Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας.

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς external usb battery PACK;

Είναι ένα κουτάκι που πέρνει 4 ΑΑ μπαταρίες με έξοδο USB. Μπορούμε λοιπόν να έχουμε εφεδρική ενέργεια όταν την χρειαζόμαστε (αεροπλάνο, πολλές ώρες GPS με τα πόδια κλπ)

Μερικά παραδείγματα

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=154670

http://www.thepocketsolution.com/PSI-55022/Blackberry+Storm+AA+Battery+Booster.html

http://www.gpsforless.co.uk/product_details.php?id=15359

http://www.boxwave.com/products/batteryadapter/batteryadapterforminisync.htm

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς γιατί σκοπεύω να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω την αποτελεσματικότητά του.

Βέβαια υπάρχει και η σιγουρότερη λύση με μπαταρίες λιθίου όπως αυτό,

http://www.ppctechs.com/HTC-Touch-HD_1141/accessories/Lil-Sync-USB-Mobile-Power-Pack_1053-358.htm

 

αλλά προτιμώ τις αλκαλικές γιατί τις βρίσκω παντού.

 

Παρακαλώ αν κάποιος τα έχει δοκιμάσει στο HD ας απαντήσει.

HTC TOUCH HD, HTC P3600, E-TEN Glofiish X500

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια στο sys αρχειο για το hd περασα τις ρυθμισεις του odytsak στην πρωτη σελιδα του igo στο gpspocketpc αλλα ενω φαινονται να δουλευουν καλα το ζουμ δεν ειναι μεγαλο.οι δρομοι μενουν μικροι .για βοηθηστε ρε παιδια με το sys για το hd γιατι αρχιζω και κουραζομαι..
Link to comment
Share on other sites

Αν και γραφτηκε πριν απο 3 σελιδες, τωρα προλαβα να τα διαβασω και να ρωτησω..

 

Στην πολυ ωραια και πλουσια υπογραφη του odytsak βρηκα μπολικα και ενδιαφεροντα πραγματακια να κατεβασω για το iGo8.

 

Κατεβασα καποια ΡΟΙ και αντιστοιχα τα αρχεια ηχου που τα συνοδευαν. Επειδη δεν προλαβαινω τωρα να διαβασω στο φορουμ που επισης εχει στην υπογραφη του, μπορειτε να μου πειτε που βαζω τι?:cry:

 

Και μετα τα «ενεργοποιω» απο την συσκευη τα υπολοιπα?

 

Και τελος, οι τελευταιοι χαρτες για το iGo8 αναφερονται και αυτοι ποιοι ειναι στο φορουμ που υπογραφει ο odytsak???

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Και ενα τελευταιο που ξεχασα, και αφορα τον ζαχαρακη:

Εδώ που γραφεις για τον tcpmp, δεν μου δουλευει... Μηπως θα μπορουσες να βοηθησεις λιγααακι?:O:O:worry::worry:

 

. . .

 

Μηπως μπορειτε να βοηθησετε? :O:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 μέρες τώρα που προσπαθώ να βρω άκρη με ένα πρόβλημα στην εγκατάσταση του pocketbreese στο HD. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα χρωστάω μεγάλη χάρη..

Συγκεκριμένα κατεβάζω από την σελίδα : http://www.sbsh.net/products/windows_mobile_pocket_pc/pocketbreeze/download

Όπως θα προσέξετε έχει και δυνατότητα επιλογής Ελληνικής γλώσσας και εδώ είναι το θέμα που έχω φρικάρει.. Όταν το εγκαθιστώ στο touch pro πριν ολοκληρώσει την εγκατάσταση σου ανοίγει ένα μενου για να επιλέξεις γλώσσα, επιλέγω ελληνικά και οκ.

Τώρα, το ίδιο exe αρχείο τρέχω από το ίδιο pc για να εγκαταστήσω το ίδιο πρόγραμμα στο HD και ω του θαύματος δεν μου δίνει επιλογή γλώσσας κατά την εγκατάσταση παρά μόνο Αγγλικα!

Έχω δοκιμάσει απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή μήπως έχει κρατήσει τις ρυθμίσεις από πιθανή παλιότερη εγκατάσταση που να μην το θυμάμαι μα τίποτα…

Και δεν είναι μόνο τα ελληνικά, είναι το γμτ… που δεν καταλαβαίνω γιατί

Ένα τέτοιο πρόγραμμα μου είναι αναγκαίο στην δουλεία μου και προτιμώ το pocketbreeze από το diary. Είναι κακό να θέλω την μητρική μου γλώσσα δηλαδή;

Βοήθεια κανείς;

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο sys αρχειο για το hd περασα τις ρυθμισεις του odytsak στην πρωτη σελιδα του igo στο gpspocketpc αλλα ενω φαινονται να δουλευουν καλα το ζουμ δεν ειναι μεγαλο.οι δρομοι μενουν μικροι .για βοηθηστε ρε παιδια με το sys για το hd γιατι αρχιζω και κουραζομαι..

 

Όταν είσαι στον χάρτη έτοιμος για πλοήγηση πάτα μια φορά στην οθόνη και θα σου εμφανιστούν τριγύρω κάποιες επιλογές. Αν προσέξεις κάτω στην οθόνη έχει βγάλει 4 πλαίσα με διαφορετικό μέγεθος, αυτά ορίζουν το ζουμ του χάρτη, με το δεύτερο από αριστερά πλαίσιο θα είσαι εντάξει λογικά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω όλα τα παιδιά του φορουμ!! :)

 

Εδώ και 2 1/2 μήνες είμαι κι εγώ κάτοχος του hd...μιας απίθανης συσκευής....

 

Στην αρχή ένιωθα σα χαμένος γιατί είναι η πρώτη συσκευή τέτοιας τεχνολογίας που αγόρασα...

Από την πρώτη μέρα,μαζί με το ψάξιμο της συσκευής,άρχισα παράλληλο διάβασμα και εδώ μέσα...κάθε μέρα κι από λίγο ώσπου διάβασα και τις 497 σελίδες.... :p

στο σχολείο δεν είχα διαβάσει ποτέ με τόσο ενδιαφέρον!!! :lol:

 

Διάβαζα για φλασαρίσματα...cooked roms...και όλα τα σχετικά και μου φαινόντουσαν τόσο μα τόσο δύσκολα... :wacko: :wacko:

Προχτές το βράδυ φλάσαρα την πρώτη μου cooked rom...και ο λόγος που το κατάφερα ήταν η βοήθεια σας...Έκανα join λοιπόν στο forum για να σας πω...

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!

Το ξέρω οτι είναι λίγο ένα ευχαριστώ αλλά σας το λέω με όλη μου την καρδιά!!! :D

 

Να είστε καλά που μοιράζεστε το χρόνο και τη γνώση σας με όλους τους υπόλοιπους...

Δε θέλω να αναφερθώ ονομαστικά γιατί σίγουρα θα ξεχάσω κάποιους και θα είναι άδικο να μην τους αναφέρω, γι' αυτό για άλλη μια φορά δεχτείτε ένα τεράστιο και ειλικρινές ευχαριστώ όλοι εδώ μέσα!!! :respect:

 

Καλώς σας βρήκα!!!!!!!!!! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο sys αρχειο για το hd περασα τις ρυθμισεις του odytsak στην πρωτη σελιδα του igo στο gpspocketpc αλλα ενω φαινονται να δουλευουν καλα το ζουμ δεν ειναι μεγαλο.οι δρομοι μενουν μικροι .για βοηθηστε ρε παιδια με το sys για το hd γιατι αρχιζω και κουραζομαι..

 

Για κάντο πιο λιανα γιατι δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς πρώτη σελίδα του iGO?

 

Toν φάκελο του IGO τον εγκαθιστούμε στην κάρτα μνήμης.

Μέσα σ' αυτόν βάζουμε το νέο sys.txt με αντικατάσταση του παλιού (overwrite).

Μετά απ αυτό είμαστε έτοιμοι.

Το ζήτημα είναι να ταιριάζει το sys με την έκδοση igo που έχουμε.

Δες ενα screen shot απο το δικό μου.

http://www.image-upload.net/images/7wn3gb298xga0xuv2p5i.jpg

 

Χρησιμοποιω cooked skin βέβαια. Αλλά το sys είναι του Οδυσσέα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω cooked skin βέβαια. Αλλά το sys είναι του Οδυσσέα.

 

Το συγκεκριμένο skin βγαίνει και σε landscape? Μου κάνει εντύπωση που το χεις σε Portrait. (Κι αν δε σου κάνει κόπο ρίξε μια ματιά στη σελίδα 495 κάτω. σου χω κάνει μια ερωτησούλα. thanks :) )

Link to comment
Share on other sites

τι είδους skin είναι αυτό. :)

 

εγώ δεν έχω αυτοκινητάκι και άσε που το εργαλείο δεν μου εμφανίζει πόσο χρόνο θέλω για να φτάσω γενικά. επίσης μ'αρέσει που λείπει το πάνω μέρος γιατί αυτό δίνει περισσότερο χάρτη

Link to comment
Share on other sites

Κωστα η sl onkolog πως παει απο διαχειρηση ενεργειας? Επισης εχεις προσπαθησει να βαλεις τον topaz dialer και αν ναι πως τα καταφερες?

Ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις κάνει Integrate το SPB Weather? Το χω περάσει κι εγώ αλλά δεν είμαι και 100% ευχαριστημένος για τις προβλέψεις που κάνει. Βοηθάει πολύ όμως το meteo.gr για ελληνικές πόλεις και πολύ καλές προβλέψεις. (edit.. άκυρο. άλλο πρόγραμμα εννοείς εσύ - αλήθεια ποιό είναι; )

 

Για τον καιρό δεν χρησιμοποιώ κάτι ιδιαίτερο απλά έχω στα Favorites ta sites που με ενδιαφέρουν. Το msn weather στις 6.5 μ αρεσε γιατι είχε και χάρτες

 

Για το IGO που έλεγες πριν, και γω την Αφροδίτη έχω στο TTS. Δεν την έχω χρησιμοποιήσει Ελλάδα μόνο Βέλγιο, Ολλανδία, Γαλλία και Γερμανία. Αν και συνήθως τις κάνει άνω κάτω τις ξένες οδούς (ειδικά αυτά τα ολλάνδικά και τα γερμανικά) βοηθάει αρκετά. Στα Αραβικά θα έχει ακόμα περισσότερο πλάκα είμαι σίγουρος.

Μόνο στον τονισμό κάνει λάθη, αλλά μην νομίζεις ότι ξέρω εγώ τις οδούς.:D με σημάδια και κτήρια προσανατολιζόμουν τόσα χρόνια. Ασε που πλην των κεντρικών δεν έχουν τα ονόματα στα Αγγλικά

 

Και κάτι τελευταίο. Είχες πει ότι είχες πάρει 2 έξτρα μπαταρίες. Από πού; Ευχαριστημένος;

Απο το netimes τις έχω πάρει. Καλές είναι, δεν δημιουργούν κανα πρόβλημα. Αλλά πέφτουν πιο γρήγορα από την γνήσια. Τις έχω μόνο οταν ταξιδευω αεροπορικώς. Οταν έχω το αυτοκίνητο δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Edit.. Για δείτε τι έρχεται:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=515701

 

Για να δούμε:rolleyes:

Να συμπληρωθούν τα ωραία. Μετά από 7,5 μήνες συνεχίζω να λατρεύω αυτή την συσκευή. Τα κάνει όλα, μέχρι και τσάι μπορείς να ζεστάνεις αμα θες.

 

Για το skin του iGO σε landscape είναι τέλειο, αλλά εχω πρόβλημα με την βάση.

Είναι για αεραγωγό και την χρησιμοποιώ αναγκαστικά για να ψύχεται η συσκευή σε μέρες σαν την σημερινή που έιχαμε 38c.

Αν βάλω την συσκευή σε landscape μου κλεινει όλο τον αεραγωγό αλλά είναι και ίσα ισα, οπότε δυσκολέβεται στο μπες βγες.

Είναι υπέροχη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε:rolleyes:

Να συμπληρωθούν τα ωραία. Μετά από 7,5 μήνες συνεχίζω να λατρεύω αυτή την συσκευή. Τα κάνει όλα, μέχρι και τσάι μπορείς να ζεστάνεις αμα θες.

 

Για το skin του iGO σε landscape είναι τέλειο, αλλά εχω πρόβλημα με την βάση.

Είναι για αεραγωγό και την χρησιμοποιώ αναγκαστικά για να ψύχεται η συσκευή σε μέρες σαν την σημερινή που έιχαμε 38c.

Αν βάλω την συσκευή σε landscape μου κλεινει όλο τον αεραγωγό αλλά είναι και ίσα ισα, οπότε δυσκολέβεται στο μπες βγες.

Είναι υπέροχη.

 

 

Μπορεις να μας πεις απο που την αγορασες γιατι και εγω ψαχνω μια τετοια βαση για αεραγωγο!! Απο διαχειρηση ενεργειας με την sl πως παει? Και αν μπορεις να μου πεις και αυτο με τον dialer που σε ρωταω ακριβως πριν γιατι ειμαι ετοιμος να δοκιμασω το spb μονο του!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάντο πιο λιανα γιατι δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς πρώτη σελίδα του iGO?

 

Toν φάκελο του IGO τον εγκαθιστούμε στην κάρτα μνήμης.

Μέσα σ' αυτόν βάζουμε το νέο sys.txt με αντικατάσταση του παλιού (overwrite).

Μετά απ αυτό είμαστε έτοιμοι.

Το ζήτημα είναι να ταιριάζει το sys με την έκδοση igo που έχουμε.

Δες ενα screen shot απο το δικό μου.

http://www.image-upload.net/images/7wn3gb298xga0xuv2p5i.jpg

 

Χρησιμοποιω cooked skin βέβαια. Αλλά το sys είναι του Οδυσσέα.

εννουσα στο site gpspocketpc σε ενα φορουμ εχει κανει ποστ ο οδυσσεας εκει!δεν το εγραψα καλα εγω!οταν ειναι στο 2D τοτε ακομα και στο μαξιμουμ ζουμ οι δρομοι φαινονται μικροι η ετσι ειναι κανονικα?στον τρισδιαστατο οκ φαινονται πολυ μεγαλοι οι δρομοι στο μαξιμουμ ζουμ!αλλα στο 2D?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης εχεις προσπαθησει να βαλεις τον topaz dialer και αν ναι πως τα καταφερες?

 

http://miri.warsoft.com/cabs/Miri_Topaz_PhoneCanvas.cab

 

Εγκατάσταση και soft reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εννουσα στο site gpspocketpc σε ενα φορουμ εχει κανει ποστ ο οδυσσεας εκει!δεν το εγραψα καλα εγω!οταν ειναι στο 2D τοτε ακομα και στο μαξιμουμ ζουμ οι δρομοι φαινονται μικροι η ετσι ειναι κανονικα?στον τρισδιαστατο οκ φαινονται πολυ μεγαλοι οι δρομοι στο μαξιμουμ ζουμ!αλλα στο 2D?

 

Λοιπόν πήγαινε εδώ http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?p=57729#p57729

Στο τελευταίο μου μηνυμα δινω το site για να κατεβασεις το skin που είναι το * iGO 8 GURJON SKiN 6.5p Lizenz: Dateigröße: 1.95 MB

το αρχειο ειναι σε μορφη ζιπ, δεν το ξεζιπάρεις. Το βάζεις κατευθείαν στον φάκελο Igo8/Content?Skin

Μετά αν το θες σε landscape βάζεις το πρωτο sys, αν θες portrait βαζεις το τριτο sys με τα πρασινα γραμματα. (είναι στο πρώτο ποστ του θεματος φτιαγμενα απο τον Οδυσσεα.

 

Για να επολέξεις το αυτοκινητάκι πηγαίνεις:

Ρυθμίσεις / οθονη χαρτη/Αλλες επιλογές/Cursor car και επιλέγεις το always on.

othonis xarti

Ο χρήστης Kosta-Kosta λέει:

οκ

Ο χρήστης Kostas λέει:

kai meta sto alles epiloges

cursor car always on

 

http://www.image-upload.net/images/so1thwscq32mxedow4ib.jpg

http://www.image-upload.net/images/4owbp7hzam7j2yq3vg0.jpg

 

 

 

Μπορεις να μας πεις απο που την αγορασες γιατι και εγω ψαχνω μια τετοια βαση για αεραγωγο!! Απο διαχειρηση ενεργειας με την sl πως παει? Και αν μπορεις να μου πεις και αυτο με τον dialer που σε ρωταω ακριβως πριν γιατι ειμαι ετοιμος να δοκιμασω το spb μονο του!

To εχω πάρει απο εδω. Ομως πουλάνε στην ελλαδα στο media market και σε όλα τα μεγάλα μαγαζια του είδους.

Από ενεργεια καλυτερα απο την μιρι αλλα οχι τοσο καλα οσο με τις τοπαζ του Πανου.

Τον τοπαζ Dialer τον εβαλα αλλα είναι δώρο αδωρο γιατί δεν δουλευουν οι επιλογές του και τσαμπα τα 9 MB που πιάνει. Εβαλα το inesoft και εχω την δυνατότητα επιλεκτικής διαγραφής κλήσεων συν ολα τα καλουδια, και μεγαλη φωτογραφια αυτου που σε καλεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγαινε εδώ http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?p=57729#p57729

Στο τελευταίο μου μηνυμα δινω το site για να κατεβασεις το skin που είναι το * iGO 8 GURJON SKiN 6.5p Lizenz: Dateigröße: 1.95 MB

το αρχειο ειναι σε μορφη ζιπ, δεν το ξεζιπάρεις. Το βάζεις κατευθείαν στον φάκελο Igo8/Content?Skin

Μετά αν το θες σε landscape βάζεις το πρωτο sys, αν θες portrait βαζεις το τριτο sys με τα πρασινα γραμματα. (είναι στο πρώτο ποστ του θεματος φτιαγμενα απο τον Οδυσσεα.

 

Για να επολέξεις το αυτοκινητάκι πηγαίνεις:

Ρυθμίσεις / οθονη χαρτη/Αλλες επιλογές/Cursor car και επιλέγεις το always on.

othonis xarti

Ο χρήστης Kosta-Kosta λέει:

οκ

Ο χρήστης Kostas λέει:

kai meta sto alles epiloges

cursor car always on

 

http://www.image-upload.net/images/so1thwscq32mxedow4ib.jpg

http://www.image-upload.net/images/4owbp7hzam7j2yq3vg0.jpg

 

 

 

 

To εχω πάρει απο εδω. Ομως πουλάνε στην ελλαδα στο media market και σε όλα τα μεγάλα μαγαζια του είδους.

Από ενεργεια καλυτερα απο την μιρι αλλα οχι τοσο καλα οσο με τις τοπαζ του Πανου.

Τον τοπαζ Dialer τον εβαλα αλλα είναι δώρο αδωρο γιατί δεν δουλευουν οι επιλογές του και τσαμπα τα 9 MB που πιάνει. Εβαλα το inesoft και εχω την δυνατότητα επιλεκτικής διαγραφής κλήσεων συν ολα τα καλουδια, και μεγαλη φωτογραφια αυτου που σε καλεί.

αυτο χρειαζομουνα βρε παιδια

 

σε 2D mode μπορειτε να αυξησετε το μεγεθος της φραμματοσειρας στους δρομους με αυτες τις σειρες στο sys.txt

 

[interface]

mapfontscale=100

 

αυξανοντας την τιμη 100, η γραμματοσειρα θα αυξηθει

 

και σε 3D view με αυτα

 

[3d_config]

roadsign_lines_per_screen=18

σε 3d μειωνοντας την τιμη, αυξανει το μεγεθος της γραμματοσειρας

 

 

 

ηθελα να ηξερα δεν υπαρχει ενα ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ SYS αρχειο που να εχει ΟΛΕς τις επιλογες?τα original igo8 απο οπου εχουμε παρει ολοι μας τις κοπιες δεν εχουν φουλ sys?

 

πως διαλεγουμε ποιον χαρτη θελουμε απο την λιστα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ενδοιαφερομαι να το παρω κ εγω..αλλα φρεναρω στην καμερα.Απ οτι εχω ακουσει ειναι αρκετα χαμηλης ποιοτητας και το software και το hardware.Ισχυει κατι τετοιο?Μπορει καποιος να μου στειλει (για να τις δω σε full Ποιοτητα) καποιες εικονες και video του κινητου σε κανονικο και χαμηλο φωτισμο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψαξει αρκετα στο Internet,αλλα δεν εχω βρει καποια παραδείγματα φωτογραφιων σε συνθήκες πχ χαμηλού φωτισμού.

 

Ευχαριστω για τα reviews το πρωτο φαινεται πολυ καλο κ εκτενες αλλα το 2ο Link δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έχω δοκιμάσει το δεύτερο link σε περισσότερους από έναν υπολογιστή και δουλεύει κανονικά. Επίσης, είναι εκτενέστερο του πρώτου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ενδοιαφερομαι να το παρω κ εγω..αλλα φρεναρω στην καμερα.Απ οτι εχω ακουσει ειναι αρκετα χαμηλης ποιοτητας και το software και το hardware.Ισχυει κατι τετοιο?Μπορει καποιος να μου στειλει (για να τις δω σε full Ποιοτητα) καποιες εικονες και video του κινητου σε κανονικο και χαμηλο φωτισμο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Εαν θελεις ενα κινητο να βγαζεις καλες φωτογραφιες και βιντεο εγω θα σου προτεινα να μην παρεις το HD. Παντα με τη προυποθεση οτι θα το εχεις σαν κινητο και η αμεσως επομενη βασικη λειτουργια του να ειναι φωτογραφιες και βιντεο! Οι δυνατοτητες του και η δυναμη του ειναι αλλου και δεν εντοπιζονται στη καμερα του ειναι η αληθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.Έχω το εξής πρόβλημα.Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες του athanasso77 για τον τερματισμό της λειτουργίας του activesync και πλέον δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc Μου...Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.Έχω το εξής πρόβλημα.Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες του athanasso77 για τον τερματισμό της λειτουργίας του activesync και πλέον δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc Μου...Καμιά ιδέα?

 

 

σε καποιο βημα κατι δεν εχεις κανει κατι καλα :)

 

κανε μια επανεκινηση και στα 2 και δοκιμασε το παλι ;)

αν παλι εχεις προβλημα,παρε τα βηματα παλι απο την αρχη και κοιτα τι δεν εχεις κανει σωστα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει το δεύτερο link σε περισσότερους από έναν υπολογιστή και δουλεύει κανονικά. Επίσης, είναι εκτενέστερο του πρώτου.

 

χμ...οκ τότε..κάτι στον firefox μου θα πάει στραβά.Θα το δοκιμάσω σε άλλον Browser όταν πάω σπίτι.

 

Εαν θελεις ενα κινητο να βγαζεις καλες φωτογραφιες και βιντεο εγω θα σου προτεινα να μην παρεις το HD. Παντα με τη προυποθεση οτι θα το εχεις σαν κινητο και η αμεσως επομενη βασικη λειτουργια του να ειναι φωτογραφιες και βιντεο! Οι δυνατοτητες του και η δυναμη του ειναι αλλου και δεν εντοπιζονται στη καμερα του ειναι η αληθεια.

 

Οι λόγοι που έχω καταλήξει στο HD ειναι διάφοροι.Ένας πολύ βασικός είναι οτι θα το πάρω απο κατάστημα φίλου σε πολύ καλή τιμή (έχει μόνο HTC).Ένας άλλος λόγος είναι ότι θέλω να χρησιμοποιήσω όλες του τις δυνατότητες λίγο πολύ και μου αρέσουν πολύ τα Win Mobile.

 

Σκεφτόμουν να περιμενω το Idou,αλλά δεν μου αρέσει καθόλου το symbian και θα μου κοστίσει αρκετά ακριβότερα.

 

Ρωτάω εδώ για την κάμερα του διότι έχω διαβάσει διάφορα reviews κ έχω δεί και διάφορες φωτογραφίες τραβηγμένες απο το κινητό (πολυ ικανοποιητικές για την δουλειά που τις θέλω) αλλά ποτέ δεν έχω δει κάποια φώτο σε χαμηλό φωτισμό (ξέρω οτι θα είναι κακή αλλά θέλω να δω πόσο κακή θα είναι).Τις φωτογραφίες τις θέλω κυρίως για να τραβάω για το Blog μου,οπότε οι απετήσεις δεν είναι και πολύ τραβηγμένες.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω εδώ για την κάμερα του διότι έχω διαβάσει διάφορα reviews κ έχω δεί και διάφορες φωτογραφίες τραβηγμένες απο το κινητό (πολυ ικανοποιητικές για την δουλειά που τις θέλω) αλλά ποτέ δεν έχω δει κάποια φώτο σε χαμηλό φωτισμό (ξέρω οτι θα είναι κακή αλλά θέλω να δω πόσο κακή θα είναι).Τις φωτογραφίες τις θέλω κυρίως για να τραβάω για το Blog μου,οπότε οι απετήσεις δεν είναι και πολύ τραβηγμένες.

 

Για τετοια χρηση τοτε ναι ειναι ικανοποιητικη η καμερα. Ακομα και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου ( στις 8 οταν αρχισει και πεφτει ο ηλιος ) Για βραδυ χωρις φως ξεχασε το καθως του λειπει το φλας!

 

Σε ρωτησα για τη χρηση γιατι εχω σχετικη εμπειρια απο φωτογραφικο κινητο! Εχω φωτογραφιες απο το Κ750i απο διακοπες μου στη ικαρια με καμερα 2 ΜΡ και πραγματικα ριχνει στα αυτια στην ψηφιακη μου που ειναι 7 ΜΡ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...