Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


dimkit
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης  

1.696 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης

    • Sygic aura
      392
    • Navigon
      425
    • Ndrive
      261
    • Igo
      391
    • Copilot
      62
    • Ginius Don't panic
      165


Recommended Posts

Επειδή δεν έχω συμπεραίνει ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης, σκεφτικά να κάνουμε μια δημοσκόπηση να δούμε τι πιστεύουν οι περισσότεροι χρήστες.απο τα προγράμματα sygic aura, ndrive και navigon που έχω δοκιμάσει, πιστεύω ότι το καλύτερο είναι το navigon.Μπορεί το sygic να είναι πιο εφετζίδικο αλλά από άποψη ακρίβειας και υπολογισμού προτεινόμενης διαδρομής υστερεί. Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Navigon έχει τις καλύτερες δρομολογήσεις και το έχω συνηθίσει και ως εφαρμογή γενικότερα και από το 70 Premium που έχω. (και το 2100max παλιότερα)

Το Sygic θα μπορούσε να είναι το καλύτερο, όταν φτιάξει τις δρομολογήσεις του και το σύστημα εύρεσης POI γίνει πιο εύκολο. Στα γραφικά είναι άπαικτο, αλλά τα προβλήματα που ανέφερα προς το παρόν με αποτρέπουν από το να το χρησιμοποιώ.

Έχω δει και τα NDrive, MotoNav. Το Motonav συμπαθητικό, αλλά βαρύ και του λείπουν πολλά από το να γίνει το κλασσικό iGO που συμπαθούμε.

 

Navigon από εμένα λοιπόν.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ndrive..:)

μου αρεσει πολυ και σαν εμφανιση και σαν λειτουργεια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!

εγω πιστευω πως το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης,με διαφορα ειναι το copilot,υστερει ομως σε χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι παιδια , το NDRIVE δεν με εχει βολεψει καθολου , το θεωρω πολυ δυσχρηστω Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον Sygic aura!μεχρι να δουμε και το navigon στην gingerbread γιατι δεν το ανοιγει
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα επειδη τα εχω δοκιμασει ολα θεωρω ως καλυτερο απο τα προγραμματα πλοηγησης που υπαρχουν για android το igo.

το ndrive με απογοητευσε εντελως στις δρομολογησεις (οτι ναναι σε παει!!),copilot και sygic τα εχουν τα <θεματακια> τους ενω με το navigon..ουτε κρυο,ουτε ζεστη!!

Link to comment
Share on other sites

Μετακινήθηκαν αρκετά post στο επίσημο topic για την πλοήγηση και τα ταξίδια.

Συγχωρέστε με που δεν έστειλα πμ για να σας ενημερώσω για τη μετακίνηση αλλά ήσασταν αρκετοί.

 

Θα παρακαλέσω σε αυτό το topic να συζητάμε ποιο κατά τη γνώμη μας είναι το καλύτερο πρόγραμμα navigation. Οτιδήποτε άλλο αφορά την πλοήγηση (προβλήματα, σχόλια, tips, ερωτήσεις) να γίνονται στο topic που υποδεικνύω παραπάνω.

 

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το igo απο όσο έχω ψάξει δεν έχει και τους πιο ενημερωμένους χάρτες.σε μια έκδοση που είχα δοκιμάσει είχε χάρτη του 2009.
Link to comment
Share on other sites

Το igo απο όσο έχω ψάξει δεν έχει και τους πιο ενημερωμένους χάρτες.σε μια έκδοση που είχα δοκιμάσει είχε χάρτη του 2009.

 

ειναι πολυ ευκολο να αλλαξεις χαρτη και να βαλεις τον τελευταιο.

αν ειχες ποτε wmobile θα καταλαβαινεις τι λεω, ειναι ακριβως ο ιδιος τροπος.

εγω π.χ. χρησιμοποιω τον τελευταιο της navtec.;)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμένα και καλή χρονιά..Εγώ θα προτιμήσω το sygic γιατί μου αρέσει η απεικόνηση του χάρτη στην πλοήγηση...Έχω δει το navigon και παρατήρησα ότι αργεί πολύ στο υπολογισμό διαδρομής...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με την προτίμηση που δείχνετε στο sygic aura.Μπορεί το πρόγραμμα απο άποψη γραφικών να είναι πραγματικά το πιο κορυφαίο, αλλά θεωρώ ότι σε όλα τα υπόλοιπα υστερεί.πχ η ακρίβεια του στίγματος δεν είναι και η καλύτερη,οι προτεινόμενες διαδρομές το ίδιο και αρκετές φορές μου κολλάει.

Τι να πω ; η η δικιά μου έκδοση φταίει επειδή είναι σπασμένη, η στο galaxy s είναι προβληματικό το πρόγραμμα ,η οι ψήφοι που έχει πάρει είναι μόνο για τα γραφικά και οι χρήστες δεν το έχουν δοκιμάσει αρκετά στην πλοήγηση

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά απορώ με την προτίμηση που δείχνετε στο sygic aura.Μπορεί το πρόγραμμα απο άποψη γραφικών να είναι πραγματικά το πιο κορυφαίο, αλλά θεωρώ ότι σε όλα τα υπόλοιπα υστερεί.πχ η ακρίβεια του στίγματος δεν είναι και η καλύτερη,οι προτεινόμενες διαδρομές το ίδιο και αρκετές φορές μου κολλάει.

Τι να πω ; η η δικιά μου έκδοση φταίει επειδή είναι σπασμένη, η στο galaxy s είναι προβληματικό το πρόγραμμα ,η οι ψήφοι που έχει πάρει είναι μόνο για τα γραφικά και οι χρήστες δεν το έχουν δοκιμάσει αρκετά στην πλοήγηση

 

δικιο εχεις,

μια φορα το δουλεψα και σε καθε εξοδο στην εθνικη μου ελεγε να βγω ενω ειχα σωστες ρυθμίσεις δρομολογισης.

ασε που το στιγμα με πεταγε εξω απο το δρομο πολλες φορες, μαυρα χαλια..

igo για μενα με κλειστα ματια.. και σαν δευτερη επιλογη navigon.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για iPhone σίγουρα το navigon και το tom-tom. Τα καλύτερα σε UI αν και το navigon υστερεί ελάχιστα στους χάρτες.

 

Για android το sygic και ξανά το navigon. Και πάλι το navigon υστερεί λίγο σε χάρτες αλλά έχει το καλύτερο UI.

 

Όσοι έχετε προβλήματα με το galaxy s μην ανυσηχείτε φταίει το sygic και όχι η συσκευή σας. Είτε είναι σπασμένο είτε αγορασμένο δουλεύει πολύ αργά στο galaxy s.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το απόλυτο site για ξεκλείδωμα δικτύου σε κάθε τύπο κινητού τηλεφώνου

 

unlocks.gr

Link to comment
Share on other sites

Igo από μένα. (Έχω δουλέψει τα πάντα). ΠΟΛΥ παραμετροποιήσιμο ειδικά εάν πιαστείς με τα config files του, και παίρνει χάρτες από 4 διαφορετικές εταιρίες..!
Link to comment
Share on other sites

Navigon και ndrive που δοκίμασα έχουν ένα βασικό πρόβλημα δεν μπορείς να δώσεις οδό χωρίς να δώσεις πόλη πρώτα. Υπάρχει κάποιο που το κάνει; Το destinator αν και είχε το χειρότερο gui είχε τους καλύτερους χάρτες και αν θυμάμαι καλά έβρισκε κ οδό χωρίς να δώσεις περιοχή πρώτα. Αλλά σε 2.2 δε δουλεύει πλέον.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

NDrive απο εμενα το εβαλα ητανε αψογο σε ολα χαρτες οδους χτυπασ 2 γραματα και σου βγαζει ολες τις οδους απο κατω και μαρκαρης αυτη που θελεις απο πλοηγηση ακριβεστατο για μενα το εχω σε joy845 τοgps λιγο αργει να δωσει στιγμα οταν λεμε αργει <10-15 > δευτερολεπτα σημα καμπανα σε λειβαδεια που το δουλευω... βασιλης........

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

για μενα το navigon ειναι τοπ.οχι οτι εχω λειτουργησει πολλα.μονο το navigon και το ndrive.αλλα κανω τη δουλεια μου παρα πολυ καλα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

iGo με skin MotoGiS :cool:, το καλύτερο!

Χάρη στον MotoGiS βελτιώνεται συνεχώς. Προς το παρόν μόνο για αναλύσεις 800x480.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το igo σαν λογισμικό, είναι εύχρηστο αλλά εκεί που υστερεί είναι ότι η εταιρία δεν δίνει πολλές αναβαθμίσεις για Ελλάδα αλλά επικεντρώνεται περισσότερο στις άλλες χώρες της Ευρώπης...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα...πρέπει να ξηλωθώ...το Navigon ή το Igo θεωρείτε καλύτερο?:confused: Edited by zxr

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα...πρέπει να ξηλωθώ...το Navigon ή το Igo θεωρείτε καλύτερο?:confused:

 

Igo εγω !!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ανέβει για ενα ταξιδι , στην Αθηνα , και δοκιμασα τα προγραμματα σε διαδρομες που δεν τις ηξερα και πολυ καλα .

Το Sygic πραγματικα με εντυπωσιασε με τα 3d κτιρια , πανεμορφο , αλλα δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να μπορει χρησημοποιθει σαν προγραμμα πλοηγησης και να σε παει στον προορισμο σου , ολο χανει το σημα και κολλαει.

Το Νdrive και το Navigon θα σε πανε αλλα δεν θα σου προτεινουν και την καλυτερη δυνατη διαδρομη, ομως θα καταφερεις να φτασεις στον τελικο προορισμο σου.

Αντε να βγει το Garmin για Android , να του βαλεις και τον χαρτη Αuto drive hellas να δουμε μια ασπρη μερα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψηφίζω igo, έχοντας δοκιμάσει και τα sygic (πολύ κακή πλοήγηση) και navigon (καλή πλοήγηση αλλά μου φάνηκε λίγο βαρύ, συν του ότι είναι πολύ ακριβό για mobile version).

 

Το Igo είναι το καλύτερο για το x10mini μου, απλό ui, δυνατότητα ενημέρωσης χάρτη με όποιας εταιρίας θέλεις (βάζεις τους χάρτες για ΡΝΑ, εγώ έχω τον τελευταίο της teleatlas).... και μου κάνει εντύπωση που ψηφίζονται άλλα βαρύτερα και λιγότερο ευέλικτα σε χάρτες προγράμματα.... να μην συζητήσω για τα σχόλια οτι στο igo δεν αλλάζουν έυκολα οι χάρτες, το οποίο δείχνει πόσο λίγο το δοκίμασαν όσοι το κατακρίνουν....

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψηφίζω igo, έχοντας δοκιμάσει και τα sygic (πολύ κακή πλοήγηση) και navigon (καλή πλοήγηση αλλά μου φάνηκε λίγο βαρύ, συν του ότι είναι πολύ ακριβό για mobile version).

 

Το Igo είναι το καλύτερο για το x10mini μου, απλό ui, δυνατότητα ενημέρωσης χάρτη με όποιας εταιρίας θέλεις (βάζεις τους χάρτες για ΡΝΑ, εγώ έχω τον τελευταίο της teleatlas).... και μου κάνει εντύπωση που ψηφίζονται άλλα βαρύτερα και λιγότερο ευέλικτα σε χάρτες προγράμματα.... να μην συζητήσω για τα σχόλια οτι στο igo δεν αλλάζουν έυκολα οι χάρτες, το οποίο δείχνει πόσο λίγο το δοκίμασαν όσοι το κατακρίνουν....

 

Το iGO είναι κορυφή στην πλοήγηση και FULL παραμετροποιήσιμο (το χρησιμοποιώ στο PNA μου) αλλά μου φαίνεται αρκετά βαρύ στο android. Ποια έκδοση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...