Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eyxaristw...epishs h efarmogh me kinezika grammata meta ta updates ti einai,kserei kaneis?k me pio programma tlk ginetai to root..
Μην γραφεις με Greeklish, ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την εφαρμογή την πάγωσα με το titanium μιας και δεν ήξερα τι είναι.Για το root κατεβάζεις και αντιγράφεις στην sd αυτό το αρχείο

Μετά πας ρυθμίσεις-->σχετικά με το τηλέφωνο-->ενημέρωση συστήματος,πατάς το κουμπί μενού και επιλέγεις τοπικές ενημερώσεις και βρίσκεις το αρχειο που αντέγραψες πριν στην κάρτα.Σου βγάζει ένα μήνυμα,επιβεβαιώνεις το φλασάρισμα,κάνει reboot,περιμένεις να ξαναμπει στο λειτουργικό και είσαι root.

Yπόψιν ότι μετά το root δε μπορείς να κάνεις πλέον ota updates

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έκανες και τα 2 Update που έχουν βγεί ; και το 7 και το 8 ; Για τσέκαρέ το ;)

 

Τα έκανα και τα δύο updates, το πρώτο το πρότεινε αυτόματα και το δεύτερο το έκανα μέσω των ρυθμίσεων χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή την πάγωσα με το titanium μιας και δεν ήξερα τι είναι.Για το root κατεβάζεις και αντιγράφεις στην sd αυτό το αρχείο

Μετά πας ρυθμίσεις-->σχετικά με το τηλέφωνο-->ενημέρωση συστήματος,πατάς το κουμπί μενού και επιλέγεις τοπικές ενημερώσεις και βρίσκεις το αρχειο που αντέγραψες πριν στην κάρτα.Σου βγάζει ένα μήνυμα,επιβεβαιώνεις το φλασάρισμα,κάνει reboot,περιμένεις να ξαναμπει στο λειτουργικό και είσαι root.

Yπόψιν ότι μετά το root δε μπορείς να κάνεις πλέον ota updates

 

Χιλια ευχαριστω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρηγγειλα 2 x5 pro απο το vickmall και τους ειπα να βαλουνε θηκη και στα 2. Courrier προτιμησα την ολλανδικη εταιρεια σε σχεση με αυτην απο την σιγκαπουρη, ελπιζω να φτασει γρηγορα:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ NL έβαλα αρχικά και μου το άλλαξαν μόνοι τους σε sg post χωρίς να με ρωτήσουν.Καλύτερα για μένα καθως παρέλαβα σε 10 ημέρες καθώς ένα άλλο πακέτο που περίμενα με NL απο e-bay έκανε 1 μήνα να έρθει
Link to comment
Share on other sites

στους χρηστες ντουτζη συνιστω να βαζουν τις εφαρμογες 3ων μια μια...να τσεκαρουν αν ολα οκ και μετα να προχωρουν στην επομενη. Αν καποια εφαρμογη τους μπλοκαρει να την αφαιρουν και να βαζουν αλλη αντιστοιχη. Αυτη ειναι η εμπειρια μου απο 2 ντουτζη και αν δεν υπηρχαν κκ τοτε θα επαιρνα το ΠΡΟ εν γνωσει μου του χειρισμου που χρειαζονται.

ελπιζω καποιοι να βοηθηθουν.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ NL έβαλα αρχικά και μου το άλλαξαν μόνοι τους σε sg post χωρίς να με ρωτήσουν.Καλύτερα για μένα καθως παρέλαβα σε 10 ημέρες καθώς ένα άλλο πακέτο που περίμενα με NL απο e-bay έκανε 1 μήνα να έρθει

 

Ενδιαφερον αυτο που ειπες. εφοσον ειναι ετσι ελπιζω να το αλλαξουν και σε μενα, γιατι και γω το λογικο εκανα δηλ να επιλεξω courrier εταιρεια με βαση την αποσταση απο εδω. Θα παρακαλουθω καθημερινα μεσω του tracking number αν γινει κατι παρομοιο και σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί όταν σου στείλουν το mail με το tracking number.

στους χρηστες ντουτζη συνιστω να βαζουν τις εφαρμογες 3ων μια μια...να τσεκαρουν αν ολα οκ και μετα να προχωρουν στην επομενη. Αν καποια εφαρμογη τους μπλοκαρει να την αφαιρουν και να βαζουν αλλη αντιστοιχη. Αυτη ειναι η εμπειρια μου απο 2 ντουτζη και αν δεν υπηρχαν κκ τοτε θα επαιρνα το ΠΡΟ εν γνωσει μου του χειρισμου που χρειαζονται.

ελπιζω καποιοι να βοηθηθουν.

Δε ξέρω τι παίζει με το απλό αλλά με το pro δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.Και εκτός απο root του πέρασα και xposed framework με κάμποσα modules και όλα βαίνουν καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία με το κινητό, αλλά πώς στο καλό κάνουμε εισαγωγή των επαφών μας facebook στον τηλεφωνικό κατάλογο του τηλεφώνου; Θυμόμουν οτι υπήρχε επιλογή για συγχρονισμό των επαφών με τηλέφωνο ή χωρίς μέσα απο την εφαρμογή του FB, αλλά τώρα δε το βρίσκω...
Link to comment
Share on other sites

Το απλο με το pro δεν εχει καμια σχεση,το ειπα πολλες φορες οτι η χρηματικη διαφορα ειναι ελαχιστη μπροστα στις διαφορες των 2 συσκευων.:)Παρτε το pro ...................

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω, ψηφίζω Pro :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Παρηγγειλα το pro στις 6/11 απο vickmall, και αναμενω! Ποιο ειναι το πιο καλο και πιο συχνα ενημερωμενο track για να παρακολουθω το tracking number; Μολις σημερα εκανα εγγραφη στο myphone και δεν ξερω αν εχετε αναφερθει για το θεμα σε παλιοτερη αναρτηση! Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Παρηγγειλα το pro στις 6/11 απο vickmall, και αναμενω! Ποιο ειναι το πιο καλο και πιο συχνα ενημερωμενο track για να παρακολουθω το tracking number; Μολις σημερα εκανα εγγραφη στο myphone και δεν ξερω αν εχετε αναφερθει για το θεμα σε παλιοτερη αναρτηση! Ευχαριστω!!!

17track.net

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όταν απαντάω σε κλήση κάνει μία δόνηση και μέτα ξεκινάει η συνομιλία.Ξέρει κανείς πως απενεργοποιήτε αυτή η δυνατότητα?

Έχω βάλει το chomp SMS gia 160 χαρακτήρες,μια χαρά μου φαίνεται και τον Οπερα στην αρχική οθόνη. Τα έχω μεταφέρει στην SD αυτα και σήμερα ξαφνικά χάθηκαν από την αρχική οθόνη και έπρεπε να τα ξανα βάλω.Επίσης έχω ορίσει το chompSMS να είναι η προεπιλεγμένη εφαρμογή για SMS αλλά 2 φορές μου έχει γυρίσει πάλι στην default με αποτέλεσμα να πρέπει να την ξαναορίσω. Τέλος οι επιλογές για προγραμματιστές είναι on ή off σε εσας?Είμαι unroot.

Καμιά ιδεά????

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαίνει γιατί κάποιες φορές σε όλες τις συσκευές android,η κάρτα μνήμης αργεί να κάνει προσάρτηση στο σύστημα με αποτέλεσμα να φορτώνει πρώτα το κομμάτι της εφαρμογής που βρίσκεται στην εσωτερική μνήμη και μετά αν δεν βρει άμεσα το υπόλοιπο απο την sd,πετάει την εφαρμογή,Γνώμη μου είναι ότι με 16gb rom εκ των οποιων τα 11.5gb ενοποιημένα,δεν υπάρχει λόγος να μεταφερουμε κομμάτια των εφαρμογών στην πιο αργή sd.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.Για το θεμα της κλησης που κανει κανει μια δονηση πριν καμια ιδεα? επιλογες για προγραμματιστες ειναι εξ ορισμου σε εσας?
Link to comment
Share on other sites

Panos74 δοκίμασε το TrackChecker...το βάζεις να ξεκινάει αυτόματα και κάθε φορά που υπάρχει δραστηριότητα της παραγγελίας σε ενημερώνει στα notifications....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.Για το θεμα της κλησης που κανει κανει μια δονηση πριν καμια ιδεα? επιλογες για προγραμματιστες ειναι εξ ορισμου σε εσας?

Nαι ειναι ενεργοποιημένες απο την αρχή.Δεν έχω βρει πως απενεργοποιείται αυτή η δόνηση

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση , υπαρχει περιπτωση να βγει rom σε 64bit εκδοση η' να γινει port καποια αλλη; μιας και εχει 64bit cpu
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση γιαυτό.Τελικά η συσκευή υποστηρίζει και usb otg.Με ένα καλώδιο usb otg που δουλεύει στο redmi note μου δε λειτούργησε αλλά σύνδεσα microusb sdcard reader και δούλεψε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η κινεζικη εφαρμογη που εγκαθισταται με το τελευταιο update σημαινει network location..θα δοκιμασω να την σβησω αφου την αντιγραψω βεβαια κ βλεπουμε...!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.Για το θεμα της κλησης που κανει κανει μια δονηση πριν καμια ιδεα? επιλογες για προγραμματιστες ειναι εξ ορισμου σε εσας?

 

ρυθμισεις- Ηχοι -Γενικες -Δονηση συσκευων για εισερχομενες κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...