Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τα σπασμενα ειναι καλυτερα για πολους λογους δεν θα σε νοιαζει τοτε ουτε καν το θεμα της εγγύησης οποτε μην σκοτίζεσαι :rolleyes:

 

Δεν θα συμφωνήσω τόσο σε αυτό. Τα "σπασμένα" είναι καλύτερα για όσους θέλουν να φλασάρουν τη συσκευή τους για να περνάει η ώρα και να έχουν δουλειά να κάνουν. Τα original και το θέμα της εγγύησης είναι πολύ σημαντικό για πολλούς και κατά τη γνώμη μου... δικαιολογημένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σιγουρα η εγγυηση ειναι σημαντικο πραγμα.. αλλα σιγουρα τα μαγειρεμενα ειναι στα μετρα σου! δυσκολη επιλογη

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιτελους μετα απο καποια προβληματα με τη Wind το πηρα :yahoo: .Μου αρεσε παρα πολυ και σαν σχεδιαση αλλα και σαν δυνατοτητες.Απο αυριο θ αρχισω να ασχολουμαι περισσοτερο και να περναω προγραμματα :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά. Κανονικά στο ημερολόγιο, στην προβολή της ημέρας, κάτω κάτω εμφανίζεται ο καιρός.

Μου εμφάνιζε λοιπόν τον καιρό της Αθήνας, παρόλο που είχα επιλέξει την Πάτρα.

Τώρα όμως δνε μου εμφανίζει καθόλου τον καιρό.....

Τι πρέπει να κάνω;

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζει τον καιρό της Πάτρας; Η είναι προεπιλογή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά. Κανονικά στο ημερολόγιο, στην προβολή της ημέρας, κάτω κάτω εμφανίζεται ο καιρός.

Μου εμφάνιζε λοιπόν τον καιρό της Αθήνας, παρόλο που είχα επιλέξει την Πάτρα.

Τώρα όμως δνε μου εμφανίζει καθόλου τον καιρό.....

Τι πρέπει να κάνω;

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζει τον καιρό της Πάτρας; Η είναι προεπιλογή;

 

Για να σου εμφανίζει τον καιρό στο ημερολόγιο (στη μέρα) θα πρέπει η πόλη να είναι και στο Weather και στο World Clock.

Δηλαδή να έχεις την Πάτρα και στα δύο επιλεγμένη και σαν Local Time να έχεις την Πάτρα.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για να σου εμφανίζει τον καιρό στο ημερολόγιο (στη μέρα) θα πρέπει η πόλη να είναι και στο Weather και στο World Clock.

Δηλαδή να έχεις την Πάτρα και στα δύο επιλεγμένη και σαν Local Time να έχεις την Πάτρα.

 

Ευχαριστώ πολύ Γαβριήλ,

¨αλλη μια ερώτηση:

Προσπαθώ να προσθέσω ένα e-mail λογαριασμό, και μου ζητάει Τομέα και διεύθυνση διακομιστή...

Τι γράφω εκεί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, δεν θα μπορείτε να βάλετε τα 7 στο Touch Pro 2 επειδή δεν έχει multi-touch support η οθόνη. επειδή τα έχω δει όλα απο κοντά, το TP2, δεν εντυπωσιάζει κανέναν, αν έχει το HD. εκτός και αν το πληκτρολόγιο είναι Must για σας.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού όσο αφορά το multi-touch υποστηρίζεται και από resistive οθόνες! ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανενας εδω πουθενα την ελληνικη ρομ?

αν την κανεις dump απο το κινητο και παρεις τα 4 .raw και το κανεις rebuild μπορει μετα να δουλεψει σε ολους αρκει να εχουν ξεκλειδωτο το κινητο?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν Αγγλικη ρομ

παρτε το ελληνικο και αγγλικο μαζι EZinput 2.0 (touch πληκτρολογιο) και το RandomAccess (Λιστα επαφων) Greek by me ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4433326#post4433326

 

ΥΓ. απο οτι φαινεται δουλευει και στο κανονικο πληκτρολογιο HARD αν θελετε να γραψετε 160 σε ενα σμσ απλα γραψτε με κεφαλαια

 

το aekmap δεν χρειαζετε πια

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.παιδια ποιος μπορει να με βοηθησει?ενδιαφερομαι για το touch pro 2 αλλα θελω πρωτα να το δω απο κοντα.εχω παει στο πλαισιο περιστεριου και πειραια και δεν το εχουν.που μπορω να παω να το δω απο κοντα?εγω μενω στη νικαια.βοηθηστε με γιατι με ενδιαφερει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.παιδια ποιος μπορει να με βοηθησει?ενδιαφερομαι για το touch pro 2 αλλα θελω πρωτα να το δω απο κοντα.εχω παει στο πλαισιο περιστεριου και πειραια και δεν το εχουν.που μπορω να παω να το δω απο κοντα?εγω μενω στη νικαια.βοηθηστε με γιατι με ενδιαφερει πολυ.

 

ανοιχτο το εχει μονο ενα μαγαζι απο οσο εχω δει..

μακρια απο σενα..

 

στο MALL το εμπορικο Λεωφορο κηφισιας

δεν θυμαμαι το ονομα του μαγαζιου ειναι στο ισογειο εκει που ειναι και το 3Guys και το sprinter ... :blink:

 

και στο public συνταγμα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια θα κοιταξω που με βολευει και θα παω να το δω.ελπιζω να μου αρεσει,
Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να δοκιμασει και να με βοηθησει στην ρομ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4455886#post4455886

 

ΥΓ. Εγω ανεβαζω δευτερη εκδοση αλλα εδω το thread εχει πεθάνει :(

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , εχω προβλημα με το htc tp2 ,ξαφνικα παει να μου ανηξη και ξανασβηνει !!!

δεν μπορω να μπω ουτε στο λειτουργικο του ,τι να χει ?

μου δινει την εντυπωσει οτι δεν κραταει καθολου η μπαταρια ! σαν να τα φτησε ,ενα πραμα..

μπορω να κανω hard reset απο τα hardware πληκτρα ? αλλα και παλι δεν μπουταρη καθολου !!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες δηλαδή Hard Reset?

 

1. With the device turned off, press and hold the TALK/SEND, END and POWER buttons until you see this message on the screen.

 

"This operation will delete all your personal data, and reset all settings to manufacturer default. Press VolUp to restore manufacturer default, or press other keys to cancel."

 

2. Release the TALK/SEND, END and POWER buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όμως το κάνεις σωστά; Προσπάθησε ξανά και ακολούθησε πιστά τις οδηγίες
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκιμασα , οταν αφαιρω το usb δεν αναβει τιποτα στο tp2 ,σαν να ειναι νεκρο τελειος !

 

δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια για κανα λεπτο και μετα βαλτει παλι μηπως εχει μπλοκαρει τιποτα για τα καλα..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω java (δηλαδή να τρέχει java applets o browser) στον Opera η Internet Explorer που έχει το Touch Pro 2?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...