Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι ενσωματωμένη η εφαρμογή όπως λες, τότε δεν χρειάζεται να την ξεκλειδώσεις. Αν είναι κλειδωμένη, ποιός ο λόγος να βρίσκεται ενσωματωμένη στην συσκευή;

 

Γιατί έχω την εντύπωση οτι τα samsung έρχονται με προεγκατεστημένο το navigon και όχι το garmin;

 

 

 

Οχι το garmin εχει. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκει το στιγμα. Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι το garmin εχει. Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκει το στιγμα. Τι να κανω?

 

Aν εισαι σπιτι και γενικα σε κλειστο χωρο,αργει να κλειδωσει δορυφορο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι σπιτι και γενικα σε κλειστο χωρο,αργει να κλειδωσει δορυφορο

 

Παιδια εχω δοκιμασει τα παντα. Μου λεει οτι δεν βρισκει δορυφορους. Αν ξερει καποιος να μου πει μηπως αλλαξω καμια ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Χάρτης για Ρωσσία υπάρχει!!!

 

Μας το λες ;

ή ρωτάς(με θαυμαστικά);

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα...συνδέεται κανονικά με δορυφόρους...βρίσκει το στίγμα στον χάρτη...αλλά όταν πάω να ψάξω διεύθυνση δε μπορώ...κάνω αναζήτηση "Αθήνα" ας πούμε και δε μου βγάζει τίποτα.

 

Μήπως δεν έχω περάσει κανένα χάρτη?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα...συνδέεται κανονικά με δορυφόρους...βρίσκει το στίγμα στον χάρτη...αλλά όταν πάω να ψάξω διεύθυνση δε μπορώ...κάνω αναζήτηση "Αθήνα" ας πούμε και δε μου βγάζει τίποτα.

 

Μήπως δεν έχω περάσει κανένα χάρτη?

 

exw perasmenous diaforous xartes perasmenous sto n82 mou alla distixws otan paw na valw dieu8insi i poli gia na paw kapou mou leei oti dn ginete kati error mpes sto site tis garmin na katevaseis allous xartes kai tetoia:(:(:(:(

Ti na kanw re paidia???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...βοήθεια!!!

 

Έβαλα αυτό που λέει 3 χάρτες σε 1...μάλλον το UNL file είναι λάθος γιατί όταν ανοίγει το πρόγραμμα γράφει "δεν έχει δ"...δε ξέρω τι είναι αυτό.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής...ποιο είναι το MapID για το GMAPSUPP.IMG 3 in1??????

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις σε ενα .UNL αρχειο ενωμενους τους κωδικους και απο τους 2 χαρτες που περιεχει ο χαρτης 3 σε 1 το MapID που θα χρεισημοποιησεις την πρωτη φορα ειναι το 822 και βαζεις μεσα τον κωδικο στο .UNL την δευτερη φορα βαζεις 254 και βαζεις τον κωδικο στο ειδιο .UNL ενωμενο δηλαδει θα πρεπει να ειναι 50 ψηφια στην σειρα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις σε ενα .UNL αρχειο ενωμενους τους κωδικους και απο τους 2 χαρτες που περιεχει ο χαρτης 3 σε 1 το MapID που θα χρεισημοποιησεις την πρωτη φορα ειναι το 822 και βαζεις μεσα τον κωδικο στο .UNL την δευτερη φορα βαζεις 254 και βαζεις τον κωδικο στο ειδιο .UNL ενωμενο δηλαδει θα πρεπει να ειναι 50 ψηφια στην σειρα :)

 

Σε ευχαριστώ. Δούλεψε ΟΚ.

 

Αλλά όμως κάτι δε κάνω σωστά μάλλον. :rolleyes:

 

Θέλω λοιπόν να κάνω navigate σε μια διεύθυνση:

Πάω..."Για Που", μετά "Διευθύνσεις", μετά ρωτάει σε ποια χώρα είναι η Διεύθυνση επιλέγω "Εγγραφή Χώρας", μετά "Ελλάδα" και μετά "Αναζήτηση σε όλες τις Πόλεις" μου βγάζει "Δε βρέθηκε αποτέλεσμα" και μετά αν πάω πίσω και πατήσω "Εγγραφή Πόλης" και κάνω αναζήτηση...δε κάνει τίποτα πάλι, λέει ότι δε βρέθηκε τίποτα.

 

Τις αναζητήσεις τις κάνω στα Ελληνικά.

 

Τι συμβαίνει? :(

 

Πως κάνετε εσείς navigate με οδηγίες κλπ σε κάποια συγκεκριμένη διεύθυνση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρχικά να πω ένα μπράβο σε όλους όσους έχουν δουλέψει για να πρσφέρουν αυτές τις λύσεις για τα κινητά μας.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω εγκαταστήσει το Garmin και δεν αναγνωρίζει το ενσωματομένο GPS που έχω. (Σημειώστε ότι έχω το 6110 Navi).

 

Έχω εγκαταστήσει κσι το Cygic και λειτουργεί κανονικά. Απλά θέλω να δοκιμάσω και το Garmin.

 

Ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργησε ενα νεο αρχειο SW.UNL και αντικατεστησε το με το παλιο.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?απο τοτε που εκανα εγκατασταση το garmin στο Ν95 μου βγαζει κατι εικονιδια στην εκθεση που σχετιζοντε με αυτο το προγραμμα!ελπζω να καταλαβατε τι εννοω!κατι μικρα σηματακια σαν αυτα των POI'S.Αν τα σβησω λετε να υπαρξει προβλημα?γνωριζει καποιος?εσβησα χθες 2 και οταν ανοιξα το Garmin με εβαλε να διαλεξω ξανα χωρα γλωσσα κτλ.σα να το χρησιμοποιω δλδ πρωτη φορα.Και κατι αλλο.....πριν την εγκατασταση αυτου του προγραματος οταν κλειδωνε το κινητο αναβε ανα τακτα διαστηματα το μπλε φωτακι στα δεξια του κινητου.αυτο που πατας για να μπεις στην εκθεση.τωρα δεν μου αναβει καθολου(στην κατασταση αναμονης παντα)!και κατι τελευταιο.....το N73 εχει στην αναμονη ενα led που αναβοσβηνει.στο ιδιο σημειο εχει κατι αναλογο και το n95 αλλα δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιειται.γνωριζει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει τροπος υπολογισμου του εμβαδον μιας επιφάνειας τ.μ με το garmin οπως γινεται με ορισμενες συσκευες GPS , αν οχι υπαρχει αλλος τροπος εχω n82 ευχαριστώ

αποτι ξέρω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο... Βασικά είναι ένα πρόγραμμα gps και όχι κάποιο Software για επεξεργασία χαρτών

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?απο τοτε που εκανα εγκατασταση το garmin στο Ν95 μου βγαζει κατι εικονιδια στην εκθεση που σχετιζοντε με αυτο το προγραμμα!ελπζω να καταλαβατε τι εννοω!κατι μικρα σηματακια σαν αυτα των POI'S.Αν τα σβησω λετε να υπαρξει προβλημα?γνωριζει καποιος?εσβησα χθες 2 και οταν ανοιξα το Garmin με εβαλε να διαλεξω ξανα χωρα γλωσσα κτλ.σα να το χρησιμοποιω δλδ πρωτη φορα.

Δεν κανει να διαγραψεις τα εικονιδια του garmin χρειαζονται στο προγραμμα, ακομη και να τα κανεις hide θα φαινονται μεσα στην εκθεση.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

και τωρα????πρεπει να τα εχω μεσα στην εκθεση ετσι να ειναι χυμα? :( και εσυ ετσι τα εχεις?

 

σιγα δεν ειναι και πολλα!!:p

αλλα που πανε μπροστα μπροστα και δεν ενοχλουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία ερώτηση,

 

εγώ που έχω επιλεγμένους στο Map sources και τους τέσσερις χάρτες, ποιος είναι ο default Που εμφανίζεται όταν κάνω πλοήγηση ή όταν θέλω να περιιγηθώ στο χάρτη?

 

ευχαριστώ...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

αποτι ξέρω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο... Βασικά είναι ένα πρόγραμμα gps και όχι κάποιο Software για επεξεργασία χαρτών

 

Καλησπερα σε ολους σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει τροπος υπολογισμου του εμβαδον μιας επιφάνειας τ.μ με το garmin οπως γινεται με ορισμενες συσκευες GPS , αν οχι υπαρχει αλλος τροπος εχω n82 ευχαριστώ

 

κι ομως πρεπει να υπαρχει...καπου το ειχε παρει το ματι μου;)

 

θα κοιταξω παλι γιατι εψαχνα και εγω κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

......και κατι τελευταιο.....το N73 εχει στην αναμονη ενα led που αναβοσβηνει.στο ιδιο σημειο εχει κατι αναλογο και το n95 αλλα δεν μπορω να βρω απο που ενεργοποιειται.γνωριζει κανεις?

 

Στο Ν73 είναι στο: Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Προβολή > Λειτουργία νάρκης = ΝΑΙ.

Υποθέτω κάτι ανάλογο θα είναι και στο Ν95.

Θα ενεργοποιηθεί μετά από ένα διάστημα απραξίας.

 

παιδιά μία ερώτηση,

 

εγώ που έχω επιλεγμένους στο Map sources και τους τέσσερις χάρτες, ποιος είναι ο default Που εμφανίζεται όταν κάνω πλοήγηση ή όταν θέλω να περιιγηθώ στο χάρτη?

 

ευχαριστώ...

 

Ο Auto Drive τους υπερκαλύπτει όλους. Μόνο αν ξε-τσεκάρεις αυτόν θα δεις κάποιον από τους υπόλοιπους.

Καλύτερα όμως τσεκάρισέ τους έναν έναν για να δεις τι γίνεται ακριβώς στο δικό σου κινητό γιατί οι απόψεις διίστανται.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

kalimera! konteuo na trelatho, prospatho edo kai 3 wres na valo to garmin sto kinito mou kai den mporo. akolouthisa ta vimata apo tin arxi, katevasa to proto arxeio, to perasa stin karta tou kinitou me "maziki metafora" (etsi legete nomizo) meta leei na to anoiksoume ta arxeia me enan explorer!!! ego den ksero ti einai auto alla an pao sto kinito rithmiseis,diax.dedomenon,diaxeirisi arxeion kai telos karta mnimis, exeis tin eilogi na epeksergasteis ta arxeia. opote to vrik apo ekei, ekana to install, katevasa to deutero arxeio, ekana auto pou leei. pao na anoikso tin efarmogi gia na pao deksia to ksersora opos leei kai na balo epilogi ta ellinika kai.....vgenei i "eisagogi" tou programatos dil. garmin kai kati alla (wraia leo) ksafnika omos stamataei kai me petaei ekso!!! giati to ekane auto?? ekana epanakinisi sto kinito, ksana to idio. Sas parakalo poli, mporei na me voithisei kapoios? exo prospathisei kai prin kanena mina kai pali ta idia. exo to 6110. euxaristo
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε Leftezi για την απάντηση...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε Leftezi για την απάντηση...

 

Να 'σαι καλά. :)

 

Καλησπερα σε ολους σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει τροπος υπολογισμου του εμβαδον μιας επιφάνειας τ.μ με το garmin οπως γινεται με ορισμενες συσκευες GPS , αν οχι υπαρχει αλλος τροπος εχω n82 ευχαριστώ

 

Κάνουν και τέτοια πράματα αυτά τα μαραφέτια!! :blink:

Τι άλλο θ' ακούσουμε! Σε λίγο θα βγάζουν και τοπογραφικά!! :ninja:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...