Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο αν το G είναι και στην γραμμές της κεραίας και μόνο εάν κατεβάζεις data...

Η χρέωση γίνεται συνήθως με τον όγκο των data που κατεβάζεις...

 

το ενεργοποιησα ενα βραδυ απο περιεργει να δω τι θα "γραψει" σε αναμονη το gprs.αποτελεσμα σε 6.30 ωρες με χρεωσε 79kb;)

 

όχι μόνο ανοιχτό το έχω δεν κατεβάζω κάτι. Αυτό πως μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε?

πηγαινε στον commanager και απενεργοποιησε τις συνδεσεις δικτυου(η καπως ετσι δεν θυμεμαι ακριβως πως ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα).

 

μια custom rom ειναι παντα σιγουρα καλυτερη απο μια official σε σταθεροτητα??και αν η htc βγαζει updates πρεπει να τα κανουμε install οταν εχουμε custom rom πχ του λαυρεντη η δεν πρεπει??

 

οχι φιλε μου δεν ειναι παντα καλυτερες οι μαγειρεμενες ρομς...ισα ισα που μπορει να αποδειχτουν και πολυ προβληματικες συνηθως!!

οσο για τα updates συνηθως ενσωματωνονται στις περισσοτερες νεες ρομς(αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να ξαναφλασαρεις μολις βγει μια τετοια,η απλα να τα εγκαταστησεις χειροκινητα σε αυτην που εχεις) αλλα αυτο κρινεται παντα αναγκαιο μονο αν το θελεις εσυ!

 

Οι custom Roms, βγαινουν για να λυσουν τυχον προβληματα ή για να "βελτιωσουν" τις ηδη υπαρχουσες...Καλο ομως θα ειναι πριν flashαρεις καποια, να εχεις παρει καποιες αποψεις απο διαφορους εμπειρους χρηστες, σχετικα με την αποδοση της, και τυχον bugs που μπορει να εχει...

Για official updates,(αναλογως την περιπτωση) πρεπει να βαζεις την αντιστοιχη official, ομως εαν το update ειναι αρκετα αποτελεσματικο, συντομα τα ενσωματωνουν και οι cookers στις δικες τους....

 

ετσι ακριβως :)

 

Βασικα επειδη το τηλεφωνο ειναι καινουργιο η HTC θα βγαζει συχνα updates, οποτε κατα την ταπεινη γνωμη μου μεινε με την official rom προς το παρον για την καλυτερη δυνατη σταθεροτητα. Δεν ξερω για του Λαυρεντη η την topix, αλλα απο οτι διαβαζω στο forum.xda-developers.com, ολες λιγο πολυ εχουν απο λιγα εως πολλα προβληματα. Εκτος αν θελεις...σε δουλεια να βρισκεσαι.

 

εως πολλα προβληματα Αργυρη....

επειδη στου Λαβρεντη τις ρομ δεν εχουν εμφανιστει προβληματα η σοβαρες δυσλειτουργιες(εως καμια θα ελεγα) η κοινοτητητα του Htcpedia(ειναι μεγαλη και αυτη,πιστεψε με)

που γραφει στους xda,σπαμαρουν στα Threads του Λαβρεντη(αλλα και σε οσους θελουν να πεταξουν απ'εξω γιατι τους χαλανε την πιατσα) ,αναφεροντας και καλα δυσλειτουργιες για να αποτρεψουν χρηστες να τις φλασαρουν!!

ειναι ενας εσωτερικος πολεμος στους xda που αν δεν τους παρακολουθεις χρονια,ωστε να ξερεις ποιος ειναι ο καθενας... μπορεις να επηρεαστεις αμεσα!!

 

εδω ερχομαστε εμεις,που σαν πιο παλιοι,βλεπουμε και κρινουμε με αλλο ματι...;)

 

αρα ειναι καλυτερες απο official απλα μεταξυ τους υπαρχουν "καλες κ κακες"??

 

 

υπαρχουν απο πολυ καλυτερες εως πολυ χεροτερες!!

για να αποφευγετε προβληματα και χαμενο χρονο,αφηστε να τις δοκιμαζουν καποιοι ποιο εμπειροι και θα ενημερωνεστε καταλληλα..

 

ok το εγκατέστησα πάτησα Toggle στις συνδέσεις Wap MMS το G παραμένει πάντως στην γραμμή εκκίνησης... Ελπίζω να μην μου φάει άλλο κάρτα...

δεν θα εχεις προβλημα μην ανυσηχεις.

 

παιδια topix και του λαυρεντη πετανε...και ειναι πολυ σταθερεσ........μην το σκεφτεστε καν να φλασσαρετε....ποση ωρα κανει ο φακελοσ windows να σασ ανοιξει με του λαυρεντη την 2??????αργει εμενα...6-7 δευτερολεπτ...ξερει κανει γιατι???

 

στην topix 1.1.2 το ανοιγμα του φακελου windows κανει 1" ενω στου Λαβρεντη 4-5"

και ο χρονος που θελουν οι δυο ρομς να ανοιξουν ενα backup αρχειο γυρω στα 60mb ειναι

η topix 1.1.2 :ακαριαια :blink:

ενω του Λαβρεντη 20-25" :O

 

αλλα

wifi,gprs,3g

bluetooth music listening

video performance

stability

overal speed

touch feeling

manilla performance

camera

memory (ram) managment

στου Laurentius ειναι απλα μια κατηγορια απο μονη της :)

 

εκει μονο που λες ειναι οι δυο διαφορες σε ταχυτητα που εχουν οι 2 δυο ρομς μεταξυ τους...

 

 

Αποτελεσμα,να μην χαιρεσαι το τηλεφωνο σου :p

 

πες τα χρυσοστομε!

 

Το μονο κακο με τις Roms, ειναι οτι οταν αρχισεις να flashαρεις, δεν ξεκολλας.........

οχι ακριβως ετσι,αλλα καπως ετσι ...

μετα απο χρονια με αυτα τα ρημαδια,φλασαρω μονο μεχρι να βρω μια ρομ που θα βολευει εμενα ωστε να την χρησιμοποιω σαν βαση..

απο εκει και μετα,κανω καποιες δοκιμες ενδοιαμεσα,αλλα χωρις αυτο να σημαινει οτι φλασαρω για να φλασαρω και μονο για αυτο...το εχω ξεπερασει καιρο ποια αυτο το τρυπακι...

οι μονοι που με κανουν τα τελευταια χρονια να φλασαρω αναγκαστικα :happy:

ειναι οι Laurentius (κατα κυριο λογο) και ο Kwbr (ποιο αραια),για να δοκιμαζω τις δουλειες τους πριν δωθουν επισημα...

 

αναφερομαι δεν αναφερομαι στις beta teams επισημα,η καθε νεα τους δουλεια ειναι στα χερια μου(χρονια τωρα),συνηθως πριν παραλαβει η οποια εκαστοτε,beta team..

 

 

Παιδια δεν μπορω ουτε να στειλω ουτε να λαβω sms...Τι πειραξα και δεν το βρισκω ???? Δεν ειχα απο τα προβληματα με sms που εχουν αναφερθει εδω....

 

Ευχαριστω.

 

με τι κλεινεις την συνδεση data μετα απο καθε ενεργοποιηση του ?

 

Κατα την γνωμη μου χανεις σταθεροτητα και βελτιωση με updates και δεν κερδιζεις τιποτα σημαντικο σε ταχυτητα. Το να κερδισεις εστω και 1-2 δευτερολεπτα δεν ειναι τιποτα μπροστα στα bugs που μπορει να εχει η που ισως θα αντιμετωπισεις με καινουργια προγραμματα. Νομιζεις οτι θα δεις διαφορα αν η συσκευη γραφει 1mb file σε 296 ms αντι για 306 ms (συμφωνα με τα στοιχεια του λαυρεντη)?

 

κανενα benchmark Αργυρη ΔΕΝ μπορει να σου απεικονισει την αποδοση καμιας ρομ!! οπως θα ειναι στο τελικο της στησιμο!!

εχουν δει και εχουν δει τα ματια μας benchmarks και benchmarks τοσα χρονια και στην πραξη να ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα...

ενας γνωστης μπορει να μεταμορφωσει ενα wm τηλ ...κυριολεκτικα !

 

@webvirus

 

Θοδωρη ...που ζεις??

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με τι κλεινεις την συνδεση data μετα απο καθε ενεργοποιηση του ?

 

Ενημερωτικά... υπάρχει το Touch X DataDisconnect 1_1.cab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά... υπάρχει το Touch X DataDisconnect 1_1.cab.

 

υπαρχει μεσα στα must have μου,

για αυτο τον ρωτησα Γιαννη :)

 

με αυτο το πανεξυπνο και πολυ χρησιμο προγραμματακι,κλεινοντας την συνδεση data,γονατιζει το gsm για λιγα λεπτα...εως και μεχρι την επομενη επανεκινηση του τηλ...:O

δεν το εχω αναφερει ακομη στο επισημο thread γιατι ηθελα να ρωτησω και εδω μεσα τα παιδια αν εχουν τετοιο προβλημα,αλλα το ειχα ξεχασει...

 

μου το εκανε με το ραδιο 2.06.51.07(επισημο της htc που εγκαθισταται με το sms hotfix)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι σε τι αναλυση και τι ειδος αρχειου μπορω να κανω μετατροπη

μια ταινια dvd, avi κτλ για το λεο μας?και κατι αλλο το screen saver που εχω ειναι το PocketShield και μοu κολαει το ξυπνητηρι ptravelalarm καμμια βοηθεια παρακαλω πολυ!

 

-κατεβασε απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

το προγραμματακι και μετα οποιο βιντεο θελεις να παιξει στο κινητο καντο πρωτα μετατροπη (αναλυση 800χ480)

-βγαλε το screensaver ,το ξυπνητηρι ειναι πιο σημαντικο:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και κατι αλλο το screen saver που εχω ειναι το PocketShield

 

Μακρυά από τέτοιες εφαρμογές σε αυτές τις συσκευές. Πέταξε το μιας και δεν κρίνεται απαραίτητη η χρήση του και δεν στερείται από καλούδια η συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

-βγαλε το screensaver ,το ξυπνητηρι ειναι πιο σημαντικο:lol:

 

δεν ειναι ομως και οτι καλυτερο το τηλ να ειναι σε συνεχη καταναλωση ΚΑΙ την νυχτα με την οθονη μονιμα ανοιχτη ;)

γνωμη μου,και ακουστε με..δεν θα χασετε.... χρησιμοποιηστε το pocket cklock pro 1.03

 

εγω δεν εχω χασει ξυπνημα τα τελευταια χρονια απο wm κινητο:!::!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αλλα ειναι στο PocketShield απενεργοποιεί την οθονη οταν βαζω το τηλεφωνο στο αυτι μου για να μιλησω γιατι ειχα μεγαλυτερο προβλημα με αυτο το θεμα και το πληρωσα 10 ευρω (δεν ειναι για τα λεφτα το θεμα ειναι να βρω λυση)

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη στο site τησ htc υπαρχει η 1.48.405.2 rom..οταν βγει αλλη πχ (2.χχ.χχχ.χ )θα πρεπει να ξαναπερασω τα προγραμματα που ειχα(δηλαδη σα να κανω φορματ σε υ/π)??η δε χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από τέτοιες εφαρμογές σε αυτές τις συσκευές. Πέταξε το μιας και δεν κρίνεται απαραίτητη η χρήση του και δεν στερείται από καλούδια η συγκεκριμένη συσκευή.

 

και ποιο προγραμμα προτεινεις για την προστασια οθονης οταν θες να μιλησεις στο τηλ ετσι ωστε να μην το κλεισεις κατα λαθος με το μαγουλο (γιατι μου εχει συμβει πολλές φορές)?

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη στο site τησ htc υπαρχει η 1.48.405.2 rom..οταν βγει αλλη πχ (2.χχ.χχχ.χ )θα πρεπει να ξαναπερασω τα προγραμματα που ειχα(δηλαδη σα να κανω φορματ σε υ/π)??η δε χρειαζεται?

 

παντα ετσι πρεπει να γινεται φιλε μου...

 

και ποιο προγραμμα προτεινεις για την προστασια οθονης οταν θες να μιλησεις στο τηλ?

 

κανενα ισως??

 

αφου η οθονη σβηνει μονη της οταν πλησιαζεις το τηλ στο αυτι σου :!:

 

τι καλυτερο για οικονομια μπαταριας??δεν καταλαβαινω τον λογο να υπαρχει σωνει και καλα ενα ""προγραμμα προστασιας οθονης"" :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πως εγκαθιστούμε το Touch X DataDisconnect 1_1.cab.

το κατέβασα μεν αλλα δεν ξέρω πωσ το εγκαθιστώ .

 

""αρπαζετε"" οτι βρισκεται μπροστα σας,αλλα δεν αφιερωνετε λιγο χρονο να διαβασετε....κριμα...

 

αρχεια με καταληξη .cab = εκτελεσιμα αρχεια απο τα wm μεσα απο το τηλεφωνο

αρχεια με καταληξη .exe = εκτελεσιμα αρχεια απο τον υπολογιστη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτη τη στιγμη στο site τησ htc υπαρχει η 1.48.405.2 rom..οταν βγει αλλη πχ (2.χχ.χχχ.χ )θα πρεπει να ξαναπερασω τα προγραμματα που ειχα(δηλαδη σα να κανω φορματ σε υ/π)??η δε χρειαζεται?

 

Οι τελευταίες εκδόσεις των backup προγραμμάτων υποστηρίζουν το ROM upgrade. Εντούτοις είμαι υπέρ του clean install και εγκατάσταση από την αρχή. Μπορείς φυσικά να επαναφέρεις άφοβα την PIM πληροφορία (επαφές, sms, calendar κτλ) οποιαδήποτε στιγμή. Από εκεί και πέρα... η επιλογή δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κανενα ισως??

 

αφου η οθονη σβηνει μονη της οταν πλησιαζεις το τηλ στο αυτι σου :!:

 

τι καλυτερο για οικονομια μπαταριας??δεν καταλαβαινω τον λογο να υπαρχει σωνει και καλα ενα ""προγραμμα προστασιας οθονης"" :O

 

ναι αλλα εγω εχω προβλημα γιατι εαν κουνησω το τηλ λιγο αρχιζει και παταει κουμπια και αλλες φορες κλεινει η γραμμη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι αλλα εγω εχω προβλημα γιατι εαν κουνησω το τηλ λιγο αρχιζει και παταει κουμπια και αλλες φορες κλεινει η γραμμη!

 

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο αυτό; Είναι προβληματική η συμπεριφορά που περιγράφεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και οταν βγαινει καινουργια official rom ξαναπερνας εκτος απο τα προγραμματα και ολα τα update απο την αρχη?? Edited by dime
Link to comment
Share on other sites

 

με τι κλεινεις την συνδεση data μετα απο καθε ενεργοποιηση του ?

 

 

 

 

 

 

 

Εννοεις οταν βαγιανω απο internet ???? Αν και σπανια το χρησιμοποιω παταω αρχικη οθονη...Με το nodata εχω enable το Vodafone mms μονο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έριξα μέσα στην sd το πρόγραμμα αλλά βλέπει το setup αρχείο σαν xtml..... ;έχει το σημαιάκι της microsoft δίπλα και όταν το πατάω πάει να ανοίξει ιστοσελίδα .
Link to comment
Share on other sites

μια μικρη πληροφορια στα ελληνικα για τους φιλους που εχουν ηδη φλασαρει στα τηλ το hspl και δεν ξερουν αγγλικα :)

επαναφορα stock spl στα τηλ που εχουν hspl για λογους εγγυησης

 

σαν αρχη,εχουμε επιλεξει στον υπολογιστη μας (μεσα απο τις ιδιοτητες φακελων) να εμφανιζονται τα κρυφα αρχεια και οι καταληξεις των αρχειων!!(πχ .cab/.exe/.jpeg/ κλπ)

 

1.κανουμε δεξι κλικ/ εξαγωγη στο exe αρχειο της επισημης ελληνικης ρομ μεσα σε ενα φακελο στον υπολογιστη μας

 

_HTC_HD2_RUU_Leo_HTC_ELL_1.48.482.4_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship.rar

 

2.μεσα στα αρχεια που θα εμφανιστουν υπαρχει ενα με το ονομα RUU_signed.nbh

 

3.αυτο το αρχειο το μετονομαζουμε σε LEOIMG.nbh

 

4.μετα το αντιγραφουμε στην καρτα μνημης του τηλεφωνου μας (χυμα οχι μεσα σε καποιο φακελο!!

5.απενεργοποιουμε την συσκευη μας και

 

6.με το πληκτρο μειωσης της εντασης πατημενο

παταμε στιγμιαια το πληκτρο τερματισμου κλησης-on/off ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ

μεχρι να εμφανιστει στην οθονη μας η οθονη με τα 4 χρωματα του bootloader οπου θα αναγραφει το spl της συσκευης και καποια αλλα στοιχεια.

 

7.η οθονη θα γυρισει σε λευκη και θα εμφανιστουν καποια αλλα στοιχεια..

θα μας ζητησει να πατησουμε το πληκτρο power of(τερματισμου κλησης ) για να αρχισει η αναβαθμιση)

8.μολις μας ζητηθει απο την συσκευη και μονο τοτε (διαβαστε στην οθονη)

 

πατηστε το πληκτρο τερματισμου της συσκευης (τερματισμος κλησης) και η αναβαθμιση θα αρχισει.

καντε υπομονη 4-5 λεπτα και μολις η οθονη σας γραψει UPDATE SUCCESFULL

9.βγαλτε το καπακι της μπαταριας του τηλ και επανακινηστε την συσκευη απο το κοκκινο κουμπακι (που βρισκεται κατω αριστερα ) με ενα στυλο η κατι μυτερο ...

 

αυτο ηταν το τηλ σας εχει επανερθει σε εργοστασιακη κατασταση και μπορειτε να το παραδωσετε στο σερβις

 

 

(μακαρι να μην σας χρειαστει ποτε:!:)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου χανεις σταθεροτητα και βελτιωση με updates και δεν κερδιζεις τιποτα σημαντικο σε ταχυτητα. Το να κερδισεις εστω και 1-2 δευτερολεπτα δεν ειναι τιποτα μπροστα στα bugs που μπορει να εχει η που ισως θα αντιμετωπισεις με καινουργια προγραμματα. Νομιζεις οτι θα δεις διαφορα αν η συσκευη γραφει 1mb file σε 296 ms αντι για 306 ms (συμφωνα με τα στοιχεια του λαυρεντη)?

Κλείνοντας 2 μήνες με το LEO θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου.Πάντοτε ήμουν υπέρ των καθαρών λύσεων και ήθελα το τηλέφωνό μου να το διαμορφώνω από τη βάση του μόνος μου (Το HD που δώρισα σε φίλο ακόμη λειτουργεί με την Onkolog lite της 5 Μαίου), έτσι μόλις βγήκε το HSPL δοκίμασα δύο καθαρές ROM, του Fryberry 5.3 με WM 6.5.5 και του Miri 2.0 με WM 6.5. Έμεινα με του Miri γιατί σε WM 6.5.χ το WTASK δεν δουλεύει ικανοποιητικά και το θεωρώ το πλέον απαραίτητο utility σε PDA. Είναι μια καλή RΟΜ, χωρίς προβλήματα. Αλλά στην ουσία δεν υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ custom και official. Γιατί το πρόβλημα του τηλεφώνου δεν είναι σίγουρα η ποσότητα της RAM ή της ταχύτητας, αλλά η αίσθηση της οθόνης. Πράγματι το Iphone το έβαλα στο συρτάρι γιατί και το Browsing είναι καλύτερο σε οθόνη 4.3 αλλά το touch feeling που προσφέρει είναι ασύγκριτο.

Το πρόβλημά μου στο LEO είναι πως θα κάνω copy τρεις λέξεις εύκολα και όχι εάν ο φάκελος των Windows ανοίγει σε 1,4 ή 1,6 sec. Kαι το πρόβλημα δεν νομίζω να λύνεται με αλλαγή ROM αλλά με αλλαγή εφαρμογών. Ας πούμε ανακάλυψα το Adarian money και εγκατέλειψα το SPB finance. Νομίζω το Office 2007 είναι λιγότερο φιλικό στο δάκτυλο από το 2010.

Για όσους θέλουν να διαβάζουν τον google Reader όπως στο Iphone http://www.google.com/reader/i/ και το πρόγραμμα της τηλεόρασης http://i.tv.pathfinder.gr/

Φιλικά

Τάκης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αναλύσεις λίγο αυτό; Είναι προβληματική η συμπεριφορά που περιγράφεις.

 

απο τοτε που τα πηρα οποτε μιλουσα στο τηλ η εκλεινε η γραμμη η μου λεγανε απο μεσα οτι παταω κουμπια. Για να ακουω εγω καλυτερα κουνουσα πανω κατω το τηλ για να κεντραρω το ακουστικο στο αυτι μου και τοτε ειχα τα προβληματα!Οσο παραλογο και να ακουτε με το pocketshield σταματησε το προβλημα αλλα μου δημιουργησε αλλα με το screen saver του (το οποιο δεν μπορω να απενεργοποιησω) οποτε εχω προβλημα με το ξυπνητηρι! Μυλος η υποθεση!

Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως εγκαθιστούμε το Touch X DataDisconnect 1_1.cab.

το κατέβασα μεν αλλα δεν ξέρω πωσ το εγκαθιστώ .

 

Το περνάς όπως είναι στη συσκευή σου και το τρέχεις. Μετά την εγκατάσταση θα υπάρχει το σχετικό εικονίδιο στο start menu. Πατώντας το κάνει disconnect οποιαδήποτε ενεργή data σύνδεση στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κλείνοντας 2 μήνες με το LEO θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου.Πάντοτε ήμουν υπέρ των καθαρών λύσεων και ήθελα το τηλέφωνό μου να το διαμορφώνω από τη βάση του μόνος μου (Το HD που δώρισα σε φίλο ακόμη λειτουργεί με την Onkolog lite της 5 Μαίου), έτσι μόλις βγήκε το HSPL δοκίμασα δύο καθαρές ROM, του Fryberry 5.3 με WM 6.5.5 και του Miri 2.0 με WM 6.5. Έμεινα με του Miri γιατί σε WM 6.5.χ το WTASK δεν δουλεύει ικανοποιητικά και το θεωρώ το πλέον απαραίτητο utility σε PDA. Είναι μια καλή RΟΜ, χωρίς προβλήματα. Αλλά στην ουσία δεν υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ custom και official. Γιατί το πρόβλημα του τηλεφώνου δεν είναι σίγουρα η ποσότητα της RAM ή της ταχύτητας, αλλά η αίσθηση της οθόνης. Πράγματι το Iphone το έβαλα στο συρτάρι γιατί και το Browsing είναι καλύτερο σε οθόνη 4.3 αλλά το touch feeling που προσφέρει είναι ασύγκριτο.

Το πρόβλημά μου στο LEO είναι πως θα κάνω copy τρεις λέξεις εύκολα και όχι εάν ο φάκελος των Windows ανοίγει σε 1,4 ή 1,6 sec. Kαι το πρόβλημα δεν νομίζω να λύνεται με αλλαγή ROM αλλά με αλλαγή εφαρμογών. Ας πούμε ανακάλυψα το Adarian money και εγκατέλειψα το SPB finance. Νομίζω το Office 2007 είναι λιγότερο φιλικό στο δάκτυλο από το 2010.

Για όσους θέλουν να διαβάζουν τον google Reader όπως στο Iphone http://www.google.com/reader/i/ και το πρόγραμμα της τηλεόρασης http://i.tv.pathfinder.gr/

Φιλικά

Τάκης

 

Τακη εχεις ασχοληθει με λαθος ρομς :)

 

δοκιμασε την ρομ του Laurentius ;)

 

[JAN 14] Laurentius26_HD2[LEO]V2_WWE (21889, Sense 2_5_19211619_0)[ONLINE]

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο τοτε που τα πηρα οποτε μιλουσα στο τηλ η εκλεινε η γραμμη η μου λεγανε απο μεσα οτι παταω κουμπια. Για να ακουω εγω καλυτερα κουνουσα πανω κατω το τηλ για να κεντραρω το ακουστικο στο αυτι μου και τοτε ειχα τα προβληματα!Οσο παραλογο και να ακουτε με το pocketshield σταματησε το προβλημα αλλα μου δημιουργησε αλλα με το screen saver του (το οποιο δεν μπορω να απενεργοποιησω) οποτε εχω προβλημα με το ξυπνητηρι! Μυλος η υποθεση!

Ευχαριστω πολύ!

 

Θα έλεγα να κάνεις ένα hard reset και να μας πεις εάν εξακολουθούν τα ίδια προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

zaharaki ποια top bar χρησιμοποιεις για εικονειδια στου λαυρεντη???θελω ασπρομαυρα και δεν εχω βρει τιποτα......
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...