Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό? μήπως δημιουργεί προβλήματα?

 

Δοκιμασμενο στην topix 1.2 δουλευει αψογα και ειναι φανταστικο! Φουλ παραμετροποιησιμο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό? μήπως δημιουργεί προβλήματα?

Και στην 1.66 δουλευει τελεια!!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

το manila τι ακριβώς είναι

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το weathercitiesgr.cab

το ειχα βαλει και εγω και ειχα τ ιδιο προβλημα

δεν μου εβγαζε καμια πολη και δεν μπορουσε ν κανει ανανεωση με τπτ

 

Καλησπερα στην παρεα!

Παιδια,μολις τωρα προσπαθησα να κανω ενημερωση του καιρου (χθες περασα το cab με τις προσθηκες πολεων) και δεν δουλεψε...

Μολις το εκανα απεγκατασταση δουλεψε...οποτε βαλτε ενα +1 στα παραπανω σχολια σας επι του θεματος...

 

Δοξα το θεο το κινητο παιδια ειναι απλα τελειο...ολα δουλευουν ρολοι!(φτου φτου σκορδα μην το ματιασω!:lol: )

Περασα και παιχνιδια με emulator που παιζουν στο PS1..εχει ενα θεματακι στο χειρισμο αλλα παλευετε...Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

 

Γνωριζετε αν υπαρχουν προγραμματα που να μπορεις να κανεις επεξεργασια διαφορων αρχειων ηχου (κατα προτιμηση .mp3)

στο κινητο,κατι σαν το Sound Trax του Nero?

 

Ευχαριστω!

 

Κων/νος

μπορεις ν δωσεις μεερικες πληροφοριες γιατ παιχνιδια που τ βρισκουμε και πς μπαινουν ;

δεν μπορεσα ν βγαλω ακρη

ευχαριστω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Απαγορεύεται η ανάρτηση αγγελιών
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ήθελα να ρωτήσω γιατί υπάρχει τόση μεγάλη διαφορα στην τιμή του htc πχ από exp..ys και στις εταιρίες κινητών. από που είναι καλύτερα να το αγοράσω?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ? Έχω διαβάσει όλους σας να γράφετε πως "πριν και μετά απο κάποια αλλαγή, backup, backup, backup!!!"

 

Πώς κάνουμε backup ? (ρωτάει ένας n00b..!) Με το SPB Backup λένε κάποιοι... Αυτό το αγοράζουμε ?

 

Με το Mobile Phone Center στα Windows 7 μπορώ να πάρω κάποια πράγματα μέσα απο το κινητό backup. Αλλα είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν μιλάτε απλά για εικόνες, μουσική κτλ... ε? ΠΙστεύω πως μιλάτε για ολόκληρο image.. ???

Edited by ultraxmode
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας ήθελα να ρωτήσω γιατί υπάρχει τόση μεγάλη διαφορα στην τιμή του htc πχ από exp..ys και στις εταιρίες κινητών. από που είναι καλύτερα να το αγοράσω?

 

Οι συσκευές του expansys έχουν αγγλικό μενού ενώ των εδώ εταιριών ελληνικό. Ανάλογα της προτίμησης σου διαλέγεις και παίρνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να λειτουργήσω το HD2 με το αυτοκίνητο μέσω rsap (VW PASSAT CC Premium BT). Το θέμα είναι ότι συνδέεται με το bluetooth αλλά μετά απο λίγο κλείνει η σύνδεση ή όταν πάω να πάρω τηλέφωνο πάλι τα ίδια. Αποσυνδέεται συνεχώς. Έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα πρέπει να είναι στις επαφές καθώς μόλις κάνω update τον τηλεφωνικό κατάλογο αποσυνδέεται.... ξέρει κανείς κάτι ???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια :)

@Αντωνη

κανε hard reset(ενοειται οτι εχεις backup φυσικα)

παρε το αρχειο του οπερα που θελεις και σωστο στην καρτα σου,

περνα το backup και βαλε το αρχειο του οπερα που εσωσες;)

αν θελεις χρησιμοποιησε τον οπερα που δινω στα add ons ;)

γνωριζει καποιος αν το spb backup κανει backup και ολα τα προγραμμα που εχουμε κανει εγκατασταση ?

αν δηλαδη μπορουμε να επαναφερουμε μετα απο hard reset οπως ακριβως ηταν το κινητο μας πριν ?

οτι εκανε δηλαδη το spb clone εννοω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς κάνουμε backup ? (ρωτάει ένας n00b..!) Με το SPB Backup λένε κάποιοι... Αυτό το αγοράζουμε ?

 

Ψάξε για τα Spb Backup ή Sprite Backup. Δεν είναι free αμφότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

sos ! εχω το hd2 χθες εκανε το εξης κολλημα πηγα να το ανοιξω ξεκλειδωνω την οθονη και παω να βαλω τον κωδικο που εχω για την συσκευη βαζω τον κωδικο παταω οκ και τιποτα κολλημενο εκει , βγαζω -βαζω μπαταρια ---τιποτα, κανω soft reset τιποτα! παω να κανω hard reset μου βγαζει το μηνυμα στην οθονη παταω το volume up για να συνεχισω και μενει κολλημενο σε αυτην την οθονη για 5 λεπτα περιπου νομιζοντασ πως κολλησε παταω οποιοδηποτε αλλο πληκτρο για να ακυρωθει το χαρντ ρεσετ --- οντως εγινε , μετα παω να ξανακανω και δεν εμφανιζει πλεον αυτο το μηνυμα παρα χρωματιστεσ λωριδεσ στην οθονη οπου αναφερει διαφορους κωδικουσ κλπ κλπ .....! τι μπορω να κανω εχει καποιος καμια λυση??

σας ευχαριστω προκαταβολικα !

ck
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γνωριζει καποιος αν το spb backup κανει backup και ολα τα προγραμμα που εχουμε κανει εγκατασταση ?

αν δηλαδη μπορουμε να επαναφερουμε μετα απο hard reset οπως ακριβως ηταν το κινητο μας πριν ?

οτι εκανε δηλαδη το spb clone εννοω.

 

Ναι κάνει αυτό που θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές του expansys έχουν αγγλικό μενού ενώ των εδώ εταιριών ελληνικό. Ανάλογα της προτίμησης σου διαλέγεις και παίρνεις.

 

από ότι είδα έχει και αυτήν την Έκδοση: ΕΥ, Greek, Wi-fi, GPS η οποια είναι ελληνική αν δεν κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται σήμερα βρήκε η

 

Miri HD2 WM6.5.X (23544) ROM :: V 7.0

This ROM is based on Windows Mobile 6.5.X build 23544

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=614006

 

Μ.Φ.Χ Γιάννης

 

και νέα Topix 1.5.3 σε λίγο.

Topix_1.5.3_no_htcMsg.zip

http://blog.celogeek.com/mobile/cooked-rom/mirror-for-all-kwbrs-roms/

 

Μ.Φ.Χ Γιάννης

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

..

μπορεις ν δωσεις μεερικες πληροφοριες γιατ παιχνιδια που τ βρισκουμε και πς μπαινουν ;

δεν μπορεσα ν βγαλω ακρη

ευχαριστω

 

Ηταν αρκετα πολυπλοκο και για μενα αρχικα αφου θελει να κανεις αρκετα συγκεκριμενα πραγματα χωρις λαθη για να λειτουργησουν κανονικα.

Εχω βαλει στην συσκευη μου το Crash Bandicoot 1-2-3,Spyro και το Driver.

Tο θεμα ειναι πως σε καποια παιχνιδια εχει πολυ δυσκολο χειρισμο και πολλα τα διεγραψα (οπως Grand Turismo 2,Duke Nukem..) λογω της δυσκολιας στον χειρισμο.

Βεβαια το προγραμμα Emulator που χρησιμοποιω εχει αρκετες λειτουργιες και παραμετροποιησεις οσον αφορα το

χειρισμο,κατι που δεν το εψαξα αρκετα.

Οποιος θελει μπορω να του στειλω ενα προσωπικο μηνυμα με τα links και οτι αλλο χρειαστει για να παιζει παιχνιδια PS1 στο κινητο του.

 

Φιλε μου θα ετοιμασω το μηνυμα και θα στο στειλω.Οτι αλλο χρειαστειτε στη διαθεση σας.

 

*** Για να αποκλεισουμε το ενδεχομενο να γεμισει ο φακελος με τα προσωπικα μηνυματα αλλα και για διευκολυνση δικη σας ανεβασα στο megaupload το αρχειο και τις οδηγιες που θα χρειαστειτε για να παιξετε παιχνιδια του PS1 στο WM κινητο σας..Δοκιμασμενο στο HD2 μου.Για τα αλλα κινητα δεν το εχω ψαξει.Κατεβαστε το αρχειο απο εδω http://www.megaupload.com/?d=Z2QGWVN0 ***

 

Κων/νος

Edited by mrdrifter

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
από ότι είδα έχει και αυτήν την Έκδοση: ΕΥ, Greek, Wi-fi, GPS η οποια είναι ελληνική αν δεν κάνω λάθος?

 

Όντως. Επικοινώνησε μαζί τους να σιγουρέψεις ότι είναι ελληνικό και χτύπα το. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Επικοινώνησε μαζί τους να σιγουρέψεις ότι είναι ελληνικό και χτύπα το. ;)

 

μίλησα με expa...ys μου είπαν για την Έκδοση: ΕΥ, Greek, Wi-fi, GPS αν πάθη κάτι να το στείλω σε αυτούς ενώ με την Έκδοση:ΕΥ, Αγγλική, Wi-fi, GPS μπορώ κατευθείαν στην ACE-Hellas.

παράξενα πράγματα......

Link to comment
Share on other sites

οντως φοβερο το νεο Co0kie's Home Tab οσο παει και βελτιωνεται σημαντικα νομιζω ειναι Must

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλη η διαφορα η αγγλική από την ελληνική έκδοση?σίγουρα στα χρήματα είναι 200 euros τώρα στις ρύθμισις αν ξέρει να πει κανένας
Link to comment
Share on other sites

Νεα rom απο τον Kwbr

 

Topix 1.5.3 (Mar.5.2010)

- CE OS 5.2.21891 (21891.5.0.88)

- Opera 9.70.35853.0

- Version with and without hTC messaging

 

τωρα ειδα το post του ioathe!

Edited by Panayiotis
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

οντως φοβερο το νεο Co0kie's Home Tab οσο παει και βελτιωνεται σημαντικα νομιζω ειναι Must

 

Εμενα με βολεψε παρα πολυ. Και μονο βελτιώσεις μπορεί να έχει απο εδω και στο εξής αρα... :D

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απο χτες βραδυ σταματησε να κανει ενημερωση στο tweeter! ενω το κυκλακι γυριζει κανονικα δεν βγαζει κανενα νεο tweet! υπαρχει αντιστοιχο προβλημα σε αλλους;
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

nope εδω κανονικα. Δοκιμασες να κανεις scroll πρως τα πανω; (ρωταω επειδη ετσι την πατησα εγω :lol: )

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλη η διαφορα η αγγλική από την ελληνική έκδοση?σίγουρα στα χρήματα είναι 200 euros τώρα στις ρύθμισις αν ξέρει να πει κανένας....
Link to comment
Share on other sites

είναι μεγάλη η διαφορα η αγγλική από την ελληνική έκδοση?σίγουρα στα χρήματα είναι 200 euros τώρα στις ρύθμισις αν ξέρει να πει κανένας....

 

Ti εννοείς;

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...