Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,εβαλα την τελευταια εκδοση του igo στα Ελληνικα,απλα εχω μονο χαρτη της Ελλαδας.Που θα βρω ευρωπαικους χαρτες,χωρις να καταργησω την ελληνικη γλωσσα ομως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει η επιλογή χρώματα και θέματα στην έκδοση που ανέφερα

Την ίδια έκδοση έχουμε

αλλά δεν έβαλες το Skin for iGOMyWay Android mariupol

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μετά τη νεα αναβαθμιση του skin muriupol βλέπω τους χάρτες με πολύ μακρινό zoom. Ποιές εντολές μπορώ να πειράξω απο το sys.txt ώστε να το βελτιώσω;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Μολις αγορασα ενα Galaxy S Plus και θελω να βαλω κι εγω το iGO. Εχω διαβασει τα τελευταια ποστ αλλα πραγματικα δεν καταλαβαινω και πολλα ... :lol:

 

Αν εχει καποιος χρονο κ γνωριζει θα μπορουσε να μου εξηγησει με ενα πμ λιγο τις ορολογιες των αρχειων και τη δομη του προγραμματος για να μπορω να παρακολουθω τη συζητηση οπως και τι πρεπει να κατεβασω και να εγκαταστησω αρχικα για να ξεκινησω?

 

Ευχαριστω!

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε εγκαταστήσει το skin mariupol 3.3.2 Για του ήχους των καμερών μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το φάκελο voice_female που έχει δώσει ο mp3bady ή αν έχετε την ελληνική TTS φωνή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ΑΥΤΟΥΣ και επιλεξται lang: ελληνικά - Τύπος: Male - Sound files: Ultra

(Είναι νέα έκδοση . Μπορείτε να απενεργοποιήσετε τον ήχο από όποια κάμερα θέλετε, επιλέγοντας: Speedcam Enabled Ανενεργό).

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΗΝΙΚΑ εικονίδια για POI να δουλεύουν με το igo my way με ανάλυση 480x320 ή 400x240 ή 320x240

 

Εγκατάσταση:

Διαγράψτε αφού κάνετε μπακαπ το φάκελο ui_android και το αρχείο poi_visiblities.txt που βρίσκεται στο φάκελο save.

Εγκαταστήστε τον φάκελο ui_android που υπάρχει ΕΔΩ στο φάκελο igo.

 

Τα εικονίδια είναι για skin mariupol ανάλυση 400x240 αν έχετε διαφορετική ανάλυση μετονομάστε τον φάκελο android_400_240 σε android_480_320 ή android_320_240 αντίστοιχα. Αν έχετε διαφορετικό skin μετονομάστε σε android

 

Εικονίδια για τις υπόλοιπες αναλύσεις είχα ανεβάσει ΕΔΩ

 

Αν θέλετε εικονίδια για τις κάμερες (μόνο για skin mariupol) για αναλύσεις 1024/960 854/800, θα βρείτε ΕΔΩ . Και για αναλύσεις 480/400/320, θα βρείτε ΕΔΩ.

 

 

http://s10.postimage.org/rhlz7qah5/SC20111029_083345.png http://s7.postimage.org/bx51hh6hn/SC20111109_174133.png http://s10.postimage.org/irthkmidl/SC20111109_175708.png http://s11.postimage.org/8o06aqc9f/SC20111109_175832.png http://s11.postimage.org/4qhhz2etv/SC20111109_175910.png

Τα screenshot είναι από ανάλυση 400x240

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

@stegra

Έχω το scheme σου και χτες παρατήρησα στο νυχτερινό ότι τα 3d βελάκια κατά κάποιον τρόπο μέρος από αυτά "κρύβεται" πίσω από την χρωματισμενη διαδρομή.μπορείς να το δεις λίγο?όχι ότι τα 3d βελάκια τα χρειάζομαι αλλά έτσι ρωτάω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stegra μπορείς να μας πεις στην πρώτη φώτο που παραθέτεις τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς στο igo κ έχεις αυτό το zoom;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stegra μπορείς να μας πεις στην πρώτη φώτο που παραθέτεις τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείς στο igo κ έχεις αυτό το zoom;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Πρόσθεσε στο sys.txt αυτά:

 

[map]

3d_max_tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel = 600

 

[smartzoom1]

defaultangle=82

 

[smartzoom11]

defaultangle=84

 

[smartzoom2]

defaultangle=80

 

[smartzoom21]

defaultangle=83

 

Και ξετσεκάρισε το

Ρυθμίσεις - Skin setting - Panorama Setting – Set Smartzoom Presets

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε στο sys.txt αυτά:

 

[map]

3d_max_tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel = 600

 

[smartzoom1]

defaultangle=82

 

[smartzoom11]

defaultangle=84

 

[smartzoom2]

defaultangle=80

 

[smartzoom21]

defaultangle=83

 

Και ξετσεκάρισε το

Ρυθμίσεις - Skin setting - Panorama Setting – Set Smartzoom Presets

ποιο [sMARTZOOM] ειναι το 2d?

Link to comment
Share on other sites

ποιο [sMARTZOOM] ειναι το 2d?

Τις εσωτερικές ρυθμίσεις που έχει στο data.gro του mariupol είχα δώσει εδώ μπορείς να τις δεις και να κάνεις τις δικές σου αλλαγές σε 2d π.χ.

[smartzoom1]

 

minzoom2d=80

maxzoom2d=500

defaultzoom2d=250

 

…………………….

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε στο sys.txt αυτά:

 

[map]

3d_max_tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel = 600

 

[smartzoom1]

defaultangle=82

 

[smartzoom11]

defaultangle=84

 

[smartzoom2]

defaultangle=80

 

[smartzoom21]

defaultangle=83

 

Και ξετσεκάρισε το

Ρυθμίσεις - Skin setting - Panorama Setting – Set Smartzoom Presets

 

Αν και δοκίμασα τις παρά πάνω ρυθμίσεις το αποτέλεσμα δεν έχει καμία σχέση με την φώτο 1.

Μήπως χρειάζεται και άλλες εντολές;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες διαδρομές αποθηκευμένες στο στο iGO, σε ποιο αρχείο ειναι? θέλω να της μεταφέρω σε άλω μηχανάκι..!!!

ξέρει κανείς??

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό δουλεύει :up:

Εγώ έχω αυτό http://www.pois.gr/ το οποίο παλιά δούλευε κανονικά αλλά πλέον οχι.

Τώρα γιατί έχουν αφήσει το domain να δείχνει στο κενό και παίζει μόνο το subdomain ποιός ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δοκίμασα τις παρά πάνω ρυθμίσεις το αποτέλεσμα δεν έχει καμία σχέση με την φώτο 1.

Μήπως χρειάζεται και άλλες εντολές;

Οι εντολές αυτές ρυθμίζουν το πόσο ουρανός θα φαίνεται με Κοντινή και Κανονική κάμερα ([smartzoom1] και [smartzoom2] Αντίστοιχα).

Έχω κάποιες διαδρομές αποθηκευμένες στο στο iGO, σε ποιο αρχείο ειναι? θέλω να της μεταφέρω σε άλω μηχανάκι..!!!

ξέρει κανείς??

Στο φακελο save/routes/
Link to comment
Share on other sites

Οι εντολές αυτές ρυθμίζουν το πόσο ουρανός θα φαίνεται με Κοντινή και Κανονική κάμερα ([smartzoom1] και [smartzoom2] Αντίστοιχα).

Στο φακελο save/routes/

 

Έχεις κάποιες εντολές ώστε το μέγεθος του δρόμου να είναι σαν της φώτο 1(της δικής σου), δηλαδή για μεγαλύτερο zoom γιατί στο δικό μου με τις default ρυθμίσεις είναι όπως παρά κάτω;

 

[ATTACH]22527[/ATTACH]

 

Η ανάλυση είναι 800χ480.

[ATTACH]22528[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Το IGO My way υπάρχει στο Adroid market ΔΩΡΕΑΝ;

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Edited by mikahakkinen
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ,

Στο Galaxy Ace έχω εγκαταστήσει το iGo MyWay 8.4.3.179971 Feb 17.2011 με χάρτη Greece_NQ_2011_Q2_110822 .

Δουλεύει μιά χαρά αλλά εκείνο που ψάχνω επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ το iGo και το βλέπω ενδιαφέρον , είναι κάποιο

manual Ελληνικά ή Αγγλικά γιά να μπορέσω να κάνω σωστές ρυθμίσεις και να εκμεταλευτώ τις δυνατότητες του .

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Το IGO My way υπάρχει στο Adroid market ΔΩΡΕΑΝ;

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Το Ιgo δεν υπάρχει καν στο market και αν υπήρχε φυσικά δε θα ήταν δωρεάν ;)

Μόνο πλάγιοι τρόποι απόκτησής του υπάρχουν και δεν επιτρέπεται η συζήτηση για τέτοιου είδους τρόπους στο myphone :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλύτερος iGO8, χάρτης για Αθήνα...??? προφανώς κάποιος που ειναι από Αθήνα και χρησιμοποιεί το iGO8 θα μπορούσε να μου δώσει τα φώτα του..!!!;) όχι να μου αλλάξει τα φώτα..!!!:lol:

http://s14.directupload.net/images/111115/ow5eylal.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...