Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@nagorop:

Σε απάντηση στο pm σου, όταν ενεργοποιήσουμε ένα ξυπνητήρι μέσω του G-Alarm, αυτό θα φαίνεται στα ξυπνητήρια του manila. Εάν πατήσεις εκεί, το πρώτο από τα 5 διαθέσιμα θα γράφει "Don't touch...". Αυτό είναι του G-Alarm.

 

Εμένα το manila έχει 3 διαθέσιμα ξυπνητήρια. Το πρώτο πράγματι γράφει "Don't touch...". Αν όμως ενεργοποιήσεις δύο ή τρία ξυπνητήρια στο G-alarm, στο manila σου εμφανίζει μόνο ένα που γράφει "Don't touch...", αυτό που πρόκειται να χτυπήσει πρώτο. Ως εδώ είναι κατανοητά.

Θα ήθελα μόνο να μου απαντήσεις αν είναι σωστό να κάνω edit ένα ξυπνητήρι του g-alarm από το manila ή αν θα πρέπει αυτό πάντα να γίνεται μέσα από το g-alarm.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Μέσα από το G-Alarm μόνο. Γιαυτό και γράφει εκεί "Don't Touch...".

 

Εντούτοις υπάρχει τρόπος πατώντας το ξυπνητήρι στο manila να σου ανοίγει κατευθείαν το G-Alarm. Πρέπει να πας στο πρώτο post του HD2. Εκεί θα βρεις το Co0kie's Home Tab και δίπλα το CHTEditor. Με αυτό μπορείς να παραμετροποιήσεις γενικότερα το manila αλλά και να κάνεις και αυτό που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνει αυτό για φόρτιση στο αυτοκίνητο ?

Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0403326&catid=061008

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=37122

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... θελω να περασω το Manila 2.5 στο τηλεφωνο μου... γνωριζει καποιος απο που μπορω να το κατεβασω και αν υπαρχουν καπου οδηγιες εγκαταστασης???

 

βασικα θελω αυτο....

http://www.youtube.com/watch?v=JAMUQPXdHmI

 

ενω το δικο μου εχει αυτο.....

 

ευχαριστω.....

Edited by mariner1970mini
Link to comment
Share on other sites

Κάνει αυτό για φόρτιση στο αυτοκίνητο ?

Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0403326&catid=061008

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=37122

 

εγώ το έχω και παίζει μια χαρά.

 

καλησπερα... θελω να περασω το Manila 2.5 στο τηλεφωνο μου... γνωριζει καποιος απο που μπορω να το κατεβασω και αν υπαρχουν καπου οδηγιες εγκαταστασης???

 

βασικα θελω αυτο....

http://www.youtube.com/watch?v=JAMUQPXdHmI

 

ενω το δικο μου εχει αυτο.....

 

ευχαριστω.....

 

δεν είναι πρόγραμμα, που μπορείς να κάνεις εγκατάσταση. θες μια ρομ (official ή cooked) που να έχει το 2.5 Sense (TF3D, Manilla).

 

αν δεν ξέρεις τι είναι η ρομ, τότε θες αρκετό διάβασμα. δες προηγούμενες σελίδες, δες και τον οδηγό στην υπογραφή μου για να πάρεις μια ιδέα.

 

περισσότερες πληροφορίες εγώ προσωπικά δεν δίνω, μιας και αυτό το θέμα το έχουμε συζητήσει χιλιάδες φορές.

 

επισκέψου το xda-developers.com, και εκεί θα βρείς και ότι χρειάζεσαι. απλώς θέλει διάβασμα.

 

έχω να σου προτείνω να περάσεις Official rom απο το site της HTC.com, μιας και αυτή η διαδικασία ίσως να σου είναι πιο εύκολη.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

3. Εδώ και αρκετό καιρό, κάθε φορά που ανοίγω τη συσκευή και μόλις βγάλει την οθόνη που ζητάει το pin, αυτή συνεχίζει χωρίς να με αφήσει να πληκτρολογήσω το pin. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να ξεκινάει το κινητό αλλά να μην μπορεί να συνδεθεί με το δίκτυο, παρά μόνο αν πάω στις ρυθμήσεις και ξαναενεργοποιήσω τη σύνδεση και να μου ζητήσει να δώσω το pin. Νομίζω οτι αυτό πρωτοεμφανίστηκε όταν έκανα εγκατάσταση ένα ελληνικό εορτολόγιο, το οποίο και απεγκατέστησα μετά.

 

Έχει αντιμετωπήσει κανέις κάτι παρόμοιο? Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

ρε μάστορα το PIN που σου ζητάει, είναι της SIM.

 

το PDA, λειτουργεί και χωρίς το PIN της SIM. αν θες να κλειδώσεις το pda, βάζεις σε άλλο σημείο κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα... θελω να περασω το Manila 2.5 στο τηλεφωνο μου... γνωριζει καποιος απο που μπορω να το κατεβασω και αν υπαρχουν καπου οδηγιες εγκαταστασης???

 

βασικα θελω αυτο....

http://www.youtube.com/watch?v=JAMUQPXdHmI

 

ενω το δικο μου εχει αυτο.....

 

ευχαριστω.....

 

Βάλε την τελευταία rom και θα έχεις το Sense 2.5.

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=249&cat=2&dl_id=912

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε μάστορα το PIN που σου ζητάει, είναι της SIM.

 

το PDA, λειτουργεί και χωρίς το PIN της SIM. αν θες να κλειδώσεις το pda, βάζεις σε άλλο σημείο κωδικό.

 

Το ξέρω οτι είναι της SIM το PIN ρε αρχιμάστορα..αφού εγώ το έχω βάλει....άλλο είναι το θέμα μου...νομίζω το έχω περιγράψει παραπάνω αρκετά αναλυτικά...όποιος μπορεί ας βοηθήσει...νά στε καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βρίσκω λόγο για χαρακτηρισμούς. Ας αρκεστούμε στο να βοηθάμε ο ένας τον άλλον με ότι γνώσεις διαθέτουμε. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αφαιρέσω την επίμαχη φράση εφόσον ενοχλεί...δεν έκανα τίποτα περισσότερο από το να απαντήσω σε ανάλογο ύφος με αυτό που μου απευθύνθηκε ο WebVirus!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν απευθύνθηκα μόνο σε σένα αλλά και στον Θοδωρή (webvirus).

 

Σχετικά με το θέμα σου τώρα, δεν είναι σίγουρος ότι έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα. Ακόμα και να προχωρήσει το bootάρισμα της συσκευή χωρίς να δώσεις το pin, όταν πατήσεις το πλήκτρο για να πάρεις τηλέφωνο, θα εμφανιστεί η οθόνη του pin, θα το βάλεις κανονικά και όλα OK. Δεν βλέπω κάτι εδώ που θα έπρεπε να σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό ακριβώς θέλω να αποφύγω....δεν είναι φυσιολογική η λειτουργία. Αρχικά πληκτρολογούσα κανονικά το pin χωρίς πρόβλημα σε κάθε εκκίνηση. Ως που είχα βάλει κάποια στιγμή ένα εορτολόγιο το οποίο ξεκινούσε αυτόματα με κάθε εκκίνηση και από τότε μου παρουσίασε αυτό το πρόβλημα. Σίγουρα μπορεί να γίνει όπως το λές αλλά είναι σπαστικό να το πας μέσω Λαμίας κάθε φορά.

 

Όσο για το φόρουμ μπορεί να μην έχουμε όλοι ανάλογες γνώσεις είτε από ασχετοσίνη είτε από επιλογή ;), αυτό δε σημαίνει οτι θα χάσουμε και τη μπάλα. Ο σκοπός εδώ μέσα είναι να ρωτάμε, και όποιος θέλει απαντάει!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω εάν οφείλεται στο eortologio αλλά σίγουρα οφείλεται σε κάτι από αυτά που έχεις εγκαταστήσει. Εάν σε ενοχλεί τόσο... hard reset και προσεχτικό στήσιμο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι κι έτσι, είπαμε :)

Απλά ίσως να δοκίμαζα να αφαιρέσω κανένα προγραμματάκι να δώ αντιδράσεις.

Σ'ευχαριστώ όπως και να χει!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, συγνώμη δεν κατάλαβα ότι άρχισα κάποιο πρόβλημα.

 

συγνώμη, απλώς το "μάστορα" ήταν απλώς φράση, που τουλάχιστον στην παρέα μου χρησιμοποιείται, όταν κάποιος φτιάχνει ή προσπαθεί να φτιάξει κάτι. δεν το είπα ειρωνικά, και ούτε έχω ανάγκη να το κάνω. αλίμονο μετά απο τόσα χρόνια εδώ μέσα, και τόσα ποστ που έχω κάνει να βοηθάω κόσμο, να θέλω να το παίξω ξερόλας.

 

λάθος χαρακτηρισμός nagorop. το πήρες στραβά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι το θέμα έχει λήξει. Ο γραπτός λόγος συχνά παρεξηγείται παρόλο των διαφορετικών προθέσεων. Ας συνεχίσουμε λοιπόν σε ότι έχει να κάνει με την εν λόγω συσκευή. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας μη το κάνουμε θέμα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Άλλωστε και οι λέξεις που είπαμε δεν είναι απαγορευμένες, αλλά μέσα στα πλαίσια του χαβαλέ (απλά δεν είναι συνηθισμένος σε ένα φόρουμ).

Το ξέρω οτι έχεις διάθεση να βοηθάς, τα μηνύματα σου μιλάνε, δεν χρειάζεται να πεις κάτι παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειλικρινα μετα απο μερικες φορτισεις-αποφορτισεις η 1700αρα μπαταρια απο Ebay ειλικρινα τα σπαει!Μπραβο Webvirus που την προτεινες!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

πάνο, κάνε και calibrate στην μπαταρία σου (δες την υπογραφή μου), και θα δείς τεράστια διαφορά :)

 

εμένα στο standby όλο το βράδυ μένει στο 100%!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, θα ηθελα να εκφρασω μια απορια.

Υπαρχει τροπος να οριζω εγω ο μεγεθος της εικονας που θα βαλω για φοντο?

γιατι προσπαθω να βαλω φοντο μια εικονα και μου τη μεγαλωνει μονο του και φαινεται χαλια....

υπαρχει τροπος? ευχαριστω πολυ!! Ας με βοηθησει καποιος παρακαλω!

 

Πρέπει εξαρχής να βάλεις μία εικόνα που να κάνει για την ανάλυση του κινητού μας...(νομίζω 800χ430) ή κάτι τέτοιο. Φτιάξε την εικόνα στον υπολογιστή σου και μετά επέλεξε την σαν φόντο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ειλικρινα μετα απο μερικες φορτισεις-αποφορτισεις η 1700αρα μπαταρια απο Ebay ειλικρινα τα σπαει!Μπραβο Webvirus που την προτεινες!

 

Μπορείς αν θέλεις να βάλεις και link εδώ για κάθε ενδιαφερόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Athanaso77 το σκεφτηκα να βαλω αλλα τα προιοντα στο ebay δεν μενουν για καιρο και ληγουν.

Για οσο κρατησει πηρα αυτην εγω http://cgi.ebay.co.uk/1700mAh-Battery-for-htc-Diamond-2-II-T5353_W0QQitemZ260571207493QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item3cab411745

και καποια αλλα παιδια πηραν αυτη http://cgi.ebay.co.uk/1700mah-Spare-Battery-for-HTC-Diamond-2-II-Dopod-T5353_W0QQitemZ350333252894QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item51917d351e

Ξερω ομως πως ειναι ιδιες οποια και να παρει καποιος.

 

πάνο, κάνε και calibrate στην μπαταρία σου (δες την υπογραφή μου), και θα δείς τεράστια διαφορά :)

 

εμένα στο standby όλο το βράδυ μένει στο 100%!

 

Μολις στρωσει για τα καλα θα το κανω κι αυτο φιλε γιατι το ειδα στην υπογραφη σου.Σε ευχαριστω πολυ γιατι μας εχετε σωσει ειδικα εσυ κι ο Athanaso77 εδω. ;)

 

Υγ.Επειδη συνεχεια το ξεχναω ας μου ενωσει καποιος τα ποστς μου.Ευχαριστω πολυ και συγνωμη!

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει εξαρχής να βάλεις μία εικόνα που να κάνει για την ανάλυση του κινητού μας...(νομίζω 800χ430) ή κάτι τέτοιο. Φτιάξε την εικόνα στον υπολογιστή σου και μετά επέλεξε την σαν φόντο.

800X480 είναι η ανάλυση της οθόνης του κινητού.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλε Athanaso77 το σκεφτηκα να βαλω αλλα τα προιοντα στο ebay δεν μενουν για καιρο και ληγουν.

 

Σίγουρα, απλά είναι καλή αναφορά για να έχουμε μια εικόνα του προϊόντος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...