Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Απλά να αναφέρω κάτι αρνητικό που παρατήρησα στο Leo μου που σχετίζεται με τον music player του Manila. Χρησιμοποιώ μια SanDisc 16 GB Class 4 microSDHC, στην οποία έχω βάλει περίπου 2000 τραγούδια (κάπου 11 GB). Το Leo μου τρέχει την τελευταία official WWE ROM.

 

Συμβαίνει το εξής αρνητικό: Μετά από κάθε soft-reset ο Manila music player ενημερώνει απ' την αρχή τη βιβλιοθήκη του με τα τραγούδια, με αποτέλεσμα για 20+ λεπτά να "παγώνουν" για αρκετά δευτερόλεπτα κάποιες λειτουργίες που σχετίζονται με τον dialer του τηλεφώνου. Π.χ. αν πας να καλέσεις έναν αριθμό από τα contacts κάνει 5+ δευτερόλεπτα να κάνει dial και μετά άλλα τόσα για να κάνει End Call. Αυτά τα lags είναι πολύ σπαστικά και σίγουρα θα ξενερώσουν κάποιον που δεν ξέρει το λόγο που συμβαίνουν.

 

Η λύση είναι να αφήσετε τον Manila music player να κάνει την ενημέρωση της βιβλιοθήκης του (κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης υπάρχει ένα μικρό κυκλάκι πάνω αριστερά στον player που περιστρέφεται). Μόλις η διαδικασία αυτή ολοκληρωθεί, όλα τα lags και προβλήματα που περιέγραψα παραπάνω εξαφανίζονται και το τηλέφωνο παίζει τέλεια παντού.

 

Το μειονέκτημα είναι ότι το library update ξαναγίνεται απ' την αρχή μετά από κάθε soft-reset (μεγάλη χαζομάρα της HTC να μην αποθηκεύει τη library μετά από κάθε update). Βέβαια εγώ προσωπικά σπάνια κάνω soft-reset, οπότε δεν είναι σημαντικό πρόβλημα για μένα, αλλά για όσους κάνουν συχνά soft-reset και ταυτόχρονα έχουν πάνω από 1000 τραγούδια στην SD τους, να έχουν υπόψη τους το παραπάνω πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα έχει αναφερθεί και σε άλλα forums, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση. :( Βέβαια μπορούμε να βάλουμε τον εξαιρετικό Pocket Player 4.1 που είναι ταχύτατος στο libary update (μόνο την πρώτη φορά σκανάρει τα τραγούδια και μετά τα θυμάται - όπως πρέπει να γίνεται - απορώ που η HTC δεν το κάνει έτσι). Απλά το Manila είναι τόσο όμορφο που είναι κρίμα να συμβαίνει αυτό στον Manila music player... Ίσως σε κάποιο επόμενο update να το διορθώσουν.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν γινετε στο htc hd2 να κανεις chat στο facebook με τους φιλους σου που ειναι online..γινετε?υπαρχει εφαρμογη? ειμαι ασχετος κ δεν ξερω αν γραφω κ στο σωστο σημειο εδω μεσα..αυτα κ αν εχω κανει λαθος που γραφω εδω συγνωμη..
Link to comment
Share on other sites

ενω εχο τον ηχο στο φουλ,οταν βγω απο το igo βλεπω οτι μου δειχνει 40% στους ηχους συστηματος και συσκευης...:blink:

 

Για την ελλάτωση στους ήχους συστήματος και συσκευής έχω κάνει κάποιες πατέντες

αλλά δεν είναι η απόλυτη λύση.

Θα το ψάξω λίγο γιατί πολλοί βλέπω έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και θα επανέλθω.

 

βαλε ταξη Οδυσσεα,μονο εσυ μπορεις να το κανεις αυτο στο igo :respect:

 

Το μοναδικό ίσως bug του iGO αποτελεί παρελθόν.:cool:

 

[sound]

use_method=1

 

Η παραπάνω προσθήκη στο sys.txt λύνει το πρόβλημα

της ελλάτωσης του ήχου συστήματος κατά το κλείσιμο του iGO.:)

 

Π.χ. στο HD2 κατά το κλείσιμο του iGO η ένταση πέφτει στο 40%.

Με την παραπάνω προσθήκη παραμένει πάντα στο 100%.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας καινουργιος χρηστης στο HD2! Μετα το HD αναβαθμιστηκαμε! :)

ειναι πραγματικα πολυ γρηγορο... αψογη touch screen *καμια σχεση με το HD.

Το μονο προβλημα μου ειναι το εξης. το πρωι που το πηρα το συνδεσα κανονικα με το pc για να συγχρονησω τις επαφες μου. Τωρα ομως που το συνδεω το μοναδικο που κανει ειναι να φορτιζει.... ενω θελω να μεταφερω αρχεια....φωτο κτλ. γιατι?

 

Καλησπερα. Και γω εχω το αναλογο προβλημα με τον συγχρονισμο με τα vista. Σπανια συγχρονιζει...Ειμαι συνεχεια βαλε-βγαλε το καλωδιο...Προσεξα οτι αυτο λυνεται οταν πριν συγχρονισεις κανεις επανεκκινηση και τον υπολογιστη και το κινητο.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το μοναδικό ίσως bug του iGO αποτελεί παρελθόν.:cool:

 

[sound]

use_method=1

 

Η παραπάνω προσθήκη στο sys.txt λύνει το πρόβλημα

της ελλάτωσης του ήχου συστήματος κατά το κλείσιμο του iGO.:)

 

Π.χ. στο HD2 κατά το κλείσιμο του iGO η ένταση πέφτει στο 40%.

Με την παραπάνω προσθήκη παραμένει πάντα στο 100%.;)

να εισαι καλα οδυσσεα,τωρα μου δουλευει μια χαρα:respect:
Link to comment
Share on other sites

το HTC Sense αυτο τι ειναι? και πως το βγαζω? η δεν πρεπει να το βγαλω?

ακομα δεν μπορω να αλλαξω πολη του καιρου.. δεν ξερω γιατι.

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-16GB-KINGSTON-CLASS-10-MICRO-SD-HC-FOR-MOBILE-PHONE_W0QQitemZ350315624150QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_PDAsAccessories_MemoryCards?hash=item51907036d6 :w00t::w00t:

 

φιλε sportguy κανε μια αρχή με το manual.δεν καίει...;)

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ thanks Οδυσσεα

 

@ thanks Ζαχαρακη για τα ολα τα must

 

@ thanks athanso για την προσφορα σου στο thread.

 

Το Λεο ειναι πολυ καλυτερο απ οτι το περιμενα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

1. Ετοιμάζομαι να βάλω την 1.66 RAM και από ότι κατάλαβα βελτιώνει και το bug με τα sms και το bug με την κάμερα σωστα? Θα πρέπει να λάβω υπόψιν μου την έκδοση ραδιοεπικοινωνίας(το κινητό μου έχει την 2.05.51.05_2) ή απλά περνάω την καινούργια RAM και δεν κοιτάω τα υπόλοιπα?

2. Έχω παραγγείλει μία θήκη για το κινητό μου με σελατίνα κλπ... Μέχρι να έρθει χρησιμοποιώ τη θήκη που είχα πάρει με το κινητό, αλλά γεμίζει δαχτυλιές η οθόνη. Πως μπόρώ να καθαρίζωτην οθόνη από δαχτυλιές και λοιπά? Μπορώ να πάρω κάποιο ειδικό πανι η να χρησιμοποιήσω κάτι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απλά να αναφέρω κάτι αρνητικό που παρατήρησα στο Leo μου που σχετίζεται με τον music player του Manila. Χρησιμοποιώ μια SanDisc 16 GB Class 4 microSDHC, στην οποία έχω βάλει περίπου 2000 τραγούδια (κάπου 11 GB). Το Leo μου τρέχει την τελευταία official WWE ROM.

 

Συμβαίνει το εξής αρνητικό: Μετά από κάθε soft-reset ο Manila music player ενημερώνει απ' την αρχή τη βιβλιοθήκη του με τα τραγούδια, με αποτέλεσμα για 20+ λεπτά να "παγώνουν" για αρκετά δευτερόλεπτα κάποιες λειτουργίες που σχετίζονται με τον dialer του τηλεφώνου. Π.χ. αν πας να καλέσεις έναν αριθμό από τα contacts κάνει 5+ δευτερόλεπτα να κάνει dial και μετά άλλα τόσα για να κάνει End Call. Αυτά τα lags είναι πολύ σπαστικά και σίγουρα θα ξενερώσουν κάποιον που δεν ξέρει το λόγο που συμβαίνουν.

 

Η λύση είναι να αφήσετε τον Manila music player να κάνει την ενημέρωση της βιβλιοθήκης του (κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης υπάρχει ένα μικρό κυκλάκι πάνω αριστερά στον player που περιστρέφεται). Μόλις η διαδικασία αυτή ολοκληρωθεί, όλα τα lags και προβλήματα που περιέγραψα παραπάνω εξαφανίζονται και το τηλέφωνο παίζει τέλεια παντού.

 

Το μειονέκτημα είναι ότι το library update ξαναγίνεται απ' την αρχή μετά από κάθε soft-reset (μεγάλη χαζομάρα της HTC να μην αποθηκεύει τη library μετά από κάθε update). Βέβαια εγώ προσωπικά σπάνια κάνω soft-reset, οπότε δεν είναι σημαντικό πρόβλημα για μένα, αλλά για όσους κάνουν συχνά soft-reset και ταυτόχρονα έχουν πάνω από 1000 τραγούδια στην SD τους, να έχουν υπόψη τους το παραπάνω πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα έχει αναφερθεί και σε άλλα forums, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση. :( Βέβαια μπορούμε να βάλουμε τον εξαιρετικό Pocket Player 4.1 που είναι ταχύτατος στο libary update (μόνο την πρώτη φορά σκανάρει τα τραγούδια και μετά τα θυμάται - όπως πρέπει να γίνεται - απορώ που η HTC δεν το κάνει έτσι). Απλά το Manila είναι τόσο όμορφο που είναι κρίμα να συμβαίνει αυτό στον Manila music player... Ίσως σε κάποιο επόμενο update να το διορθώσουν.

 

Δε νομιζω οτι φταιει η καρτα μνημης μαλλον θεμα του μανιλα ειναι. Κριμα!!

 

γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις αν γινετε στο htc hd2 να κανεις chat στο facebook με τους φιλους σου που ειναι online..γινετε?υπαρχει εφαρμογη? ειμαι ασχετος κ δεν ξερω αν γραφω κ στο σωστο σημειο εδω μεσα..αυτα κ αν εχω κανει λαθος που γραφω εδω συγνωμη..

 

Εδώ εισαι:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=480365

 

Εναλακτικα μπορεις μεσω του web browser skyfire αλλα δε το προτεινω.

 

το HTC Sense αυτο τι ειναι? και πως το βγαζω? η δεν πρεπει να το βγαλω?

ακομα δεν μπορω να αλλαξω πολη του καιρου.. δεν ξερω γιατι.

 

Το HTC sense εινα ιτο κελυφος που εχει αναπτυξει η HTC για να κρυψει την ασχημια των WM. Μπορεις να πας settings-> today -> και να το ξετικαρεις απο κει αλλα δε στο προτεινω.

 

Για την πολη του καιρου δε καταλαβαινω πως γινεται να μην το βρεις

Πας στο tab του καιρου και πατας: menu-> Add Location και διαλεγεις.

 

@ thanks Οδυσσεα

 

@ thanks Ζαχαρακη για τα ολα τα must

 

@ thanks athanso για την προσφορα σου στο thread.

 

Το Λεο ειναι πολυ καλυτερο απ οτι το περιμενα.

 

Λιωστω Κωσταααα. Περιμενουμε με αγωνια τα πρωτα σου themes!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απλά να αναφέρω κάτι αρνητικό που παρατήρησα στο Leo μου που σχετίζεται με τον music player του Manila. Χρησιμοποιώ μια SanDisc 16 GB Class 4 microSDHC, στην οποία έχω βάλει περίπου 2000 τραγούδια (κάπου 11 GB). Το Leo μου τρέχει την τελευταία official WWE ROM.

 

Συμβαίνει το εξής αρνητικό: Μετά από κάθε soft-reset ο Manila music player ενημερώνει απ' την αρχή τη βιβλιοθήκη του με τα τραγούδια, με αποτέλεσμα για 20+ λεπτά να "παγώνουν" για αρκετά δευτερόλεπτα κάποιες λειτουργίες που σχετίζονται με τον dialer του τηλεφώνου. Π.χ. αν πας να καλέσεις έναν αριθμό από τα contacts κάνει 5+ δευτερόλεπτα να κάνει dial και μετά άλλα τόσα για να κάνει End Call. Αυτά τα lags είναι πολύ σπαστικά και σίγουρα θα ξενερώσουν κάποιον που δεν ξέρει το λόγο που συμβαίνουν.

 

Η λύση είναι να αφήσετε τον Manila music player να κάνει την ενημέρωση της βιβλιοθήκης του (κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης υπάρχει ένα μικρό κυκλάκι πάνω αριστερά στον player που περιστρέφεται). Μόλις η διαδικασία αυτή ολοκληρωθεί, όλα τα lags και προβλήματα που περιέγραψα παραπάνω εξαφανίζονται και το τηλέφωνο παίζει τέλεια παντού.

 

Το μειονέκτημα είναι ότι το library update ξαναγίνεται απ' την αρχή μετά από κάθε soft-reset (μεγάλη χαζομάρα της HTC να μην αποθηκεύει τη library μετά από κάθε update). Βέβαια εγώ προσωπικά σπάνια κάνω soft-reset, οπότε δεν είναι σημαντικό πρόβλημα για μένα, αλλά για όσους κάνουν συχνά soft-reset και ταυτόχρονα έχουν πάνω από 1000 τραγούδια στην SD τους, να έχουν υπόψη τους το παραπάνω πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα έχει αναφερθεί και σε άλλα forums, αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση. :( Βέβαια μπορούμε να βάλουμε τον εξαιρετικό Pocket Player 4.1 που είναι ταχύτατος στο libary update (μόνο την πρώτη φορά σκανάρει τα τραγούδια και μετά τα θυμάται - όπως πρέπει να γίνεται - απορώ που η HTC δεν το κάνει έτσι). Απλά το Manila είναι τόσο όμορφο που είναι κρίμα να συμβαίνει αυτό στον Manila music player... Ίσως σε κάποιο επόμενο update να το διορθώσουν.

 

Επιτέλους κάποιος με το ίδιο πρόβλημα!!!!!!

Εχω ανεβάσει post στη σελίδα 326, #4880 και στο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=20796

εδώ και πολύ καιρό και κανείς άλλος δεν φάνηκε να το έχει αντιμετωπίσει.

Γι' άυτό το λόγο δεν έγραψα και τη συνέχεια της ιστορίας. Θεώρησα ότι μάλλον ήταν κάτι που είχε να κάνει με την δική μου κάρτα και τα τραγούδια μου.

Συνεχίζοντας λοιπόν την ιστορία πήρα πίσω το τηλ. απο το σερβις και μετά από λίγο έγραψα ένα mail στο support της htc απ' όπου ομολογουμένως απίστευτα γρήγορα μου απάντησαν ότι δεν έχουν ξανασυναντήσει το πρόβλημα. Μου πρότεναν να κάνω soft reset από το κόκκινο κουμπι πίσω από το καπάκι της μπαταρίας και να τους ενημερώσω.

Μετά από αλεπάλληλα soft reset κάποια στιγμή σταμάτησε να βγάζει το μύνημα audio manager.exe error.

Παρόλα αυτα πολλές φορές κόλλαγε στην ενημέρωση και έπρεπε να κάνω πάλι soft reset ενώ κάποιες άλλες λειτουργούσε άψογα και μάλιστα ενημέρωνε την βιβλιοθήκη σε δευτερόλεπτα (έχω και γω πολλά τραγούδια).

Σύμφωνα με όσα λές μπορεί να έφταιγε το ότι εγω ποτέ δεν περίμενα πάνω από ένα λεπτό την ενημέρωση. Νόμιζα ότι ήταν bug. Πάταγα το Play και άλλα κουμπιά και ίσως κόλλαγε απ' αυτό. Τό έλυνα με soft reset (έχω κάνει άπειρα!!!) και βάλσιμο-βγάλσιμο της κάρτας.

Όταν πάντως δεν κολλήσει εμένα ενημερώνει σε δευτερόλεπτα.

Το μόνο σίγουρο μέχρι στιγμής είνα ότι κολλάει πάντα αν βγάλω την κάρτα χωρίς απενεργοποίηση του τηλ. Φυσικά και άλλεσ φορές χωρίς προφανή αιτία.

Όλα τα άλλα κολλήματα είναι τόσο τυχαία που κόντεψα να τρελλαθώ. Δεν έβγαλα άκρη με τίποτε.

Συγγνώμη για το μακροσκελές της απάντησης αλλα επιτέλους βρήκα κάποιον να μοιραστώ ....τον πόνο μου.

Ευχαριστίες σε όλους στο forum για την υπέροχη δουλειά και υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια:)

 

Γιωργο αυτο φταιει,μην παιδευεσαι αλλο!

 

οταν λεμε pim ενοουμε μονο pim! δεν προκειται να σου γυρισει σωστο backup αν εχεις μηνυματα,μειλ κλπ μαζι!

 

καπως ετσι ξεκινανε τα περισσοτερα προβληματα κ μετα τα βαζουν με τους developers και τις ρομ τους;)

 

καλησπερα παιδια!

Δημητρη ειχα την εντυπωση πως τα sms μπορουν να μεταφερθουν απο ρομ σε ρομ (οχι μαιλ)... my mistake!! :cool:

 

τελικα η λυση εδωθη απο το MyPhone στο οποιο ετυχε να κανω sync πριν απο 2-3 μερες!

αν κι εκανε κανα τριωρο να κατεβασει τα 1300 σμσ, τωρα ολα ειναι οκ!

θεωρω πως ειναι μια αριστη υπηρεσια καθως οτι και να γινει εχεις παντα ενα backup καπου αμεσα διαθεσιμο

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φενεται η παρακατω θηκη/πορτοφολι ? εμενα μου αρεσει σαν ιδεα και ισως να ειναι και αρκετα ευχρηστη/εξυπηρετικη (οταν βγαινεις βολτα π.χ).

κοιταξτε μεχρι κατω, εχει πολλες επιλογες για "παραμετροποιηση" (χρωματα κ.τ.λ).

http://cgi.ebay.co.uk/E2-Custom-Made-Leather-case-for-HTC-HD2-HD-2-II-Leo_W0QQitemZ390154252937QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches?hash=item5ad7017289

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.εχω παρει 2 μερες το hd2.ειναι ελληνικο απο vodafone με 1.48 .παρατηρω καποια κολληματα στην καμερα σαν να κολλαει.εχω 16gb kingstone.συμβαινει και σε αλλους.καμια ιδεα?

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.εχω παρει 2 μερες το hd2.ειναι ελληνικο απο vodafone με 1.48 .παρατηρω καποια κολληματα στην καμερα σαν να κολλαει.εχω 16gb kingstone.συμβαινει και σε αλλους.καμια ιδεα?

 

Θα σου προτεινα να περασεις την καινουρια ρομ 1.66 που περιεχει ολα τα updates και εινα κατα κοινη ομολογια εξαιρετικη

 

http://www.htc.com/gr/SupportViewNews.aspx?dl_id=863&news_id=530

 

Αν η καρτα μνημης ειναι σωστα φορμαρισμενη και καλα οργανωμενη δεν δημιουργει προβλημα.

Σιγουρεψου οτι ειναι φορμαρισμενη σε FAT32

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να περασεις την καινουρια ρομ 1.66 που περιεχει ολα τα updates και εινα κατα κοινη ομολογια εξαιρετικη

 

http://www.htc.com/gr/SupportViewNews.aspx?dl_id=863&news_id=530

 

Αν η καρτα μνημης ειναι σωστα φορμαρισμενη και καλα οργανωμενη δεν δημιουργει προβλημα.

Σιγουρεψου οτι ειναι φορμαρισμενη σε FAT32

 

πως θα κανω ελεγχο για fat 32

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

συνεδςσε το στο pc σου με activesync

πηγαινε στον υπολογιστη μου, κανε κλικ στο "HTC HD2 T8585" και πηγαινε στην καρτα με δεξι κλικ στις ιδιοτητες

εκει θα το λεει

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sdkerts ειναι το παλιο που χρησιμοποιουσαμε στο HD υπαρχει κανα link αν εχει αλλαξει ?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

συνεδςσε το στο pc σου με activesync

πηγαινε στον υπολογιστη μου, κανε κλικ στο "HTC HD2 T8585" και πηγαινε στην καρτα με δεξι κλικ στις ιδιοτητες

εκει θα το λεει

 

Δεν λεει τιποτα

ΒΑΣΙΛΗΣ

IPHONE 4 32GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sdkerts ειναι το παλιο που χρησιμοποιουσαμε στο HD υπαρχει κανα link αν εχει αλλαξει ?

το εχω βαλει κωστα πριν περασω taskbar δεν υπαρχει προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει τιποτα

 

ελπιζω αυτο να σε βοηθησει

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

Δημητρη ειχα την εντυπωση πως τα sms μπορουν να μεταφερθουν απο ρομ σε ρομ (οχι μαιλ)... my mistake!! :cool:

 

τελικα η λυση εδωθη απο το MyPhone στο οποιο ετυχε να κανω sync πριν απο 2-3 μερες!

αν κι εκανε κανα τριωρο να κατεβασει τα 1300 σμσ, τωρα ολα ειναι οκ!

θεωρω πως ειναι μια αριστη υπηρεσια καθως οτι και να γινει εχεις παντα ενα backup καπου αμεσα διαθεσιμο

 

ρε παιδια σας ακουω για το backup pim και δεν ξερω τι να πω.:wacko:

εγω χρησιμοποιω το pim backup (call logs-contacts-messages-speed dials-tasks-custom και στο restore ξετικαρω τα e-mail) χρονια τωρα σε πολλα wm και απειρες rom. δεν αντιμετωπισα ποτε το παραμικρο.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Για οσους χρησιμοποιουν τον εξαιρετικο Resco Photo Manager υπαρχει ενα Tweak ωστε να αντικατασταθει το ανοιγμα των φωτογραφιων απο το tab του μανιλα με το προγραμμα της Resco:

 

Περισσοτερα εδω:

http://pocketnow.com/how-to/tutorial-how-to-use-resco-photo-manager-instead-of-htc-album

 

Η διαδικασια ειναι πανευκολη και δε δημιουργει κανενα προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας ακουω για το backup pim και δεν ξερω τι να πω.:wacko:

εγω χρησιμοποιω το pim backup (call logs-contacts-messages-speed dials-tasks-custom και στο restore ξετικαρω τα e-mail) χρονια τωρα σε πολλα wm και απειρες rom. δεν αντιμετωπισα ποτε το παραμικρο.:blink:

 

 

κι εγω τοσα χρονια δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα!

μεχρι χθες... για ολα υπαρχει η πρωτη φορα τελικα :)

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

παιδια το sdkerts ειναι το παλιο που χρησιμοποιουσαμε στο HD υπαρχει κανα link αν εχει αλλαξει ?

 

 

 

Κωστη εγω στο λεο δεν το εχω εγκαταστησει καθολου....

 

Βαγγελη,χρησιμοποιω το photo manager και μονο αυτο μονιμα απο την μερα που ξεκινησε να ειναι αξιοπιστο,εχοντας αχρηστευσει το htc album τελειως!

 

ειναι η εφαρμογη που ελειπε παντα απο τα wm και πλεον εχει τρομερες δυνατοτητες!

 

μια απο τις εφαρμογες που θα αγορασω μολις σταθεροποιηθει οπως κανω με καθε εφαρμογη που θεωρω must have στα κινητα μου.

κατι που πρεπει να κανουν οι περισσοτεροι απο εμας αν θελουν τα wm να συνεχισουν να υποστηριζονται απο τους developers των εφαρμογων!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...