Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι και δεν μπόρεσα να το αλλάξω.

 

Για αυτο εχεις προβλημα τοτε .

Με την καταληξη txt ,το αρχειο δεν αναγνωριζεται για να κανει την δουλεια που πρεπει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο εχεις προβλημα τοτε .

Με την καταληξη txt ,το αρχειο δεν αναγνωριζεται για να κανει την δουλεια που πρεπει.

Έχεις υπόψην σου κάποιο τρόπο για να το διορθώσω? Κάποιον editor ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψην σου κάποιο τρόπο για να το διορθώσω? Κάποιον editor ίσως.

 

Τι editor ?

Στο pc σου στα folder options θα πρεπει να ξετικαρεις το

hide extension for known file types

Κλικ στην φωτο

http://img212.imageshack.us/img212/489/56421401md0.th.jpg

 

Ετσι μετα θα σου δειξει ολη την καταληξη του αρχειου SW.UNL.txt.

Αυτο που εχεις να κανεις μετα ειναι να κανεις edit το ονομα του αρχειου

και να σβησεις 3 γραμματα και μια τελεια δηλ το .txt για να μεινει το SW.UNL

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Ποιοι φακελοι του garmin περιεχουν τις εικονες να τις βάλω κρυφα αρχεια για να μη μου εμφανιζονται στη εκθεση?
Link to comment
Share on other sites

Τι editor ?

Στο pc σου στα folder options θα πρεπει να ξετικαρεις το

hide extension for known file types

Κλικ στην φωτο

http://img212.imageshack.us/img212/489/56421401md0.th.jpg

 

Ετσι μετα θα σου δειξει ολη την καταληξη του αρχειου SW.UNL.txt.

Αυτο που εχεις να κανεις μετα ειναι να κανεις edit το ονομα του αρχειου

και να σβησεις 3 γραμματα και μια τελεια δηλ το .txt για να μεινει το SW.UNL

Είχες δίκιο , αρκετά απλό τελικά, αλλά βλέπεις οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά. Αρχικά πάντως δεν το βλέπει πάλι, ψάχνει για υλικό garmin, αλλά θα προσπαθήσω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Ποιοι φακελοι του garmin περιεχουν τις εικονες να τις βάλω κρυφα αρχεια για να μη μου εμφανιζονται στη εκθεση?

ακομη και να τα κανεις hide θα φαινονται μεσα στην εκθεση..
... :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για πολλές μέρες προσπαθούσα να εγκαταστήσω το GARMIN αλλά πάντα κατά την εκκίνηση δεν έβρισκε το GPS. Θεωρούσα ότι το Card Id που μου έβγαζε στις πληροφορίες ή ο κωδικός του Key*** ήταν λάθος και κατ'επέκταση το αρχείο SW.UNL δεν ήταν σωστό γιατί προσπάθησα τόσο εγώ όσο και κάποιοι άλλοι φίλοι από εδώ να το δημιουργήσουμε ανεπιτυχώς. Σήμερα που άρχισα να παίζω με τα menu του προγράμματος στο "σύστημα"->"απομακρυσμένο GPS" είδα ότι προσπαθούσε να βρει ένα εξωτερικό GPS ("Χρήση του Bluetooth GPS") και όχι το "Χρήση του συνδεδεμένου GPS" που σημαίνει ότι η εγκατατάση του προγράμματος ήταν σωστή (έβαλα τους χάρτες 3 σε 1) αλλά το πρόβλημα ήταν στις ρυθμίσεις. Γι΄αυτό όσοι έχετε πρόβλημα με την εύρεση του εσωτερικού GPS ελέγξτε τις σχετικές ρυμίσεις.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζεται εξωτερικιο gps για να λειτουργησει το garmin ??

εχω το P1i

 

Αν το κινητό δε διαθέτει ενσωματωμένο δέκτη GPS φυσικά και χρειάζεται εξωτερικό;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζεται εξωτερικιο gps για να λειτουργησει το garmin ??

εχω το P1i

 

Όχι μόνο το Garmin, αλλά οποιοδήποτε πρόγραμμα για GPS στο P1 θέλει εξωτερικό GPS.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το ΝΟΚΙΑ 73 και 95 χρειαζονται εξωτερικο gps

 

To N95 οχι αφου εχει εσωτερικο gps .

 

Παιδια ρωτηστε κατι αφου πρωτα εχετε διαβασει τα

χαρακτηριστικα των συσκευων :!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα κατάφερα τελικά, το έβαλα. μονο που δεν μπορώ να το δοκιμάσω ακόμα γιατί δεν βρίσκομαι ελλάδα. την άλλη βδομάδα όμως έρχομαι!!! εγώ έβαλα τους 3 διαφορετικούς χάρτες. αν θελήσω να τους βγάλω αυτούς και να βάλω τους 3 σε 1, πρέπει να κάνω απεγκατάσταση και σβήσιμο ότι έχω περάσει και μετά πάλι από την αρχή με τους άλλους??? και κάτι άλλο....πως θα μπορώ να κάνω επιλογή χαρτη? από που γίνετε αυτό???
Link to comment
Share on other sites

Θα διαγραψεις τους 3 χαρτες και τα .UNL αρχεια τους και θα κανεις αυτο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκανα οτι εγραφε η πρωτη σελιδα αλλα ειναι σαν μην εχουν περαστει οι χαρτες δλδ. ενο εχω περασει τους χαρτες δν εμφανιζει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

argi_7 κατεβασε τα αρχεια που εχει ανεβασει ο Aisopos στο 1 ποστ εχει μεσα τα .UNL ετοιμα.

Τι ονομασια εχει δωσει στους χαρτες? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικά πως επιλεγεις ποιο χαρτί να βάλεις όταν έχεις τους 3 ξεχωριστούς? π.χ. GMAPSUPP.IMG , GMAPSUP2.IMG , GMAPPROM.IMG , GMAPBMAP.IMG , από που? και κάτι άλλο που απευθύνεται σε οποιον έχει δοκιμάσει τους χάρτες τους ελληνικούς και τους 2, δηλαδή και τον 3 σε 1 και τους 3 ξεχωριστούς. τι είναι καλύτερο να βάλει κανεις???
Link to comment
Share on other sites

τελικά πως επιλεγεις ποιο χαρτί να βάλεις όταν έχεις τους 3 ξεχωριστούς? π.χ. GMAPSUPP.IMG , GMAPSUP2.IMG , GMAPPROM.IMG , GMAPBMAP.IMG , από που? και κάτι άλλο που απευθύνεται σε οποιον έχει δοκιμάσει τους χάρτες τους ελληνικούς και τους 2, δηλαδή και τον 3 σε 1 και τους 3 ξεχωριστούς. τι είναι καλύτερο να βάλει κανεις???

 

Φίλε εσύ έχεις 4 χάρτες εδώ...

Τι 3 λες??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εσύ έχεις 4 χάρτες εδώ...

Τι 3 λες??

 

 

Επεξηγήσεις χαρτών (αρχεία IMG)

GMAPBMAP.IMG(αυτός που είχε το πρόγραμμα, ενσωματωμένος) - 10ΜΒ

GMAPPROM.IMG (ο ελληνικός Auto Drive Hellas v1.25) με το ομώνυμο UNL του. - 35MB (mapid=822)

GMAPSUPP.IMG (ο τοπογραφικός χάρτης της Ανάβασης Topo Navigator 3.4.3) χωρίς UNL γιατί είναι ξεκλείδωτος. - 85MB

GMAPSUP2.IMG (ο BlueChart Atlantic v9.5 ελληνικός ναυτικός) με το ομώνυμο UNL του. - 14MB(mapid=254)

Link to comment
Share on other sites

cavalli13 o ενας χαρτης συμπληρωνει τον αλλο. Το garmin μας αφηνει να βαλουμε 3 ακομη χαρτες στο κινητο μας εαν εσυ εχεις σκοπο να περασεις και αλλο χαρτη π.χ. εξωτερικου τοτε ο 3 σε 1 ειναι μονοδρομος αλλιως καλυτερα περασε και τους 3 ξεχοριστα. Δεν εχω κινητο για να σου πω απο που μπορεις να επιλεξεις και να αποεπιλεξεις τους χαρτες εαν το ψαξεις λιγο θα το βρεις :)

 

junglist o χαρτης με το ονομα GMAPBMAP.IMG ειναι ο χαρτης που εχει μεσα ενσωματωμενο η εφαρμογη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη,αλλα αυτοι στην garmin παιρνουν ληγμενα η ιδεα μου ειναι;Πριν 2-3 μερες εστειλα mail αναφεροντας αναλυτικα τι προβληματα παρουσιαζει το garmin στο ν82 λογο της ελλειψης του μολυβιου.Ανεφερα οτι ειμαι χρηστης του προγραμματος στο ν82:whistle:.Και φυσικα ρωτησα αν και ποτε θα βγει εκδοση που θα υποστηριζει πληρως το ν82.Διαβαστε την απαντηση που πηρα: Dear george george,

 

Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

 

I am unsure exactly what your query is I'm afraid, are you using Mobile XT on your N82? I use the same phone with XT and have not experience any problems?

 

If you can provide more information on this query I will be happy to look into this.

 

 

Kind regards

 

Jimmy Blacknell Garmin (Europe) Ltd . Γνωμη μου,η ισχυει αυτο που ειπα για τα ληγμενα η ο τυπος δουλευει αλλη εκδοση απο αυτη που εχουμε εμεις.Στελνω απαντηση για να δω τι θα μου πει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

gianpithio efoson den mporo na vro pouthena xarti souidias pou thelo pisteyeis oti einai kalitera na valo ton Garmin City Navigator Europe NT 2008 i na valo ton 3 se 1 kai na perimeno na vro gia souidia pou thelo. Pros to paron exo tous 3 ksexorista kai katevazo ton europe kommati kommati apo rapidshare, afou den exo account! apla auto pou tha ithela na se rotiso einai....ton europe pos ton pernao???? exei odigies mesa??? to pira apo edo οποιος θελει το χαρτη Garmin City Navigator Europe NT 2008 για το Garmin ας δει το txt

Συνημμένα Αρχεία

Τύπος Αρχείου: txt Garmin City Navigator Europe NT 2008.txt (961 Bytes, 587 εμφανίσεις)

 

σελ.2 πρωτο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω χάρτες για κάποιες ευρωπαϊκές χώρες όπως Ρουμανία, Γαλλία και Αγγλία ???
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη,αλλα αυτοι στην garmin παιρνουν ληγμενα η ιδεα μου ειναι;Πριν 2-3 μερες εστειλα mail αναφεροντας αναλυτικα τι προβληματα παρουσιαζει το garmin στο ν82 λογο της ελλειψης του μολυβιου.Ανεφερα οτι ειμαι χρηστης του προγραμματος στο ν82:whistle:.Και φυσικα ρωτησα αν και ποτε θα βγει εκδοση που θα υποστηριζει πληρως το ν82.Διαβαστε την απαντηση που πηρα: Dear george george,

 

Thank you for contacting Garmin(Europe)Ltd.

 

I am unsure exactly what your query is I'm afraid, are you using Mobile XT on your N82? I use the same phone with XT and have not experience any problems?

 

If you can provide more information on this query I will be happy to look into this.

 

 

Kind regards

 

Jimmy Blacknell Garmin (Europe) Ltd . Γνωμη μου,η ισχυει αυτο που ειπα για τα ληγμενα η ο τυπος δουλευει αλλη εκδοση απο αυτη που εχουμε εμεις.Στελνω απαντηση για να δω τι θα μου πει.

 

Το δοκίμασες το κολπάκι με την αντικατάσταση του μολυβιού σε άλλο κουμπί;

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...