Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω η αυτο η το xperia t.......ποια ειναι η γνωμη σας αξιζει την διαφορα χρηματων το xperia t γιατι απο οτι βλεπω εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και παρομια χαρακτηριστικα με μονη διαφορα οτι το xperia s δεν δεχετε micro sd........τι λετε?? ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω η αυτο η το xperia t.......ποια ειναι η γνωμη σας αξιζει την διαφορα χρηματων το xperia t γιατι απο οτι βλεπω εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και παρομια χαρακτηριστικα με μονη διαφορα οτι το xperia s δεν δεχετε micro sd........τι λετε?? ευχαριστω.

 

Δεν έχουν τον ίδιο επεξεργαστή, το t έχει καλύτερο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω η αυτο η το xperia t.......ποια ειναι η γνωμη σας αξιζει την διαφορα χρηματων το xperia t γιατι απο οτι βλεπω εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και παρομια χαρακτηριστικα με μονη διαφορα οτι το xperia s δεν δεχετε micro sd........τι λετε?? ευχαριστω.

 

Μια γρήγορη σύγκριση εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4899&idPhone2=4369

Τα βασικά είναι καλύτερος επεξεργαστής και γραφικά το Τ

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βαλεις διπλα διπλα θα το δεις!

Πολυ πιο εντονα χρωματα και καλυτερη ευκρινεια!

 

Εφτασε ο καιρος να το τσιμπησω!

Μπορειτε να μου προτεινετε τα πιο αξιοπιστα σκρουτζομαγαζα?

Edited by PS1976
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ψαξει ολο το forum αλλα δεν εχω βρει section για αγγελιες. Ειναι σωστο να δωσω αγγελια ετσι απλα στο thread?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομαι να το αγορασω η αυτο η το xperia t.......ποια ειναι η γνωμη σας αξιζει την διαφορα χρηματων το xperia t γιατι απο οτι βλεπω εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και παρομια χαρακτηριστικα με μονη διαφορα οτι το xperia s δεν δεχετε micro sd........τι λετε?? ευχαριστω.

 

Σε γεννικές γραμμές,

 

S: καλύτερες φωτογραφίες, καλύτερο build quality (έχω την εντύπωση), καλύτερη οθόνη

T: SDcard, καλύτερος επεξεργαστής, πιο όμορφο ίσως (όχι τόσο τετράγωνο).

 

Αν δούμε εμένα (αναλόγως των προτεραιοτήτων σου φυσικά), εγώ πήρα το S για δύο λόγους: 1) κάμερα 2) τιμή.

 

Για μένα η γρηγοράδα που θα δεις στο Τ δεν θα είναι αισθητή σε καθημερινή χρήση.

 

Εμένα τουλάχιστον που το χρησιμοποιώ αρκετά βαριά μπορώ να πω (κάνοντας πράγματα ταυτόχρονα, ψάχνοντας σε σελίδες και χάρτες καθημερινά) πως δεν έχω παρατηρήσω σημαντικό πρόβλημα.

 

Καμιά φορά θέλει 2-3 δευτερόλεπτα να συνέλθει, αλλά δεν γίνεται συχνά αυτό. Άντε μια φορά τη μέρα.

 

 

Παιδια εχω ψαξει ολο το forum αλλα δεν εχω βρει section για αγγελιες. Ειναι σωστο να δωσω αγγελια ετσι απλα στο thread?

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39 αυτό είναι το buy sell τμήμα, αλλά επειδή δεν έχεις μεγάλη συμμετοχή στο forum μπορεί να μην σου ανοίγει η σελίδα...

 

Υπό κανονικές συνθήκες όχι δεν επιτρέπεται να ποστάρει αγγελίες σε άσχετα θέματα. Ίσως αν στείλεις μήνυμα σε κάποιοι διαχειριστή να μπορέσει να σου ξεκλειδώσει το buy and sell.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περασα τη 45 εκανα ροοτ εβαλα cwm και δε μου βγαζει update ota για τη 50.

μπορω να περασω κατευθειαν τη 55 με τη γνωστη μεθοδο απο flash tool, η πρεπει να περασω πρωτα τη 50?

Link to comment
Share on other sites

Περασα τη 45 εκανα ροοτ εβαλα cwm και δε μου βγαζει update ota για τη 50.

μπορω να περασω κατευθειαν τη 55 με τη γνωστη μεθοδο απο flash tool, η πρεπει να περασω πρωτα τη 50?

 

Ναι μπορεις να πας κατευθειαν στην 55 με το flashtool

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να πιεσουμε να γινει καποια ενημερωση μεσω ota?

Edit,

 

Λοιπον συνεβη το εξης κουφο και κατα λαθος ..ακολουθω τα βηματα για να φλασαρω την .50 με ρουτ για την .55 μεσω cwm ,οπως αναφερεται εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1997030

και μερικα ποστ πιο πανω ..

 

ξεκιναω κανω κανονικα τα wipe ,φλασαρω το ζιπ και κλεινοντας προφανως δεν το εκανα σωστα και το τηλ εκανε ρισταρτ ..φτου λεω μανταρα τα εκανα :cry:

,πατουσα το κουμπι μπας και κλεισει τιτοτα ..εκανε Android optimize και ...:blink:

 

ειμαι στην .55 με ρουτ:grin: και τις εφαρμογες και το στησιμο απειραχτο εντελως ,εχω κανει 2-3 ρισταρτ ο superuser ειναι ενεργος παντα κι ολα οπως πριν αλλα με την .55

 

Δεν ξερω αν επαιξε ρολο οτι ειχα παρει back up πριν με το cwm ,επισης ανοιξα το pcc για να δω τι παιζει και συνεχιζει να μου εμφανιζει την αναβαθμιση παραδοξως ..θα κανω ενα ρισταρτ στο πισι τωρα και τα ξαναλεμε συντομα ..

 

Edit,

Το τηλ δουλευει τελεια ,δειχνει κανονικα την .55 και ρουτ αλλα συνεχιζει να βγαζει την ενημερωση το pcc οποτε λεω τωρα να δοκιμασω μεσω ftf ,Kernel and Baseband .. επανερχομαι ..

 

Edit,

Ολα τελεια ,πλεον ..χαιρομαι ,οποτε υπαρχει κι αλλος τροπος ,αρκει μαλλον να εχεις παρει back up πριν μεσω cwm :)

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία! Μετά το επιτυχές ρουτάρισμα της 55 αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Συγκεκριμένα, 4 εφαρμογές όσες φορες και αν τις απεγκαταστήσω μετά από επανεκίνηση του τηλεφώνου επανέρχονται. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (wipe cache, wipe dalvik cache και εκαθαριση δεδομένων εφαρμογής και cache εφαρμογής με το Titanium) πριν τις απεγκαταστήσω αλλά τίποτα. Ξεπετιούνται πάλι σα να μην έκανα τίποτα. Οι εφαρμογές αυτές είναι ο Astro file manager, το Officesuit, το Playnow και το Wisepilot for Xperia. Να πώ οτι τις 4 αυτές εφαρμογές δεν τις βρίσκω στο system/app. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι το εξής, αφού τις απεγκαταστήσω, όταν επανεκκινώ το τηλέφωνο, στις εφαρμογές σε εκτέλεση εμφανίζεται να τρέχει η εφαρμογή customizedappinstaller η οποία και σταματάει μόλις μου ξαναεμφανιστεί και το τελευταίο εικονίδιο από τις 4 εφαρμογές. Αυτή την εφαρμογή την έχω εντοπίσει στο system/app. Πιστεύω πως αυτή είναι που επανεγκαθιστά τις εφαρμογές που προανέφερα αν και δεν έχω εντοπίσει που τις έχει κρατημένες. Υπάρχει κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει παρόμιο πρόβλημα? Αν όντως φταίει το customappinstaller είναι ασφαλές να το απεγκαταστήσω?
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή τις σβήνεις ? Αφού είσαι ρουτ θες και root uninstaller Κατέβασε το απο το μαρκετ

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή τις σβήνεις ? Αφού είσαι ρουτ θες και root uninstaller Κατέβασε το απο το μαρκετ

 

Το έχω δοκιμάσει και αυτό χωρίς επιτυχία. Ούτως η άλλως δεν πρόκειται για εφαρμογές συστήματος για να χρειάζομαι δικαιώματα superuser για να τις απεγκαταστήσω. Νομίζω οτι φταίει το customized applications installer που τρέχει κάθε φορά που εκκινεί το τηλέφωνο και όσο αυτό τρέχει εμφανίζονται μια μια ξανά οι εφαρμογές. Μόλις εμφανιστεί και η τελευταία τότε αυτό σταματάει να τρέχει. Και μόλις διαπίστωσα οτι μου επαναφέρει και ένα live wallpaper το οποίο έσβησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία! Μετά το επιτυχές ρουτάρισμα της 55 αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Συγκεκριμένα, 4 εφαρμογές όσες φορες και αν τις απεγκαταστήσω μετά από επανεκίνηση του τηλεφώνου επανέρχονται. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (wipe cache, wipe dalvik cache και εκαθαριση δεδομένων εφαρμογής και cache εφαρμογής με το Titanium) πριν τις απεγκαταστήσω αλλά τίποτα. Ξεπετιούνται πάλι σα να μην έκανα τίποτα. Οι εφαρμογές αυτές είναι ο Astro file manager, το Officesuit, το Playnow και το Wisepilot for Xperia. Να πώ οτι τις 4 αυτές εφαρμογές δεν τις βρίσκω στο system/app. Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι το εξής, αφού τις απεγκαταστήσω, όταν επανεκκινώ το τηλέφωνο, στις εφαρμογές σε εκτέλεση εμφανίζεται να τρέχει η εφαρμογή customizedappinstaller η οποία και σταματάει μόλις μου ξαναεμφανιστεί και το τελευταίο εικονίδιο από τις 4 εφαρμογές. Αυτή την εφαρμογή την έχω εντοπίσει στο system/app. Πιστεύω πως αυτή είναι που επανεγκαθιστά τις εφαρμογές που προανέφερα αν και δεν έχω εντοπίσει που τις έχει κρατημένες. Υπάρχει κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει παρόμιο πρόβλημα? Αν όντως φταίει το customappinstaller είναι ασφαλές να το απεγκαταστήσω?

 

Κοιτα εδω αν εχει ξεμεινει κατι απο τις εφαρμογες που αναφερεις :

system/etc/customization/applications

system/etc/product/applications

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω αν εχει ξεμεινει κατι απο τις εφαρμογες που αναφερεις :

system/etc/customization/applications

system/etc/product/applications

 

Σωστός! Στο system/etc/customization/applications βρήκα τον astro explorer και στον άλλο φάκελο τις υπόλοιπες. Να τις διαγράψω και από εκεί μετά την απεγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Στο system/etc/customization/applications βρήκα τον astro explorer και στον άλλο φάκελο τις υπόλοιπες. Να τις διαγράψω και από εκεί μετά την απεγκατάσταση?

Ναι , διεγραψε τες!

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια περιττά ,το S απλά τα σπάει .. κάθε νέα έκδοση το βελτιωνει κι έχει ακόμη περιθώρια :)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια περιττά ,το S απλά τα σπάει .. κάθε νέα έκδοση το βελτιωνει κι έχει ακόμη περιθώρια :)

Σε παρακαλώ πες μου απλά ότι είσαι root κι έχεις κάνει κόλπα! :p Εγώ τέτοια ram δεν έχω δει ποτέ μου.. :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Root ειμαι κολπα δεν εχω κανει ,διαβασε τα ποστ παραπανω ..:)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν πριν την αναβάθμιση root, αλλά και πάλι με ότι είχα σβήσει, πολύ λίγη ram ελευθέρωσα..

Τώρα δεν έχω χρόνο να κάνω root στην .55... 'Έβγαλα screenshot από τις ρυθμίσεις.. Εμένα έτσι είναι συνήθως.. Περίπου στα 180MB ελεύθερα.. Δεν έχω πρόβλημα σε καθημερινή χρήση.. Απλά έχω δει πολλές αντίστοιχες περιπτώσεις από άλλα παιδιά που έχουν πολύ περισσότερη ελεύθερη ram, και παραξενεύτηκα.. Από αυτές τις διεργασίες ποιες μπορώ να απενεργοποιήσω αν είμαι χωρίς root?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Η λογική του android είναι ότι free ram is wasted ram. Από αυτήν την άποψη μη σας απασχολεί αν η ελεύθερη μνήμη σας είναι πάντα χαμηλή. Όταν χρειαστεί παραπάνω θα αναλάβει το λειτουργικό να ανακατανείμει τους πόρους του. Πριν προλάβει να φορτώσει το widget locker και τα hdwidgets είμαι εκεί...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...