Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση προς ολους εσας τους εχοντες το diamond2 .

Απο μπαταρια πως παει?

Τι λεει η αυτονομια του εγινε καποια αισθητη βελτιωση?

Τι σχεση εχει με την αυτονομια του diamond 1 αλλα και με την αυτονομια των xperia kai omnia?

Οποιος μπορει ας μας δωσει μια καλη διευκρινιση να ξερουμε αν αξιζει.

Προσωπικα ειχα το diamond1 και το εδωσα γιατι καθε μερα ηθελε φορτιση.

Αν χρησιμοποιουσα destinator καθε μιση μερα....

Τωρα ειμαι στο xperia και εχω βρει την υγεια μου.

Τωρα το diamond 2 τι λεει πως τα παει?

 

για να σου απαντήσει κάποιος σε αυτό πρέπει να είχε όλες τις συσκευές. μπορώ να σου πω όμως ότι με το ζόρι βγάζει μια ταινεία 2,5 ώρες. χθες στο αεροδρόμιο έβλεπα μία και η μπαταρία καπουτ μετά. diamond 1 δεν είχα αλλά απο ότι ακούω είναι πολύ καλύτερα του D2. πάνω απο 2 μέρες πάντως δεν βγάζει. εκτός και αν το χρησιμοποιείς λίγο. εγώ πάντως δεν έχω βγάλει 1,5 μέρα μέχρι στιγμής, αλλά δεν το αφήνω σε ησυχία ποτέ. σίγουρα θα μπορούσε να ήταν καλύτερη, αν κάποια στιγμή βγεί μεγαλύτερη στο ίδιο μέγεθος την έχω πάρει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για την μπαταρια τα χουμε πει.

με πολυ χρηση 1 μερα με λιγη 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σχετικα με τις ρυθμισεις του gps . βλεπω οτι στα settings του κινητου (Settings --> All Settings --> System --> External Gps) ,

1) στην καρτελα "Programs" στο "GPS program port" εχει δεσμευσει την COM4

2) στην καρτελα "Hardware" στο "GPS hardware port" εχει "None" και "Baud Rate" εχει 4800.

ενω αντιστοιχα στο ΕΤΕΝ Χ500 (με το καταπληκτικο GPS του) εχει αντιστοιχα

1) στην καρτελα "Programs" στο "GPS program port" εχει δεσμευσει την COM2

2) στην καρτελα "Hardware" στο "GPS hardware port" εχει "COM4" και "Baud Rate" εχει 57600.

 

Τωρα αντιστοιχα μεσα στις ρυθμισεις συνδεσεως του Destinator 7 βλεπω τα εξης:

"Θυρα COM" : COM4

"Ταχ δεδ": 4800

"Πρωτ/λλο": NMEA

 

Αντιστοιχα στο ΕΤΕΝ :

"Θυρα COM" : COM7

"Ταχ δεδ": 115200

"Πρωτ/λλο": NMEA

 

Ξεκινησα αυτη την συγκριση διοτι απο το GPS του ETEN X500 ημουν παρα πολυ ικανοποιημενος και σημερα διαπιστωσα οτι στο diamond2 μου εκανε ξαφνικα αποσυνδεση απο το GPS. Ριξτε αν μπορειτε μια ματια και στις δικες σας ρυθμισεις γιατι για παραδειγμα το Baud rate μου φενεται πολυ χαμηλο.

Link to comment
Share on other sites

Diamond 2 Review - by Θοδωρής :)

 

Εισαγωγή-------------

Όπως σας υποσχέθηκα αυτό το άρθρο είναι η προσωπική μου γνώμη για το Diamond 2.

Θα μπω κατευθείαν στο ψητό λοιπόν, και θα σας περιγράψω τα πράγματα γύρω απο αυτό και

θα σας δώσω και κάποιες λύσεις για να το βελτιώσετε (ότι έχω βρει δηλαδή).

 

Για φωτογραφίες του Diamond 2 δείτε αυτό το review στο λινκ...

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond2-review-347p4.php

 

 

Συσκευασία--------------

Μία λέξη υπάρχει μόνο για αυτό το κουτί..... Γυφτιά. Αν δεν ήξερε κάποιος ότι ζούμε σε

περίοδο "οικονομικής κρίσης", θα το καταλάβαινε απο το κουτί. Αν είχατε ένα Diamond ή

ένα Touch Pro πριν απο αυτό, μην τρομάξετε, η ουσία του κουτιού είναι πολύ καλύτερη απο

την εικόνα του.

 

Στα γρήγορα, αυτό που έχει μέσα είναι το τηλέφωνο (όμορφο μόλις το δεις), ακουστικά,

1x Screen Protector, τα βιβλία του, 2ο πενάκι και ένα φορτιστή. Θήκη μην κοιτάξετε να βρείτε.

απλά δεν υπάρχει! η HTC πίστευε ότι ο κόσμος δεν θα πλήρωνε 10 ευρω παραπάνω για να προστατέψει

το τηλέφωνό του οπότε δεν έβαλε μέσα. Προτείνω λοιπόν όταν θα παραγγείλεται το τηλέφωνο να

βάλετε και μία θήκη μέσα στην παραγγελία. αυτή που αγόρασα εγώ είναι η παρακάτω...

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=180309

 

να τονίσω επίσης ότι το screen protector είναι τα μαύρα του τα χάλια και πως ψάχνω να βρώ

καλύτερο.

 

Η συσκευή αναλυτικά------------------

 

1.Εξωτερικά............

 

Είναι ένα παρα πολύ όμορφο pda, πραγματικά οι φωτογραφίες το αδικούν.

Για όσους δεν το ξέρουν, το προηγούμενο τηλέφωνό μου ήταν ένα Touch Pro, οπότε η διαφορά

βάρους και πάχους είναι απλά τεράστια στο χέρι. ναι μεν είναι πιο ψηλό και ελάχιστα πιο πλατύ

απο το Touch Pro, αλλά δεν θα το καταλάβετε ποτέ. Φυσικά η έλλειψη D-pad είναι αμέσως εμφανής,

όπως επίσης και η νέα zoom bar η οποία βοηθάει να κάνετε zoom πιο εύκολα σε ότι χρειάζεται.

 

4 κουμπιά και μέσα σε αυτά ένα κουμπί που μου είχε λείψει ΠΑΡΑ πολύ. το Windows key! Στο Touch

Pro δεν μπορούσα να ανοίξω το Start Menu με hardware keys και αυτό μου την έσπαγε. Φυσικά δεν υπάρχει κουμπί για να τραβήξετε φωτογραφία, αλλά οκ το ξεπερνάμε αυτό.

Τεράστια εντύπωση θα σας κάνει η έλλειψη του Soft reset button. βασικά δεν είναι ότι λείπει, αλλά

η HTC το έχει βάλει πλέον μέσα στο καπάκι της μπαταρίας!! Όταν το είδα αυτό κόντεψα να κόψω τις

φλέβες μου και έδινα κάργα βρίσιμο στην HTC για αυτό (κάτι το οποίο πήρα πίσω μετά).

Βλέπετε η ανάγκη του soft reset είναι σχεδόν μηδαμινή γιατί το τηλέφωνο κολάει ΠΑΡΑ πολύ σπάνια. Προσωπικά, μία φορά μου κόλησε σε διάστημα 1 - 1.5 βδομάδας δύσκολης χρήσης. Αν θέλετε να το κάνετε reset

χωρίς να βγάλετε το καπάκι, κρατήστε μερικά δευτερόλεπτα το Power button και κλείστε το απο εκεί.

 

 

Είναι περιτό να αναφέρω ότι αυτό το τηλέφωνο, τραβάει τις δαχτυλιές απίστευτα, και μπρος και πίσω.

 

Ο στυλός του δεν είναι μαγνητικός σε σχέση με τα προηγούμενα τηλέφωνα, αλλά πιστέψτε με δεν θα σας

λείψει καθόλου.

 

 

Το ηχείο είναι στα πλάγια του τηλεφώνου και όχι απο κάτω, κάτι πάρα πολύ καλό γιατί με αυτό το

τρόπο δεν χρειάζεται να έχετε το τηλέφωνο ανάποδα για να ακούσετε ήχο της προκοπής.

 

Το πίσω καπάκι είναι ένα ίσιο καπάκι (καμία σχέση με το diamond 1) και γυαλιστερό. Ότι πρέπει για

δαχτυλιές. επίσης αν κάποιος δεν το κρατήσει σωστά υπάρχει κάποια πιθανότητα να γλυστρίσει και να

πέσει. Για αυτό το λόγο έχω να προτείνω μία θήκη σιλικόνης για όποιον ενδιαφέρεται στο παρακάτω link.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Skin-Case-for-HTC-Touch-Diamond2-Diamond-2-Phone-BLACK_W0QQitemZ110379307385QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item110379307385&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

 

Η οθόνη είναι πραγματικά φοβερή. Μεγάλη, ωραία ποιότητα στην εικόνα της, μαλακιά στα δάχτυλα και

ανταποκρίνεται στο ακούμπισμα του δάχτυλου. Σε σχέση με το Touch HD όμως είναι λίγο πιο κίτρινη

κάτι το οποίο αν δεν τα έχεις βάλει δίπλα δίπλα δεν θα το καταλάβεις ποτέ.

 

 

Η μπαταρία του είναι ικανοποιητική. Μόνο αυτή η λέξη υπάρχει. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Διάβασα μερικούς ηλίθιους στο xda που λένε ότι με ΠΟΛΥ χρήση τους κράτησε 5 μέρες. @@. Πιστέψτε με..

2 μέρες βγάζει με χρήση (ίσως να ανέβει αυτό το νούμερο με περισσότερα φορτίσματα και cooked rom).

(εγώ με την χρήση που του κάνω... που είναι πραγματικά πολύ, ίσα ίσα μου βγάζει τη μέρα).

Είναι λίγο χειρότερη απο το Touch Pro, αλλά εκείνο είχε μεγαλύτερη μπαταρία και μικρότερη οθόνη,

οπότε δεν μπορούμε να παραπονιόμαστε! Να συμπληρώσω επίσης, ότι μπορεί να παίξει μία ταινεία 2,5 ώρες,

και μετά τέλος. Δεν έχω δοκιμάσει πόσες ώρες μπορεί να παίζει μουσική ακόμα.

 

 

Η κάμερα είναι μια ικανοποιητική κάμερα ενός pda. όντως είναι ότι καλύτερο πιθανότατα κυκλοφορεί σε

pda απο θέμα ποιότητας (έβαλα και φωτογραφίες πιο κάτω με πολύ φως, λίγο φως, και καθόλου φως) αλλά προσωπικά δεν με εντυπωσιάζει. είναι

καλή για να βγάλει μία φωτογραφία που βλέπετε. τέλος μέχρι εκεί. Φλας δυστυχώς δεν έχει, κάτι που

με στεναχωρεί μιας και το χρησιμοποιούσα πολύ στο Touch Pro για φακό!

 

το GPS είναι πολύ καλό, δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι στιγμής. Έχω βάλει το iGo 8 και ακόμα και στα

στενάκια της Αθήνας, δούλευε μια χαρά, ακόμα και μέσα στο αεροπλάνο που ήμουν τις προάλλες, μου έδειχνε

σε 2D που βρίσκομαι πάνω απο τη θάλασσα, σε τι ύψος και με ταχύτητα 500χλμ. :)

 

 

2.Το Λειτουργικό --------------

 

η HTC έχει ξεπεράσει τον εαυτό της και την Microsoft γύρω στα 10 χρόνια μπροστά. το interface του

TF3D 2 είναι φανταστικό, εύκολο, γρήγορο, ανταποκριτικό. το νέο Start Menu παρόλο που δεν μου άρεσε

στην αρχή, μετά το έμαθα και πλέον δεν το αποχωρίζομαι με τίποτα.

 

Απλά θα ξεχάσετε το άσχημο UI της Microsoft. και ευτυχώς όπως θα ξέρετε το Diamond 2 Θα έχει και

δωρεάν (και άμα δεν είχε θα αποκτούσε) αναβάθμιση σε Windows 6.5 τα οποία κατα την γνώμη μου είναι

μια αποτυχημένη προσπάθεια της Microsoft να δείξει ότι μπορεί να ζωγραφίζει. Ευτυχώς δεν θα το δω

όμως χάρη στο UI της HTC.

 

Η πλοήγηση με τον Opera είναι φοβερή απλά. Καμία σχέση με το Touch Pro.

 

Το πληκτρολόγιο της HTC είναι αρκετά καλό αλλά προτείνω να βάλετε το Finger Keyboard 2.

 

 

Θα σας ετοιμάσω κάποιο zip με τα διάφορα αρχεία που έχω βρει και έχω κάνει την πλοήγηση και την

λειτουργία του τηλεφώνου πολύ καλύτερη απο ότι είναι αρχικά, ώστε να το έχετε στην τσίτα το εργαλείο :)

 

 

Σε σύγκριση με τους ανταγωνιστές.... πήγα και τα έβαλα δίπλα δίπλα με Omnia, Diamond 1, Touch Pro,

SE Xperia X1, Touch HD και έχω να αναφέρω τα εξής....

 

Το omnia ούτε καν συγκρίνετε μαζί του στο ελάχιστο, χωρίς κουβέντα. έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος

οθόνης, αλλά συγκρίνουμε WVGA με WQVGA! πολύ σημαντικό. Στο θέμα λειτουργικότητας δεν πάω καν.

 

Το Diamond 1, θα είναι πάντα το μικρότερο τηλέφωνο ever, αλλά όταν κοιτάς την τεράστια διαφορά στην

οθόνη γελάς, όπως επίσης και στην διαφορά ταχύτητας, μνήμης και μπαταρίας!

 

Το Touch Pro είναι ένας πολύ καλός ανταγωνιστής μιας και τεχνικά και πρακτικά είναι ακριβώς το ίδιο

τηλέφωνο με και χωρίς πληκτρολόγιο. Το Touch Pro μου ήταν λίγο πιο γρήγορο αλλά είχε cooked rom,

οπότε δεν είναι δίκαιο να τα συγκρίνω.

 

το Xperia δεν θέλω καν να το συζητήσω. είναι ένα τούβλο με WVGA και πληκτρολόγιο. σε θέμα ομορφιάς

και οθόνης έχουν αρκετή διαφορά. εφόσον όμως το X1 είναι καταβάθος ένα Touch Pro σε μία κακή μορφή,

δεν θέλω να του αφιερώσω άλλο χρόνο. (είναι και SE)

 

το Touch HD, μάλιστα. Δεν θα διαφωνίσω, είναι ένα καταπληκτικό pda, με μεγάλη οθόνη, αλλά.... θα

διαφωνίσω. Βλέπετε για να έχεις ένα HD και να το χειρίζεσαι εύκολα πρέπει να έχεις μεγάλα δάχτυλα

χέρια, και θήκη για να το κουβαλάς στη ζώνη σου, μιας και δεν μπαίνει στην τσέπη εύκολα.

 

EDIT (13/5): Προσθήκη πληροφορίας

Σε αντίθεση με το Touch HD, το D2 μπορεί και έχει 2-way d-pad. τι εννοώ?

μπορείτε να χρησιμοποιείτε τη zoom bar ως D-Pad για πάνω κάτω. (ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό και ΠΑΡΑ πολύ βολικό για μένα).

Για να το κάνετε βάλτε το Advanced Config Tools πηγαίνετε στο Smart Touch ορίστε ποια εφαρμογή θέλετε να λειτουργεί

με τη zoom bar, και μετά ορίστε το Wheel Sensitivity στο 6. Να λοιπόν κάτι που το D2 έχει παραπάνω απο το HD το οποίο

δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσει σε Hardware έστω μορφή.

 

Αποτέλεσμα.... Αν θέλετε να έχετε ένα Diamond 2 με πληκτρολόγιο, πάρτε ένα Touch Pro και βάλτε του

μία τελευταία cooked rom του energy. Θα έχετε ένα φανταστικό εργαλείο. Αν θέλετε να δώσετε παραπάνω

λεφτά πάρτε ένα Touch Pro 2, και αγοράστε μια σχολική τσάντα για να το κουβαλάτε.

Αν πάλι θέλετε ένα Diamond 2 αλλά σας φαίνεται μικρό τότε πάρτε ένα Touch HD. ΑΛΛΑ!!!

αν θέλετε κάτι πολιτισμένο, όμορφο, ελαφρύ, εύκολο στη καθημερινή χρήση, γρήγορο!, με μεγάλη οθόνη

που δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ να ζηλέψει απο το Touch HD, και μικρό τότε πολύ απλά θα πάρετε το Diamond 2.

 

 

Αν έκανα κανα ορθογραφικό λάθος excuse me, αλλά το έγραψα γρήγορα το κείμενο. Ότι απορίες έχετε μπορείτε να με ρωτήσετε και αν μπορώ να σας βοηθήσω.

 

ελπίζω να σας βοήθησα και να σας άρεσε. όπως είπα ο σκοπός του άρθρου αυτού δεν είναι να διαφημίσω

τα "καλούδια" του Diamond 2, αλλά να το αξιολογήσω σαν τηλέφωνο για έναν άνθρωπο που ξέρει τι είναι pda.

Link to comment
Share on other sites

WebViRuS πολυ ωραια η παρουσιαση σου.

Ηταν ειλικρινα ο,τι ηθελα να ''ακουσω''.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι πραγματικά φοβερή. Μεγάλη, ωραία ποιότητα στην εικόνα της, μαλακιά στα δάχτυλα και

ανταποκρίνεται στο ακούμπισμα του δάχτυλου. Σε σχέση με το Touch HD όμως είναι λίγο πιο κίτρινη

κάτι το οποίο αν δεν τα έχεις βάλει δίπλα δίπλα δεν θα το καταλάβεις ποτέ.

 

Επειδή τυγχάνει να έχω στα χέρια μου δύο diamond1 ένα ασιατικό και ένα ελληνικό να επισημάνω ότι στο ασιατικό η οθόνη είναι πιο λευκή και καθαρή ενώ στο ελληνικό είναι κίτρινη όπως το λές.Προφανώς κάποιες διαφορές υπήρχαν στις παρτίδες με τα τηλέφωνα που έφερναν και κάτι ανάλογο έχει γίνει και τώρα και στο diamond2

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, έχω ένα σοβαρό πρόβλημα. χάλασα ένα αρχείο στα Windows και τώρα το τηλέφωνο δεν φορτώνει. ξέρετε μήπως μπορώ να το σώσω χωρίς format?
Link to comment
Share on other sites

καλά ξεκίνησα πάλι στο στήσιμο. γ@μωτο. και το χάλασα για πάρτυ σας παλιόπαιδα. βρήκα τρόπο να γυρίσω εντελώς μια αγγλική ρομ σε ελληνική, αλλά ξέχασα να κάνω κάτι σημαντικό στο τέλος :)
Link to comment
Share on other sites

καλά ξεκίνησα πάλι στο στήσιμο. γ@μωτο. και το χάλασα για πάρτυ σας παλιόπαιδα. βρήκα τρόπο να γυρίσω εντελώς μια αγγλική ρομ σε ελληνική, αλλά ξέχασα να κάνω κάτι σημαντικό στο τέλος :)

 

Πως γινεται αυτο;:worry:

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βρήκα τρόπο να γυρίσω εντελώς μια αγγλική ρομ σε ελληνική

 

Τι τρόπο Θοδωρή; Μετάφραση ή έτοιμα αρχεία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετάφραση. βρήκα που βρίσκονται όλες οι λέξεις του συστήματος. το μόνο που έχουμε να κάνουμε (όσοι δεν βαριούνται) είναι να μεταφράσουμε τι κάθε λέξη.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μετάφραση;Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος τι βρήκες και πού;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεσαι 3-4 προγράμματα, για να ανοίξεις - ξεκλειδώσεις ένα συγκεκριμένο αρχείο στo windows φάκελο. μετά εκεί έχει μια λίστα με όλες τις λέξεις του λειτουργικού, τις οποίες τις αλλάζεις μετά πρέπει να κάνεις compile τα αρχεία να τα ξανα κλειδώσεις και να τα βάλεις πίσω. για κάποιον που δεν ξέρει και πολλά απο pc, μην το σκέφτεστε καν.

 

επίσης τα σχόλια μου περι μπαταρίας μην τα λάβετε 100% υπ' όψιν σας ακόμα γιατί μου φαίνεται ένα πρόγραμμα που είχα για να μετράει την μπαταρία,

την βίαζε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που χρειάζεται να ξεκλειδώσεις και να το ξαναβάλεις πίσω.Τα .mui τα ελληνικά γι αυτή τη συσκευή χρειάζεσαι,αν τα έχεις μπορείς να της βάλεις ελληνικά, αλλιώς πρέπει να δεις αν κάνουν από κάποια άλλη συσκευή

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν υπάρχουν τα mui ελληνικά λοιπόν, πρέπει να ανοιχτεί το mui και να γίνει η μετάφραση. διαφορετικά πρέπει να περιμένουμε να βγουν, μετά να τα πάρουμε απο εκεί, και να αντικαταστήσουμε τα mui ή τα πράγματα μέσα στο mui για να δείχνει ελληνικά η αγγλική συσκευή.

 

εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει μιας και θέλω αγγλικά, για σας το λέω ότι υπάρχει η δυνατότητα να γίνει ελληνική συσκευή μία αγγλική.

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο ρε Θοδωρή.

Κι εγώ προσωπικά προτιμώ τα αγγλικά αλλά σίγουρα υπάρχει πολύς κόσμος που θα τα ήθελε όλα Ελληνικά.;)

 

Οσο για την παρουσίαση...

Το Touch HD, μάλιστα. Δεν θα διαφωνίσω, είναι ένα καταπληκτικό pda, με μεγάλη οθόνη, αλλά.... θα

διαφωνίσω. Βλέπετε για να έχεις ένα HD και να το χειρίζεσαι εύκολα πρέπει να έχεις μεγάλα δάχτυλα

χέρια, και θήκη για να το κουβαλάς στη ζώνη σου, μιας και δεν μπαίνει στην τσέπη εύκολα.

...Είμαι δύο μέτρα κυριολεκτικά, (αρκετοί με ξέρουν από τα meeting που έχουμε βρεθεί)

και τα χέρια μου είναι σαν κουπιά, οπότε το HD είναι το κατάλληλο μέγεθος για μένα.:lol:

Και στην τσέπη του τζιν (μπροστά) μπαίνει ανετότατα.

Ωραία παρουσίαση, μας γλύτωσες από έξοδα.:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Mπράβο ρε Θοδωρή.

Κι εγώ προσωπικά προτιμώ τα αγγλικά αλλά σίγουρα υπάρχει πολύς κόσμος που θα τα ήθελε όλα Ελληνικά.;)

 

Οσο για την παρουσίαση...

 

...Είμαι δύο μέτρα κυριολεκτικά, (αρκετοί με ξέρουν από τα meeting που έχουμε βρεθεί)

και τα χέρια μου είναι σαν κουπιά, οπότε το HD είναι το κατάλληλο μέγεθος για μένα.:lol:

Και στην τσέπη του τζιν (μπροστά) μπαίνει ανετότατα.

Ωραία παρουσίαση, μας γλύτωσες από έξοδα.:O

 

:)

 

να σε ρωτήσω, οι φωνητικές στην υπογραφή σου είναι 2 link. ποιο απο τα 2 να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

αν θες να εχεις και την Αφροδίτη και την Άρτεμις βαλε και τα δυο.και διαλεγεις πια θελεις απο το μενου του προγραμματος

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδή δεν υπάρχουν τα mui ελληνικά λοιπόν, πρέπει να ανοιχτεί το mui και να γίνει η μετάφραση. διαφορετικά πρέπει να περιμένουμε να βγουν, μετά να τα πάρουμε απο εκεί, και να αντικαταστήσουμε τα mui ή τα πράγματα μέσα στο mui για να δείχνει ελληνικά η αγγλική συσκευή.

 

Το σωστό πάντως, τόσο από πλευρά δικαιωμάτων, όσο και ηθικής, είναι γίνει η μετάφραση κατ' ιδίαν, παρόλο που είναι πιο επίπονη σαν διαδικασία. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε γιάννη ποια δικαιώματα :D δουλευόμαστε μεταξύ μας? αν εγώ η εσύ η κάποιος άλλος μπορεί να βρει τρόπο, και να βοηθήσει έναν άλλον να κάνει τι ζωή του ευκολότερη τότε πρέπει να το κάνει. δεν λέω να τον βοηθήσει να κλέψει, μιας και αν κάνουμε τη μετάφραση εμείς δεν κλέβουμε τίποτα απο την ACE, αν πάρουμε το αρχείο απο ένα τηλέφωνο τότε πάλι δεν κλέβουμε μιας και η συσκευή με τα αρχεία που έχει μέσα ανήκει στον ιδιοκτήτη της, και εφόσον με την δικιά του ευλογία μπορούμε να τα έχουμε τελείωσε το θέμα. όποιος έχει άλλη γνώμη ας έρθει να το κουβεντιάσουμε γιατί και εγώ προγραμματιστής είμαι.

 

 

όσο για τον odytsak και εγώ καταβάθος τεράστιος είμαι :)

 

όσο για τον sisferas... στην υπογραφή του έχει 2 διαφορετικά link. ποιο απο τα 2 πρέπει να δω?

 

επίσης... καθάρισα εντελώς το τηλέφωνο απο προγράμματα που πειράζουν την μπαταρία, και ξεκινάει το τεστ. μέρα 4/5 ώρα 9.56 το τηλέφωνο έχει 92% μπαταρία, για να δούμε χωρίς να το φορτίσω πόσο θα κρατήσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...