Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σ'ευχαριστω κ παλι!

Δηλαδη απ'οσο καταλαβα αυτες οι custom roms κυριως επεμβαινουν "αισθητικα" στη συσκευη(και την "επιβαρυνουν") και δεν επιδρουν λειτουργικα?Right?

 

Όχι ακριβώς. Οι custom ROM με WM6.1 είναι συνήθως ταχύτερες της official αλλά όχι πάντα το ίδιο σταθερές. Εξαρτάται από την δουλειά που έχει γίνει από τον εκάστοτε developer.

 

Οι πιο καινούργιες εκδόσεις WM6.5 και WM6.5.1 είναι φορτωμένες με κάποια καινούργια καλούδια τα οποία ως επί των πλείστων απαιτούν περισσότερη RAM από τη συσκευή για να τρέχουν και γενικότερα δίνουν την αίσθηση της πιο "φορτωμένης" συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αναζητω την Topix 3.0.2 γιατι εχει animation weather στην κεντρικη οθονη...athanaso μηπως εχεισ καποιο λινκ?????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αναζητω την Topix 3.0.2 γιατι εχει animation weather στην κεντρικη οθονη...athanaso μηπως εχεισ καποιο λινκ?????

 

http://www.mediafire.com/?txgxz4zn0np

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλή είναι. Η 3.1.2 δεν έχει το animated weather αλλά έχει πιο καινούργιο build του Opera και μερικά memory tweaks (όχι κάτι το εμφανές).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κλείνει (off) το κινητό σε προκαθορισμένη ώρα κάθε ημέρα;

 

To phonealarm μπορεί να το κάνει αυτό. Για την ακρίβεια μπορείς να το προγραμματίσεις να ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο (όπως κάνω εγώ το βράδυ) και γενικά να κάνει switch μεταξύ των profil του όπως θες. Είναι πολύ παραμετροποιήσιμο :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι ο φίλος δεν ζήτησε να ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο αλλά ολόκληρη η συσκευή. Μπορεί να το κάνει αυτό το phonealarm; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, που ίσως απαντήθηκε παλιότερα, αλλά δε βρίσκω άκρη. Πρέπει να πείραξα κάποιο μενού της συσκευής και κάποιες εφαρμογές, όπως το quickgps, το pocketweet και το synchrotime δεν μπορούν να συνδεθούν στο internet, ανοίγοντας το Cosmote Internet. σημειωτέον, το τελευταίο το έχω δηλώσει να χρησιμοποείται για όλες τις εφαρμογές αυτόματα από τις ρυθμίσεις συνδέσεων. Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει; Τα opera, opera mini, Windows live messenger & Internet explorer, όπως και η ενημέρωση της καρτέλας καιρού λειτουργούν κανονικότατα!! Ευχαριστώ για οποιαδήποτε τυχόν ιδέα - απάντηση!! :O
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο φίλος δεν ζήτησε να ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο αλλά ολόκληρη η συσκευή. Μπορεί να το κάνει αυτό το phonealarm; :confused:

 

χμ.....όχι shutdown όχι...δεν νομίζω....απλά μπορείς να κλείσεις όλα τα services τα δικτυακά...... τηλέφωνα, wifi, bluetooth κλπ......

Επίσης....λογικά ακόμα και αν υπάρχει ένα προγραμμα που να κάνει auto shutdown δεν θα μπορεί να κάνει auto startup....οπότε...κάτι τέτοιο είναι χρήσιμο....? :O

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης....λογικά ακόμα και αν υπάρχει ένα προγραμμα που να κάνει auto shutdown δεν θα μπορεί να κάνει auto startup....οπότε...κάτι τέτοιο είναι χρήσιμο....? :O

 

Αν μπορούσα να γίνει θα ήταν χρήσιμο... αλλά δεν γίνεται. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης....λογικά ακόμα και αν υπάρχει ένα προγραμμα που να κάνει auto shutdown δεν θα μπορεί να κάνει auto startup....οπότε...κάτι τέτοιο είναι χρήσιμο....? :O

 

 

βρείτε κάτι που να γυρνάει το τηλέφωνο σε Plane Mode, οπότε θα είναι σχεδόν το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

βρείτε κάτι που να γυρνάει το τηλέφωνο σε Plane Mode, οπότε θα είναι σχεδόν το ίδιο...

 

Όπως είπα παραπάνω το phonealarm το κάνει εύκολα αυτό...... ;)

EDIT: εδώ το link με τα features του προγράμματος... http://www.pocketmax.net/phoneAlarm.html

Η γνώμη μου είναι ότι το phonealarm είναι must ως προς την διαχείριση του τηλεφώνου και όχι μόνο..... ;) και σε κάθε περίπτωση must ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να το δει κανείς και τι μπορεί να κάνει.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

To phonealarm μπορεί να το κάνει αυτό. Για την ακρίβεια μπορείς να το προγραμματίσεις να ανοιγοκλείνει το τηλέφωνο (όπως κάνω εγώ το βράδυ) και γενικά να κάνει switch μεταξύ των profil του όπως θες. Είναι πολύ παραμετροποιήσιμο :)

Μιλάω για κάποια εφαρμογή που να κλείνει τελείως το τηλέφωνο προγραμματισμένη ώρα (κουσούρι από blackberry που το είχα προγραμματισμένο να κλείνει η συσκευή στις 12 το βράδυ και να ανοίγει στις 7 το πρωί). Γνωρίζω πως να ανοίγει μόνο του δεν γίνεται, αλλά τουλάχιστον να κλείνει (αφού είναι θέμα προγραμματισμού software).

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι. Η 3.1.2 δεν έχει το animated weather αλλά έχει πιο καινούργιο build του Opera και μερικά memory tweaks (όχι κάτι το εμφανές).

 

Το εχει σε εμενα,στην Topix 3.1.2 ,στο touch flo, εκτος αν ενοεις κατι αλλο.

Μαλιστα, τωρα πρόσθεσα αυτο

 

http://www.navimania.gr/attachment.php?attachmentid=2654&d=1256462592

του Πάνου, και εχω Ελληνικες πόλεις με Ελληνικους χαρακτηρες!

 

οκ!Τωρα ειδα στους xda οτι ειναι κατι αλλο το animated;;;

Link to comment
Share on other sites

 

οκ!Τωρα ειδα στους xda οτι ειναι κατι αλλο το animated;;;

 

στο htc hd2 το touchflo μετονομαστηκε σε htc sense και ειναι και αυτο το animated στην πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Hola amics!

Δοκίμασε κανεις καμία ρομ του ΛΕΟ? Εχετε να προτείνετε κάτι ή δεν αξίζει τον κόπο?

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η απάντηση εξαρτάται από το τι ζητάς. Εάν θέλεις να έχεις μια συσκευή σταθερή και γρήγορη μείνε όπως είσαι. Εάν βαριέσαι εύκολα και θέλεις να δοκιμάσεις καινούργια πράγματα, υπάρχουν πολλές επιλογές στο XDA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν βαριέμαι ευκολα.. απλά είμαι 3-4 μήνες με την ιδια ρομ.. ειπα να κανω μια αλλαγή.. αλλά άμα ειναι να σερνεται και να κολάει.. καλύτερα να μην δοκιμάσω..

αλλά αποτι βλέπω, τουλαχιστον αυτα που μας δείχνουν, μην εχει γίνει πιο finger friendly?

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μετα απο καιρο. Σημερα το απογευμα θα γινω κατοχος ενος ΗΤC HD(ελαφρως μεταχειρησμενου) Παρολα αυτα επειδη εχω αποσυρθει απο τον χώρο των κινητών για πολυ καιρο εχω μεινει πολυ πισω σε αυτα ετσι διαβαζοντας αρκετες σελιδες ποστς δεν μπορεσα να βγαλω ακρη και θα ηθελα απο καποιον εμπειρο στο ΗΤC HD να μου κανει μια λιστα με της MUST εφαρμογες και Hardware. Θελω καταρχην να μπαινω ιντερνετ(facebook Κυριως κ WLM)(γινεται να παιζω π.χ zynga poker στο fb?) για video και εικονες επεξεργασια κ προβολη, GPS και γενικα για διασκεδαστικες εφαρμογες(α και κανενα update αν χρειαζεται) Αυτα. Ελπιζω να μην σας κουρασα και καποιος να με βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλά αποτι βλέπω, τουλαχιστον αυτα που μας δείχνουν, μην εχει γίνει πιο finger friendly?

 

Όλες οι topaz ROMs είναι κατά τη γνώμη μου πλήρως finger friendly. Δεν χρειάζεται δηλαδή να πας σε WM6.5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο htc hd2 το touchflo μετονομαστηκε σε htc sense και ειναι και αυτο το animated στην πρωτη σελιδα

 

Ευχαριστώ, το ειδα

νομίζεις λεει οτι αισθάνεσαι τον ηλιο,τον αερα,την βροχή,

σε πιτσιλάει κιόλας .. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...