Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα. Εψαξα αλλα δεν βρηκα ακρη. Μπορει καποιος να κανει τον κοπο να μου πει πως θα βαλω τα σημεια που κατεβάζω απο το gpspocketpc

Ευχαριστω

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κατεβάζεις σαν .kml και τα βάζεις στο content/userdata/POI

Εγώ πάντως τα έβγαλα γιατί δε μου εμφανίζονται οι γενικές κατηγορίες (π.χ. βενζινάδικα) αλλά οι υποκατηγορίες (π.χ. shell, BP) οπότε δε βολεύει να έχω 200 κατηγορίες στα POI. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβάζεις σαν .kml και τα βάζεις στο content/userdata/POI

Εγώ πάντως τα έβγαλα γιατί δε μου εμφανίζονται οι γενικές κατηγορίες (π.χ. βενζινάδικα) αλλά οι υποκατηγορίες (π.χ. shell, BP) οπότε δε βολεύει να έχω 200 κατηγορίες στα POI. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αυτό.

Σ` ευχαριστω Πράγματι αυτο ειναι ενα θεμα αν καποιος το εχει λυσει ας μας πει τον τροπο

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω ανάλυση qhd (960×540) και ενώ βρίσκω και καλά iGO8 σε qhd τελικώς "παίζει" χειρότερα από ότι στο προηγούμενο κινητό μου που είχα WVGA (800x480). Όταν λέω χειρότερα εννοώ γενικά χειρότερα χρώματα και ανάλυση.

Κάποια δοκιμασμένη λύση.

Υ.Γ.: και ένα ολοκληρωμένο sys.txt αν σας βρίσκετε για qhd θα το εκτιμούσα τα μάλα!

!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! ποιον χάρτη θεωρείτε καλύτερο για διαδρομές με τζιπ? δηλαδή να έχει καλύτερη χαρτογράφηση για τέτοιες διαδρομές.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς διάφορες στην θερμοκρασία μεταξυ παλιάς καί νέας έκδοσης ? Έχω τό gs2 καί έχω ένα θέμα με τίς θερμοκρασίες σέ ζέστες μέρες .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κανείς διάφορες στην θερμοκρασία μεταξυ παλιάς καί νέας έκδοσης ? Έχω τό gs2 καί έχω ένα θέμα με τίς θερμοκρασίες σέ ζέστες μέρες .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πρέπει να έχει σχέση και με την rom

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681&page=31

#464 ποστ

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβάζεις σαν .kml και τα βάζεις στο content/userdata/POI

Εγώ πάντως τα έβγαλα γιατί δε μου εμφανίζονται οι γενικές κατηγορίες (π.χ. βενζινάδικα) αλλά οι υποκατηγορίες (π.χ. shell, BP) οπότε δε βολεύει να έχω 200 κατηγορίες στα POI. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αυτό.

 

Για poi βαζουμε στο φακελο Igo/content/poi ένα αρχειο π.χ. Greece_NQ_2011.Q2_110718.poi

 

Αν θέλουμε κι άλλες κατηγορίες

πάμε στο index.pois.gr

επιλεγούμε

 

Κατηγορίες - Πολλαπλό Download ανα κατηγορία - επιλέξτε χώρα – επιλογή κατηγορίας- επιλογή - δημιουργία αρχείου user.upoi για IGO 8.3

 

θα κατεβεί ένα αρχείο New_user.upoi

 

Αν θέλουμε κι άλλη κατηγορία κάνουμε την ιδια διαδικασια και πριν πατήσουμε (δημιουργία αρχείου user.upoi για IGO 8.3) πατάμε (Αναζήτηση) βρίσκουμε το προηγούμενο αρχείο .upoi που έχουμε π.χ. New_user.upoi

 

θα κατεβεί ένα αρχείο Updated_user.upoi

το τελευταίο αρχείο το μετονομάζουμε σε user.upoi και το βάζουμε στη διαδρομή igo/save ή igo/ui_android/defaults

 

έχω ετοιμάσει εικονίδια για πολλές κατηγορίες θα τα ανεβάσω μάλλον αύριο

Link to comment
Share on other sites

Το user.upoi στον igo 8.3 είχε περιορισμό στο μέγεθος (ενώ στο 8.0 δεν είχε) και έτσι μπορούσες να βάλεις λίγες κατηγορίες μέσα. Στο android τον έχουν αφαιρέσει;

Επίσης το άλλο πρόβλημα που είχε είναι οτι φορτωνόταν κάθε φορά που άνοιγες το igo και καθυστερούσε αρκετά να τρέξει, ενώ τα .kml δεν έχουν τέτοιο θέμα. Άσε που αν έχεις κάθε κατηγορία σε ξεχωριστό .kml μπορείς να κάνεις update μόνο αυτές που θέλεις ενώ το upoi πρέπει να το ξαναφτιάξεις απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Προσάρμοσα ΕΛΛΗΝΙΚΑ εικονίδια για POI να δουλεύουν με το igo my way

Μεγάλωσα τα εικονίδια από τα βενζινάδικα από 64 πιξελ σε 85 πιξελ

 

Εγκατάσταση:

Διαγράψτε αφού κάνετε μπακαπ το φάκελο ui_android και το αρχειο poi_visiblities.txt που βρίσκεται στο φάκελο save.

Εγκαταστήστε τον φάκελο που υπάρχει στο παρακάτω λινκ στο φακελο igo.

http://www.multiupload.com/QDA9O8C0HA

Τα εικονίδια είναι για skin mariupol ανάλυση 800x480 αν έχετε διαφορετική ανάλυση μετονομάστε τον φάκελο android_800_480 σε android_1024_600 ή android_960_540 ή android_854_480 αντίστοιχα. Αν έχετε διαφορετικό skin μετονομάστε σε android

 

 

 

Φίλε aiolos έχεις δίκιο για τα μειονεκτήματα τον αρχείων .upoi αλά όπως αναφέρεις στο post 502 τα αρχεία .klm δεν συνεργάζονται καλά με το igo my way. Με την ταχύτητα δεν έχουμε πρόβλημα γιατί τώρα έχουμε γρήγορους επεξεργαστές . Για αυτό προτείνω την λύση στο post 510 δίνω ένα μικρό αρχείο .upoi για δοκιμή.

http://www.multiupload.com/X7ALLOFKZA

Link to comment
Share on other sites

Προσάρμοσα ΕΛΛΗΝΙΚΑ εικονίδια για POI να δουλεύουν με το igo my way

Μεγάλωσα τα εικονίδια από τα βενζινάδικα από 64 πιξελ σε 85 πιξελ

 

Εγκατάσταση:

Διαγράψτε αφού κάνετε μπακαπ το φάκελο ui_android και το αρχειο poi_visiblities.txt που βρίσκεται στο φάκελο save.

Εγκαταστήστε τον φάκελο που υπάρχει στο παρακάτω λινκ στο φακελο igo.

http://www.multiupload.com/QDA9O8C0HA

Τα εικονίδια είναι για skin mariupol ανάλυση 800x480 αν έχετε διαφορετική ανάλυση μετονομάστε τον φάκελο android_800_480 σε android_1024_600 ή android_960_540 ή android_854_480 αντίστοιχα. Αν έχετε διαφορετικό skin μετονομάστε σε android

 

Φίλε aiolos έχεις δίκιο για τα μειονεκτήματα τον αρχείων .upoi αλά όπως αναφέρεις στο post 502 τα αρχεία .klm δεν συνεργάζονται καλά με το igo my way. Με την ταχύτητα δεν έχουμε πρόβλημα γιατί τώρα έχουμε γρήγορους επεξεργαστές . Για αυτό προτείνω την λύση στο post 510 δίνω ένα μικρό αρχείο .upoi για δοκιμή.

http://www.multiupload.com/X7ALLOFKZA

 

 

Σωστός .....ο φίλος STEGRA..!!! ;););)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσάρμοσα ΕΛΛΗΝΙΚΑ εικονίδια για POI να δουλεύουν με το igo my way

Μεγάλωσα τα εικονίδια από τα βενζινάδικα από 64 πιξελ σε 85 πιξελ.....

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο και τον κόπο σου. Το οτι μου βγαίνουν τριπλά και τετραπλά εικονίδια είναι σωστό ή έχω κάνει κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο και τον κόπο σου. Το οτι μου βγαίνουν τριπλά και τετραπλά εικονίδια είναι σωστό ή έχω κάνει κάτι λάθος;

 

Έχεις στο φάκελο poi περισσότερα από 1 Greece.poi.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έθεσα σωστά. Όταν κάνω edit σε κάποια κατηγορία poi (διαδρομή: ρυθμίσεις/skin setting/Manage POI/Edit/Select) για να επιλέξω εικονίδιο μου εμφανιζει στην προεπισκόπιση για επιλογή τριπλά και τετραπλά εικονίδια για κάποιες κατηγορίες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι τωρα ειχα στο κινητο το ndrive για μια φορα αν ειχα αναγκη. Αποφασισα να δω λιγο και το iGO που βλεπω οτι εχει πολυ ρευμα. Προσπαθησα να καταλαβω τι συμβαινει διαβαζωντας ολα τα ποστ απο Ιουλιο και μετα αλλα εδω το εχετε κανει πανεπιστημιο. Για να βρω καποια ακρη και να ξεκινησω απο καπου θελω να μου πειτε αν μπορειτε πως μπορω να αποκτησω το προγραμμα γιατι καταλαβα οτι δεν υπαρχει απισημα καπου. Αν παλι δεν επιτρεπετε να μου υποδειξετε πως θα το αποκτησω και πρεπει να ψαχτω μονος μου,η εκδοση iGOMyWay v8.4.3.179971 thin 1.7 (ή προτεινεται αλλη version π.χ 1.5 αν πιοστευεται οτι μπορει να εχω προβλημα με αυτη) με χαρτη teleatlas (τον τελευταιο που θα βρω) και το τελευταιο version skin mariupol (τα οποια διαφορα σκιν δεν εχω καταλαυει τι διαφορετικες δυνατοτητες προσφερουν) ειναι σωστος συνδυασμος; Επισης μπορω να βρω το προγραμμα καπου κομπλε επι πληρωμης (μαλλον οχι απο οτι διαβασα ετσι) ; Και τελος αν μπορειτε να μου παραθεσετε σε καποιον οδηγο που να εξηγει τι παιζει με το iGO (και αγγλικος ας ειναι) ή καποιο ποστ απο το φορουμ που ισως να μην προσεξα στις προηγουμενες σελιδες. Ευχαριστω παιδια και συγγνωμη αν σας μπερδεψα αλλα δεν ασχολουμε με navi προγραμματα και χαθηκα με αυτα που διαβασα. Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έθεσα σωστά. Όταν κάνω edit σε κάποια κατηγορία poi (διαδρομή: ρυθμίσεις/skin setting/Manage POI/Edit/Select) για να επιλέξω εικονίδιο μου εμφανιζει στην προεπισκόπιση για επιλογή τριπλά και τετραπλά εικονίδια για κάποιες κατηγορίες.

@Volaras ισχύουν αυτά που αναφέρεις αλά δεν επηρεάζεται καθόλου την λειτουργία του igo αν θέλεις να το διορθώσεις μπορείς να ανοίξεις με το σημειωματάριο το αρχείο Igo/ui_android/icons/poi/pois.icons

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι τωρα ειχα στο κινητο το ndrive για μια φορα αν ειχα αναγκη. Αποφασισα να δω λιγο και το iGO που βλεπω οτι εχει πολυ ρευμα. Προσπαθησα να καταλαβω τι συμβαινει διαβαζωντας ολα τα ποστ απο Ιουλιο και μετα αλλα εδω το εχετε κανει πανεπιστημιο. Για να βρω καποια ακρη και να ξεκινησω απο καπου θελω να μου πειτε αν μπορειτε πως μπορω να αποκτησω το προγραμμα γιατι καταλαβα οτι δεν υπαρχει απισημα καπου. Αν παλι δεν επιτρεπετε να μου υποδειξετε πως θα το αποκτησω και πρεπει να ψαχτω μονος μου,η εκδοση iGOMyWay v8.4.3.179971 thin 1.7 (ή προτεινεται αλλη version π.χ 1.5 αν πιοστευεται οτι μπορει να εχω προβλημα με αυτη) με χαρτη teleatlas (τον τελευταιο που θα βρω) και το τελευταιο version skin mariupol (τα οποια διαφορα σκιν δεν εχω καταλαυει τι διαφορετικες δυνατοτητες προσφερουν) ειναι σωστος συνδυασμος; Επισης μπορω να βρω το προγραμμα καπου κομπλε επι πληρωμης (μαλλον οχι απο οτι διαβασα ετσι) ; Και τελος αν μπορειτε να μου παραθεσετε σε καποιον οδηγο που να εξηγει τι παιζει με το iGO (και αγγλικος ας ειναι) ή καποιο ποστ απο το φορουμ που ισως να μην προσεξα στις προηγουμενες σελιδες. Ευχαριστω παιδια και συγγνωμη αν σας μπερδεψα αλλα δεν ασχολουμε με navi προγραμματα και χαθηκα με αυτα που διαβασα.

 

θελει την αναλογη αναλυση το igo για το καθε τηλεφωνο τι αναλυση εχει το δικο σου και τι ειναι ειναι android ????αλλο igo ειναι για android αλλο για wm -pda -κ.λ.π ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

θελει την αναλογη αναλυση το igo για το καθε τηλεφωνο τι αναλυση εχει το δικο σου και τι ειναι ειναι android ????αλλο igo ειναι για android αλλο για wm -pda -κ.λ.π ....

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Με βοηθησε πανω στο θεμα παρα πολυ και ενας συμφορουμιτης μας αλλα καθε συμβουλη-προταση ευπροσδεκτη ειναι. Το optimus 2x εχω. Αυτος ο συνδυασμος που ειπα παραπανω ειναι ο καλυτερος; Ακολουθωντας την βοηθεια του φιλου που προανεφερα στο κινητο μου αυτη τη στιγμη εχω περασει την εκδοση 8.4.3.179971 με skin mariupol v3.3.1.110922 και χαρτη Teleatlas 2010.12 . Ακομα δεν το εχω δοκιμασει καθολου σε πλοηγηση αλλα απο μενου και γενικοτερα το concept φαινεται πολυ πιο ολοκληρωμενο απο το ndrive που ειχα ως τωρα.

 

Υ.Γ : Το apk που εγκατεστησα ελεγε "iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.6" . Χθες το πρωι που εψαχνα στο ιντερνετ ειχα βρει και ενα apk που ελεγε "..... thin v1.7" . Ξερεις αν υπαρχει καποια σημαντικη διαφορα στην τελευταια εκδοση ή ειναι κατι που δεν θα κανει ιδιαιτερη αισθηση σε εναν χρηστη που δεν πολυασχολειται με το σπορ του navigation οπως εγω.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Το 1.7 έχει ασήμαντες διαφορές από το 1.6 εκτός αν σκοπεύεις να ταξιδέψεις Ελβετία (Removed switzerland speedcam blocking), οπότε παραμένεις με το 1.6.
Link to comment
Share on other sites

@Volaras ισχύουν αυτά που αναφέρεις αλά δεν επηρεάζεται καθόλου την λειτουργία του igo αν θέλεις να το διορθώσεις μπορείς να ανοίξεις με το σημειωματάριο το αρχείο Igo/ui_android/icons/poi/pois.icons

Λειτουργούν όλα άψογα. Απλά ήθελα να το διευκρινήσω μήπως έκανα κάτι λάθος. Σ'ευχαριστούμε για την ωραία δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αφού κατάφερα και έστησα το iGO τέλεια με όλα φορτωμένα και πήγα σε βουνό και χάρηκα τον ουρανό, την βοήθεια στον προσανατολισμό από το ανάγλυφο που δίνουν τα dem αρχεία τελικά κατέληξα ότι...η συσκευή μου για καθημερινή χρήση απλά δεν τα σηκώνει όλα αυτά δυστυχώς.

Έχω ένα motorola milestone με μόλις 256 ΜΒ ram. Η διαθέσιμη μνήμη με την ρομ που τρέχω είναι κοντά στα 65 ΜΒ, που όμως είναι απελπιστικά λίγα για να κάνει render το κινητό δρόμους στην Αθήνα και τα βουνά μακριά με ανάγλυφο. Ο επεξεργαστής είναι υπερχρονισμένος στο 1 GHz, αλλά και πάλι δεν είναι αυτό το κόλλημα.

Αλήθεια μήπως υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί μικρότερο dem αρχείο? Αυτό για eastern europe είναι τεράστιο και φαντάζομαι πως παίζει το ρόλο του στο γονάτισμα που τρώει η συσκευή. Μέχρι να βρω άκρη απλώς ξεχνάω τα dem...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία. Για να βλέπουμε τα αρχεία dem, εκτός απο το να είναι στον φάκελο content->dem το eastern europe αρχείο, χρειάζεται κάποια αλλαγή στις ρύθμισεις;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

......Αλήθεια μήπως υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί μικρότερο dem αρχείο? Αυτό για eastern europe είναι τεράστιο και φαντάζομαι πως παίζει το ρόλο του στο γονάτισμα που τρώει η συσκευή. Μέχρι να βρω άκρη απλώς ξεχνάω τα dem...

Από android market κατέβασε Advanced Task Manager ή Advanced Task Killer και ελευθέρωσε μνήμη στο τηλέφωνό σου. Αν έχεις βάλει αρχεία .3dl και 3dc στο φάκελο Building βαραίνουν αρκετά το igo για Αθήνα.

Για να δοκιμάσεις βαλε προορισμό, μετά πάτα: Διαδρομή - Αλλες Επιλογές - Προσομοίωση Πλοηγήσεις

 

Εχω μια απορία. Για να βλέπουμε τα αρχεία dem, εκτός απο το να είναι στον φάκελο content->dem το eastern europe αρχείο, χρειάζεται κάποια αλλαγή στις ρύθμισεις;

 

τα αρχεία .dem δίνουν το ανάγλυφο του εδάφους. Για να δεις τα γύρο βουνά πρέπει να έχεις επιλέξει 3Δ ή 3Δ+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...