Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγω καινούριο θέμα για το Doogee X5 Pro καθώς έχει διαφορετικά τεχνικά χαρακτηριστικά απο το απλό x5 ως προς τον επεξεργαστή και τη μνήμη κυρίως και φυσικά την τιμή.Αν θέλετε και οι υπόλοποι κάτοχοι του pro γράφετε σε αυτό το θέμα

 

Χρήσιμα:

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΚ λοιπον, ας μετακομισουμε εδω, που ειναι και μικροτερο το νημα. Το δικο μου ηρθε σημερα Αθηνα, οποτε ας ελπισουμε απο Παρασκευη να γραφουμε εδω εντυπωσεις ......... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου το ίδιο σήμερα εμφανίστηκε στο κέντρο διαλογής αττικής.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το κινητό, παρακαλώ, επειδή έχω καιρό να κάνω αγορές από Κίνα και λόγω Capital controls δεν ασχολήθηκα καθόλου, πείτε μου ισχύει αγορά με pay pal και προπληρωμένη κάρτα; (έτσι αγόραζα προ Capital controls) Πόσο το αγοράσατε; Απο ποιο κατάστημα; Πόσες μέρες έκανε μέχρι να φτάσει; Γενικά παρακαλώ πείτε μου αν πρέπει κάτι να προσέξω ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα γραφουμε απο τωρα για να μην τα λεμε ξανα και ξανα, γιατι ετσι κι αλοιως εχουν γραφει αυτα τοσες και τοσες φορες σαυτο το forum ...

Αγορασαμε απο vickmall, το πλεον αξιοπιστο για καποιους απο μας καταστημα, με πολυ καλο after sales. Χρησιμοποιησα Paypal συνδεδεμενο με πιστωτικη καρτα, εκανε περιπου 10 μερες για να φτασει στην πορτα μας ... Τιμη παιζει, μαινουμε στο site που μας ενδιαφερει και βλεπουμε ποσο κανει και κρινουμε αναλογα, δεν χρειαζεται κατι να προσεξουμε ιδιαιτερο, ερχεται μανισιο χωρις να εχει πειραχτει το software απο το συγκεκριμενο καταστημα (vickmall). Εντυπωσεις οταν παραλαβουμε...... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το απλο x5 δεν το συζητω........το τσιμπατε αφοβα.........με 2gb ram και ολα αναβαθμησμενα.......τρελο κελεπουρι!!!

To κντ ειναι σε αλλο επιπεδο,και οριζει εκ νεου το vfm.

Με το που το ανοιξα εκανε και software update,μαθανε και τα Κινεζοπουλα το μαθημα τους!!!:lol:

Με την 1η ευκαιρια θα κανω και μια μικρη παρουσιαση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ποσο σας βγηκε το μαλλι μεσω paypal?δηλαδη με προμηθεια και συναλλαγμα.ευχαριστω
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ποσο σας βγηκε το μαλλι μεσω paypal?δηλαδη με προμηθεια και συναλλαγμα.ευχαριστω

Βρε φιλε μου γιατι αγχωνεσαι ? Η συσκευη κοστιζει στο Vickmall 76€. Ποια προμηθεια και τι για το συναλλαγμα ? Εμενα μου χρεωσε το site την αξια του ακριβως, δηλαδη 84,99$. Η τραπεζα θα κανει τη μετατροπη του συναλλαγματος και τελος.

 

Σε σχεση με το απλο x5 δεν το συζητω........το τσιμπατε αφοβα.........με 2gb ram και ολα αναβαθμησμενα.......τρελο κελεπουρι!!!

To κντ ειναι σε αλλο επιπεδο,και οριζει εκ νεου το vfm.

Με το που το ανοιξα εκανε και software update,μαθανε και τα Κινεζοπουλα το μαθημα τους!!!:lol:

Με την 1η ευκαιρια θα κανω και μια μικρη παρουσιαση.

Αντε Κωστα περιμενουμε ...........

 

Σε περιπτωση που δεν εμφανιζεται το ποσοστο της μπαταριας στο πανω μερος της οθονης μονιμα, εγκαθιστατε αυτη την εφαρμογή Battery Percent Enabler (το εκλεψα απο το διπλανο νημα του απλου Χ5 - απο το χρηστη aanastasopoulos). Η εφαρμογη ειναι free και δεν χρειαζεται root :cool:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ποσο σας βγηκε το μαλλι μεσω paypal?δηλαδη με προμηθεια και συναλλαγμα.ευχαριστω

Eμένα μου βγήκε 79,41€ απο vickmall και δέχτηκε απευθείας την πληρωμή με alpha amex πιστωτική.Επίσης τότε η τιμή ήταν 89,99$ και μετά απο 2-3 ημέρες το κατέβασαν στα 84,99$ και έγινε και διαθέσιμο και με το μαύρο καπάκι

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου βγήκε 79,41€ απο vickmall και δέχτηκε απευθείας την πληρωμή με alpha amex πιστωτική.Επίσης τότε η τιμή ήταν 89,99$ και μετά απο 2-3 ημέρες το κατέβασαν στα 84,99$ και έγινε και διαθέσιμο και με το μαύρο καπάκι
Ειπαμε εμεις οι 2 παμε πακετο, μια απο τα ιδια .... Δυστυχως δεν το προλαβα το μαυρο καπακι και γω ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

απλα θελω να δω ποσο θα μ βγει δν εχω αγορασει ξανα δν θελω να πληρωσω 3-4% προμηθεια τζαμπα π λεει οτι ετσι ειναι μεσα αν η αγορα γινειβμε συνδεδεμενη καρτα.κ κατι ακομα με συμφερει να συνδεσω καρτα ή λογαριασμο στο paypal?δλδ να επιλεξω να μ το κανει η τραπεζα κ χοι το paypal τν μετατροπη?ή να βαλω πρωτευον τ δολλαριο για να μν πληρωσω?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by Superuser
Γραφή SMS
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

απλα θελω να δω ποσο θα μ βγει δν εχω αγορασει ξανα δν θελω να πληρωσω 3-4% προμηθεια τζαμπα π λεει οτι ετσι ειναι μεσα αν η αγορα γινειβμε συνδεδεμενη καρτα.κ κατι ακομα με συμφερει να συνδεσω καρτα ή λογαριασμο στο paypal?δλδ να επιλεξω να μ το κανει η τραπεζα κ χοι το paypal τν μετατροπη?ή να βαλω πρωτευον τ δολλαριο για να μν πληρωσω?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Οτι θελεις να μαθεις για αγορες με Paypal εδω

Edited by Superuser

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

α καλα...θα στα στειλω με φαξ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ομως αν συνεχιζεις να γραφεις ετσι, σε στυλ SMS, δεν θα σου απανταει κανεις. Ειναι πολυ κουραστικο. Τοσο δυσκολο σου ειναι να γραφεις τις λεξεις ολοκληρες και να μην προσπαθουμε να μαντεψουμε τι γραφεις ?

Οτι θελεις να μαθεις για αγορες με Paypal εδω

430 σελιδες αντε βγαλε ακρη...αν μπορουσες να απαντησεις σ αυτα π σε ρωταω κ αντι να με κραζεις κ να θες να στα γραψω με εκθεση ιδεων θα σ επαιρνε λιγοτερο χρονο.αλλα αμα δν θες να βοηθησεις απλα μν το κανεις οχι να το παιζεις μις εξυπναδα
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν φτανει που εισαι απαιτητικος, εισαι και αναγωγος ..... Αμα σου απαντησει κανενας εδω μεσα με τετοια συμπεριφορα, .... γραψε μου. Την βοηθεια τη ζηταμε, δεν την απαιτουμε. Και προ παντως, ψαχνουμε πρωτα, μηπως και εχει απαντησει καποιος αλλος καπου αλλου το ιδιο θεμα.

Εδω ειναι το νημα για το συγκεκριμενο κινητο. Αν δεν εχεις κατι να ρωτησεις σχετικα με αυτο, πηγαινε στο αναλογο νημα :!:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είχα αγοράσει για την κοπέλα μου το Doogee DG750 και είχε μεγάλο θέμα με την μπαταρία....αυτό πως είναι με την μπαταρία του?

Γιατί σκέφτομαι να της το πάρω

Link to comment
Share on other sites

α καλα...θα στα στειλω με φαξ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

430 σελιδες αντε βγαλε ακρη...αν μπορουσες να απαντησεις σ αυτα π σε ρωταω κ αντι να με κραζεις κ να θες να στα γραψω με εκθεση ιδεων θα σ επαιρνε λιγοτερο χρονο.αλλα αμα δν θες να βοηθησεις απλα μν το κανεις οχι να το παιζεις μις εξυπναδα

 

καταρχην δεν ειμαι δικηγορος κανενος...

αλλα ο kwnana εχει απολυτο δικιο!!

οι κανονες ειναι κοινοι για ολους μας!!

απαγορευονται greeklish,κεφαλαια,και συντομογραφιες τυπου sms!!!

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Αφαιρέθηκαν μηνύματα.

 

Καλό είναι να διαβάζουμε τους Ο.Π.Χ., τους οποίους και αποδεχόμαστε, πριν αρχίσουμε να συμμετέχουμε στο foroum.

Παρακαλώ να σταματήσουν οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και να συνεχίσετε επί του θέματος.

 

Ευχαριστώ!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου βγήκε 79,41€ απο vickmall και δέχτηκε απευθείας την πληρωμή με alpha amex πιστωτική.Επίσης τότε η τιμή ήταν 89,99$ και μετά απο 2-3 ημέρες το κατέβασαν στα 84,99$ και έγινε και διαθέσιμο και με το μαύρο καπάκι

ευχαριστω φιλος

 

Doogee Mobile

Thank you for your mail.

DOOGEE X5 Pro does not support 4G LTE.

σχολιο απο την επισημη σελιδα τους,τι παιζει ρε παιδια;

http://www.doogeemobile.com/doogee-x5-pro.html

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Doogee Mobile

Thank you for your mail.

DOOGEE X5 Pro does not support 4G LTE.

σχολιο απο την επισημη σελιδα τους,τι παιζει ρε παιδια;

http://www.doogeemobile.com/doogee-x5-pro.html

Το επίσημο site είναι το http://www.doogee.cc από όσο γνωρίζω. Εκεί λέει τα εξής:

Network Type

2G: 850/900/1800/1900MHz

3G: 900/2100MHz

4G: FDD-LTE Band 1/3/7/8/20 (B1:2100MHz;B3:1800MHz;B7:2600MHz;B8:900MHz;B20:800MHz)

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα που εχω στα χερια μου εχει επιλογη 4g στα settings,αλλα η sim που εχω μεσα δεν ειναι 4g για να δοκιμασω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 2 μάυρα...

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για κάμερα, το κινητό είναι άπαιχτο, μιλάμε πάντα για το συγκεκριμένο ποσό, μην μου πει κανείς πως το xiaomi mi4 είναι καλύτερο, είναι διαφορετική κατηγορία...!

Η οθόνη είναι τέλεια, το wifi επίσης, κινέζικες εφαρμογές δεν υπάρχουν (αν έχει 2 αφαιρούνται αμέσως), ποιότητα κατασκευής τέλεια (μηδέν τριγμοί), pure android!

Μετά την πρώτη εκκίνηση και ένα μικρό update είναι έτοιμο και μάλιστα έχει 1,6gb ελεύθερη ram

Αν πρέπει να του βρω αρνητικά θα πω πρώτα την κάμερα και τα πλήκτρα, που μόνο σε ένα coolpad f1 είχα συναντήσει (χωρίς το καπάκι της μπαταρίας είναι σχεδόν αδύνατο να λειτουργήσουν)

 

Τρομερό vfm...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αν πρέπει να του βρω αρνητικά θα πω πρώτα την κάμερα και τα πλήκτρα, που μόνο σε ένα coolpad f1 είχα συναντήσει (χωρίς το καπάκι της μπαταρίας είναι σχεδόν αδύνατο να λειτουργήσουν)

Τι εννοείς με τα πλήκτρα;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με τα πλήκτρα;

 

Τα πλήκτρα vol και power είναι σαν επαφές και στο κάλυμμα της μπαταρίας υπάρχει το κουμπί, δεν είναι κομμάτι από το σασί του κινητού το πλήκτρο...

Αν δεν το κατάλαβες, πραγματικά δεν μπορώ να στο εξηγήσω :D

 

Σκέψου το ως εξής...Αν δεν έχεις κουμπωμένο το καπάκι της μπαταρίας πρέπει να πατήσεις τα πλήκτρα με κάτι μυτερό ή με το νύχι.

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είχα αγοράσει για την κοπέλα μου το Doogee DG750 και είχε μεγάλο θέμα με την μπαταρία....αυτό πως είναι με την μπαταρία του?

Γιατί σκέφτομαι να της το πάρω

 

έχουμε καμία απάντηση γι αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 2 μάυρα...

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για κάμερα, το κινητό είναι άπαιχτο, μιλάμε πάντα για το συγκεκριμένο ποσό, μην μου πει κανείς πως το xiaomi mi4 είναι καλύτερο, είναι διαφορετική κατηγορία...!

Η οθόνη είναι τέλεια, το wifi επίσης, κινέζικες εφαρμογές δεν υπάρχουν (αν έχει 2 αφαιρούνται αμέσως), ποιότητα κατασκευής τέλεια (μηδέν τριγμοί), pure android!

Μετά την πρώτη εκκίνηση και ένα μικρό update είναι έτοιμο και μάλιστα έχει 1,6gb ελεύθερη ram

Αν πρέπει να του βρω αρνητικά θα πω πρώτα την κάμερα και τα πλήκτρα, που μόνο σε ένα coolpad f1 είχα συναντήσει (χωρίς το καπάκι της μπαταρίας είναι σχεδόν αδύνατο να λειτουργήσουν)

 

Τρομερό vfm...

 

κανει δαχτυλιες το μαυρο?απο ανθεκτικοτητα πως τo βλεπεις?και ποια sim παιρνει;γιατι στο επισημο site το παιζουν λιγο διγλωσσια SIM Card Slot:Dual SIM

SIM Card Type:Standard , Micro SIM καποιος που το εχει ας μου πει

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...