Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.spritesoftware.com/products/migrate/how-does-it-work-

αποτελείται από τρεις εφαρμογές . Μια για κάθε λειτουργικό . Wm6.5-windows pc - android . αρχικά ήταν free έως τον Ιούνιο 20 αν θυμάμαι καλά ,

αυτό το χρησιμοποιείς άπαξ ,εφόσον δεν τρέχεις πλέον τα wm6.5

 

edit : τώρα είδα ότι δεν τέλειωσε , sorry

 

Με λίγο ψάξιμο στο google βρήκα και κατέβασα και τις τρεις εφαρμογές. Έλα όμως που απλά δεν παίζουν επειδή έχει λήξει η Beta :mad: Μια επιλογή που έχω είναι να γυρίσω και το HTC και το PC μου σε μια ημερομηνία του Ιουνίου ή του Ιουλίου ώστε να κάνω την δουλειά μου. Ξέρεις μήπως κάποιον άλλο τρόπο ώστε να μεταφέρω τα sms μου από τα Windows Mobile; Επαφές, ημερολόγιο δεν με ενδιαφέρουν γιατί είναι όλα σε Exchange Server.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με όσες android rom έχω δοκιμάσει, ο ήχος του συνομιλητή που ακούγεται στο bluetooth ακουστικό είναι απαράδεκτος (πολύ πριμαριστός και χαμηλός). Χρησιμοποιώ τελευταία την American Android. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε το migrate το κάναμε όσοι ασχολούμαστε τότε τα Χριστούγεννα ίσως και πιο πριν , και δεν έψαξα άλλο τρόπο αφού δεν χρησιμοποιώ ουσιαστικά τα wm6.5 .

Πάντως ο στόχος είναι κάποιο πρόγραμμα στα wm6.5 να σώζει σε .xml όπως το sms backup restore στα android . Ενημέρωσε πάντως αν με αλλαγή ημ/νιών καταφέρεις κάτι ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε το migrate το κάναμε όσοι ασχολούμαστε τότε τα Χριστούγεννα ίσως και πιο πριν , και δεν έψαξα άλλο τρόπο αφού δεν χρησιμοποιώ ουσιαστικά τα wm6.5 .

Πάντως ο στόχος είναι κάποιο πρόγραμμα στα wm6.5 να σώζει σε .xml όπως το sms backup restore στα android . Ενημέρωσε πάντως αν με αλλαγή ημ/νιών καταφέρεις κάτι ...

 

Εμένα με ενδιαφέρει γιατί τόσο καιρό στο 90% των περιπτώσεων λειτουργούσα με Windows 6.5 ! Έχω κοντά στα 3000 sms οπότε καταλαβαίνεις :p Έκανα την πατάτα και στο pc το εγκατέστησα την πρώτη φορά με την τωρινή ημερομηνία. Το ξήλωσα, καθάρισα registry και Temporary Files, άλλαξα την ημερομηνία σε 2 Ιουλίου αλλά δεν λέει να το πάρει με τίποτα. Στήνω ένα virtual PC στο VMWare με ημερομηνία 2 Ιουλίου. Ελπίζω να παίξει έτσι... Στο κινητό πάντως μόλις γύρισα την ημερομηνία σε 2 Ιουλίου έπαιξε και πήρε αμέσως το backup! Θα ενημερώσω για εξελίξεις ;)

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

για να αντικαταστησουμε το lock screen ποιο προγραμμα προτεινετε???εχω την NDT GINGER V13.0 [CM Nightly 2.3.5]

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Agile lock που έχει τις ευκολίες του Sense 3.0 lock screen.

 

Sent from my mighty T-Mobile HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει γιατί τόσο καιρό στο 90% των περιπτώσεων λειτουργούσα με Windows 6.5 ! Έχω κοντά στα 3000 sms οπότε καταλαβαίνεις :p Έκανα την πατάτα και στο pc το εγκατέστησα την πρώτη φορά με την τωρινή ημερομηνία. Το ξήλωσα, καθάρισα registry και Temporary Files, άλλαξα την ημερομηνία σε 2 Ιουλίου αλλά δεν λέει να το πάρει με τίποτα. Στήνω ένα virtual PC στο VMWare με ημερομηνία 2 Ιουλίου. Ελπίζω να παίξει έτσι... Στο κινητό πάντως μόλις γύρισα την ημερομηνία σε 2 Ιουλίου έπαιξε και πήρε αμέσως το backup! Θα ενημερώσω για εξελίξεις ;)

 

Έπαιξε με την αλλαγή της ημερομηνίας! Στο pc και στο κινητό με Android έβαλα 27 Ιουνίου 2010, καθώς με ημερομηνίες 2011 δεν έπαιζε. Στο κινητό στα Windows Mobile 6.5 έβαλα 27 Ιουνίου 2011. Τράβηξα τα δεδομένα από τα Windows Mobile, τα μετέτρεψα από το pc σε μορφή για Android και μετά στην American Android πέρασα μόνο τα sms. Όλα λειτούργησαν τέλεια!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Επειδή δεν γνωρίζω τιποτα πως να το κάνω.. διάβασα και προηγούμενα ποστ αλλά δεν εβγαλα άκρη.. έχω αγοράσει το κινητό, έχω εγγύηση. γίνεται να κάνω ένα backup ώστε αν χρειαστεί να επαναφέρω τα wm6.5? επίσης μπορείτε να μου πείτε ποια android rom είναι καλύτερη και να μου δώσεται έναν όδηγό για το πως να την περάσω..NAND FLASH.....

 

Βοηθήστε με σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by Xasta11
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν διαβάσεις πραγματικά στα τελευταία post σίγουρα θα βρεις προτεινόμενες android roms. Τώρα όσον αφορά την εγγύηση, στο πρώτο post του thread του HD2 υπάρχει μέθοδος επαναφοράς της επίσημης rom και της εγγύησης της συσκευής. Εναλλακτικά ωστόσο μπορείς να δοκιμάσεις android rom από την κάρτα μνήμης και έτσι δεν χάνεις εγγύηση μιας και δεν πειράζεις τα windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

..... και να μου δώσεται έναν όδηγό για το πως να την περάσω..NAND FLASH.....

 

Βοηθήστε με σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ!

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=42021

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω το wallpaper που έχει η superam froyo 1. 5;

 

Δεν γνωρίζει κανείς κάτι; Μπορεί να "βγει" μέσα από την ίδια την rom και αν ναι πως; Pls παίδες, εχω ψάξει σχεδόν παντού και δεν μπορώ να βρω κάτι!

 

Άσχετο, η εφαρμογή poweramp έχει και στίχους στην πληρωμένη έκδοση ,γιατί αν έχει αξίζει πραγματικά η αγορά της εφαρμογής

EDIT

Την εικόνα την βρήκα με την πραγματική της ονομασία και τώρα η αναζήτηση είναι πιστεύω ευκολότερη.Σε ποιά ανάλυση όμως πρέπει να είναι η φωτογραφία για να ταιριάζει στην οθόνη του Leo;.Σίγουρα όχι 800χ480 γιατι δεν θα ''ακολουθούσε'' τις εναλλαγές στην κύλιση του μενού (?)

Μήπως 1600x480;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Σε οδηγό που παραθέτεται στη προηγούμενη σελιδα αναφέρεται στην ρομ του παραδείγματος οτι χρειαζόμαστε HSPL 2.08.

Στο δικο μου HD2 με ρομ την 2.14 εχω HSPL 3.03.00 και ραδιο 2.15.50

Ακολουθώντας τον οδηγο ειδα πως υπαρχουν διάφορες εκδοσεις version HSPL.

Ποια πρεπει να βαλω;

Αφου αλλαξω HSPL πρεπει να βαλω εκ νεου την WM rom η δεν χρειαζεται;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοεις οτι εχεις την επισημη 3.14 ρομ.μπορεις να βαλεις με το hspl4 το 2.08 αλλα επειδη το 2.08 δεν ειναι συμβατο με την 3.14 ρομ,πρεπει να την αλλαξεις.εκτος και αν θελεις nand android οποτε αφου βαλεις το hspl 2.08 φλασαρεις τον magldr και συνεχιζεις την διαδικασια για τη ρομ

@cb600f

Η εικονα πρεπει να ειναι 960*800

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα δεν με ενδιαφέρουν πλεον τα windows συνεπως περναω hspl4 και συνεχίζω για nand Android.

Οκ ξεκινώ ...

 

Done

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , προσφατα αποκτησα ενα HTC HD2 . Σκεφτομαι να του περασω ANDROID αλλα επειδη ειμαι νεος θα χρειαστω την βοηθεια σας . Υπαρχει καποια συγκεκριμενη διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω και ποια ειναι αυτη ;

Σκεπτομαι επισης να κρατησω παραλληλα και τα windows . Τι με συμβουλευετε;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω βαλει τη rom Ladyboo miui.To mono προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω σε ad hoc δικτυο

και λιγο που εψαξα να βρω τη λυση πιο πολυ μπερδευτηκα!! Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει???

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την LeoRCMixS v.1.9 MAGLDR στην nand πριν λίγο και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την αγορασμένη έκδοση του zMooth pro.Ενώ έγινε κανονικά εγκατάσταση δεν με αφήνει να χρησιμοποιήσω όλες τις χειρονομίες και μου βγάζει μήνυμα μήνυμα οτι πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσω τους task killers (που δεν εχω, εκτός απο την stock εφαρμογή της rom το task manager) και να προσπαθήσω αργότερα! Πρίν μέρες είχα περάσει την ίδια εφαρμογή ,εφ΄όσον ακολουθεί τον gmail λογαριασμό μου, στην ίδια rom αλλά περασμένη με τo portandroid lite 3.1 και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα!. Πρίν περάσω την nand έκανα στην κάρτα εκκαθάριση με το sd formater και ακολούθησα τις οδηγίες της rom για την εγκατάσταση.

Τέλος μπήκα στο μενού του magldr και έκανα fix permissions χωρίς αποτέλεσμα.

Δεν μπορώ να γράψω στο thread της rom στο xda , καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανει αυτο σε καποιες ρομ αλλα με μια επανεγκατασταση της εφαρμογης λυνεται.

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανει αυτο σε καποιες ρομ αλλα με μια επανεγκατασταση της εφαρμογης λυνεται.

 

Sent from my HD2

 

Με μια νέα εγκατάσταση ,όλα διορθώθηκαν.

Το μεγάλο βήμα εγινε, πέρασα nand ROM, το μόνο που μένει τώρα είναι ένα πρόγραμα gps και τέλος. Οποίος θέλει να βοηθήσει ας στείλει ένα πμ

 

sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , προσφατα αποκτησα ενα HTC HD2 . Σκεφτομαι να του περασω ANDROID αλλα επειδη ειμαι νεος θα χρειαστω την βοηθεια σας . Υπαρχει καποια συγκεκριμενη διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω και ποια ειναι αυτη ;

Σκεπτομαι επισης να κρατησω παραλληλα και τα windows . Τι με συμβουλευετε;

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=42021

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το μόνο που μένει τώρα είναι ένα πρόγραμα gps και τέλος. Οποίος θέλει να βοηθήσει ας στείλει ένα πμ

 

Για προγράμματα πλοήγησης στο Android συζητάμε εδώ και εδώ. Να θυμίσω ωστόσο ότι δεν μας επιτρέπεται στο forum οποιαδήποτε διακίνηση εμπορικού λογισμικού.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε αυτην την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852 στα Screenshot εχει εναν taskkiller που με είχε βολέψει, μήπως ξέρει κάποιος πως λέγετε ?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε αυτην την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852 στα Screenshot εχει εναν taskkiller που με είχε βολέψει, μήπως ξέρει κάποιος πως λέγετε ?ευχαριστω.

 

Είναι αυτό και φτιαγμένο όμως μόνο για τον Go Launcher EX.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Θελω να χωρισω την sd card σε 2 Partition ετσι ωστε το ενα να ειναι για τα win 6.5 Και το αλλο για Android επειδη κανει την sd ανω κατω με τους φακελους..

Γινεται αυτο?Θα αφησει το andoid το αλλο partition ανεπηρέαστο?

 

Απo που συνίσταται να κανω το παρτιτιον?Πρεπει να γινει system ή logical?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

τα windows αν δε κανω λαθος,δε μπορούν να δουν πανω απο ενα partition στην ιδια καρτα.

Παρολα αυτα μπορείς να δοκιμασεις με το mini partition tool wizard να φτιάξεις 2 fat32 partition και να δεις το αποτέλεσμα

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι λιγη βοηθεια. θελω να περασω την pyramid sense 3 nand, αλλα παρολο που κανω ολα τα βηματα απο οτι διαβαζω, κολλαει στο boot screen. ξερετε κατι? πρεπει να φορμαρω την sd μου?

 

Sent using RapidRead!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...