Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Τί ακριβώς είναι το onenote mobile, το οποίο βρίσκεται στο office της συσκευής μας?

2. Ποιά είναι η διαφορά του από τις σημειώσεις που έχουμε στην συσκευή μας?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κώστα μου έβαλες δύσκολο :!::!:

Πως ανοίγω τον dialer σε landscape?

Πες μου τι εννοείς να το δοκιμάσω και να σου πω :)

 

Από χτες το πρωί που το έστησα μέχρι τώρα δουλεύουν όλες οι OEM εφαρμογές αλλά και οι άλλες τέλεια χωρίς κανένα συμβιβασμό, μπορώ να ου πω και καλύτερα.

 

 

 

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με το wktask σε 6.5.X - δουλεύει άψογα.

Δεν πειραζει φιλε μου.

Απο το απογευμα ειμαι Ε-Miri-S και την εχω υπο δοκιμη.:lol:

Δειχνει καλα στοιχεια.

Σκεπτομαι να την κρατησω. Βεβαια κανει πολυ συχνα updates και γινεται κουραστικο αλλα μηπως ο kwbr τελευταια το ιδιο δεν κανει;

Δεν ενεργοποιησα το landscape γιατι μονο προβληματα δημιουργει.

Μου αρκει στις εφαρμογες που χρειαζεται.

 

Στην αρχή είχα κάπου 2000 τραγούδια μέσα και για να ενημερώσει έκανε περίπου 20 λεπτά! Τώρα το έχω περιορίσει στα 1000 τραγούδια και μου κάνει κάπου 10 λεπτά να ολοκληρωθεί η ενημέρωση. Για λεπτομερή περιγραφή του προβλήματος δες το παρακάτω post:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3083208#post3083208

 

Κωστη εγω εχω 400 τα οποια αναναιωνω οταν τα βαριεμαι και δεν εχω κανενα προβλημα.

Δεν χρειαζομαι πανω απο 5 λεπτα την εβδομαδα για να περασω τα νεα και να διαγραψω τα παλια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτος που ειναι εγκατεστημενος εχει περιστροφη σε οριζοντια θεση στον opera 10 γινεται?

 

Ο opera 10 beta δεν εχει αυτοματη περιστροφη. Τον ρυθμιζεις εσυ να τρεχει σε landscape κατι που δεν ειναι και πολυ βολικο..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Κωστη εγω εχω 400 τα οποια αναναιωνω οταν τα βαριεμαι και δεν εχω κανενα προβλημα.

Δεν χρειαζομαι πανω απο 5 λεπτα την εβδομαδα για να περασω τα νεα και να διαγραψω τα παλια.

 

Δεν υπάρχει το παραμικρό lag στον φάκελο της μουσικής, στο sense, όταν πχ πηγαίνεις από το ένα τραγούδι στο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Κωστη εγω εχω 400 τα οποια αναναιωνω οταν τα βαριεμαι και δεν εχω κανενα προβλημα.

Δεν χρειαζομαι πανω απο 5 λεπτα την εβδομαδα για να περασω τα νεα και να διαγραψω τα παλια.

 

Δεν υπάρχει το παραμικρό lag στον φάκελο της μουσικής, στο sense, όταν πχ πηγαίνεις από το ένα τραγούδι στο άλλο?

 

Οχι Αντωνη κανενα.

Φτιαχνω λιστες η επιλεγω albums και δουλευουν ολα ρολοι.

Υπ᾽οψη το χρησιμοποιω παντα στο αυτοκινητο για ν ακουω μουσικη μεσω aux.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το παραμικρό lag στον φάκελο της μουσικής, στο sense, όταν πχ πηγαίνεις από το ένα τραγούδι στο άλλο?

 

Οχι Αντωνη κανενα.

Φτιαχνω λιστες η επιλεγω albums και δουλευουν ολα ρολοι.

Υπ᾽οψη το χρησιμοποιω παντα στο αυτοκινητο για ν ακουω μουσικη μεσω aux.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα?

1. Τις λίστες τις φτιάχνεις μέσα από το HD2, ή από τον υπολογιστή?

2. Επειδή μέσω των δικών σου ρυθμίσεων είχα ρυθμίσει το gmail μου να έρχεται σε πραγματικό χρόνο και επειδή έχω ρωτήσει τις τελευταίες μέρες παραπάνω από μία φορά και δεν έλαβα απάντηση, γνωρίζεις πως γίνεται να διαγράψω έναν λογαριασμό mail (Hotmail), που έχω ενεργοποιημένο στην συσκευή μου? Στο gmail πχ, υπάρχει η επιλογή διαγραφής του λογαριασμού. Στο hotmail δεν βρίσκω πουθενά κάτι παρόμοιο. Έχεις και σε αυτό μήπως την λύση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια o kwbr εχει συνδεση το footprints και δουλευει με google maps...ξερει κανεισ πωσ το κανουμε να το κανω και στου miri??????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Πηγα μολις πριν λιγο να κανω ανανεωση στον καιρο του HD2 και μου εβγαλε σφαλμα συνδεσης, παρολο που ειναι συνδεδεμενο(μεσω wifi στο router μου).

Μπροσπαθησα να μπω στο ιντερνετ μεσω του Explorer και ολα καλα, ο καιρος ομως δεν αναβαθμιζετε.Εκανα μια επανεκινηση αλλα το προβλημα παραμενει.

Δεν ειχα κανενα προβλημα το πρωι,οπου μου εκανε κανονικα αναβαθμιση.Εχετε εσεις τετοιο προβλημα?Ειναι θεμα του κινητου η των server του καιρου?

 

Κων/νος

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

 

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα?

1. Τις λίστες τις φτιάχνεις μέσα από το HD2, ή από τον υπολογιστή?

2. Επειδή μέσω των δικών σου ρυθμίσεων είχα ρυθμίσει το gmail μου να έρχεται σε πραγματικό χρόνο και επειδή έχω ρωτήσει τις τελευταίες μέρες παραπάνω από μία φορά και δεν έλαβα απάντηση, γνωρίζεις πως γίνεται να διαγράψω έναν λογαριασμό mail (Hotmail), που έχω ενεργοποιημένο στην συσκευή μου? Στο gmail πχ, υπάρχει η επιλογή διαγραφής του λογαριασμού. Στο hotmail δεν βρίσκω πουθενά κάτι παρόμοιο. Έχεις και σε αυτό μήπως την λύση?

συνονοματε σου απαντησε καποιος πριν σ'αυτο που ζητας για το Ηotmail.

πηγαινε στο windows live και κανε εναλλαγη id. και μετα κανε ακυρο και θα απενεργοποιηθει το Ηotmail σου.

δοκιμασε και πες μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κωστη εγω εχω 400 τα οποια αναναιωνω οταν τα βαριεμαι και δεν εχω κανενα προβλημα.

Δεν χρειαζομαι πανω απο 5 λεπτα την εβδομαδα για να περασω τα νεα και να διαγραψω τα παλια.

Καλά κάνεις, κι εγώ τελικά εκεί κατέληξα, είναι υπερβολή να κουβαλάμε 1000+ τραγούδια που μπορεί και να μην ακούσουμε ποτέ. Απλά επιλέγω τα καλύτερα και ανανεώνω αν/όταν χρειαστεί. Έτσι μένει και άπλετος χώρος για άλλα πράγματα όπως videos κτλ.

 

Δεν υπάρχει το παραμικρό lag στον φάκελο της μουσικής, στο sense, όταν πχ πηγαίνεις από το ένα τραγούδι στο άλλο?

Ούτε και σε μένα υπάρχει κάποιο lag. Απ' τη στιγμή που ενημερωθεί η βιβλιοθήκη το μηχάνημα αποκρίνεται αστραπιαία παντού. Ακόμα και κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης μπορώ να ακούω και να αλλάζω τραγούδια χωρίς πρόβλημα. Το μόνο lag που μπορεί να προκύψει είναι αν φτιάξεις μια τεράστια playlist με 500-1000 τραγούδια και την επιλέξεις. Αν το κάνεις αυτό τότε με το που πας στο music tab παγώνει για λίγα δευτερόλεπτα. Η λύση είναι να φτιάξεις playlists με λογικό αριθμό κομματιών ώστε να μην ζορίζεται ο player. Βέβαια όλα αυτά κανονικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνουν (βλέπε την κορυφαία διαχείριση μουσικής του iPhone/iPod) αλλά τα καλά του Leo είναι τόσα πολλά που δεν με χαλάει και το έχω συνηθίσει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

συνονοματε σου απαντησε καποιος πριν σ'αυτο που ζητας για το Ηotmail.

πηγαινε στο windows live και κανε εναλλαγη id. και μετα κανε ακυρο και θα απενεργοποιηθει το Ηotmail σου.

δοκιμασε και πες μου.[/QUO

 

Σωστός. Αυτή ήταν η λύση. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλησπερα!

Πηγα μολις πριν λιγο να κανω ανανεωση στον καιρο του HD2 και μου εβγαλε σφαλμα συνδεσης, παρολο που ειναι συνδεδεμενο(μεσω wifi στο router μου).

Μπροσπαθησα να μπω στο ιντερνετ μεσω του Explorer και ολα καλα, ο καιρος ομως δεν αναβαθμιζετε.Εκανα μια επανεκινηση αλλα το προβλημα παραμενει.

Δεν ειχα κανενα προβλημα το πρωι,οπου μου εκανε κανονικα αναβαθμιση.Εχετε εσεις τετοιο προβλημα?Ειναι θεμα του κινητου η των server του καιρου?

 

Κων/νος

 

Μερικές φορές έχει πρόβλημα ο server του Accuweather. Δοκίμασε αύριο μεθαύριο και εάν το πρόβλημα συνεχιστεί το ξανασυζητάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι Αντωνη κανενα.

Φτιαχνω λιστες η επιλεγω albums και δουλευουν ολα ρολοι.

Υπ᾽οψη το χρησιμοποιω παντα στο αυτοκινητο για ν ακουω μουσικη μεσω aux.

 

Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα?

1. Τις λίστες τις φτιάχνεις μέσα από το HD2, ή από τον υπολογιστή?

2. Επειδή μέσω των δικών σου ρυθμίσεων είχα ρυθμίσει το gmail μου να έρχεται σε πραγματικό χρόνο και επειδή έχω ρωτήσει τις τελευταίες μέρες παραπάνω από μία φορά και δεν έλαβα απάντηση, γνωρίζεις πως γίνεται να διαγράψω έναν λογαριασμό mail (Hotmail), που έχω ενεργοποιημένο στην συσκευή μου? Στο gmail πχ, υπάρχει η επιλογή διαγραφής του λογαριασμού. Στο hotmail δεν βρίσκω πουθενά κάτι παρόμοιο. Έχεις και σε αυτό μήπως την λύση?

 

Ναι τι λιστες τις φτιαχνω στο Hd2 γρηγορα και ευκολα. Το ιδιο εκανα οταν ειχα και το iphone.

 

Δυστυχως δεν εχω δουλεψει ποτε hotmail σε κινητο για να ξερω αλλα η απαντηση που σου δωθηκε μοιαζει πολυ λογικη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με τον τρόπο με τον οποίο μετέφερες τις επαφές σου στη νέα συσκευή; Δοκίμασες να δημιουργήσεις μια νέα επαφή και να εξετάσεις αν και με αυτή ισχύει το πρόβλημα;

δυστυχώς το δοκιμασα και αυτο χωρις σποτέλεσμσ. Εχει κανείς καμμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πλέον στην παρέα.

Το HD2 μου έβγαλε ένα μύνημα "Αναφορά σφάλματος" και μου ζήτησε να τη στείλει στη microsoft. μπήκα και η αναφορά αφορούσε την εφαρμογή spgm.exe

Ξέρουμε τι πρόβλημα είναι αυτό και πως το λύνουμε????

Εύχαριστώ.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

http://img.skitch.com/20100315-ntth6n9n37t7c7p773b9mi3ddt.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitchhttp://img.skitch.com/20100315-mmgscwpgs8aij7ut3gbru63mdf.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

Πολυ ωραιο το θεμα του iPad στο Leo:):)

 

Λετε να μου κανει καμια μηνυση ο Steve για κλοπη πατεντας?? :lol::lol::p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ωραιο κωστα αλλα τη μηνυση δεν τη γλιτωνεις:lol:αληθεια βλεπεις προβληματα μετα απο καθε αλλαγη ρομ; φλασαρεις με task29 η καπακι οπως παλια;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ωραιο κωστα αλλα τη μηνυση δεν τη γλιτωνεις:lol:αληθεια βλεπεις προβληματα μετα απο καθε αλλαγη ρομ; φλασαρεις με task29 η καπακι οπως παλια;

 

Καθοτι εχω mac φλασαρω μονο απο καρτα.

Κανονικα οπως ειμαι κλεινω το κινητο και περναω στην καρτα το LEOIMG.NBH

Κανενα προβλημα ολα μια χαρα οπως παλια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω και εγω τα 6.5.x φοβαμαι μονο την ταχυτητα καταναλωση θυμαμαι στο hd μεγαλη πτωση μπαταριας πιθανων λογο διαχειρισης beta builds.. Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω και εγω τα 6.5.x φοβαμαι μονο την ταχυτητα καταναλωση θυμαμαι στο hd μεγαλη πτωση μπαταριας πιθανων λογο διαχειρισης beta builds..

 

Σε έμενα με miri v9 κανένα πρόβλημα με την μπαταριά εως τώρα.

Να τα δοκιμασεις αφοβα.

Και περιμένουμε αν το κάνεις και τις δίκες εντυπώσεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

1. Τί ακριβώς είναι το onenote mobile, το οποίο βρίσκεται στο office της συσκευής μας?

2. Ποιά είναι η διαφορά του από τις σημειώσεις που έχουμε στην συσκευή μας?

 

Μπες μεσα στο site της microsoft και δες σχετικές πληροφορίες. Εν συντομία είναι πρόγραμμα μέρους του office suite. Από μόνο του στο τηλέφωνο δεν λέει πολλά πράγματα, αλλά εάν το συνδυάσεις με το desktop version μπορεί να αποβεί χρήσιμο για μερικούς.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σε περίπτωση που τρέξω το .cab απο την πρώτη σελίδα, που κάνει disable το flip του ρολογιού, αν θέλω να το επαναφέρω μετά ποιά είναι η διαδικασία? (δεν το έχω κάνει ακόμα)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ CUSTOM ROM ΜΕ HARDSPL ΜΕΣΩ USB ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

 

1. Πρίν κάνουμε οτιδήποτε τσεκάρουμε το SPL της συσκευής μας να είναι 1.42.00000 διαφορέτικα η εγκατάσταση θα αποτύχει, και δεν υπάρχει νόημα να κάνουμε κάτι από τα παρακάτω.

 

(Πώς βρίσκουμε τι SPL έχει η συσκευή μας:

Α. Κλείνουμε τη συσκευή

Β. Πατάμε και κρατάμε πατημένο το ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΤΩ

Γ. Πατάμε και κρατάμε πατημένο το κουμπί ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ/ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ

Μετά από 3'' θα εμφανιστεί μία τρίχρωμη οθόνη, εκεί πού γράφει SPL τσεκάρουμε αν είναι 1.42 αν είναι συνεχίζουμε με τα επόμενα βήματα).

 

2. Η συσκευή μας πρέπει να έχει τουλάχιστον 50% μπαταρία.

 

3. Κατεβάζουμε το HARDSPL και το αποσυμπιέζουμε σε έναν άδειο φάκελο στον υπολογιστή μας.

 

4. Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω activesync η windows mobile device center.

 

5. Τρέχουμε το HSPL.exe και πατάμε next, τότε αρχίζει η εγκατάσταση.

 

6. Όταν τελειώσει θα εμφανιστεί ένα μήνυμα που θα γράφει: ''We hacked it''.

 

7. Πατήστε ok για να κλείσετε το πρόγραμμα και κάντε μια επανεκίννηση στη συσκευή σας.

 

Συγχαρητήρια μόλις φλασάρατε το κινητό σας ( το οποίο δεν χρειάζεται να ξαναγίνει).

 

ΠΩΣ ΕΓΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ ΜΙΑ CUSTOM ROM

 

1. Κατεβάστε την επιθυμητή rom απο xda developers.

2. Αφαιρέστε την κάρτα sim & microsd (προληπτικά).

3. Ανοίξτε τη συσκευή και συνδέστε τη στο pc μέσω activesync η wmdc.

4. Αν η rom είναι σε exe απλά τρέξτε την ακολουθώντας τις οδηγίες εγκατάστασης.

5. Αφού τελειώσει επανατοποθετήστε κάρτα sim & microsd.

6. Κάντε ένα hard reset για να καθαρίσετε οτιδήποτε μπορεί να έχει απομείνει από τη παλιά rom. ( Hard reset: Ρυθμίσεις > Σύστημα > Εκκαθάριση Μνήμης )

7. Στήστε το τηλέφωνο όπως θέλετε και τελειώσατε.

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ CUSTOM RADIO

 

Εγκατάσταση μέσω pc:

 

1. Κατεβάζουμε το radio που θέλουμε να εγκαταστήσουμε απο xda developers, και αφού το αποσυμπιέσουμε το μετονομάζουμε σε RUU_Signed.nbh.

2. Συνδέστε το κινητό στο pc.

3. Τρέξτε το αρχείο CustomRUU.exe από το φάκελο του radio και ακολουθούμε τις οδηγίες.

 

ΤΕΛΟΣ

 

P.S

1. Πρός τους έμπειρους χρήστες: Εάν έχω κάνει κάποιο λάθος εννοείτε ότι το διορθώνεται, όπως και αν χρειάζεται κάποια διευκρίνηση τη συμπληρώνεται.

Και καλα θα ήταν κάποιος που ξέρει πώς να το κάνει, γιατί εγώ δεν ήξερα, να συμπληρώσει κατευθείαν τα links από όπυ κατεβάζουμε ότι χρειαζόμαστε.

 

2. Οι οδηγίες δεν είναι δικές μου είναι από xda developers και βρίσκονται στη 1η σελίδα στα αγγλικά, εγώ απλά τις μετέφρασα για ευκολία όλων.

 

ΡΕΒΕΚΚΑ.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...