Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά όταν το κάνω root στην 55 με τον τρόπο από XDA όταν τελειώνω την διαδικασία και ανοίγω το κινητό μέσα υπάρχει η εφαρμογή superuser? γιατί το έκανα και δεν..........

 

E αν υπαρχει ο σουπερμαν παει να πει οτι το πετυχες ? που μπερδευεσαι ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά όταν το κάνω root στην 55 με τον τρόπο από XDA όταν τελειώνω την διαδικασία και ανοίγω το κινητό μέσα υπάρχει η εφαρμογή superuser? γιατί το έκανα και δεν..........

 

Εγώ δεν έκανα wipe και όταν άνοιξε το τηλέφωνο τα είχε κρατήσει όλα (και το superuser) όπως πριν .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τισ απαντησεις.Φοραει την εκδοση 6.1.Α.2.55(αν εννοεις αυτο). Γενικα παιδια μπορω να πω οτι το κινητο ειναι πολυ καλο.Εχω και το iphone 4s και μπορω να τα συγκρινω.Ισως το αιφον ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο.Μονο αυτο.Αξιζει το κινητο γενικως.Απλως αυτο με τημ μπαταρια μονο :( και μια αλλη ερωτηση να κανω.Οι εφαρμογες απο που κλεινουν? Απο τισ ρυθμισεις που λεει σε εκτελεση? αλλιως εχω κατεβασει ακι το NQ anroid Booster και παταω ενα κουμπι που εχει κ λεει πως κελεινει αυτο τισ εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

E αν υπαρχει ο σουπερμαν παει να πει οτι το πετυχες ? που μπερδευεσαι ?

χαχαχαχαχα σωστος αλλα δεν υπαρχει :( μπερδευομαι σε δυο! αλλα τωρα το παω στην 45 να το κανω root και μετα ξανα απο την αρχη! εκει που λεει Kernel και Baseband, δεν βρησκω το δευτερο και στο flashtool αφου τα κανει ολα, μετα περιμενς να κανει reboot?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδακια να ρωτησω. Ρουτ εχει βγει για ολες τις εκδοσεις?

ναι για ολες αλλα για την τελευταια πεδευεσαι λιγο!!!!!! σαν και εμενα!χαχαχαχα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα σωστος αλλα δεν υπαρχει :( μπερδευομαι σε δυο! αλλα τωρα το παω στην 45 να το κανω root και μετα ξανα απο την αρχη! εκει που λεει Kernel και Baseband, δεν βρησκω το δευτερο και στο flashtool αφου τα κανει ολα, μετα περιμενς να κανει reboot?

 

Δες τις προηγουμενες σελιδες αναφερονται με λεπτομερεια οι οδηγιες ,βασικα θελει cwm etc.εκει που σου λεει το .flashtool περιμενε το reboot ,δεν γινεται αυτοματα απλα το ανοιγοκλεινεις

σε 2' θα σου δωσω τα λινκ

 

Edit..................

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4499528#post4499528

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4501529#post4501529

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δες τις προηγουμενες σελιδες αναφερονται με λεπτομερεια οι οδηγιες ,βασικα θελει cwm etc.εκει που σου λεει το .flashtool περιμενε το reboot ,δεν γινεται αυτοματα απλα το ανοιγοκλεινεις

σε 2' θα σου δωσω τα λινκ

 

Edit..................

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4499528#post4499528

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4501529#post4501529

ok thanks θα δοκιμασω ξανα και ο θεος βοηθος, να σαι καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι για ολες αλλα για την τελευταια πεδευεσαι λιγο!!!!!! σαν και εμενα!χαχαχαχα

 

Η .55 ειναι η παιδεψιαρικη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως σβηνουμε τις εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο? οπως πχ το google+. την σβηνω κανονικα οπως τις αλλες αλλα την ξαναεμφανιζει.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κάνεις root στο κινητό σου για να έχεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος και πολύ εύκολα να σβήσεις ότι θες χρησιμοποιώντας root explorer η titanium backup
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κάνεις root στο κινητό σου για να έχεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος και πολύ εύκολα να σβήσεις ότι θες χρησιμοποιώντας root explorer η titanium backup

α οκ.ευχαριστω! :)

αλλα θα το αφησω ετσι προς το παρον αν ειναι. :)

απλως στο προγραμμα που εχω που δεχνει ποιες ειναι ανοιχτες μου δειχνει το google+ & facebook συνεχεια ανοιχτα.κ αν τα κλεισω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θέλεις. Να γνωρίζεις πως κάνοντας root στο κινητό σου, χωρίς να ξεκλειδωσεις bootloader , αναίμακτα κάνεις πλέον ότι θέλεις σε αυτό χωρίς να χάνεις ουσιαστικά εγγύηση :-)
Link to comment
Share on other sites

Η .55 ειναι η παιδεψιαρικη?

 

παιδια πως σβηνουμε τις εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο? οπως πχ το google+. την σβηνω κανονικα οπως τις αλλες αλλα την ξαναεμφανιζει.

 

Κωνσταντινε θελει να εχεις ρουτ ηδη για να γινει ευκολοτερο ,το ρουτ δε στην .45&.50 γινεται πανευκολα ,να ειναι καλα ο δικος μας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

..αλλιως ξαναγυρνας στις .45&.50 κανεις ρουτ κι επαναλαμβανεις ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινε θελει να εχεις ρουτ ηδη για να γινει ευκολοτερο ,το ρουτ δε στην .45&.50 γινεται πανευκολα ,να ειναι καλα ο δικος μας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

..αλλιως ξαναγυρνας στις .45&.50 κανεις ρουτ κι επαναλαμβανεις ..

 

Οποτε τι μου προτεινεις με το που σνοιξω τη συσκευη αγαπητε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι μου προτεινεις με το που σνοιξω τη συσκευη αγαπητε;

Να παρακολουθεις το τοπικ :) εχουν γραφτει ολα ,τα περισσοτερα σχετικα ενδιαφεροντα πριν μερικα ποστς

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Όπως θέλεις. Να γνωρίζεις πως κάνοντας root στο κινητό σου, χωρίς να ξεκλειδωσεις bootloader , αναίμακτα κάνεις πλέον ότι θέλεις σε αυτό χωρίς να χάνεις ουσιαστικά εγγύηση :-)

Το πήρα και γω στη γυναίκα...

 

Είναι γερμανικό 2.3.7 και μου βγάζει update για την. 55

 

Πως θα κάνω root χωρίς να ξεκλειδώνει ο bootloader?

 

Κατεβαζοντας την. 50 μετά root μετά ΟΤΑ Update ?

Link to comment
Share on other sites

Να παρακολουθεις το τοπικ :) εχουν γραφτει ολα ,τα περισσοτερα σχετικα ενδιαφεροντα πριν μερικα ποστς

 

Ναι βρε Νικολα φυσικα και θα το διαβασω. Απλα εχω καιρο να ασχοληθω με την sony και τα χω ξεχασει τα κολπα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω στη γυναίκα...

 

Είναι γερμανικό 2.3.7 και μου βγάζει update για την. 55

 

Πως θα κάνω root χωρίς να ξεκλειδώνει ο bootloader?

 

Κατεβαζοντας την. 50 μετά root μετά ΟΤΑ Update ?

Ακριβώς έτσι όπως το λες, αλλα οταν πας στην 50 διαβασε μερικα ποστ ισω που ο nick2crete μου δίνει δυο λινκ. Καλη επιτυχία!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ παρελαβα απο το birdphone, το κινητο ειναι τσεχικο τρεχει αν καταλαβα την 15 και μου εβγαλε ειδοποιηση για την 45. Η εβδομαδα παραγωγης ειναι η 3912, δηλαδη 39η του 2012. Κιτρινιλες δεν ειδα. Αλλη μια φορα αψογο το πουλοφωνο, μπαμ μπαμ.

 

 

wtf εχει και μια μαυρη θηκη μεσα στη συσκευασια!

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

 

wtf εχει και μια μαυρη θηκη μεσα στη συσκευασια!

 

Original Sony ? η απο το καταστημα ? ανεβασε μια φωτο αν θες

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η λυχνία ένδειξης στο κινητό όταν έχετε αναπάντητη ή μήνυμα τι χρώμα ανάβει?

εμένα πριν κάτι μέρες αναβόσβηνε μπλε αλλά τώρα αναβοσβήνει πράσινο. είναι λογικό?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...