Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους. Κάτοχος του HD2 κι εγώ περίπου 1 μήνα... Σας παρακολουθώ, αλλα σιωπηλός εδω και καιρο και ηρθε η ωρα για καμια απορία...

1) το Destinator 7, γιατι ενω στο παλιο μου Diamond δούλευε αψογα, στο HD2 μου όμως δε μπορω να γράψω με το πληκτρολόγιο του Destinator ουτε ένα γράμμα??? (ουτε κατα την επιλογή πόλης ούτε κατα την επιλογή διεύθυνσης).

Το destinator 8 παίζει στο HD2???

2) Αντάπτορες απο το παλιό mini-USB της HTC σε micro-USB για το HD2 από ποιο κατάστημα σε Ελλάδα (Ηρακλ. Κρήτης) μπορώ να προμηθευτώ? Βασικά για να μην πετάξω τον παλιό μου φορτιστή αυτοκινήτου του Diamond και να μην πληρώνω και μεταφορικά από διάφορα site που τα έχω βρει.

3) Για αγορά κάρτας μνήμης να προτιμήσω 16Gb (ποια συστήνετε?? με ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα) ή ίσως οι 8Gb να είναι πιο γρήγορες? (και με 8Gb ειμαι OK αν ξέρω ότι είναι η ταχύτερη).

 

Αυτά για την ώρα... Συγνώμη για το μακροσκελές post μου... :worry: και ευχαριστώ προκαταβολικά.... :happy:

1.skin εχεις βαλει για 480χ800 wvga?

2.με 2 -3$ και τα μεταφορικα δωρεαν απο ebay

 

3.παρε μια 8αρα να κανεις τη δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι κατοχος HD2 εδω και σχεδον 2 βδομαδες..

της τελευτες μερες σκεπτομε να δωσω το hd2 για να δοκιμασω και το nexus one!

τη λετε εσεις? αξιζει ο κοπος η μειπως να κρατησω το hd2 γιατι το νεξους μπροστα του δεν φτουραει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδες ειμαι κατοχος HD2 εδω και σχεδον 2 βδομαδες..

της τελευτες μερες σκεπτομε να δωσω το hd2 για να δοκιμασω και το nexus one!

τη λετε εσεις? αξιζει ο κοπος η μειπως να κρατησω το hd2 γιατι το νεξους μπροστα του δεν φτουραει?

 

Τέτοιες συζητήσεις μόνο στους Διεξιφισμούς... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Hallo guys...

Ειχα βαλει το γνωστο σε ολους μας (HD2 owners) Xtrakt (οραιο παιχνιδακι) και λειτουργουσε μια χαρα... Το τερματισα και μιας και μου ειναι αχρηστο πλεον πηγα να το απεγκαταστησω και δεν βγαινει με τιποτα... Μου λεει συνεχεια ''Το SouthEnd Xtrakt δεν αταργηθηκε πληρως. Θελετε να καταργηθει απο την λιστα των εγκατεστημενων προγραμματων'' και οτι και να πατησω το παιχνιδι μενει μεσα στο κινητο.... Εχετε καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Nope ακριβως το ιδιο μου λεει.... Οτι και να πατησω αυτο εκει και παιζει και κανονικα (οποτε σημαινει πως δεν μπορει καν να ξεκινησει το uninstall ωστε να εχει ηδη αφαιρεσει καποια απο τα αρχεια του παιχνιδιου και να εχει κολησει μονο σε μερακα)....

 

Το εχω κανει install στην memory card... Εαν το διαγραψω χειροκινητα θα εχω προβλημα??

Επισης δεν εχω βαλει ακομα το framenetwork 3.5 γιατι εχω διαβασει πως κανει το κινητο σε καποια σημεια (animation καιρου) πιο αργο. Ποια ειναι η γνωμη σα???

 

Thanks!

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της «Τροποποίησης» ή της «Πολλαπλής παράθεσης».
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει install στην memory card... Εαν το διαγραψω χειροκινητα θα εχω προβλημα??

Επισης δεν εχω βαλει ακομα το framenetwork 3.5 γιατι εχω διαβασει πως κανει το κινητο σε καποια σημεια (animation καιρου) πιο αργο. Ποια ειναι η γνωμη σα???

 

Thanks!

εγω που το εχω βαλει παιζει μια χαρα.......παιδια συστηνω ανεπιφυλακτα την topix 1.1.7..θα νοιζετε πτι εχετε αλλο κινητο...σταθερη γρηγορη με απιστευτη αισθηση scrolling kai touch....βεβαια την εχει προτεινει και ο zaharakis που και αυτο μονο αρκει....οποτε δοκιμαστε τη...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μια χαρα επαιζε... απλως δεν μου κανει με τιποτα uninstall

μιαλαωε για το framenetwork 3.5......

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ουπς sorry.... Εσυ μαλλον μου ειπες πως σου παιζει μια χαρα το framenetwork και εγω σου ειπα το uninstall issue του Xtrakt...

Επισης εχω και μια αλλαη ερωτηση... πολλα παιχνιδια τα κανει κατευθειαν install στην rom του κινητου χωρις να με ρωτησει που θελαω (rom or storage)... Εχει κανει σκανα κολπακι γι αυτη την περιπτωση... Μπορει και σε αυτο το forum (δεν θυμαμαι καλα) να ειχα διαβασει '' κανε install πηγαινε μετα στην rom κανε cut το folder πηγαινε το στην storage φτιαξε new shhortcut και θα εισαι οκ'' Το δικιμασα αλλα τζιφος... αχρηστευεται το παιχνιδι ετσι....

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το κανεις install απο πανω.. κανονικα θα αφαιρεσει τη προηγουμενη εκδοση και μετα οταν σου πει οτι κανει install πατα ακυρωση .. ανδ εν δουλεψει ουτε αυτο αστο εκει :p παρα hard reset αστο εκει μεχρι οταν αλαξεις ρομ παλι :p
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

εγω που το εχω βαλει παιζει μια χαρα.......παιδια συστηνω ανεπιφυλακτα την topix 1.1.7..θα νοιζετε πτι εχετε αλλο κινητο...σταθερη γρηγορη με απιστευτη αισθηση scrolling kai touch....βεβαια την εχει προτεινει και ο zaharakis που και αυτο μονο αρκει....οποτε δοκιμαστε τη...

 

που μπορούμε να βρούμε την 1.1.7?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ, και κάτι τελευταίο, η διαδικασία για να βάλω την ROM*στο hd2 είναι αυτη? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3000743#post3000743

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Hallo guys...

Ειχα βαλει το γνωστο σε ολους μας (HD2 owners) Xtrakt (οραιο παιχνιδακι) και λειτουργουσε μια χαρα... Το τερματισα και μιας και μου ειναι αχρηστο πλεον πηγα να το απεγκαταστησω και δεν βγαινει με τιποτα... Μου λεει συνεχεια ''Το SouthEnd Xtrakt δεν αταργηθηκε πληρως. Θελετε να καταργηθει απο την λιστα των εγκατεστημενων προγραμματων'' και οτι και να πατησω το παιχνιδι μενει μεσα στο κινητο.... Εχετε καμια ιδεα???

 

 

Βαλε το sktools,και καντο απεγκατασταση μεσο αυτου ;)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σωστο κι αυτο! Θα το προσπαθησω

 

Βαλε το sktools,και καντο απεγκατασταση μεσο αυτου ;)

 

You are my man!!!!!:D:D:D

 

Thanks a lot!!!!!!

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της «Τροποποίησης» ή της «Πολλαπλής παράθεσης».
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ, και κάτι τελευταίο, η διαδικασία για να βάλω την ROM*στο hd2 είναι αυτη? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3000743#post3000743

 

αυτο ηταν παλια

πριν βγουν με sspl

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=593878

ή με hspl

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433

και εδω στα ελληνικα hspl

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=17897

και sspl

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=17685

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

 

 

ποια διαδικασία μου προτείνεις

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

ποια διαδικασία μου προτείνεις

 

 

αυτη

 

4370

 

απλα δεν χρειαζεσαι τα βηματα που εχουν να κανουν με την επαναφορα του επισημου spl :)

 

ξεκινας απο το 3 η αν δεν ειναι ηδη μετονομασμενη η ρομ σου σε leoimg.nbh..

 

αν ονομαζεται ηδη ετσι, απλα πας στο 4:)

 

ειναι ο τροπος φλασαρισματος απο καρτα απευθειας μεσω του τηλεφωνου(δεν χρειαζεται υπολογιστης)..

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bluetooth της i-teck Clip D-Radio και κάθε φορά που παίρνω ή παίρνουν τηλέφωνο γυρίζει η ένταση του ακουστικού στην μέση. Υπάρχει κάποια λύση για να κρατά την τελευταία ρύθμιση στην ένταση;

Έχω περάσει την τελευταία Ελληνική ρομ. Έαν ξέρει κανείς εαν αποθηκεύονται τα βιντεάκια από το youtube στην κάρτα μνήμης θα ήταν τέλειο για μένα. Εννοώ να τα βλέπεις κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται να τα ξαναφορτώσει μεσω internet τα βίντεο αυτά. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος φλασαρισματος ρομ/ραδιο απευθειας απο την καρτα του τηλεφωνου

 

ειναι ενας εναλλακτικος τροπος φλασαρισματος/αναβαθμισης ρομ η ραδιο απευθειας απο το τηλεφωνο μας χωρις καμια αναγκη υπολογιστη!!

ειναι πολυ πιο γρηγορο απο την παρομοια διαδικασια μεσω υπολογιστη(μαξιμουμ 5-7')

βασικες προυποθεσεις :

 

α.καρτα μνημης πανω απο 256mb(δεν ειναι αναγκη να εχετε 2η καρτα για αυτο,αλλα ειναι μια λυση που προτιμουν πολλοι,εγω ποτε..)

που πρεπει να την εχουμε κανει format σε Fat32 (απο τον υπολογιστη μας και οχι μεσω τηλεφωνου!)

αυτο γινεται μια φορα και δεν χρειαζεται να επαναλαμβανεται καθε φορα που θελουμε να περασουμε μια ρομ/ραδιο.

 

β. μπαταρια πανω απο το 30-40%

 

γ. ενεργοποιημενη η επιλογη να εμφανιζονται οι καταληξεις των αρχειων!!!

μεσω επιλογων φακελων στο pc μας και

μεσω resco explorer στο τηλεφωνο μας,αν κατεβαζουμε στον δρομο την ρομ και πρεπει να αποσυμπιεσουμε/μετονομασουμε απευθειας μεσα στο τηλεφωνο μας.

 

δ. στο τηλ πρεπει να εχει περαστει πρωτα το hspl

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433

 

1.κατεβαζουμε το rar με την ρομ/ραδιο που θελουμε να φλασαρουμε/εγκαταστησουμε στην συσκευη μας.

(δεν ειναι απαραιτητος ουτε εδω ο υπολογιστης μας,εγω πολλες φορες κατεβαζω/αποσυμπιεζω/μετονομαζω/φλασαρω κατευθειαν απο την συσκευη μου,οπου και αν βρισκομαι,ειτε μεσω wifi ειτε μεσω 3G ;))

 

2.εαν (και μονο εαν ) μεσα στα αρχεια του rar υπαρχει ενα με το ονομα RUU_signed.nbh

 

3.αυτο το αρχειο το μετονομαζουμε σε LEOIMG.nbh

 

4.μετα το αντιγραφουμε στην καρτα μνημης του τηλεφωνου μας (χυμα οχι μεσα σε καποιο φακελο!!

5.απενεργοποιουμε την συσκευη μας και

 

6.με το πληκτρο μειωσης της εντασης πατημενο

παταμε στιγμιαια το πληκτρο τερματισμου κλησης-on/off ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ

μεχρι να εμφανιστει στην οθονη μας η οθονη με τα 4 χρωματα του bootloader οπου θα αναγραφει το spl της συσκευης και καποια αλλα στοιχεια.

 

7.η οθονη θα γυρισει σε λευκη και θα εμφανιστουν καποια αλλα στοιχεια..

θα μας ζητησει να πατησουμε το πληκτρο power of(τερματισμου κλησης ) για να αρχισει η αναβαθμιση)

8.μολις μας ζητηθει απο την συσκευη και μονο τοτε (διαβαστε στην οθονη)

 

πατηστε το πληκτρο τερματισμου της συσκευης (τερματισμος κλησης) και η αναβαθμιση θα αρχισει.

καντε υπομονη 4-5 λεπτα και μολις η οθονη σας γραψει UPDATE SUCCESFULL

9.βγαλτε το καπακι της μπαταριας του τηλ και επανακινηστε την συσκευη απο το κοκκινο κουμπακι (που βρισκεται κατω αριστερα ) με ενα στυλο η κατι μυτερο ...

 

 

ειναι πολυ απλο και πολυ γρηγοροτερο απο την ολη διαδικασια μεσω pc;)

 

ps

Γιαννη,αν μπορεις...;) :)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ποια διαδικασία μου προτείνεις

 

προχωρα το με sspl για αρχη

(ετσι φλασαρεται η ρομ που θελεις και το spl του τηλ.μενει το επισημο

ετσι αν θες να περασεις την επισημη ρομ απλα περνας τη επισημη ρομ)

εγω φλασαρω με hspl αλλα στην αρχη φλασαρα με sspl

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bluetooth της i-teck Clip D-Radio και κάθε φορά που παίρνω ή παίρνουν τηλέφωνο γυρίζει η ένταση του ακουστικού στην μέση. Υπάρχει κάποια λύση για να κρατά την τελευταία ρύθμιση στην ένταση;

Έχω περάσει την τελευταία Ελληνική ρομ. Έαν ξέρει κανείς εαν αποθηκεύονται τα βιντεάκια από το youtube στην κάρτα μνήμης θα ήταν τέλειο για μένα. Εννοώ να τα βλέπεις κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται να τα ξαναφορτώσει μεσω internet τα βίντεο αυτά. Ευχαριστώ.

 

 

στο 1ο ποστ υπαρχει ενα λινκ για καποια add ons :)

 

εκει μεσα υπαρχει ενα cab που λεγεται youtube downloader ;)

 

ειναι stand alone εφαρμογη που κανει οτι ακριβως λεει το ονομα της...

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...