Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη μεταχείρηση. Δεν έχει κανένα πρόβλημα να φορτίζει με το USB. Απλά όσο μπορείς να μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να κανω ακομη μια ερωτηση

χρησιμοποιειται καθολου τo Inesoft Phone ή καποιο παρομοιο προγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πήγαινε στο Sounds & Notifications -> Notifications και δες εάν έχουν ήχο τα Events "New test message" και "New e-mail message"

 

@supermario:

Αρκετοί το χρησιμοποιούν. Προσωπικά προτιμώ τον dialer της συσκευής. Γούστα είναι αυτά βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

tnyynt SD TuneUP - Για να βελτιώσουμε την ταχύτητα επικοινωνίας συσκευής με κάρτα

 

γιάννη σε έχασα. όταν λες πιο γρήγορη την επικοινωνία μπορείς να μου δώσεις ένα παράδειγμα? είναι τόσο απλό όσο ακούγεται? το τηλέφωνο διαβάζει γρηγορότερα την SD?

 

άρα και τα video Θα παίζουν καλύτερα σε θέμα buffer?

 

το κοίταξα και όντως γίνεται όπως το λες. απίστευτο :| πως μου ξέφυγε αυτό το πράγμα!!!! να σε καλά :)

 

ΥΣ προς τα υπόλοιπα μέλοι εδώ: τη συλλογή με τα cab Που υποσχέθηκα την καθυστερώ γιατί θέλω να είμαι σίγουρος ότι έχω μαζέψει τα καλύτερα και μετά να το δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Sounds & Notifications -> Notifications και δες εάν έχουν ήχο τα Events "New test message" και "New e-mail message"

 

Ξέρω το χω αλλάξει από την πρώτη μέρα που το παρατήρησα γιατί ήταν off αλλά ακόμα δεν έχει ήχο ούτε δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

καλά ε! τώρα παίζουν και οι 1080p HD ταινείες!

 

χάνει βέβαια κάποια Frames, αλλά οκ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο την εδω αντιπροσωπεια δεν βλεπω φως με αυτα που ακουγονται για wind κ 600e!!! θα το παραγγειλω απο expansys. Το μονο που με νοιαζει ειναι να γραφω 160 ελληνικους χαρακτηρες με το phone keypad της htc το οποιο γινεται απο ο,τι καταλαβα με ενα cab που δωθηκε πριν λιγες σελιδες. Λοιπον οι αποριες μου ειναι δυο: γινεται να εχω ελληνικα στο tf3d μεσω καποιας ρυθμισης στη registry οπως στο diamond1? Επισης τι να προτιμησω απο καρτα μνημης το expansys εχει sandisk 8gb class4 35e ενω το πλαισιο Transcend 8GB class6 26e. Η δευτερη ειναι πιο γρηγορη να την προτιμησω?
Link to comment
Share on other sites

στις καρτες μνημης το expansys δεν φημιζεται για τις τιμες του.

στον skroutz κοιταξες?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Expansys λέω τελικά. Ερώτηση για ΦΠΑ. Το πληρώνεις τελικά όλο το ποσό (με ΦΠΑ) και στο τέλος εκπίπτει; Ή το πληρώνεις στα 384 που αναγράφει;
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις εταιρικο αφμ με ενδοκοινοτικες συναλλαγες το δηλωνεις στην παραγγελια και ΔΕΝ χρεωνεται καθολου ο φπα
Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό ΑΦΜ με ενδοκοινοτικές συναλλαγές με μπέρδεψε λίγο να σου πω την αλήθεια. Ένα μαγαζί έχει η μητέρα μου, απλά σκεφτόμουν να το χρεώσω σε αυτήν, και να το έχω εγώ. Αν γίνει έλεγχος, λέμε πως το έχει αυτή :) Διάβασα βέβαια τα όσα γράφτηκαν πιο πίσω, απλά η ερώτηση ήταν πως γίνεται η "δουλειά, αν πληρώνω δλδ ή όχι

 

Σχετικά με την εγγύηση από Expansys, επικοινώνησα με την εταιρία και έχουμε:

 

Αγαπητή κυρία

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι η εγγύηση που λαμβάνετε απο την eXpansys μαζί με όλα τα προιόντα της, είναι πανευρωπαική,οπότε μπορείτε να απευθυνθείτε για τεχνική υποστήριξη σε οποιαδήποτε αντιπροσωπία της ευρώπης,

 

Βέβαια μπορείτε εφόσον η ημερομηνία αγοράς του προιόντος δεν ξεπερνά τον ένα χρόνο να επικοινωνήσετε μαζί μας και να σας ανοίξουμε μια σελίδα επιστροφής,έπειτα λαμβάνετε το αντίστοιχο ενημερωτικό email με τις οδηγίες που θα πρέπει να ακολουθήσετε, μας αποστέλετε το προβληματικό προιόν και η εταιρία μας με τη σειρά της το στέλνει στο πιο κοντινό σέρβις, σε αυτή την περίπτωση χρεώνεστε τα έξοδα αποστολής και ο χρόνος αναμονής είναι έως ενάμιση μήνα,

 

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία χρειαστείτε

 

Με εκτίμηση,

 

Συμεών Μουριδης

 

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών για την Ελλάδα και την Κύπρο,

 

HTC & Parrot Partner

Link to comment
Share on other sites

medusa (δεν ξέρω το όνομά σου), αν το πάρεις απο expansys δεν θα πληρώσεις καθόλου το ΦΠΑ, και μιας και είσαι της οικογένειας στην εταιρία μπορείς να το πάρεις χωρίς πρόβλημα.

 

η ACE στην Ελλάδα θα σε καλύπτει σίγουρα για θέμα εγγύησης.

 

 

@Driver_3, δεν θυμάμαι πως γυρίζεις σε ελληνικά το TF3D αλλά νομίζω πως μπορείς να το κάνεις ναι.

 

και φυσικά πάρε την 8GB class 6.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια βαση δεδομενων που μπορεις να βαλεις το αφμ και να δεις αν ειναι καταλληλο.

απο αυτο που λες (ενα μαγαζι) μαλλον δεν ειναι καταλληλο.

αν καποιος εχει προχειρη τη σελιδα με τη βαση δεδομενων μπορει να σου τη στειλει.

διαφορετικα μιλα με την μανα σου η τον λογιστη σας αν εχει δηλωμενο το αφμ για ενδοκοινοτικες συναλλαγες,αυτοι θα ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βόηθεια, ναι αν υπάρχει κάποιος που ξέρει την βάση ας δώσει το link (αν και θα ψάξω και εγώ τώρα)

 

Χριστίνα, όντως δεν το είχα γράψει πιο πριν, παράλειψη μου :)

 

Σχετικά με το ΑΦΜ ρώτησα ξανά το Expansys και μου απάντησε το εξής:

 

Αν διαθέτετε εταιρικό ΑΦΜ για ενδοκοινωτικές συναλλαγες τον δηλώνετε στην παραγγελία σας και δεν πληρώνετε το ΦΠΑ,λαμβάνοντας Γαλλικό τιμολόγιο,

 

Θα τσεκάρω αν έχω εταιρικό ΑΦΜ, λογικά όχι.

 

ΥΓ

 

Αν κάποιος έχει την DB, ας ποστάρει.

 

Update:

 

Λοιπόν και για όσους θέλουν να ξέρουν πως παίζει αυτό. Δεν έχω τέτοιο ΑΦΜ αλλά μπορείτε εύκολα να το κάνετε. Εγώ μίλησα με τον λογιστή μας και αφού κάνουμε μια υπεύθυνη δήλωση, θα δηλωθεί την Τρίτη στην εφορία (δεν έχει κάποια χρέωση). Ακολούθως, μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε κανονικά.

 

ΥΓ2

 

Σόρρυ κύριε Mod ;)

Link to comment
Share on other sites

χαχα σε κυνηγάει ο Γιάννης με τα 2 πλο post?

 

είχε εμένα, καλως όρισες στο club και εσύ τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή του να μπει στην Εφορία το "ενδοκοινωτικές συναλλαγές" να βρω κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα που να το έχει σε demo, απίθανο ε; Ώστε να την δω πάνω στο χέρι μου λίγο την συσκευή. Ξέρετε πότε θα ήταν κάτι τέτοιο εφικτό;

 

ΥΓ

 

Καλώς σας βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ελλάδα θα το βρεις μόνο εδώ προς το παρόν.

 

Καλύτερα κατά τη γνώμη μου να το δεις από κάποιον ήδη κάτοχο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω που βρισκεσαι ,αν η αγια παρασκευη δεν σου πεφτει μακρια μπορεις να πας στο vpn να το δεις.το εχει αμεσα διαθεσιμο
Link to comment
Share on other sites

@Driver_3, δεν θυμάμαι πως γυρίζεις σε ελληνικά το TF3D αλλά νομίζω πως μπορείς να το κάνεις ναι.

 

και φυσικά πάρε την 8GB class 6.

 

οκ ευχαριστω για την απαντηση. παντως ειμαι γκαντεμης γιατι φορτωσα σημερα το πρωι την attica gift card για να το παρω μεσω paypal ομως μεχρι το απογευμα που θα φανουν τα χρηματα στην καρτα το expansys δε θα εχει στοκ!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα το εξής (παλιότερα νομίζω πως γινόταν). Αν μπορεί ο Mod κάθε φορά, να διορθώνει το πρώτο post με όλες τις πιο σημαντικές πληροφορίες, ώστε να βοηθάμε τους νέους που έρχονται στο thread.

Πχ τι ισχύει με το ΦΠΑ από expansys, που θα βρούν προγράμματα, τι παίζει με Reviews από χρήστες, τι προτείνουμε σε επίπεδο καλύμματος ή SD μνήμης, κλπ κλπ

 

:)

 

Έτσι όλοι θα κοιτάνε το πρώτο post και αν δεν καλύπτονται, θα ρωτάνε ξανά.

 

Απλά μια πρόταση βέβαια, τπτ άλλο

 

ΥΓ

 

Ξέρω κύριε Mod σας προσθέτω δουλειές ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Κατά περιπτώσεις γίνεται αυτό, όπως για παράδειγμα στο update μιας έκδοσης ενός προγράμματος που έχει φτιάξει κάποιος χρήστης εδώ, αλλά στην περίπτωση μιας συσκευής τα πράγματα είναι διαφορετικά.

 

Από τη μία θα μεγαλώσει το πρώτο post σε βαθμό που δεν θα είναι ευκολοδιάβαστο και από την άλλη θα καταλήξουμε σε πράγματα τα οποία δεν είναι για όλους απαραίτητα ή αναγκαία και θα αποκτήσει υποκειμενική μορφή κάτι που θα ήθελα να αποφύγω.

 

Επίσης δεν μπορούμε να αναφέρουμε συγκεκριμένα καταστήματα πώλησης του προϊόντος για ευνόητους λόγους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όλοι θα κοιτάνε το πρώτο post και αν δεν καλύπτονται, θα ρωτάνε ξανά.

 

Δυστυχώς μην είσαι σίγουρη...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...