Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουβέντα για την GPU του GS2 για το ποια παιχνίδια μπορεί να υποστηρήξει.Εχει αρχίσει και με προβληματίζει λίγο το θέμα....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1085149

 

προσωπικα επειδη δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια δεν θα εδινα μεγαλη βαση

αλλα οκ ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια

 

παντως για τους λατρεις των games κοιταξτε αυτο

 

τα γραφικα ειναι απιστευτα :wacko::wacko::wacko:

θυμιζουν γραφικα τουλαχιστον ps2

τρομερη δυναμη πλεον τα καινουρια smartphones

το συγκεκριμενο chipset θα το φοραει το htc evo 3d

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κουβέντα για την GPU του GS2 για το ποια παιχνίδια μπορεί να υποστηρήξει.Εχει αρχίσει και με προβληματίζει λίγο το θέμα....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1085149

 

 

Αν και πιστεύω ότι θέλοντας και μη οι devs θα το υποστηρίξουν...

 

ακόμα κι αν δεν το κάνουν, μάλλον τα τσακαλάκια του XDA δεν πρόκειται να το αφήσουν έτσι ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=13681568&postcount=67

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς από όσους έχουν ήδη στα χέρια τους το κινητό να επιβεβαιώσουν ή να διαψεύσουν το συγκεκριμένο πρόβλημα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079444

 

Αν υπάρχει, ίσως είναι ένας καλός λόγος να περιμένει κάποιος κάποιο διάστημα πριν αγοράσει το κινητό καθώς συνήθως τέτοια προβλήματα (αν δεν αποτελούν αδυναμίες του συγκεκριμένου τύπου οθόνης), συνήθως αποτελούν αστοχίες της γραμμής παραγωγής και διορθώνονται στις επόμενες "φουρνιές".

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς από όσους έχουν ήδη στα χέρια τους το κινητό να επιβεβαιώσουν ή να διαψεύσουν το συγκεκριμένο πρόβλημα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079444

 

Αν υπάρχει, ίσως είναι ένας καλός λόγος να περιμένει κάποιος κάποιο διάστημα πριν αγοράσει το κινητό καθώς συνήθως τέτοια προβλήματα (αν δεν αποτελούν αδυναμίες του συγκεκριμένου τύπου οθόνης), συνήθως αποτελούν αστοχίες της γραμμής παραγωγής και διορθώνονται στις επόμενες "φουρνιές".

 

Σίγουρα οχι...Αυτό που περιγράφει το παιδί απο XDA είναι προφανώς πρόβλημα μιας και γίνεται στο 1/3 της οθόνης μόνο...Όμως μπορώ να πώ ερχόμενος απο galaxy s οτι ένα τρελό developeri ονόματι speedmod είχε φτιάξει έναν φοβερό kernel οπού μπορούσες ακόμα και την γενική απόχρωση της οθόνης να ορίσεις, ανάλογα με το τι σου άρεσε στο μάτι (blueish, yellowish, κτλ)...Μέχρι και αυτό μπορείς να modareis....

Δείτε και την κουζίνα που ψήνεται σιγά σιγά....:) http://romkitchen.org/

Τα καλύτερα έρχονται...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Και το htc sensation.....αναμένω πως και πως τα Vs με GS2.

 

θα εχει πλακα να δουμε πως θα πανε αλλα μονο σε οτι αφορα το UI θα κερδισει το sensation :P

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ για οτιδήποτε αφορά την άφιξη της συσκευής, συζητήσεις για παραγγελίες κτλπ να απευθύνεστε στο σχετικό θέμα και όχι εδώ.

 

Με εκτίμηση, ο συντονιστής σας.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

το wifi τελικα με προβληματιζει, ειμαι ουτε ενα μετρο μακρια απο το μοντεμ και χανει 1 γραμμη κιολας. ελπιζω, με κανενα update firmware να βελτιωθει. Η μπαταρια μετα απο μια ολοκληρη φορτιση, εχει ηδη πεσει στο 20%, μετα απο 4h 20m χρηση. μαλλον ειναι απο το root και τα firmware που περασα 2-3 φορες. Τωρα, εαν ξερει κανεις πως αφαιρουμε το Gmail, γιατι μου φαινεται χαζο να εχω 2 αναφορες για το ιδιο μυνημα για το ηλεκτρονικο μου ταχυδρομειο. ευχαριστω
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

το wifi τελικα με προβληματιζει, ειμαι ουτε ενα μετρο μακρια απο το μοντεμ και χανει 1 γραμμη κιολας. ελπιζω, με κανενα update firmware να βελτιωθει. Η μπαταρια μετα απο μια ολοκληρη φορτιση, εχει ηδη πεσει στο 20%, μετα απο 4h 20m χρηση. μαλλον ειναι απο το root και τα firmware που περασα 2-3 φορες. Τωρα, εαν ξερει κανεις πως αφαιρουμε το Gmail, γιατι μου φαινεται χαζο να εχω 2 αναφορες για το ιδιο μυνημα για το ηλεκτρονικο μου ταχυδρομειο. ευχαριστω

 

Έχεις κάνει calibration την μπαταρία σου μετά τα flashαρίσματα ;

Μπορείς να ανεβάσεις ένα ss από την χρήση σου;

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει calibration την μπαταρία σου μετά τα flashαρίσματα ;

Μπορείς να ανεβάσεις ένα ss από την χρήση σου;

 

+ Σε όλα τα φλασαρίσματα συνίσταται να είναι full φορτισμένο το κινητό, για αυτό τον λόγο.

Δυστυχώς τα πειράγματα δεν είναι για όλους.

 

EDIT: Για εσάς που δεν σας αρέσει να ακούτε ήχο όταν βγάζετε φωτογραφίες :)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

το wifi τελικα με προβληματιζει, ειμαι ουτε ενα μετρο μακρια απο το μοντεμ και χανει 1 γραμμη κιολας. ελπιζω, με κανενα update firmware να βελτιωθει. Η μπαταρια μετα απο μια ολοκληρη φορτιση, εχει ηδη πεσει στο 20%, μετα απο 4h 20m χρηση. μαλλον ειναι απο το root και τα firmware που περασα 2-3 φορες. Τωρα, εαν ξερει κανεις πως αφαιρουμε το Gmail, γιατι μου φαινεται χαζο να εχω 2 αναφορες για το ιδιο μυνημα για το ηλεκτρονικο μου ταχυδρομειο. ευχαριστω

 

Δοκίμασε αυτό που σου λένε για το battery calibration.

 

Αν δε δεις κάποια σημαντική αλλαγή, αν σου είναι εύκολο χωρίς ν' αλλάξεις οτιδήποτε στο στήσιμο/ρυθμίσεις της συσκευής σου, προσπάθησε να βρεις κάποιο άλλο ρουτερ και να συνδέσεις με αυτό για κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα τη συσκευή σου. Δες πώς συμπεριφέρεται γενικά και αν παρατηρείς αλλαγές.

 

Έχει διαπιστωθεί ότι με μερικά ρουτερ το SGS2 δυσκολεύεται και με το σήμα αλλά και παρουσιάζει πολύ μεγάλη κατανάλωση ενέργειας.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας να συνδεσει πανω στο sgs2 ενα αλλο κινητο με WIFI;; και να μας πει εντυπωσεις (δυνατοτητες -ταχυτητες)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικά έιναι σοβαρό το θέμα με το σημα στο wifi ? ημουν ψημένος να πάρω την συσκευή αλλα αυτό το θεμα με fρενάρει πολύ το θεωρώ πολυ σημαντικό εφόσον μπαινω συνληθως ιντερνετ απο wifi και όχι μονο α[πο το σπίτι. αν έιναι να βγάιω έξω και να βρίσκει τα μισά δικτυα σε σχεση με αλλα και πιο παλιά κινητά ποιος ο λόγος αγοράς ενος κινητου που κυριώς έιναι για browsing?
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, ένα καλό συγκριτικό του SG2 με άλλες συσκευές, στηριζόμενες σε στοιχειά από Wifi Analyzer σε 2-3 διαφορετικές τοποθεσίες σε σχέση με τη θέση του router θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο. Δυστυχώς τα μόνα post που έχω βρει στο net είναι εντελώς αόριστα. Αν κάποιος συμφορουμήτης έχει στα χέρια του κάνα δύο άλλα κινητά και μπορεί να δώσει συγκριτικά σε db, θα βοηθούσε πολύ, μιας και η ποιότητα λήψης Wifi είναι εξαιρετικά κρίσιμο στοιχείο για ένα smartphone. Το μόνο που με προβληματίζει και δεν έχω κάνει ακόμα pre-order είναι αυτό, μιας και καίγομαι να αλλάξω handset επειδή ακριβώς το htc legend που έχω έχει χάλια wifi και δεν το ρισκάρω με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Οτι αφορά το wifi δεν έχει κανένα πρόβλημα, τουλαχιστον η δική μου συσκευή.Ενα bug το έχει σε ότι αφορα την ένταση ομιλίας με τα ενσύρματα ακουστικά και μόνο!Ξέρει καποιος να μου πει πως βάζω όποιον ήχο θέλω και (όχι απο αυτούς που έχει) ειδοποίησης για τα εισερχόμενα μυνήματα?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Οτι αφορά το wifi δεν έχει κανένα πρόβλημα, τουλαχιστον η δική μου συσκευή.Ενα bug το έχει σε ότι αφορα την ένταση ομιλίας με τα ενσύρματα ακουστικά και μόνο!Ξέρει καποιος να μου πει πως βάζω όποιον ήχο θέλω και (όχι απο αυτούς που έχει) ειδοποίησης για τα εισερχόμενα μυνήματα?Ευχαριστώ.

 

Επιλεγεις ενα ηχο και τον κανεις αναπαραγωγη με τον player και κατοπιν πατας κατω αριστερα στις επιλογες εκει που λεει ορισμος ηχου ως:..........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να συγχρονίσω event από το τηλέφωνο προς το google calendar. Πατάω το συγχρονισμό αλλά δεν τα περνάει στο google
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση κατά την έναρξη της ομιλίας στις κλήσεις?

http://pocketnow.com/android/gingerbread-gets-fix-for-initial-call-delay

 

Μπα οχι δεν μου εχει παραπονεθει κανεις ή εγω να εχω καποιο προβλημα απο τον αλλον.

 

οσον αφορα το bluetooth ειναι μια χαρα συνδεσα χθες το ακουστικο και η φωνη ειναι καμπανα και δυνατη ;)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο καποιες ωρες δυκολιας εχτες με το sgs2 απο αποτυχημενο rooting, τελικα το εφτιαξα ( για να ξερετε ολοι σας, αν οτιδιποτε στραβο γινει σε εγκατασταση custom rom, kernel μπλα μπλα... με εγκατασταση stock rom απο το odin, το sgs2 ΦΤΙΑΧΝΕΙ
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Το calibration της μπαταριας μπορει να μας εξηγησει καποιος την διαδικασια?

Ευχαριστω.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Το calibration της μπαταριας μπορει να μας εξηγησει καποιος την διαδικασια?

Ευχαριστω.

Πλέον υπάρχει εφαρμογή που απλοποιεί την διαδικασία , προϋπόθεση το root

free

Για οτιδήποτε άλλο , στο κατάλληλο νήμα hack κ.τ.λ.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς από όσους έχουν ήδη στα χέρια τους το κινητό να επιβεβαιώσουν ή να διαψεύσουν το συγκεκριμένο πρόβλημα?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079444

 

Αν υπάρχει, ίσως είναι ένας καλός λόγος να περιμένει κάποιος κάποιο διάστημα πριν αγοράσει το κινητό καθώς συνήθως τέτοια προβλήματα (αν δεν αποτελούν αδυναμίες του συγκεκριμένου τύπου οθόνης), συνήθως αποτελούν αστοχίες της γραμμής παραγωγής και διορθώνονται στις επόμενες "φουρνιές".

 

Συγνώμη που επαναφέρω το θέμα, αλλά επειδή μου φαίνεται αρκετά σοβαρό (αν ισχύει) μπορούν τα παιδιά που το έχουν ήδη στα χέρια τους να μας πούν αν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την απόχρωση της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επαναφέρω το θέμα, αλλά επειδή μου φαίνεται αρκετά σοβαρό (αν ισχύει) μπορούν τα παιδιά που το έχουν ήδη στα χέρια τους να μας πούν αν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την απόχρωση της οθόνης?

 

τσου μια χαρουλα ειναι.

μαλλον ειναι προβληματικη η συσκευη του

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...