εφαρμογη?προκαταβολικα ευχαριστω,και συγνωμη αν εχει ξανααπαντηθει αλλα ειναι και πολλες σελιδες!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το mobitubia. Και γω με το emtube είχα προβληματάκια.

 

οκ θα δοκιμασω φιλε μου.ευχαριστω για την συντομη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...