Jump to content

Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


noname85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ,

να ρωτήσω κάτι σαν ψιλοάσχετος (έως πολύ ) σχετικά με το πληκτολόγιο για τα μηνύματα .

1.- Πως βάζουμε τόνους (οξείες κλπ) στα ελληνικά φωνήεντα ,

2.- Σε κάθε εικονικό πλήκτρο έχει δύο γράμματα , π.χ. επάνω είναι το z και κάτω το @ (τυχαίο παράδειγμα) . Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το κάτω?

3.- Προτείνετε κανένα πολύ καλό set ακουστικών .

αυτά (προς το παρόν :):):)

 

Αμα πατησεις το κουμπι και το σηρεις προς τα κατω τοτε γραφεται ο κατω χαρακτηρας. Αν το σηρεις προς τα πανω τοτε γραφεται ο πανω χρακτηρας κεφαλαίος. Δες το tutorial του κινητου. Γι'αυτο το εχει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια .

Κάποια πρόταση για ακουστικά?

1.Ote Vdsl 30/2.5 , draytek vdsl router on a Lan with a supermicro server with 7 clients (Nokia 920 -640 , includet).

2.Ipad mini

3. Lenovo Thinkpad Egde

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα πήρα χτες το Χ5 Pro και είμαι γενικά στο ψάξιμο. Μέχρι στιγμής έχω δύο απορίες:

1) Πως γίνεται η επέκταση του επεξεργαστή πάνω από τα 1000ΜΗz;

2) Μπορείτε να μου καταγράψετε τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να κάνω την αναβάθμιση στο Android;

 

Υ.Γ. είδα ένα video στο youtube για την αναβάθμιση σε 2.3 Android αλλά το έκανε περνώντας την αναβάθμιση, που είχε προηγουμένως κατεβάσει στον Η/Υ, σε μια κάρτα microSD (δεν έχω αγοράσει ακόμα). Γίνεται με άλλον τρόπο;

Όσο πιο αναλυτικά τόσο το καλύτερα μιας και είναι το πρώτο μου smartphone! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

1. για να γίνει αυτό πρέπει να υπάρχει υποστήριξη από τον Kernel(ή να είναι ενεργοποιημένη). Οπότε χρειάζεται custom Kernel, δε γίνεται με αυτόν που έχει στη μορφή που είναι και δεν αλλάζει με κάποια ρύθμιση.

2. έχουν γραφτεί πολλές φορες(ίσως να είναι και στο 1ο ποστ), αλλά κυρίως, υπάρχει Pdf με οδηγίες στο πακέτο που περιλαμβάνει την αναβάθμιση.

Η διαδικασία μπορεί να γίνει και χρησιμοποιώντας την εσωτερική μνήμη, απλά θα βάλεις το φάκελο dload εκεί.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και χρονια πολλα!!!

 

Ρε παιδια δεν δουλευει το GPS, καμια ιδέα για το τι να παιζει δοκιμασα igo - sygic - και το δικο του προγραμμα.

Επίσης με το GPS Test δεν βλεπω κανενα δορυφορο

 

Γεια σας παιδια,

 

Επεστρεψε το κινητο απο το service μου αλλαξαν πλακετα αλλα το GPS πάλι δεν δουλευει.

Φυσικα το GPS με 3G/Wi-fi ειναι αψογο αλλα σαν δεκτης GPS τιποτα.

 

Τι πρεπει να κανω για να ζητησω αλλαγη συσκευης ή στην τελικη να μου δωσουν τα λεφτα μου πισω

 

Αυτοι επιμενουν οτι το GPS εφοσον δουλευει με 3G/Wi-fi ειναι μια χαρα το κινητο

 

Εχω τρελαθει με την ασχετοσυνη τους, ζητησα τηλεφωνο του service μου λενε δεν ξερουν ποια εταιρια τα φτιαχνει...

 

Τι να κανω ρε παιδια

 

Please help!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Niki5271

 

Η Huawei έχει κανονικά γραφεία στην Ελλάδα (είναι πλέον ο κύριος προμηθευτής σε εξοπλισμό των τριών δικτύων) και εχει και ανάλογο υπέυθυνο. Από όσο ξέρω το επίσημο service είναι η Arvato. Καλύτερα όμως κάνε ένα τηλέφωνο απευθείας στην Huawei και ζήτα από εκεί να σε κατευθύνουν για το προβλημά σου.

Huawei ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ Α.Ε.

Λ. Κηφισίας 274

τηλ. 210 6879041

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Επεστρεψε το κινητο απο το service μου αλλαξαν πλακετα αλλα το GPS πάλι δεν δουλευει.

Φυσικα το GPS με 3G/Wi-fi ειναι αψογο αλλα σαν δεκτης GPS τιποτα.

 

Τι πρεπει να κανω για να ζητησω αλλαγη συσκευης ή στην τελικη να μου δωσουν τα λεφτα μου πισω

 

Αυτοι επιμενουν οτι το GPS εφοσον δουλευει με 3G/Wi-fi ειναι μια χαρα το κινητο

 

Εχω τρελαθει με την ασχετοσυνη τους, ζητησα τηλεφωνο του service μου λενε δεν ξερουν ποια εταιρια τα φτιαχνει...

 

Τι να κανω ρε παιδια

 

Please help!!!!!

 

 

Αποψη μου πρεπει να το πας πισω το κινητο. Το GPS ειναι σχεδιασμενο να δουλευει μονο του χωρις υποβοηθηση απο το ιντερνετ. Ολες οι συσκευες ετσι δουλευουν. Και στα X5 το ιδιο ισχυει. ΠΡΕΠΕΙ να δουλευει και με 3G/Wi-fi αλλα και ΧΩΡΙΣ αυτα. Τωρα αν δεν μπορουν να το καταλαβουν αυτο τι να πω? Λενε μην τα βαλεις με βλακα, γιατι η βλακεια νικαει παντα. Υποτιθεται πως εχουν καποιες γνωσεις πανω στο θεμα κινητο.

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου πρεπει να το πας πισω το κινητο. Το GPS ειναι σχεδιασμενο να δουλευει μονο του χωρις υποβοηθηση απο το ιντερνετ. Ολες οι συσκευες ετσι δουλευουν. Και στα X5 το ιδιο ισχυει. ΠΡΕΠΕΙ να δουλευει και με 3G/Wi-fi αλλα και ΧΩΡΙΣ αυτα. Τωρα αν δεν μπορουν να το καταλαβουν αυτο τι να πω? Λενε μην τα βαλεις με βλακα, γιατι η βλακεια νικαει παντα. Υποτιθεται πως εχουν καποιες γνωσεις πανω στο θεμα κινητο.

 

Για να παρω τα λεφτα μου πισω υπαρχει περιπτωση ή δυσκολα ?

 

Επισης ποιος αποφασιζει για αλλαγη συσκευης το καταστημα της περιοχης μου ή τα κεντρικα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ξαφνικα παρατηρησα οτι δεν μου δουλευει η αυτοματη περιστροφη.Πουθενα, ουτε σε browser, gallery κλπ.

Εκανα επανεκκινησεις μπας και εφαγε σκαλωμα αλλα παλι τιποτα...μεχρι χτες ολα ηταν κομπλε.

 

Να το παω Wind για service? Θα παρει κανενα μηνα ή λιγοτερο?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα δοκίμασε μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, και ίσως φλασάρισμα της ρομ ξανά. Είναι πιθανόν να μην είναι θέμα hardware, οπότε μη μείνεις χωρίς συσκευή χωρίς λόγο. Κράτησε ένα αντίγραφο ασφαλείας μόνο, μιας και με τα παραπάνω χάνονται όλες οι ρυθμίσεις επαφές, μηνύματα και γενικότερα ότι υπάρχει στη συσκευή που δεν υπήρχε κατά την πρώτη λειτουργία της, εκτός βεβαίως του ότι υπάρχει στην εξωτερική sd.
Link to comment
Share on other sites

Για να παρω τα λεφτα μου πισω υπαρχει περιπτωση ή δυσκολα ?

 

Επισης ποιος αποφασιζει για αλλαγη συσκευης το καταστημα της περιοχης μου ή τα κεντρικα ?

 

 

Τα λεφτα σου λιγο δυσκολο να τα παρεις εκτος αν εχεις το κινητο λιγοτερο απο 7 μερες. Λογικα αφου το πηγες για service το εχεις πολυ περισσοτερο. Αν μπορεσεις να τους κανεις να καταλαβουν το προβλημα του GPS μπορει και να στο αντικαταστησουν. Το ποιος αποφασιζει γι'αυτο δεν το ξερω.

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

υπαρχει καποιος οδηγος για root συγκεκριμενα για το pro μοντελο η ακολουθουμε αυτον που ειναι και για το απλο?

επισης απο roms στο xda δεν ειδα να εχει τιποτα το ιδιαιτερο για το pro.. μονοδρομος η CM7 η μπορει να περαστει και rom που εχει σχεδιαστει για το απλο U8800?

 

edit: αυτος εδω ειναι OK to go ? (οσον αφορα το rooting κομματι της ερωτησης) ??

|

|

V

how to root u8800 pro

1, download ROOT tools, there are links below. (DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip)

2, ensure that ADB drivers are correctly installed

3, turn on usb debugging in settings -> applications -> debugging. turn off fast boot option in settings -> applications

4, open dialer, type *#*#2846579#*#*, projectmenu, background settings, log setting, on, go back, open dump & log, turn on all options.

5 , on the PC run runme.bat

6, wait for the complete restart.

7, OK Congratulations root complete!

δουλεψε και για το pro

DooMLoRD_v3_ROOT-zergRush-busybox-su.zip

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

 

2) Μπορείτε να μου καταγράψετε τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ώστε να κάνω την αναβάθμιση στο Android;

 

Υ.Γ. είδα ένα video στο youtube για την αναβάθμιση σε 2.3 Android αλλά το έκανε περνώντας την αναβάθμιση, που είχε προηγουμένως κατεβάσει στον Η/Υ, σε μια κάρτα microSD (δεν έχω αγοράσει ακόμα). Γίνεται με άλλον τρόπο;

 

Ο τροπος που ειδες ειναι και ο μοναδικος προς το παρον.

Τα βηματα για να πας απο 2.2.2. σε 2.3.5 ειναι απλα. Αφου κατεβασεις την αναβαθμιση και την κανεις unrar/unzip στο pc σου, και δεις οτι υπαρχουν οι φακελοι STEP1 STEP2 STEP3, τοτε κανεις τα εξης:

 

1. Κλεινεις το κινητο, βγαζεις την μπαταρια για 10 δευτερολεπτα περιπου, την ξαναβαζεις και μπαινεις σε recovery mode πατωντας Volume+ και το power button μεχρι να εμφανιστει η αρχικη οθονη του recovery.

 

2. Αφου εισαι στο recovery κανεις wipe data/cache ωστε να καθαρισει η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου. Αφου το κανεις αυτο κλεινεις το τηλεφωνο.

 

3. Παιρνεις την microSD την συνδεεις με USB adapter στον υπολογιστη σου και δημιουργεις μεσα στην SD εναν φακελο που τον ονομαζεις dload.

 

4. Πας στον φακελο STEP2 της αναβαθμισης και ονομαζεις το αρχειο UPDATE.APP σε UPDATE_g.APP

 

5. Παιρνεις τον αρχειο UPDATE.APP απο τον φακελο STEP1 και το αρχειο UPDATE_g.APP απο τον φακελο STEP2 και τα αντιγραφεις στον φακελο dload που εχεις δημιουργησει στην SD.

 

6. Βγαζεις την SD απο τον υπολογιστη, την βαζεις στο κινητο το ανοιγεις και πας ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ--> ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ--> ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ. Δινεις την αδεια σε οτι σου βγαλει μετα και αφηνεις το κινητο να κανει την αναβαθμιση.

 

7. Αφου γινει αυτο κλεινεις το κινητο, παιρνεις την SD την ξαναβαζεις στο pc πας στον φακελο dload και διαγραφεις τα 2 αρχεια (UPDATE.APP, UPDATE_g.APP) και οτι αλλο εχει μεσα ο φακελος. Μετα πας στον φακελο STEP1 της αναβαθμισης και αντιγραφεις το αρχειο UPDATE.APP στο dload. Πας στον φακελο STEP3 και μετονομαζεις το αρχειο UPDATE.APP σε UPDATE_g.APP. To αντιγραφεις και αυτο στο dload.

 

8. Βαζεις την SD στο κινητο και το ανοιγεις. Πας παλι ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-->ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ-->ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ και ξανακανεις αναβαθμιση.

 

Οταν τελειωσει και αυτη η αναβαθμιση εχεις την 2.3.5 στο κινητο σου.

 

Αν ΔΕΝ εχεις Usb adpter μπορεις να κανεις τις μεταφορες αρχειων με την εξωτερικη SD πανω στο κινητο, απλα θα μεγαλωσει ο χρονος μεταφορας των αρχειων.

 

Αυτα γινοντουσαν μεχρι τωρα για οσους ηθελαν να περασουν την επισημη 2.3.5 overseas normal που ειχε η Huawei στο site της. Αυτη η εκδοση ειχε καποια μικροπροβληματακια. Για παραδειγμα σε καποιες συσκευες μηδενιζει το IMEI της συσκευης. Θα σου προτεινω να περιμενεις την επισημη Ελληνικη 2.3.5 που η wind θα φερει σε λιγες μερες στην Ελλαδα. Αν αποφασισεις να κανεις τα παραπανω να σου επισημανω οτι θα γινουν με δικια σου ευθυνη. Εχουν δουλεψει τα παραπανω βηματα στις περισσοτερες συσκευες (και στην δικη μου) αλλα δεν μπορω να γνωριζω αν μπορει να δουλεψει σε ολες τις συσκευες το ιδιο.

 

 

καλησπερα παιδια,

 

υπαρχει καποιος οδηγος για root συγκεκριμενα για το pro μοντελο η ακολουθουμε αυτον που ειναι και για το απλο?

επισης απο roms στο xda δεν ειδα να εχει τιποτα το ιδιαιτερο για το pro.. μονοδρομος η CM7 η μπορει να περαστει και rom που εχει σχεδιαστει για το απλο U8800?

 

edit: αυτος εδω ειναι OK to go ? (οσον αφορα το rooting κομματι της ερωτησης) ??

|

|

V

 

Εγω προσωπικα χρησιμοποιησα αυτο τον οδηγο:

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3848316#post3848316 )

που εχει γραψει ο sakarkas1 και δουλεψε απροβληματιστα. Για τον αλλο οδηγο δεν ξερω

Edited by Stamatius

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος που ειδες ειναι και ο μοναδικος προς το παρον.

Δηλαδή δεν μπορεί να γίνει το ίδιο με την εσωτερική sd(αφού δεν υπάρχει εξωτερική)?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορεί να γίνει το ίδιο με την εσωτερική sd(αφού δεν υπάρχει εξωτερική)?

 

 

Οχι μονο απο εξωτερικη SD γινεται, τουλαχιστον η overseas normal. Η ελληνικη που θα ερθει δεν γνωριζω πως θα γινεται. Εχω ακουσει μονο, και νομιζω το εχουν γραψει και εδω, οτι θα την κατεβαζεις απο το site της WIND και θα την περνας απο εξωτερικη SD παλι.

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει δοκιμαστεί και δεν μπορεί να περαστεί από την εσωτερική?

Δεν έχω το pro και έτσι δεν μπορώ να το δοκιμάσω, αλλά έχω αρκετή σχετική εμπειρία με τις αναβαθμίσεις και παρακολουθώ τα σχετικά με το Χ5(απλό και Pro) θέματα, και απ' όσο γνωρίζω ο τρόπος αναβάθμισης αλλά και λειτουργίας σχετικά με τις αναβαθμίσεις(bootloader, recovery mode, συνδυασμοί πλήκτρων, φόρτωση διαμερισμάτων κλπ) είναι κοινός. Η εσωτερική sd λοιπόν εμφανίζεται και λειτουργεί ακριβώς όπως η εξωτερική(στην περίπτωση που δεν υπάρχει η τελευταία). Δεν μπορώ να καταλάβω λοιπόν πως μπορεί να μην είναι δυνατή η αναβάθμιση από εκεί(έχω δοκιμάσει αρκετές φορές στη συσκευή μου και με διαφορετικές ρομς, συμπεριλαμβανομένων των 2.3 επίσημων, και η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε κανονικά).

Επιμένω λοιπόν όχι για να σε αμφισβητήσω, αλλά για να είμαστε σίγουροι πριν απορρίψουμε ένα ακόμη τρόπο αναβάθμισης που μπορεί σε αρκετές περιπτώσεις(όπως σε αυτή όπου δεν υπάρχει εξωτερική sd), να είναι αναγκαίος.

Όσον αφορά τη ρομ της WIND δεν πιστεύω ότι θα έχει κάποια διαφορά, μιας και οι επεμβάσεις παραμετροποίησης της ρομ από τις εταιρείες γίνονται στο αρχείο cust.img, και όχι στον bootloader ή τα άλλα αρχεία συστήματος της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω απανταω με βαση την εμπειρια που εχω εγω με το κινητο (Χ5 pro) και με το τι γραφεται σε αυτο το forum επισης. Οταν εψαχνα να κανω την αναβαθμιση και διαβαζα και αυτο το topic αλλα και το 2ο για το modding του κινητου (X5 pro) δεν ειδα καποιον να αναφερεται σε αναβαθμιση με διαφορετικο τροπο περα απο την εξωτερικη SD. Δεν αποκλειω και ειναι πολυ πιθανο να γινεται και με αλλους τροπους αλλα δεν τους ξερω και δεν εχω δει καποιον να γραφει κατι πανω σε αυτο. Ισως εχει γραφτει κατι και μου εχει διαφυγει, ειναι δυσκολο να θυμασαι 150 σελιδες ποστ απ'εξω! :p:lol: Προσωπικα περιμενα μεχρι να αγορασω εξωτερικη SD για να κανω την αναβαθμιση.

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει ξαναπαντηθεί, έχω διαβάσει όλες τις σελίδες, αλλά... για να μη χάσω τις επαφές μου με το update, υπάρχει κάποιος τρόπος να τις σώσω, και να τις επαναφέρω μετά; Επίσης ότι πρόγραμμα έχω περάσει στο κινητό από market πρέπει να το ξαναπεράσω ή υπάρχει τρόπος να τα αποθηκεύσω πριν το update;
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω απανταω με βαση την εμπειρια που εχω εγω με το κινητο (Χ5 pro) και με το τι γραφεται σε αυτο το forum επισης. Οταν εψαχνα να κανω την αναβαθμιση και διαβαζα και αυτο το topic αλλα και το 2ο για το modding του κινητου (X5 pro) δεν ειδα καποιον να αναφερεται σε αναβαθμιση με διαφορετικο τροπο περα απο την εξωτερικη SD. Δεν αποκλειω και ειναι πολυ πιθανο να γινεται και με αλλους τροπους αλλα δεν τους ξερω και δεν εχω δει καποιον να γραφει κατι πανω σε αυτο. Ισως εχει γραφτει κατι και μου εχει διαφυγει, ειναι δυσκολο να θυμασαι 150 σελιδες ποστ απ'εξω! :p:lol: Προσωπικα περιμενα μεχρι να αγορασω εξωτερικη SD για να κανω την αναβαθμιση.

 

Αυτός είναι ακριβώς και ο λόγος για τον οποίο ήθελα να ξεκαθαριστεί. Για μένα δεν έχει καμία σημασία, αλλά είναι κρίμα κάποιος να ψάχνει να βρει ή να αγοράσει κάρτα μόνο γι' αυτό το λόγο(από τη στιγμή που από την εμπειρία μου, το πιθανότερο είναι να λειτουργεί η αναβάθμιση και από την εσωτερική).

Link to comment
Share on other sites

E καλά τώρα μία κάρτα χρειάζεται ούτως ή άλλως.

 

Με 10€ παίρνεις μία 8GB. Δεν είναι τίποτα σπουδαίο πλέον.:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ακριβώς και ο λόγος για τον οποίο ήθελα να ξεκαθαριστεί. Για μένα δεν έχει καμία σημασία, αλλά είναι κρίμα κάποιος να ψάχνει να βρει ή να αγοράσει κάρτα μόνο γι' αυτό το λόγο(από τη στιγμή που από την εμπειρία μου, το πιθανότερο είναι να λειτουργεί η αναβάθμιση και από την εσωτερική).

 

 

Το μονο θεμα ειναι οτι οταν κατεβαζεις την αναβαθμιση και διαβασεις το pdf με τις οδηγιες, εκει μεσα αναφερεται οτι η αναβαθμιση πρεπει να γινει απο external sd card. Δεν αναφερουν αλλο τροπο οι κινεζοι. Γι'αυτο κ εγω προτιμησα να περιμενω να παρω εξωτερικη καρτα μνημης και να ακολουθησω πιστα τις οδηγιες που δινει εταιρια.

Nokia 3410 --> Nokia 7260 --> Sony Ericsson W610i --> LG KU990 Viewty --> Sony Ericsson XPERIA X8 --> Huawei Ideos X5 Pro --> Motorola MotoG 2nd Gen. --> Huawei P10 Lite --> Samsung Galaxy S10 128 --> Samsung Galaxy S23 128

Link to comment
Share on other sites

1. για να γίνει αυτό πρέπει να υπάρχει υποστήριξη από τον Kernel(ή να είναι ενεργοποιημένη). Οπότε χρειάζεται custom Kernel, δε γίνεται με αυτόν που έχει στη μορφή που είναι και δεν αλλάζει με κάποια ρύθμιση.

 

Αν κατάλαβα καλά, για να υπερχρονίσουμε τον επεξεργαστή χρειάζεται να περάσουμε custom rom? Υπάρχει κάποια τέτοια rom για το pro ή είμαστε σε αναμονή; Και γενικά αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Nαι, συνήθως οι custom roms έχουν ξεκλειδωμένες συχνότητες το επεξεργαστή, οπότε μπορεί να τρέξει σε μεγαλύτερη ταχύτητα. Εδώ μπορείς να δεις ποιες custom roms υπάρχουν:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466

τώρα για το αν αξίζουν, δε γνωρίζω μιας και έχω το απλό Χ5. Στο πρώτο post το κάθε θέματος για ρομ θα έχει λογικά πληροφορίες σχετικά με το τι λειτουργεί, τι όχι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια ερωτησουλα θελω να κανω. το κινητο στην φορτιση με το setcpu πιανει 42° και στην κυριολεξια το κινητο ζεματαει. ειναι δικο μου προβλημα η συμβαινει και σε αλλους ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei U8800 IDEOS X5 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...