Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή σου φοράει cooked (unofficial) rom. Βάλε την official, κλείδωσε το και δες αν εξακολουθεί το πρόβλημα.

 

ωχ μπλέξαμε νομίζω.

Θα χρειαστώ βοήθεια και κατεύθυνση, γιατί δεν ξέρω που να βρω την official Ελλ. και πως να την περάσω.

Θα χάσω ολα τα δεδομένα που εχω τώρα στην συσκευή??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ωχ μπλέξαμε νομίζω.

Θα χρειαστώ βοήθεια και κατεύθυνση, γιατί δεν ξέρω που να βρω την official Ελλ. και πως να την περάσω.

Θα χάσω ολα τα δεδομένα που εχω τώρα στην συσκευή??

 

Να βρεις την official ελληνική είναι εύκολο. Το θέμα είναι αν η συσκευή σου είναι ελληνική όντως για να την βάλεις.

 

Μπες εδώ, βάλε το S/N της συσκευής σου για να δεις αν όντως θα σου δώσει για να κατεβάσεις την ελληνική. Την περνάς στη συσκευή σου και μετά πρέπει να την ξανακλειδώσεις επαναφέροντας το stock-spl. Για το πως θα το κάνεις αυτό διάβασε εδώ. Το σημείο που σε ενδιαφέρει είναι εκεί που αναφέρει... how to reflash Stock/Shipped SPL - STEP BY STEP - FOR WARRANTY REASONS ONLY!.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την κάρτα μνήμης (ή πιο σωστα με τον αναγνώστη της κάρτας μνήμης) στο D2. Κάποιες φορές δεν την βλέπει καν (περίπου 1 φορά κάθε 5 reboot), ενώ όταν την βλέπει πολύ συχνά όταν πάω να κάνω μια εγκατάσταση εφαρμογής στην κάρτα, ή μεταφορά αρχείων από το pc (active sync) στην κάρτα, την χάνει (η και όταν τραβάω φωτό και αποθηκεύει στην κάρτα). Γενικά όταν γράφω στην κάρτα έχω πρόβλημα, όταν διαβάζω από την κάρτα όχι. Η κάρτα όταν την βάζω σε εξωτερικό card reader δεν έχει κανένα πρόβλημα.

ξέρει κανείς αν είναι known issue με τον card reader του d2??

Φοράω cooked rom του energy, έχω αλλάξει πολλές αλλά μόνο energy, δεν νομίζω ότι αφορά τη rom αφού στο energy rom thread δεν αναφέρονται τέτοια προβλήματα.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου. Προφανώς κάποιο πρόβλημα υπάρχει ή με την ίδια την κάρτα μνήμης (δοκίμασες άλλη ή της έχεις κάνει format; ) ή με την επαφή της με τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι 16GB MicroSD HC, μήπως δεν υποστηρίζει εγγενώς SDHC το D2?? Την έχω φορμάρει τόσο μέσω pc (fat32 default unit allocation size), όσο και μέσω συσκευής (όταν είχα την official που είχε το SD Tool, γιατί στις energy roms έχει αφαιρεθεί. Δεν έχω δοκιμάσει με άλλη κάρτα, έχω άλλη μία, αλλά έχει εγκατεστημένα προγράμματα symbian , οπότε δεν μπορώ να την κάνω backup.

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Αγγλία, θα έχω πρόβλημα με την HTC (ACE???) Eλλάδος??? Επίσης δεν έχω παραστατκό αγοράς.

Πριν μπει service πρέπει να περάσω stock spl και official rom. Τι περνάω πρώτα??? Stock SPL -> Official rom ή το αντίθετο??? Το πέρασμα απευθείας official rom αλλάζει και το spl?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι 16GB MicroSD HC, μήπως δεν υποστηρίζει εγγενώς SDHC το D2?? Την έχω φορμάρει τόσο μέσω pc (fat32 default unit allocation size), όσο και μέσω συσκευής (όταν είχα την official που είχε το SD Tool, γιατί στις energy roms έχει αφαιρεθεί. Δεν έχω δοκιμάσει με άλλη κάρτα, έχω άλλη μία, αλλά έχει εγκατεστημένα προγράμματα symbian , οπότε δεν μπορώ να την κάνω backup.

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Αγγλία, θα έχω πρόβλημα με την HTC (ACE???) Eλλάδος??? Επίσης δεν έχω παραστατκό αγοράς.

Πριν μπει service πρέπει να περάσω stock spl και official rom. Τι περνάω πρώτα??? Stock SPL -> Official rom ή το αντίθετο??? Το πέρασμα απευθείας official rom αλλάζει και το spl?

 

Υποστηρίζει κανονικά όλες τις microSDHC, δεν θα έπρεπε να είχες πρόβλημα.

 

Γνώμη μου είναι οπωσδήποτε να δοκιμάσεις και με άλλη κάρτα πριν μπεις στη διαδικασία να την στείλεις.

 

Η εγγύηση εδώ σε καλύπτει κανονικά για αγγλική συσκευή.

 

Περνάς την official rom και μετά το stock spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανανέωσα λίγο τον οδηγό μου για τις cooked rom.:)

 

Όσοι έχετε χρόνο πείτε μου απόψεις για να συμπληρώσω αν κάτι λείπει και να το δώσω στον γιάννη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μετα απο αλληγη κυριας οθονης και οθονης αφης στο pda εχω το εξης προβλημα ενω μπουταρει κανονικα δεν μπορω να κανω διαχειριση της συσκευης ,αλλου παταω και αλλα ενεργοποιουνται με αποτελεσμα να εχω χασει τον ελεγχο της .καθε βοηθεια δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

1) δεν έχει κάτσει σωστά το digitizer - αν είναι αυτό πρέπει να βγεί η οθόνη και να ξαναμπεί.

 

2) θέλει calibrate η οθόνη απο τα settings > System > Screen

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά ανανέωσα λίγο τον οδηγό μου για τις cooked rom.:)

 

Όσοι έχετε χρόνο πείτε μου απόψεις για να συμπληρώσω αν κάτι λείπει και να το δώσω στον γιάννη.

 

Γιατί δεν το βάζεις εδώ σε ένα post (αντί σε attachment) και να μπει μια παραπομπή στο πρώτο post;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν πορω να κανω calibrate δεν ακουει σωστα η ο οθονη.Να βγαλω και να ξαναβαλω την οθονη η την lcd η υπαρχει κανενας αλλος τροπος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να βγαλω και να ξαναβαλω την οθονη η την lcd η υπαρχει κανενας αλλος τροπος.

 

Δεν φαίνεται να υπάρχει άλλη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

-------------------------------------------------------------------------------------------

ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ & ΡΥΘΜΙΣΗΣ COOKED ROM

by Θοδωρής (WebViRuS-TeDeV)

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ο παρακάτω οδηγός, θα σας βοηθήσει να εγκαταστήσετε μια cooked ρομ στη συσκευή σας. Τα πρώτα λινκς που αναφέρονται στα βήματα 1 και 2 είναι συγκεκριμένα για το Diamond 2. Αν έχετε κάποια άλλη συσκευή τότε ζητήστε βοήθεια στο θέμα της ανάλογης συσκευής.

 

Με ΑΠΛΑ λόγια...

-Τι είναι η official rom;

H έκδοση των Windows Mobile, η οποία ήρθε εγκατεστημένη με το νέο σας PDA.

 

-Τι είναι η cooked rom και σε τι με βοηθάει;

Φανταστείτε ότι η cooked rom, είναι μία "ειδική" έκδοση των windows mobile, την οποία κάποιος "γνώστης" (σεφ) χρήστης πήρε, και έκανε κάποιες "εργασίες" πάνω εκεί.

 

-Τι "εργασίες" έκανε και σε τι βοηθάνε αυτές;

Τα Windows mobile είναι σαν τα windows που έχετε στον υπολογιστή σας κατα κάποιο τρόπο. Κάνοντας διάφορες ρυθμίσεις πάνω στη registry, κάνοντας εγκατάσταση ή ακόμα και απεγκατάσταση κάποιον εφαρμογών πάνω σε αυτά, μπορείτε να δείτε πολλά αποτελέσματα (συνήθως προς το καλύτερο).

Για παράδειγμα,

-καλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας σας.

-καλύτερη ανταπόκριση του συστήματος στις εντολές σας.

-μεγαλύτερη ταχύτητα στις διεργασίες των προγραμμάτων σας.

-αλλαγές στο εικονικό περιβάλλον των windows mobile.

-διορθώσεις για καλύτερο UI προς τον τελικό χρήστη (εσάς δηλαδή)

-νέες εφαρμογές που σας δίνουν παραπάνω δυνατότητες για την συσκευή σας.

 

-Γιατί υπάρχουν πολλές cooked rom, ποια η διαφορά τους και ποια πρέπει να διαλέξω;

Εδώ δυστυχώς δεν υπάρχει σωστή ή λάθος απάντηση. Ο κάθε χρήστης, θέλει να φέρει την συσκευή του στα δικά του μέτρα, ώστε να είναι ικανοποιημένος αυτός ο ίδιος. Αυτόματα λοιπόν, δημιουργούνται πολλές ανάγκες με πολλούς χρήστες. Έτσι λοιπόν ο κάθε "σεφ" ("γνώστης"), προσπαθεί να δημιουργήσει μία cooked rom, η οποία τον εκπροσωπεί.

Εσείς σαν τελικός χρήστης, θα πρέπει να βρείτε ποία είναι η cooked rom, που σας κάνει βάση των δικών σας κριτηρίων (ταχύτητα, εμφάνιση, λειτουργικότητα), και να την κάνετε εγκατάσταση. Αν είστε νέος χρήστης και διαβάζετε πρώτη φορά περί cooked rom, καλό θα ήταν να ρωτήσετε την γνώμη κάποιου πιο έμπειρου χρήστη απο σας, στο ανάλογο θέμα.

 

-Μπορώ και εγώ να γίνω "σεφ" ("γνώστης");

Ίσως κάποια μέρα ναι. Οι καλοί "σεφ", έχουν αρκετή εμπειρία σε αυτό το θέμα, και πάνω απο όλα έχουν διαβάσει για το τρόπο λειτουργίας των windows mobile, περισσότερο απο τον καθένα.

 

-Έχω κάτι να χάσω αλλάζοντας την "official" rom μου, με μία "cooked" rom?

Κατα κάποιο τρόπο θα χάσετε ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ, την εγγύηση της συσκευή σας ανεβάζοντας το απαραίτητο (για εγκατάσταση cooked rom) HardSPL που θα δείτε στο βήμα 1.

Μπορείτε να επαναφέρεται την εγγύηση της συσκευή σας, όποτε εσείς το θελήσετε.

 

-Βλέπω ότι αναφέρονται διάφορες εκδόσεις Windows Mobile. Πόσες υπάρχουν;

Κυρίως ας πούμε ότι σήμερα υπάρχουν 4 εκδόσεις.

 

1) Windows Mobile 6.1

Ίσως η καλύτερη έκδοση που βγήκε ποτέ κατα την γνώμη μου σε θέμα ταχύτητας και διαχείριση μπαταρίας. Δυστυχώς δεν υποστηρίζει Manilla 2.5

 

2) Windows Mobile 6.5

Ίσως η χειρότερη έκδοση που βγήκε ποτέ κατα την γνώμη μου σε θέμα ταχύτητας και διαχείριση μπαταρίας. Υποστηρίζει Manilla 2.5

 

3) Windows Mobile 6.5.x

H δεύτερη καλύτερη έκδοση που βγήκε ποτέ. Μπορεί να μην είναι τόσο γρήγορη όσο η 6.1 ή τόσο καλή στο θέμα μπαταρίας, αλλά υποστηρίζει Manilla 2.5 και το ποιό σημαντικό...

έχει το καλύτερο finger-friendly σύστημα προς το χρήστη, σε σχέση με όλες τις άλλες εκδόσεις. Προτείνω αυτή.

 

4) Windows Phone 7

Θα βγούν μέχρι το τέλος του χρόνου, αλλά προσωπικά δεν είμαι φανατικός.

 

Πριν ξεκινήσουμε

 

Πριν συνεχίσετε, να τονίσω πως πρέπει να είστε σίγουροι πως έχετε καταλάβει σωστά τι πρέπει να κάνετε, και ότι δεν φέρω καμία ευθύνη σε περίπτωση βλάβης.

Ανεβάζοντας

 

 

Λοιπόν...

 

ΒΗΜΑ 0:

Κατευάστε αυτό το zip με τα cabs που έχω συγκεντρώσει για προσωπική χρήση.

Θα σας βοηθήσει για να συνεχίσετε παρακάτω...

 

http://rapidshare.com/files/309153966/D2_Mods_by_Ted.rar

και

http://rapidshare.com/files/386204582/Battery_Cabs.rar

 

ΒΗΜΑ 1ο:

Σε περίπτωση που δεν έχετε κάνει HARDSPL στο τηλέφωνό σας, ορίστε το link...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=520312

 

BHMA 2o:

Βρείτε την cooked rom της επιλογής σας. Σε αυτή τη περίπτωση η δική μου είναι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=632886

 

Σημείωση. Σε περίπτωση που το zip δεν έχει μέσα το CustomRUU που χρειάζεται για να κάνει install την ρομ.

Κατευάστε το απο εδώ.. http://forum.xda-developers.com/atta...6&d=1248525110

και βάλτε το μέσα στο φάκελο με το αρχείο της ρομ. Μετά τρέξτε το.

 

ΒΗΜΑ 3ο:

Μόλις φορτώσει την ρομ και ξεκινήσει το pda σας, πηγαίνετε στα Settings του Manilla (TF3D, HTC Sense, το ωραίο πράγμα που βλέπεται στην οθόνη σας),

μετά στο Security > Factory Reset > γράφετε 1234 και πατάτε το YES.

Το τηλέφωνο με αυτό το τρόπο κάνει πάλι Hard Reset ή "format", και καθαρίζει απο τυχόν ρυθμίσεις που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν (συνήθως γίνεται και ελάχιστα πιο γρήγορο).

 

ΒΗΜΑ 4ο (Ρύθμιση της ρομ, για καλή μπαταρία):

 

1) Start > Settings > Connections > Advanced Network > και διαλέγεται Disable > ΟΚ

2) Κάνετε εγκατάσταση το Advanced Config και στο Power Management διαλέγεται όλα τα Adviced Options

2β) μιας και είμαστε στο Advanced Config, μερικές προσωπικές μου ρυθμίσεις ακόμα...

- Στο Messaging > SMS delivery notification > Enabled

- Στο Camera > Save Location : My Pictures

- Στο HTC Camera Album > OK Button: Closed

- Done > Soft Reset

3) Εγκατάσταση του LumosSetup.cab και Soft Reset (Πολλά soft reset κάνουμε αλλά τι να γίνει)

- Όταν ξεκινήσει θα βγάλει ότι δεν βρήκε το Configuration File, πατήστε ΟΚ και ΟΚ

- Πατάμε Start Calibration Wizard... ακολουθούμε ότι μας λέει και στο τέλος

Save+Apply.

4) Τρέχετε το eLias_AsyncKiller.cab

5) Τρέχετε το Dark Ninja Android Taskbar WM......

6) Τρέξτε όλα τα cab που βρίσκονται μέσα στο zip Battery Cabs απο το Βήμα 0

7) Κλείστε το 3G!

8) Start > Settings > Personal > Phone > Network > Manual > Διαλέγεται την εταιρία σας.

9) Κατευάστε την τελευταία Radio Rom απο εδώ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=547276

10) Αγοράστε μια 1700αρα μπαταρία απο το ebay. 5 ευρώ και τα αξίζει (Δοκιμασμένη)

11) Κάντε ένα calibrate στην μπαταρίας σας, ώστε να κάνει ένα σωστό φόρτισμα.

1. Αδειάστε εντελώς την μπαταρία σας

2. Βγάλτε την μπαταρία απο το τηλέφωνο για 1 λεπτο

3. Βάλτε την μπαταρία πίσω, αλλά μην ξεκινήσετε το τηλέφωνο

4. Φορτίστε πλήρως την μπαταρία με το φορτιστή της μπρίζας

5. Βγάλτε την μπαταρία για 1 λεπτό

6. Βάλτε πίσω την μπαταρία

7. Ξεκινήστε την συσκευή και είστε έτοιμοι.

 

BHMA 5ο (Ρύθμιση της ρομ, για ταχύτητα):

 

1) Τρέχετε το Manilla - stop watch animation.cab

2) Κλείστε όλα τα Manilla Tabs που δεν χρειάζεστε (Twitter, Stocks, και ότι δεν χρειάζεστε)

3) Τρέχετε το Gaz TD2 Tools.cab και...

- Στο Phone > Interface > Disable το End Key Delay

- Στο GPS > Optimized

- Στο GPS στο Current Log και το Old log διαλέγετε Disabled

- Apply Settings και Soft Reset

4) Τρέχετε το htcpedia topaz Settings Tool.cab

- Menu > Camera > Picture Size > Make Camera Capture Maximum speed > OK

- Done > Soft Reset

5) Τρέξτε το SpeedBooster.v2.0.020-TYRA.cab, γράψτε το Ownership Info, και κάντε το register

- Tools > Κλείστε το battery meter > ΟΚ

- Ρυθμίστε τις μπάρες όπως τις φωτογραφίες μέσα στο zip.

- Μάθετε και προσθέστε στα Processes, όλες τις εφαρμογές που είναι σημαντικές για εσάς,

στο επίπεδο που σας βοηθάει.

6) Τακτοποιήστε το Start Menu σας. Όσο λιγότερα πράγματα στο Start Menu, τόσο πιο γρήγορα ανοίγει.

για να το φτιάξετε πηγαίνετε στο File Explorer > Windows > Start Menu > Programs και μετά ξέρετε τη συνέχεια

7) Τρέξτε το tnyynt SD TuneUp για να διαβάζει γρηγορότερα την μνήμη

8) Αν πραγματικά το μόνο που σας νοιάζει είναι η ταχύτητα (η πολύ ταχύτητα) κλείστε το Manilla...

9) Μην χρησιμοποιείτε Weather Animation στην Home Tab. Διαλέξτε ένα σταθερό wallpaper απο το Animated...

10) Ανεβάστε την CPU σας. Το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό στα 691MHz, και δεν τρώει μπαταρία, ούτε χαλάει κάτι. Μόνο καλό έχει κάνει. Το προτείνω.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7463284&postcount=162

11) Σταματήστε το dialer να κάνει ήχους με κάθε κουμπί. Θα γίνει πολύ πιο γρήγορο...

Settings > Personal > Phone > Keypad > Off

 

 

ΒΗΜΑ 6ο (Μερικές ρυθμίσεις για την registry):

1) Για να γράφετε ελληνικά και να στέλντε 160 χαρακτήρες μηνύματα κάντε εγκατάσταση και χρησιμοποιείστε το FingeKeyb-2.1-WVGA-gr-taxtax.cab

2) Ρυθμίστε το backlight για το πότε να σβήνει αν θέλετε

3) Μερικοί απο σας μπορεί να έχουν πρόβλημα σύνδεσης με το bluetooth ακουστικό τους. Σε αυτή τη περίπτωση αυτό που έχετε να κάνετε είναι....

με τον Task Manager, πήγαινε στα Services, βρές το Bluetooth Audio Gateway, κράτα το πατημένο, και διάλεξε Set Automatic. πάτα και Start. δοκίμασε τώρα το bluetooth σου.

 

ΒΗΜΑ 7ο (Κάντε το Manilla πιο όμορφο):

1) Κάντε εγκατάσταση το Cookie Home Tab

2) Βάλτε τα δικά σας theme

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=522

Να θυμάστε πως το CHT ρίχνει λίγο την ταχύτητα του manilla, αλλά το κάνει και 10 φορές καλύτερο.

 

 

Περιμένω τα αποτελέσματά σας,

Θοδωρής

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

δεν πορω να κανω calibrate δεν ακουει σωστα η ο οθονη.Να βγαλω και να ξαναβαλω την οθονη η την lcd η υπαρχει κανενας αλλος τροπος.

 

το πρόβλημα σου είναι οι βίδες στην οθόνη. μάλλον τις γύρισες πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Να βρεις την official ελληνική είναι εύκολο. Το θέμα είναι αν η συσκευή σου είναι ελληνική όντως για να την βάλεις.

 

Μπες εδώ, βάλε το S/N της συσκευής σου για να δεις αν όντως θα σου δώσει για να κατεβάσεις την ελληνική. Την περνάς στη συσκευή σου και μετά πρέπει να την ξανακλειδώσεις επαναφέροντας το stock-spl. Για το πως θα το κάνεις αυτό διάβασε εδώ. Το σημείο που σε ενδιαφέρει είναι εκεί που αναφέρει... how to reflash Stock/Shipped SPL - STEP BY STEP - FOR WARRANTY REASONS ONLY!.

 

έβαλα το s/n και μου έβγαλε αυτό...

ROM Upgrade for HTC Touch Diamond2 wwe

μάλλον δεν είναι η Ελληνική??? Τωρα???

Link to comment
Share on other sites

οταν λες βιδες της οθονης τι ακριβως εννοεις γιατι η οθονη απ οτι θυμαμαι δεν εχει βιδες,μονο το μαυρο καπακι εχει 4 βιδες σε καθε γωνια.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μάλλον δεν είναι η Ελληνική??? Τωρα???

 

Τώρα αν θέλεις να κάνεις χρήση της εγγύησης, πρέπει να επαναφέρεις την official αγγλική έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν λες βιδες της οθονης τι ακριβως εννοεις γιατι η οθονη απ οτι θυμαμαι δεν εχει βιδες,μονο το μαυρο καπακι εχει 4 βιδες σε καθε γωνια.

 

δεν είμαι σίγουρος αν το digitizer είχε βίδες, αλλά αν είναι όπως το λές, τότε δοκίμασε σιγά σιγά να δείς αν γυρίσεις τις 4 βίδες λίγο, αν θα φτιάξει η ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

H default εφαρμογή φωτογραφικής της original rom δεν υποστηρίζει geotagging; Δεν μπορώ να βρω πουθενά αυτό το feature. Αντίθετα στο Touch HD μου (cooked rom, αλλά με πιο παλιά version προγράμματος φωτογραφικής μηχανής) υπάρχει το geotagging!

Επειδή με ενδιαφέρει αρκετά αυτό το χαρακτηριστικό, τι προτείνετε να κάνω;

Μόνο Honda.
Link to comment
Share on other sites

H default εφαρμογή φωτογραφικής της original rom δεν υποστηρίζει geotagging; Δεν μπορώ να βρω πουθενά αυτό το feature. Αντίθετα στο Touch HD μου (cooked rom, αλλά με πιο παλιά version προγράμματος φωτογραφικής μηχανής) υπάρχει το geotagging!

Επειδή με ενδιαφέρει αρκετά αυτό το χαρακτηριστικό, τι προτείνετε να κάνω;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=523735

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκιμάζω και ρυθμίζω το κινητό βάση των όσα λεει-γράφεις ο «WebViRuS».

Πάντως να προσθέσω ότι όποιος έχει άλλη ρωμ από την official καλό θα ήταν (γνώμη μου) πρώτα να περάσει την official 6,5 και μετά να βάλει την V3.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως να προσθέσω ότι όποιος έχει άλλη ρωμ από την official καλό θα ήταν (γνώμη μου) πρώτα να περάσει την official 6,5 και μετά να βάλει την V3.

 

Γιατί να το κάνεις αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαπιστώσει (σπάζοντας τα νεύρα μου πολλές φορές) πως σε μια-δυο rom του Duttys και σε 1 του energy κάποια προγράμματα δεν δούλεψαν σωστά και τελικά μετά από μέρες ψαξίματος σε interent και κινητό διαπίστωνα ότι βάζοντας πρώτα την official 6,5 το πρόβλημα λύνονταν «ως δια μαγείας». Δεν ξέρω περισσότερα αλλά αυτό έπαθα-έμαθα και πραγματικά προσπάθησα να εξαλείψω οποιεσδήποτε άλλες παραμέτρους πριν καταλήξω σε αυτό το συμπέρασμα. (αν και είμαι τεχνικός H/Y δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί γίνετε αυτό …αν… και κάπου πάει το μυαλό μου)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...