Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει στο market κάποιο πρόγραμμα gps, (με χάρτη Ελλάδας εννοείτε) να δουλεύει και να είναι και free?

Έχω εγκαταστήσει το Ndrive, αλλά δεν έχει χάρτη. Το Sygic ήταν trial.

 

Στο market δε θα βρεις κάτι, αλλά στο xda, και γενικά στο net, ψάξε για το brut google maps (πειραγμενο google maps, που υποστηρίζει πλοήγηση στην Ελλάδα)

φυσικά είμαστε τελείως offtopic...

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Μου έχει τύχει κάποιες φορές που θα κάνω reboot να μην προλάβω να βάλω τον κωδικό της sim όταν ανοίγει το τηλέφωνο (διότι έκανα κάτι άλλο ταυτόχρονα και ξεχάστηκα) με αποτέλεσμα να ανοίξει το τηλέφωνο αλλά να μην μπορώ (όπως είναι φυσικό) να κάνω κλήσεις. Αν περιμένω κάποια ώρα (χωρίς να είναι σταθερό ή σίγουρο αυτό) μπορεί να εμφανιστεί πάλι η επιλογή για να βάλω τον κωδικό. Διαφορετικά (τις περισσότερες φορές) αναγκάζομαι να κάνω ξανά reboot για να μου βγάλει πάλι την επιλογή για κωδικό. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να αποφύγω το δεύτερο reboot, διότι δεν έχω καταφέρει να βρώ κάποια σχετική επιλογή από το menu?
Link to comment
Share on other sites

μηπως αν δοκιμασεις να κανεις κληση, σου ζητησει να εισαγεις το ΡΙΝ;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Samsung Apps υπάρχει μια εφαρμογή με τίτλο GalaxyS2 Camera Firmware Update, στην 1η σελίδα πό τα δημοφιλή. Την έχει κατεβάσει κανείς να δει αν λύνει τα προβλήματα της κάμερας? Παρακαλώ να ενημερώσει
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Samsung Apps υπάρχει μια εφαρμογή με τίτλο GalaxyS2 Camera Firmware Update, στην 1η σελίδα πό τα δημοφιλή. Την έχει κατεβάσει κανείς να δει αν λύνει τα προβλήματα της κάμερας? Παρακαλώ να ενημερώσει

 

Στη δική μου περίπτωση δεν τα έλυσε, μόνο με τη ρύθμιση white balance φεύγει η ροζίλα

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Μίλησα με "easy buy world" για την αγορά του galaxy sii και μου είπαν ότι πουλάνε το γερμανικό που έχει όμως ελληνικό μενού και είπαν ότι ισχύει η εγγυηση της Samsung για 2 χρόνια στην Ελλάδα.

Ισχύει κάτι ΄τετοιο ή μου λένε μούφες??

 

Επίσης μου είπε ότι αυτά τα γερμανικά είναι καλυτερα απο τα άλλα σε ποιότητα και ότι το μόνο που δεν έχουν είναι οδηγίες χρήσης στα ελληνικά.

 

Επειδή ενδιαφερόμουν και εγώ και από το συγκεκριμένο μαγαζί πήρα τηλέφωνο την samsung και την ρώτησα εάν καλύπτει τα γερμανικά samsung . Η απάντηση ήταν ναι το καλύπτουμε .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Samsung Apps υπάρχει μια εφαρμογή με τίτλο GalaxyS2 Camera Firmware Update, στην 1η σελίδα πό τα δημοφιλή. Την έχει κατεβάσει κανείς να δει αν λύνει τα προβλήματα της κάμερας? Παρακαλώ να ενημερώσει

εμενα γιατι οταν πηγα να κανω το Update μου εβγαλε οτι εχει γινει??:ninja:

η ροζιλα παντως εμφανιζεται κατω απο ορισμενες συνθηκες

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο Samsung Apps υπάρχει μια εφαρμογή με τίτλο GalaxyS2 Camera Firmware Update, στην 1η σελίδα πό τα δημοφιλή. Την έχει κατεβάσει κανείς να δει αν λύνει τα προβλήματα της κάμερας? Παρακαλώ να ενημερώσει

 

Εγώ τράβηξα φωτό πριν την αναβάθμιση της κάμερας και μετά και μπορώ να πω με σιγουριά ότι βελτιώθηκε πάρα πολύ το θέμα της ρόζιλας, σχεδόν εξαληφθηκε.

Αυτό που δεν εχω τσεκάρει είναι η κίτρινηλα έχει κανείς αυτό το γκρι φόντο να μου το στείλει να δοκιμάσω?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Μου έχει τύχει κάποιες φορές που θα κάνω reboot να μην προλάβω να βάλω τον κωδικό της sim όταν ανοίγει το τηλέφωνο (διότι έκανα κάτι άλλο ταυτόχρονα και ξεχάστηκα) με αποτέλεσμα να ανοίξει το τηλέφωνο αλλά να μην μπορώ (όπως είναι φυσικό) να κάνω κλήσεις. Αν περιμένω κάποια ώρα (χωρίς να είναι σταθερό ή σίγουρο αυτό) μπορεί να εμφανιστεί πάλι η επιλογή για να βάλω τον κωδικό. Διαφορετικά (τις περισσότερες φορές) αναγκάζομαι να κάνω ξανά reboot για να μου βγάλει πάλι την επιλογή για κωδικό. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να αποφύγω το δεύτερο reboot, διότι δεν έχω καταφέρει να βρώ κάποια σχετική επιλογή από το menu?

 

Μήπως χρησιμοποιείς κάποια εναλλακτική εφαρμογή κλειδώματος;

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

O miren ειναι για μενα πολυ καλυτερος απο ολους. Χρησιμοποιω και firefox ομως για sync με το pc.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς κάποια εναλλακτική εφαρμογή κλειδώματος;

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Όχι. Αν και έχω Leomar τώρα, το ίδιο συνέβαινε και με την stock rom. Βασικά περίμενα να δοκιμάσει κανείς να κάνει reboot στο κινητό και να μην βάλει το pin ώστε να δούμε αν μπορεί να βρει κάποιο τρόπο να ξαναβγεί το παράθυρο. Δεν πρόκειται να πάθει τίποτα το τηλ καθώς αν δεν βρει λύση μπορεί να ξανακάνει reboot και μετά να βάλει το pin. Απλά είναι ενοχλητικό και δεν έχω βρει κάποιο τρόπο να το καταφέρω μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά περίμενα να δοκιμάσει κανείς να κάνει reboot στο κινητό και να μην βάλει το pin ώστε να δούμε αν μπορεί να βρει κάποιο τρόπο να ξαναβγεί το παράθυρο.

Το δοκίμασα, περίμενα κανα δίλεπτο αλλά μετά πατώντας ή το κουμπί στην οθόνη, ή το on-off, με πήγαινε να πατήσω το PIN.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα, περίμενα κανα δίλεπτο αλλά μετά πατώντας ή το κουμπί στην οθόνη, ή το on-off, με πήγαινε να πατήσω το PIN.

 

Το θέμα είναι να μην περιμένεις κανένα δίλεπτο αλλά να μπορείς να το βγάζεις αμέσως. Αλλιώς συμφέρει να ξανακάνεις reboot :(

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην περιμένεις κανένα δίλεπτο αλλά να μπορείς να το βγάζεις αμέσως. Αλλιώς συμφέρει να ξανακάνεις reboot :(

 

Μου έχει τύχει κάποιες φορές που θα κάνω reboot να μην προλάβω να βάλω τον κωδικό της sim όταν ανοίγει το τηλέφωνο (διότι έκανα κάτι άλλο ταυτόχρονα και ξεχάστηκα) με αποτέλεσμα να ανοίξει το τηλέφωνο

 

Γι αυτό έκανα κανα δίλεπτο, έκανα κι εγώ ότι... ξεχάστηκα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό έκανα κανα δίλεπτο, έκανα κι εγώ ότι... ξεχάστηκα!:)

 

τελικά βρήκα τι έφταιγε νομίζω...

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σας έχει κάνει ποτέ restart?

Εμένα σε 4 μήνες έχει κάνει 1 φορά restart και 1 φορά δεν δεχόταν κλήσεις, σαν να είμουνα εκτός δικτύου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα τι έφταιγε νομίζω...

 

Και δηλαδή ρε James, θα σου ήταν δύσκολο να το μοιραστείς μαζί μας;

 

Swyped from my GT-I9100 using tapatalk.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

στην αποστολη μηνυματων μου βγαζει μονο κεφαλαια γραμματα οταν επιλεξω ελληνικα ξερει κανεις γιατι?? αν αλλαξω γλωσσα μπαινουν και μικρα.πως μπορω να τ αλλαξω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...