Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ioathe

Μετατροπή του branding.gro με το Gro Converter σε branding.zip.

Αντιγραφή στη διαδρομή ui_android\common του linear_compass.bmp που κατεβάζεις από εδώ.

Ξανά μετατροπή σε .gro.

 

Το έκανα, σ ευχαριστώ πολύ :)

Ξέρεις γιατί αλλά δεν μπορώ να ανοίξω την linear_compass.bmp εικόνα όπως και τις άλλες που έχει μέσα το branding.gro - data.gro??

 

Ξέρει κανείς ποιο αρχείο είναι η splash screen? Δεν μου αρέσει η επιλογή του luboz, προτιμώ την stock.

 

Και εγώ θα το ήθελα αυτό,

τόσο ωραίο skin και τόσο άσχημη splash screen :blink:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς ποιο αρχείο είναι η splash screen? Δεν μου αρέσει η επιλογή του luboz, προτιμώ την stock.

\ui_android\android_800_480\loading_m3.bmp & loading_m4.bmp

Στο original skin θα τα βρεις ως loading_m5.bmp & loading_m6.bmp, αλλάζεις την ονομασία και τα κοπανάς…

...Ξέρεις γιατί αλλά δεν μπορώ να ανοίξω την linear_compass.bmp εικόνα όπως και τις άλλες που έχει μέσα το branding.gro - data.gro??

Δεν την βλέπεις επειδή είναι ειδικά συμπιεσμένη εικόνα .bmp για το iGO.

Για να την δεις θα χρειαστείς το iPIE - iPAQ/iGO Image Explorer.

Edited by mp3buddy
Link to comment
Share on other sites

\ui_android\android_800_480\loading_m3.bmp & loading_m4.bmp

Στο original skin θα τα βρεις ως loading_m5.bmp & loading_m6.bmp, αλλάζεις την ονομασία και τα κοπανάς…

 

Το έκανα :)

Δουλεύει άπλα δεν έχει την μπάρα που φορτώνει το πρόγραμμα, είναι εύκολο αυτό να γίνει?

Τα αρχεία αυτά είναι στο data.gro για οποίον άλλο θέλει να το κάνει.

 

Δεν την βλέπεις επειδή είναι ειδικά συμπιεσμένη εικόνα .bmp για το iGO.

Για να την δεις θα χρειαστείς το iPIE - iPAQ/iGO Image Explorer.

 

Θα το κοιτάξω :)

Ευχαριστώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα :)

Δουλεύει άπλα δεν έχει την μπάρα που φορτώνει το πρόγραμμα, είναι εύκολο αυτό να γίνει?

Τα αρχεία αυτά είναι στο data.gro για οποίον άλλο θέλει να το κάνει.

 

Αυτό γίνεται γιατί έχει αφαιρέσει την μπάρα ο luboz...

Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις τα 2 .bmp? Γιατί δεν τα έχω πρόχειρα τώρα.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εφτιξα στο σκιν mariupol 330 για 400x240 να δουλευουν φωνητικές προειδοποιήσεις σημειων ειδοποιησης του primo 1.2

Αλλαξα τα εικονιδια απο το Ρυθμισεις Καμερας Ταχυτητας και αυτα που ενφανιζονται στο χαρτη. Αλλαξα και την σειρα που ακουγοννται οι ηχοι στο αρχειο voice_scripts.ui και τα προσαρμοσα να δουλευουν με το speedcams.txt για primo, με ολες τις προειδοποιησεις. Δουλεψε τελεια μονο τα κειμενα στο Ρυθμισεις Καμερας Ταχυτητας δεν καταφερα να αλλαξω.

Προσαρμοσα και τις εικονες για 800x480 και 854x480 χωρις να το δοκιμασω και βρισκονται στο παρακατο ling. Για την εκδοση 400x240 τελειονω και τα εικονιδια για poi και θα τα ανεβασω ολα μαζι.

 

http://www.multiupload.com/U9O5XAPOC0

 

Οι αλαγες εγιναν στα αρχεια audio/gr/voice_female/voice_scripts.ui audio/gr/voice_male/voice_scripts.ui content/speedcam/speedcams.txt ui_android/comon/speed_cams50.bmp ui_android/comon/speedwarn.bmp

Προειποθετει branding.gro του arimi ή το τελευταιο του mariupol . Αφου κανεται μπακαπ διαγραψται τον φακελο audio και το περιεχμενο του φακελου speedcam αποσυμπιεσται το αρχειο που κατεβασαται και γραψται τον φακελο audio στη διαδρομη igo/audio μετα ξεκινισται το igo. Πρεπει ο πρασινος αριθμος που δειχνει τα χιλιομετρα να ειναι οπως τις φωτογραφιας http://uploadeasy.net/upload/mrss.gif Αυτο σειμενει οτι αναγνοριζει το φακελο audio που βρισκεται η γραμματοσειρα digital.ttf . ΑΝ εχει διαφορετικη γραμματοσειρα πρεπει να συμπλιρωσεται στο sys.txt οπως εχει αναφερθει στο ποστ 368 . Η εντολη has_secondary_root=0 χριαζεται για να διμιουργιθουν καποια αρχεια, για να δειται τα σημεια προειδοποιησεις. Σε αυτες τις εντολες δεν πρεπει να εχει ; στην αρχη.

Στην συνεχεια γραφουμαι και τους υπολοιπους φακελους στο φακελο igo μετα ακολουθεισται την οδηγια 5. στο ποστ 362.

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γιατί έχει αφαιρέσει την μπάρα ο luboz...

Σου είναι εύκολο να ανεβάσεις τα 2 .bmp? Γιατί δεν τα έχω πρόχειρα τώρα.

 

Στα ανέβασα εδώ:

http://www.multiupload.com/PG5MHHFK5H

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

.....Προειποθετει το data.gro του arimi. .....

Για να μην κάνουμε κάποιο λάθος και εμείς οι άσχετοι μηπως εννοείς branding.gro από το post #362;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει στο δρόμο ακόμα, αλλά είναι φυσιολογικό στις ρυθμίσεις κάμερας ταχύτητας όταν κάνω τεστ στη φωνή να μου λέει σε όλες τις κάμερες "όριο ταχύτητας 60χλμ/ ώρα" χωρίς να μου λέει τι μπλόκο υπάρχει; (φορητό ρανταρ κλπ;)
Link to comment
Share on other sites

Και στο δρόμο έτσι θα σου λέει.Εμένα μου λέει το είδος της κάμερας και το όριο μόνο για τις κάμερες ταχύτητας και τα μπλόκα τροχαίας.Στις άλλες κατηγορίες μου λέει μόνο το όριο
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει στο δρόμο ακόμα, αλλά είναι φυσιολογικό στις ρυθμίσεις κάμερας ταχύτητας όταν κάνω τεστ στη φωνή να μου λέει σε όλες τις κάμερες "όριο ταχύτητας 60χλμ/ ώρα" χωρίς να μου λέει τι μπλόκο υπάρχει; (φορητό ρανταρ κλπ;)

Για να ακούσεις όλες τις φωνητικές προειδοποιήσεις να εγκαταστήσεις το branding.gro 110913 του marioupol ή το branding.gro του arimi post #362 . στη δική μου έκδοση 400x240 τα εικονίδια από στο Ρυθμίσεις Κάμερας Ταχύτητας και αυτά που εμφανίζονται στο χάρτη εμφανίζονται κανονικά όπως στο primo. Ενημερώστε με για 800x480 και 854x480 αν υπάρχει πρόβλημα με τα εικονιδια.

Link to comment
Share on other sites

Με όλες τις οδηγιες που ακολούθησα ακούω κανονικά τις φωνές στο test απο το μενού, όμως δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις κατά την πλοήγηση ούτε βέβαια τις ακούω. Εχω βάλει στο sys την εντολή has_secondary_root=0, βλεπω στο content την δημιουργία των αρχείων αλλά δεν εμφανίζονται οι κάμερες στην πλοήγηση. Θα δοκιμάσω και την μετατροπή του txt σε spd χειροκίνητα μήπως και δουλέψει. Επίσης δεν ακούω πια την ώρα άφιξης με τα νεα αρχεία. Είναι σωστό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε volaras έλεγξε αν το

Ρυθμίσεις -> Ήχος και Προειδοποιήσεις -> Προειδ. Κάμερας Ταχύτητας

είναι ενεργοποιημένο. Αν δεν είναι το πρόβλημα εκεί, δοκίμασε να διαγράψεις τον φάκελο save (πρώτα μπακαπ) και να επαναλάβεις την οδηγία 5. στο post 362

 

Φίλοι Ilka71 και cb600f

Η ενότητα [smartzoom1] είναι η κοντινή κάμερα και η [smartzoom11] η κοντινή κάμερα όταν βγαίνουν signposts.

Αντίστοιχα Κανονική κάμερα [smartzoom2] [smartzoom21]

μακρινή κάμερα [smartzoom3] [smartzoom31]

Στο παρακάτω αρχείο έχω βάλει τις εσωτερικές ρυθμίσεις που έχει στο data.gro http://www.multiupload.com/D9GNNGK0N6

Μπορείς να αντιγράψεις στο sys.txt κάποια ενότητα π.χ. [smartzoom3] Και να αλλάξεις τις τιμές.

 

Φίλοι Mp3buddy και Ioathe δοκίμασα να βάλω το linear_compass.bmp για την ελληνική πυξίδα στην διαδρομή

Igo\ui_android\common\linear_compass.bmp και όχι στο branding.gro και σε εμένα δούλεψε κανονικά.

 

Το night scheme δεν πρόλαβα να το δω

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

Ο Mariupol αναβάθμισε το skin του, branding.gro 110913 και σύντομα θα βγάλει και νέο update,

 

@STEGRA1000

σ΄ευχαριστούμε για την δουλειά σου!! (στο αρχείο που ανέβασες εδώ είναι λάθος ο φάκελος common είναι γραμμένος με ένα m).

 

Με το voice_scripts.ui που δίνεις μου λέει μόνο το όριο ταχύτητας και όχι τι κάμερα είναι,

αν αλλάξω με το voice_scripts.ui του mp3buddy λέει κανονικά και τι κάμερα είναι.

 

Στο δρόμο δεν μπορώ να το δοκιμάσω γιατί εδώ που κινούμε δεν έχει κάμερες,

αν μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μας πει.

 

Δοκίμασα και εγώ και επιβεβαιώνω ότι αν μπει το linear_compass.bmp για την ελληνική πυξίδα στην διαδρομή

Igo\ui_android\common\linear_compass.bmp δουλεύει κανονικά.

Τα διπλά post δεν επιτρέπονται αν μπορείς στο μέλλον πάτα τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον ioathe που εντόπισε το λάθος .

Για να μπορέσετε να δείτε τις εικόνες για τις προειδοποίησης με την σειρά του primo όσοι εγκαταστήσατε το τα αρχεία από το link που βρίσκεται στο post #380 μετονομάστε τον φάκελο comon που βρίσκεται στη διαδρομή Igo\ui_android σε common με δυο m.

 

Φίλε ioathe αν δεν υπάρχει κάποιο άλλο λάθος πρέπει στο τεστ να φαίνονται τα εικονίδια του primo

Και αν έχεις την καινούρια data.gro που αναφέρεις κι εσύ, να ακούς και τις 15 προειδοποιήσεις κανονικά, το ίδιο να συμβαίνει και στο δρόμο (το έχω δοκιμάσει σε ανάλυση 400x240 με και δουλεύει τελεία). Προϋποθέτει το audio/gr που ανέβασα (όχι μόνο το voice_scripts.ui )

 

Στην ανάλυση 960x540 δουλεύουν τα ιδία pmp ui_android/common/speed_cams50.bmp και ui_android/common/speedwarn.bmp το μονό διαφορετικό είναι το αρχείο speedfont.ui που βρίσκεται στο φάκελο audio ( χρησιμοποιήστε αυτό που δίνει ο mariupol για αυτή την έκδοση)

Edited by STEGRA1000
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλοι Ilka71 και cb600f

Η ενότητα [smartzoom1] είναι η κοντινή κάμερα και η [smartzoom11] η κοντινή κάμερα όταν βγαίνουν signposts.

Αντίστοιχα Κανονική κάμερα [smartzoom2] [smartzoom21]

μακρινή κάμερα [smartzoom3] [smartzoom31]

Στο παρακάτω αρχείο έχω βάλει τις εσωτερικές ρυθμίσεις που έχει στο data.gro http://www.multiupload.com/D9GNNGK0N6

Μπορείς να αντιγράψεις στο sys.txt κάποια ενότητα π.χ. [smartzoom3] Και να αλλάξεις τις τιμές.

 

 

 

Το night scheme δεν πρόλαβα να το δω

 

Ευχαριστώ για τις ρυθμίσεις που έδωσες.Απλά άλλαξα τις τιμές απο το primo που είχα (σε ονομασία camera1 και camera11) και το αποτέλεσμα νομίζω είναι περίπου το ίδιο με το primo.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ρυθμίσεις που έδωσες.Απλά άλλαξα τις τιμές απο το primo που είχα (σε ονομασία camera1 και camera11) και το αποτέλεσμα νομίζω είναι περίπου το ίδιο με το primo.

 

ναι τελικα ήταν [smartzoom] όχι [camera]

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...δοκίμασα να βάλω το linear_compass.bmp για την ελληνική πυξίδα στην διαδρομή

Igo\ui_android\common\linear_compass.bmp και όχι στο branding.gro και σε εμένα δούλεψε κανονικά.

Απ’ ότι φαίνεται με τις σωστές ρυθμίσεις στο section [folders] του sys.txt ο φάκελος iGO/ui_android αναστήθηκε… δηλ. πλέον αναγνωρίζεται κανονικά.

 

Αυτές τις ημέρες προσπαθούσα για μια πλήρη υποστήριξη των καμερών του Primo για σκιν mariupol, δηλαδή και των 32 καμερών (24 ενεργείς) με παρεμβάσεις όχι μόνο στα εικονίδια και τα εξωτερικά σκριπτς αλλά και στα σκριπτς του data.gro ούτως ώστε να έχουμε την σωστή εκφώνηση των καμερών, την εκφώνηση ή μη του ορίου ταχύτητας, την δυνατότητα προσθήκης των υπολοίπων καμερών πέραν των 15, σωστής εμφάνισης τη ονομασίας κλπ. Αυτά για ανάλυση 800Χ480 και είμαι στη φάση των δοκιμών, … περιμένουμε σήμερα και την νέα έκδοση του σκιν από τον Mariupol, να δούμε τις βελτιώσεις του και τις τυχόν προσαρμογές που πρέπει να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε την νέα εκδοσή skin του Mariupol

και έχουμε και νέους χάρτες από την NAVTEQ 2011.Q2

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ο teleatlas γιατί δεν έχει βγάλει χάρτη για το 2011;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mp3buddy για το primo το ελληνικό υπάρχουν 11 κατηγορίες ειδοποιήσεων μέσα στο στο speedcams.txt

Δακτυλιος Αθηνών, Φανάρια Εθνικών οδών, Διόδια, Σχολεία, Κάμερες Λεωφορειολωρίδων, Κάμερες Διαχείρισης Κυκλοφορίας, Φορητά Ραντάρ Ταχύτητος, Κάμερες Ταχύτητας, Ραντάρ Εκφοβισμού, Πυροσβεστική, Νοσοκομείο.

Αυτές οι κατηγορίες με τις τελευταίες αλλαγές που έκανα δουλεύουν κανονικά (post 393). αυτό που χρίζεται είναι να αλλαχτούν τα κείμενα στο radar setting και στις προειδοποιήσεις Κάμερες Λεωφορειολωρίδων, Διόδια και Πυροσβεστική να μην ακούγεται το όριο ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Ο teleatlas γιατί δεν έχει βγάλει χάρτη για το 2011;

έχει βγει o 2011.06 της tomtom με τα δεδομένα της teleatlas.Η teleatlas πλέον είναι στο δυναμικό της tomtom

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει o 2011.06 της tomtom με τα δεδομένα της teleatlas.Η teleatlas πλέον είναι στο δυναμικό της tomtom

 

Βγήκε πρόσφατα και ο νέος Navteq Q2.2011

Τους έχει συγκρίνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

...αυτό που χρίζεται είναι να αλλαχτούν τα κείμενα στο radar setting και στις προειδοποιήσεις Κάμερες Λεωφορειολωρίδων, Διόδια και Πυροσβεστική να μην ακούγεται το όριο ταχύτητας.

Όλα αυτά εχουν γίνει, συν έχω προσθέσει Επικίνδυνα Σημεία και Τούνελ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...