Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Έχω βάλει το emTube, αλλά όταν πατάω view για να δω ένα βιντεάκι μου βγάζει "unknown\unsupported file format!"

Τί πρέπει να κάνω? Στις ρυθμίσεις πάντως δεν έχει τίποτα..

 

2) Μήπως υπάρχει καμία εφαρμογή για να κατεβάζεις μουσική, βίντεο κλπ? Κάτι αντίστοιχο με το limewire για παράδειγμα....

 

3) Επίσης ο όπερα μίνι υπάρχει σε αρχείο sis? To jar:

α) δεν εμφανίζει πολύ σωστά τις σελίδες.. πχ το myphone αριστερά και δεξιά το δείχνει πολύ μαζεμένο όταν κάνεις ζουμ

β) καθυστερεί να ανοίξει και να κλείσει η εφαρμογή καθώς και όταν διαχειρίζεσε τις ρυθμίσεις του καθυστερεί πολύ

γ) το εικονίδιο είναι μινιατούρα, το έχω βάλει στις συντομεύσεις και φαίνεται χάλια :p

Ο browser του κινητού δεν με βολεύει.. καθυστερεί να ανοίξει τις σελίδες, αλλά και στην πλοήγηση δεν με βολεύει.. και φορτώνει πολλά kb για κάθε σελίδα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1) Δοκίμασε το mobitubia, το emTube έχει μείνει πίσω και δε δουλεύει

 

2) Δε μου έρχεται κάποια (βίντεο πάντως κατεβάζω από mobitubia)

 

3) Μόνο σε jar το έχω βρει (τα προβλήματα που αναφέρεις υπάρχουν)

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον browser του κινητού και δουλευει άψογα

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Symbian Application: FreeTimeBox v1.03 Freeware

http://dailymobile.se/2008/11/24/symbian-application-freetimebox-v103-freeware/

 

FreeTimeBox is a application for time displaying and time synchronization. As a evolution of FreeTimeSync, FreeTimeBox has all the functions of FreeTimeSync and fixes the bugs of it. It also can display time as the 3rd FP2 system.

Changelog v1.03:

 

  • Made the “Sync on boot” function separate from the “Start on boot” switch. Which means if you set the “Start on boot” to disabled and “Sync on boot” to enabled, it will sync it on boot then exit.
  • Add the “Scheduled Sync” function. You can now sync the time per day, week or month automatically at a custom time. If weekly, it will be Monday and if monthly, it will be the first day of the month.
  • Add the “Sync Method” function(NTP, WAP)
  • Fix the bugs of the previous version

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταφερει να το εγκαταστησω βγαζει σφαλμα ενημερωσης...εχω βαλει και την python 1.44...

Σε τι ακριβως χρησιμευει το MegaPyModulePack.v2.01?

 

Το MegaPyModulePack με απλα λογια ειναι ενα πακετο που περιεχει καποιες βοηθητικες εφαρμογες που βοηθουν αλλες εφαρμογες να τρεξουν. Για να καταλαβεις τι θελω να πω! Πριν μερικες ημερες εαν θυμαμαι καλα ειθελες να περασεις το Sleep Music και στις οδηγιες εγκαταστασης εγραφε:

Python must be installed in your mobile

1. Install "sleepmusicv10.sis" sis file to your phone (dont have to sign the application)
2. Sign the attached "keypress102_unsigned_dev_certfree.SIS" sis file
3. Sign the attached "appswitch103_unsigned_devcertfree.SIS" sis file
4. Sign the attached "misty193_unsigned.SIS" sis file
5. Install the signed files in your phone 

 

Εαν ειχες εγκατεστημενο το MegaPyModulePack.v2.01 στην συσκευη σου θα επρεπε να κανεις εγκατασταση μονο το αρχειο sleepmusicv10.sis τα υπολειπα αρχεια ειναι ενσωματωμενα στο MegaPyModulePack.v2.01 οπως και πολλα αλλα για αλλες εφαρμογες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

1) Δοκίμασε το mobitubia, το emTube έχει μείνει πίσω και δε δουλεύει

 

2) Δε μου έρχεται κάποια (βίντεο πάντως κατεβάζω από mobitubia)

 

3) Μόνο σε jar το έχω βρει (τα προβλήματα που αναφέρεις υπάρχουν)

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον browser του κινητού και δουλευει άψογα

 

Ευχαριστώ!!

Όντως πολύ καλό το mobitubia! Αλλά αν κατεβάζει και παίζει ταυτόχρονα το βίντεο κάνει σπασίματα στον ήχο και την εικόνα.. ενώ εάν πατήσω παύση, το αφήσω να κατεβεί όλο και πατήσω να παίξει μετά, τότε είναι οκ.

 

Μήπως ξέρει κάποιος άλλος κάποια εφαρμογή για να κατεβάζουμε τραγούδια κλπ..?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις οτι ειδος αρχειου θελεις οπως .mp3 με το παρακατω κολπακι: :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2284727#post2284727

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το MegaPyModulePack με απλα λογια ειναι ενα πακετο που περιεχει καποιες βοηθητικες εφαρμογες που βοηθουν αλλες εφαρμογες να τρεξουν. Για να καταλαβεις τι θελω να πω! Πριν μερικες ημερες εαν θυμαμαι καλα ειθελες να περασεις το Sleep Music και στις οδηγιες εγκαταστασης εγραφε:

Python must be installed in your mobile

1. Install "sleepmusicv10.sis" sis file to your phone (dont have to sign the application)
2. Sign the attached "keypress102_unsigned_dev_certfree.SIS" sis file
3. Sign the attached "appswitch103_unsigned_devcertfree.SIS" sis file
4. Sign the attached "misty193_unsigned.SIS" sis file
5. Install the signed files in your phone 

 

Εαν ειχες εγκατεστημενο το MegaPyModulePack.v2.01 στην συσκευη σου θα επρεπε να κανεις εγκατασταση μονο το αρχειο sleepmusicv10.sis τα υπολειπα αρχεια ειναι ενσωματωμενα στο MegaPyModulePack.v2.01 οπως και πολλα αλλα για αλλες εφαρμογες.

 

Το MegaPyModulePack χρειάζεται sign για να εγκατασταθεί?

Link to comment
Share on other sites

Nαι.. καλο ειναι να το βαλεις στην ιδια μνημη που εχεις και το python
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το MegaPyModulePack με απλα λογια ειναι ενα πακετο που περιεχει καποιες βοηθητικες εφαρμογες που βοηθουν αλλες εφαρμογες να τρεξουν. Για να καταλαβεις τι θελω να πω! Πριν μερικες ημερες εαν θυμαμαι καλα ειθελες να περασεις το Sleep Music και στις οδηγιες εγκαταστασης εγραφε:

Python must be installed in your mobile

1. Install "sleepmusicv10.sis" sis file to your phone (dont have to sign the application)
2. Sign the attached "keypress102_unsigned_dev_certfree.SIS" sis file
3. Sign the attached "appswitch103_unsigned_devcertfree.SIS" sis file
4. Sign the attached "misty193_unsigned.SIS" sis file
5. Install the signed files in your phone 

 

Εαν ειχες εγκατεστημενο το στην συσκευη σου θα επρεπε να κανεις εγκατασταση μονο το αρχειο sleepmusicv10.sis τα υπολειπα αρχεια ειναι ενσωματωμενα στο MegaPyModulePack.v2.01 οπως και πολλα αλλα για αλλες εφαρμογες.

 

 

 

 

Σωστος ρε φιλε!

Απεγκατεστησα τα τρια αρχεια που ηταν μαζι με το sleep music και μετα εγκατασταθηκε το MegaPyModulePack.v2.01 κανονικα!...

Βεβαια το sleep music που πηγα να περασω μου εβγαλε σφαλμα....αλλα δεν πειραζει...

Ασχετο το python script shell χρειαζεται πουθενα εκτοσ απο developing λογους?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Opera Mini 4.2 Final version (4.2.13216)

 

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/11/opera-mini.gif

 

Download

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ρε φιλε!

Απεγκατεστησα τα τρια αρχεια που ηταν μαζι με το sleep music και μετα εγκατασταθηκε το MegaPyModulePack.v2.01 κανονικα!...

Βεβαια το sleep music που πηγα να περασω μου εβγαλε σφαλμα....αλλα δεν πειραζει...

Ασχετο το python script shell χρειαζεται πουθενα εκτοσ απο developing λογους?

Θεωρητικα δεν χρειαζεται πουθενα αλλα πριν μερικους μηνες σε μια εφαρμογη (αυτη την στιγμη δεν θυμαμαι σε ποια) :O) οταν την εκανα εγκατασταση δεν ανοιγε με τιποτα. Μολης εβαλα το script shell ανοιξε κανονικα χωρις να γνωριζω το γιατι. Απο τοτε το εχω πεταμενο σε ενα φακελο για καλο και για κακο :)

 

kseirei kaneis pou mporw na brw kapoio programma epeksergasias video gia to

:rolleyes::rolleyes:n82???

 

Τι επεξεργασια θελεις να κανεις στο video? Οταν ανοιγεις ενα video πατησε διακοπη και μετα επιλογες. Δες εαν σε βολευει καποια απο αυτες..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε επισήμως ο Opera Mini 4.2

Μόλις χθες ο Opera Mini 4.2 έγινε διαθέσιμος για τα κινητά με λειτουργικό Android και σήμερα Τρίτη 25 Νοεμβρίου η νέα επίσημη έκδοση της mini έκδοσης του browser είναι διαθέσιμη για κινητά με λειτουργικό Symbian OS Series 60/OS Series 80, OS UIQ, RIM OS, Pocket PC/ Pocket PC 2002/Windows Mobile 2003/2003 Phone Edition/2003 SE, Palm OS 1.x/OS 2.x/OS 3.x/OS 4.x/OS 5.x.

 

Η έκδοση 4.2 μοιάζει μάλλον ολόιδια με την beta έκδοση που κυκλοφόρησε πριν 2 εβδομάδες και προσφέρει ταχύτερη λειτουργία, καλύτερη αναπαραγωγή βίντεο, βελτιωμένη υποστήριξη γλωσσών και εκ νέου λανσάρισμα των skins.

Πηγή adslgr.com

 

 

Το είπε και ο dmarcco 3 post πριν αλλα το επαναλαμβάνω διότι δεν πρέπει να περάσει στα ψηλά.

Είναι ο καλύτερος browser και πρέπει να βρούμε επειγόντως λύση για τη μεταφορά των αγαπημένων και σελιδοδεικτών.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορείς να στείλεις FAX από Symbian? δλδ να φωτογραφίζεις κάτι και να το στέλνει σε FAX.. βρήκα κάποια αλλά ήθελαν συνδρομή σε εταιρεία για να χρησιμοποιείς τους server τους

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

για πλοηγηση στο ιντερνετ (εχω ν82) ποιο προγραμμα χρειαζομαι?

 

Ο ενσωματωμένος browser είναι πολύ καλός, όπως επίσης και ο Opera mini 4.2. Εγώ τους χρησιμοποιώ και τους δύο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ο ενσωματωμένος browser είναι πολύ καλός, όπως επίσης και ο Opera mini 4.2. Εγώ τους χρησιμοποιώ και τους δύο.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Εχω βαλει το python for S60 (1.4.0), στην μνημη του τηλεφώνου. Επισης το Mobilex,το PySystemUtilities και το Batery manager, αλλα το τελευταιο δεν ανοιγει. Μου γραφει οταν παω να το ανοιξω << η εκτέλεση του αρχειου ειναι αδυνατη για λογους ασφαλειας>>. Γραφω τι εχω βάλει, επειδη τα αλλα δουλευουν ενταξει. Το τηλεφωνο ειναι χακαρισμενο με τον πρωτο τροπο (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2394415#post2394415). Μηπως πρεπει να εγκαταστησω και την πλατφορμα του <<πυθωνα>>, οπως λεει και το ποστ #6480 και που θα το βρω. Εκανα αναζητηση αλλα δεν το βρηκα. Ευχαριστω πολυ.

ΥΓ. Οταν παω να εγκαταστησω την 1.4.5 του πυθωνα, μου λεει σφαλμα ενημερωσης. Τι να κανω; Μηπως πρεπει να απεγκαταστησω πρωτα τον παλιο και μετα να βαλω τον καινουργιο;

ΥΓ2. Συγνωμη για την ταλαπωρια που σας εβαλα. Εβγαλα την παλαια version του πυθωνα & εβαλα την καινουργια (1.4.5). Τωρα δουλεψε και ειναι ολα ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να μπορείς να στείλεις FAX από Symbian? δλδ να φωτογραφίζεις κάτι και να το στέλνει σε FAX.. βρήκα κάποια αλλά ήθελαν συνδρομή σε εταιρεία για να χρησιμοποιείς τους server τους

 

Δεν εχω ασχοληθει με το θεμα αλλα κανε μια αναζητηση στο xxxxxxxx την λεξη fax στην ενοτητα xxxxxxxxx μπορει να βρεις κατι.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχετε να μου προτείνεται κάποιο καλό χρονόμετρο, με αντίστροφη μέτρηση και ένα επιστημονικό κομπιουτεράκι?

 

Ευχαριστώ :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Handy Clock το οποίο όχι μόνο αντίστροφο χρονόμετρο προσφέρει, αλλά και πολλά περισσότερα.

Πολύ καλό είναι το Best Calc. Υπάρχει και το Solution που παραείναι επιστημονικό.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια εφαρμογη που να ρυθμιζεις ποια προγραμματα θες να τρεχουν στην αρχη.....???

(πχ skycaller που παντα τρεχει μονο του......)......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...