Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.χρειαζομε βοηθεια γιατι εχασα την μπαλα.εχω ενα χ5pro κ με 2.2.2. πως κανω αναβαθμιση σε 2.3?μπερδευτηκα με ολα αυτα που διαβαζω.ποιο ειναι το σωστο firmware?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.χρειαζομε βοηθεια γιατι εχασα την μπαλα.εχω ενα χ5pro κ με 2.2.2. πως κανω αναβαθμιση σε 2.3?μπερδευτηκα με ολα αυτα που διαβαζω.ποιο ειναι το σωστο firmware?

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDEyNTc=

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστω φιλε μου.μηπως σου ειναι προχειρο κ ενα λινκ με οδηγιες γιατι εχω χασει την μπαλα!ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα ειναι δοκιμασμενο ετσι?δεν σε αμφισβητω(προς θεου) αλλα διαβασα αλλου για brick κ τετοια!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου.μηπως σου ειναι προχειρο κ ενα λινκ με οδηγιες γιατι εχω χασει την μπαλα!ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα ειναι δοκιμασμενο ετσι?δεν σε αμφισβητω(προς θεου) αλλα διαβασα αλλου για brick κ τετοια!ευχαριστω!

κανε μου την χαρη και περασε το

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1343276

παρε ενα backup της rom σου και μετα

Ο τροπος που ειδες ειναι και ο μοναδικος προς το παρον.

Τα βηματα για να πας απο 2.2.2. σε 2.3.5 ειναι απλα. Αφου κατεβασεις την αναβαθμιση και την κανεις unrar/unzip στο pc σου, και δεις οτι υπαρχουν οι φακελοι STEP1 STEP2 STEP3, τοτε κανεις τα εξης:

 

1. Κλεινεις το κινητο, βγαζεις την μπαταρια για 10 δευτερολεπτα περιπου, την ξαναβαζεις και μπαινεις σε recovery mode πατωντας Volume+ και το power button μεχρι να εμφανιστει η αρχικη οθονη του recovery.

 

2. Αφου εισαι στο recovery κανεις wipe data/cache ωστε να καθαρισει η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Αφου το κανεις αυτο κλεινεις το τηλεφωνο.

 

3. Παιρνεις την microSD την συνδεεις με USB adapter στον υπολογιστη σου και δημιουργεις μεσα στην SD εναν φακελο που τον ονομαζεις dload.

 

4. Πας στον φακελο STEP2 της αναβαθμισης και ονομαζεις το αρχειο UPDATE.APP σε UPDATE_g.APP

 

5. Παιρνεις τον αρχειο UPDATE.APP απο τον φακελο STEP1 και το αρχειο UPDATE_g.APP απο τον φακελο STEP2 και τα αντιγραφεις στον φακελο dload που εχεις δημιουργησει στην SD.

 

6. Βγαζεις την SD απο τον υπολογιστη, την βαζεις στο κινητο το ανοιγεις και πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ--> ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ--> ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ. Δινεις την αδεια σε οτι σου βγαλει μετα και αφηνεις το κινητο να κανει την αναβαθμιση.

 

7. Αφου γινει αυτο κλεινεις το κινητο, παιρνεις την SD την ξαναβαζεις στο pc πας στον φακελο dload και διαγραφεις τα 2 αρχεια (UPDATE.APP, UPDATE_g.APP) και οτι αλλο εχει μεσα ο φακελος. . Πας στον φακελο STEP3 και To αντιγραφεις στο dload.

8. Βαζεις την SD στο κινητο και το ανοιγεις. Πας παλι ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ-->ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ και ξανακανεις αναβαθμιση.

 

Οταν τελειωσει και αυτη η αναβαθμιση εχεις την 2.3.5 στο κινητο σου.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κανε μου την χαρη και περασε το

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1343276

παρε ενα backup της rom σου και μετα

 

οκ τα εκανα ολα κ ολα πηγαν ρολοι.επισης μερικες ερωτησεις

1 sth recovery λεει οτι καλο ειναι να μην κανουμε restore.εχει διορθωθει τωρα η ακομα κατι δεν λειτουργει καλα?

2 τι γινετε με αυτον τον φακελο image που εχει μεσα το boot,recovery κλπ?αυτα λογικα δεν ειναι σε κρυφα partitions?

σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να αναβαθμισω το κινητο μου σε 2,3,5 gingerbread αλλα δεν την βρησκω στο οφιασιαλ δεν υπαρχει και δεν ξερω τι να κανω ας βοηθησει καποιος !

 

Καλησπερα και σε σενα φιλε.

 

 

Φιλε εννοειται οτι αξιζει. Ειναι πιο γρηγορη, χωρις κολληματα και γενικα πιο λειτουργικη. Ειναι επισης και ενα βημα για να πας αν το θελησεις μετεπιτα σε custom ROMs. Η Wind δε θα σου το κανει. Θα την κανεις οπως ολοι οι κατοχοι του κινητου μονος σου. Μη φοβασαι, αν ακολουθησεις σωστα τις οδηγειες θα εισαι ετοιμος και αναβαθμισμενος!

Εχουμε και λεμε:

Κατεβαζεις πρωτα την official 2.3.5 (512) Rom απο εδω.

Μετα κανεις αυτο.

Πλεον εισαι 2.3!

 

Φιλε μου το αρχειο ειναι Broken και δεν κανει καν extract καμια αλλη επιλογη ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3804588#post3804588

 

δες τα λινκ κατω από την εικόνα

 

Ναι για πατα το να δεις τι γινεται !

Το εχουν βγαλει απο το οφισιαλ σιτε!

Link to comment
Share on other sites

δες και εδώ

 

Ρε φιλε το σιτε της Huawei εχει βγαλει την οφισσιαλ 2,3 και δεν την βρησκω !

 

Γεια σας παιδια εχω παρει το κινητο τωρα 3 μερες τελειος εργοστασιο ειναι μονο κατι εφαρμογες και launcher εχω βαλει και θελω να βαλω ρομ κερνελ και καταρχας την 2,3 αλλα δεν την βρησκω πουθενα καμια βοηθεια κανεις ? ευχαριστω : )

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να αναβαθμισω το κινητο μου σε 2,3,5 gingerbread αλλα δεν την βρησκω στο οφιασιαλ δεν υπαρχει και δεν ξερω τι να κανω ας βοηθησει καποιος !

 

 

 

Φιλε μου το αρχειο ειναι Broken και δεν κανει καν extract καμια αλλη επιλογη ?

 

Για την Β512 θα χρειαστεις και αυτο μαζι με αυτο. Μαλλον κατεβασες μονο το δευτερο link.

Καλυτερα ομως δες τα link του akalou.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , κανένα νέο για επίσημη αναβάθμιση από την wind ή να το πάρουμε απόφαση ότι όνειρο είδαμε και πάει.

Καλό τηλέφωνο , προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο αλλά από support χειρότερο ΄και από κατάστημα πληροφορικής της Στουρνάρη .

Μετά το καλοκαίρ με βλέπω να την κάνω σιγά σιγά .......

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , κανένα νέο για επίσημη αναβάθμιση από την wind ή να το πάρουμε απόφαση ότι όνειρο είδαμε και πάει.

Καλό τηλέφωνο , προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο αλλά από support χειρότερο ΄και από κατάστημα πληροφορικής της Στουρνάρη .

Μετά το καλοκαίρ με βλέπω να την κάνω σιγά σιγά .......

 

Κανε την αναβαθμιση μονος σου ή ''πειραξε'' την 2.2.2 που εχεις και θα εισαι καλυτερα απο την αναβαθμηση της Wind(αν βγει).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ειχα την 2.3.5 512.

προσπαθησα να βαλω την 565 και εχει κολλησει μετα το reboot στην οθονη το recovery mode:(

καμια συμβουλη?

 

edit:ακυρο παιδια....εβγαλα μπαταρια και ολα οκ.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω να πω μακρια απο αυτο το πραμμα.Δεν αντεχω αλλο το εχω παει στη wind 2 φορες τη μια μου το γυρησανε πισω την αλλη μου κανανε αλλαγη πλακετας (ενω το εχω 3 βδομαδες μονο) εξαιτιας του προβληματος με την διπλη φωνη.το αστειο ειναι πως πηρα σημερα το κινητο και εχει ακομα το ιδιο προβλημα.Θελω να το σπασω
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ειχα την 2.3.5 512.

προσπαθησα να βαλω την 565 και εχει κολλησει μετα το reboot στην οθονη το recovery mode:(

καμια συμβουλη?

 

edit:ακυρο παιδια....εβγαλα μπαταρια και ολα οκ.

πως ειναι η 565?εχει bugs,προβληματα κλπ?μηπως μπορεις να μου δωσεις το λινκ να την κατεβασω κ εγω να την εχω?η να την ανεβασεις στο mediafire?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω να πω μακρια απο αυτο το πραμμα.Δεν αντεχω αλλο το εχω παει στη wind 2 φορες τη μια μου το γυρησανε πισω την αλλη μου κανανε αλλαγη πλακετας (ενω το εχω 3 βδομαδες μονο) εξαιτιας του προβληματος με την διπλη φωνη.το αστειο ειναι πως πηρα σημερα το κινητο και εχει ακομα το ιδιο προβλημα.Θελω να το σπασω

 

για να μην το ξαναγραφω,copy paste απο το modding.

p.s:Στην wind ειναι δημοσιοι υπαλληλοι κανονικα.Με την κακια εννοια.Ασχετοι

 

''εχω κατι θεματα με το echo μερικες φορες οταν εχω την θηκη την sikai

 

edit: τα οποια αφου δοκιμασα σχεδον τα παντα μου ειπαν απο wind οτι ειναι θεμα δικτυου τους και οχι κινητου..ετσι εξηγειται που δεν το κανει παντα και σε ολους.Για οποιον εχει παρομοιο θεμα,τηλ στη wind να το δηλωσει για ελεγχο''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω να πω μακρια απο αυτο το πραμμα.Δεν αντεχω αλλο το εχω παει στη wind 2 φορες τη μια μου το γυρησανε πισω την αλλη μου κανανε αλλαγη πλακετας (ενω το εχω 3 βδομαδες μονο) εξαιτιας του προβληματος με την διπλη φωνη.το αστειο ειναι πως πηρα σημερα το κινητο και εχει ακομα το ιδιο προβλημα.Θελω να το σπασω

 

για να μην το ξαναγραφω,copy paste απο το modding.

p.s:Στην wind ειναι δημοσιοι υπαλληλοι κανονικα.Με την κακια εννοια.Ασχετοι

 

''εχω κατι θεματα με το echo μερικες φορες οταν εχω την θηκη την sikai

 

edit: τα οποια αφου δοκιμασα σχεδον τα παντα μου ειπαν απο wind οτι ειναι θεμα δικτυου τους και οχι κινητου..ετσι εξηγειται που δεν το κανει παντα και σε ολους.Για οποιον εχει παρομοιο θεμα,τηλ στη wind να το δηλωσει για ελεγχο''

 

βαλε μια καρτα αλλου παροχου για να δες αν θα στο κανει, οπως γραφει ο azuli αυτο καταλαβα.... εκτος αν παρακολουθουν:ninja: το νουμερο σου .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω να πω μακρια απο αυτο το πραμμα.Δεν αντεχω αλλο το εχω παει στη wind 2 φορες τη μια μου το γυρησανε πισω την αλλη μου κανανε αλλαγη πλακετας (ενω το εχω 3 βδομαδες μονο) εξαιτιας του προβληματος με την διπλη φωνη.το αστειο ειναι πως πηρα σημερα το κινητο και εχει ακομα το ιδιο προβλημα.Θελω να το σπασω

 

Mε τον dialer (τον βασικό του android) πληκτρολόγησε *#*#2846579#*#* . Στο μενού που ανοίγει επέλεξε projectmenu και πήγαινε στην πρώτη επιλογή (background setting) και μετά στην έκτη επιλογή (dual mic setting) και δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το πίσω μικρόφωνο. Λειτουργεί σωστά αλλά χρειάζεται επανάληψη σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Mε τον dialer (τον βασικό του android) πληκτρολόγησε *#*#2846579#*#* . Στο μενού που ανοίγει επέλεξε projectmenu και πήγαινε στην πρώτη επιλογή (background setting) και μετά στην έκτη επιλογή (dual mic setting) και δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το πίσω μικρόφωνο. Λειτουργεί σωστά αλλά χρειάζεται επανάληψη σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής.

 

Η αληθεια με το dual mic off ειναι οτι μετα απο κανα τεταρτακι κανει reset απο μονο του,δεν κραταει καν ενα reboot..Αλλα αυτα ειναι workarounds δεν λυνουν το προβλημα,που οπως ανεφερα ειναι θεμα δικτυου και οχι συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ρωτάω κάτι τόσο απλό που σίγουρα συζητήθηκε αλλά με την αναζήτηση δε βρίσκω τίποτα...

 

Πήρε ένας φίλος το x5 pro και θέλει μια θήκη.

Στο δικό μου απλό x5 έχω μια Nillkin.

Ταιριάζουν θέλει ειδική για το pro?

 

Η sikai βγαίνει ειδικά για το pro?

Κάπου είδα ότι προεξέχει λίγο παραπάνω η κάμερα.

 

Ρίξτε κανένα link με κάποια TPU (σκληρή - όχι σιλικόνη) που να είναι σίγουρη - δοκιμασμένη...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη που ρωτάω κάτι τόσο απλό που σίγουρα συζητήθηκε αλλά με την αναζήτηση δε βρίσκω τίποτα...

 

Πήρε ένας φίλος το x5 pro και θέλει μια θήκη.

Στο δικό μου απλό x5 έχω μια Nillkin.

Ταιριάζουν θέλει ειδική για το pro?

 

Η sikai βγαίνει ειδικά για το pro?

Κάπου είδα ότι προεξέχει λίγο παραπάνω η κάμερα.

 

Ρίξτε κανένα link με κάποια TPU (σκληρή - όχι σιλικόνη) που να είναι σίγουρη - δοκιμασμένη...

Και βεβαια κανει. Μισο χιλιοστο ειναι μηδαμινης σημασιας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια κανει. Μισο χιλιοστο ειναι μηδαμινης σημασιας.

 

H nillkin έχει διαφορες από την sikai. Στην κάμερα η nillkin καλύπτει μέχρι το τζαμάκι εκεί ακριβώς που έχουν βάλει το χιλιοστό, ενώ η sikai φαίνεται να έχει κενό ώστε να φαίνεται το μεταλλικό δαχτυλίδι γύρω από τον φακό.

 

Εσύ ποιά έχεις?

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εχει αυτο το κινητο αυτο να μου πει αν οταν γραφει μηνυμα η παιρνει τηλεφωνο το πισω ηχειο διπλα απο τη καμερα ακουγετε καπως σαν ανεμιστηρακι καπως ετσι? ευχαριστω εκ το προτερον .!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...