Jump to content

[S60 3rd Edition] Garmin Maps Mobile XT


aristotelhs2060
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια εγραψα και χθες αλλα νομιζα πως ελυσα το προβλημα με την εγκατασταση σε ενα Ν82 ενω το τρεχει μια δυο φορες μετα το εξαφανιζει απο παντου εκτος απο την διαχειρηση εφαρμογων με αποτελεσμα να μην μπορω ουτε να το κανω απεγκατασταση,την πρωτη φορα που μου εβγαλε προβλημα μου εγραψε οτι το προγραμμα θα τερματηστει για λογους ασφαλειας και μου το εξαφανισε το εικονιδειο απο το κεντρικο μενου.Του περασα παλι αλλο και ενω δουλεψε 2 φορες παλι το εξαφανισε.Το εχει στεισει καποιος σε Ν82;τι εχει περασει μεσα;μηπως το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει καποια εφαρμογη απο την εταιρεια που το μπλοκαρει;Πως μπορω να το κανω απεγκατασταση πρωτα πριν δοκιμασω παλι;τι πεπει να σβησω απο την καρτα και τι απο το τηλεφωνο μπας και διορθωθει το προγραμμα;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Δοκίμασε να βγάλεις και να βάλεις ξανά την κάρτα.

Αν κολλάει πάλι, κάνε απεγκατάσταση το Garmin.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μπορω να κανω απεγκατασταση γιατι δεν φαινεται στις εγκαταστημενενς εφαρμογες

 

Ωραία. Κάν' το ξανά εγκατάσταση. Αν υπάρχει κάποιο υπόλειμμα του προγράμματος θα σου ζητήσει να κάνει overwrite. Κάνε overwrite και μετά στο καπάκι κάν' το απεγκατάσταση. ;)

 

Αν συνεχίσει να σου δημιουργεί προβλήματα, κάνε format την κάρτα σου, αφού πάρεις τα απαραίτητα backup των αρχείων σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είναι. Ότι καινούριο βγαίνει, μπαίνει κατευθείαν στο πρώτο ποστ.

 

Έχουν διαφορές με τους παλιούς χάρτες και πως τους βάζουμε στην κάρτα; Εχω τουε 3 αρχικούς χάρτες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πως τους βάζουμε στην κάρτα; Όπως πέρασες τους πρώτους, έτσι περνάς και όποιον νέο χάρτη βρείς. Αν κατεβάσεις κάποια νέα έκδοση του ίδιου χάρτη, θα δεις αν αλλάζει το Map ID του χάρτη. Αν είναι το ίδιο, απλά τον αντικαθιστάς με τον παλιό και θα λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

πώς γίνεται να μην σβήνει η οθόνη (η φωτεινότητα)όταν χρησιμοποιώ το garmin;κάποια επιλογή ίσως;
Link to comment
Share on other sites

απλά θα πάς

ρυθμίσεις--->εμφάνιση--->Backlight Override

 

και θα πατήσεις ΠΑΝΤΑ ΕΝΕΡΓΟ

;)

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

οταν απενεργοποιω την επιλογη ρυθμισεις>σημεια εγγυτητας>POI>νομιζω δεν ξαναβγαινει το σπαστικο μηνυμα για οριο ταχυτητας 3χλμ/ωρα!για δοκιμαστε και πειτε μου πλιζ!
Link to comment
Share on other sites

οταν απενεργοποιω την επιλογη ρυθμισεις>σημεια εγγυτητας>POI>νομιζω δεν ξαναβγαινει το σπαστικο μηνυμα για οριο ταχυτητας 3χλμ/ωρα!για δοκιμαστε και πειτε μου πλιζ!

 

exo egatastisi to garmin sto N95 kai eno exo to eikonidio stis efermoges den to anoigei .to exo sbisi kai to exo xanafortosi 3 fores kai moy kamei to idio .enan fakelo sis. moy ton vgazi stin diaxirisi arxeion kokino ton anoixa kai moy paroysiase to eikonidio toy garmin stis efarmoges alla den xekinaei. treis imeres zitao voithia kai den antapokrinete kaneis.exei kanenas allos tin evgeni kalosini na me voithisi? eyxaristo

 

απλά θα πάς

ρυθμίσεις--->εμφάνιση--->Backlight Override

 

και θα πατήσεις ΠΑΝΤΑ ΕΝΕΡΓΟ

;)

 

mpreite na me voithisete me to garmin?

 

kyrioi kalimera. psaxno edo kai mia evdomada na me voithisi kapoios gia na egatastiso to garmin kai den diatithete kanenas.to exo egatastisi treis fores alla den moy anoigei.exei kai e3na arxeio sis stin diaxirisi arxeion poy einai kokino to fortosa kai moy evgale ton fakelo toy garmin stis efarmoges alla den anoigei me tipota. mporei kapios na me voithisi? fisika milame gia to N95.EYXARISTO EK TON PROTERO

Link to comment
Share on other sites

οι οδηγίες στην πρώητη σελίδα είναι πολύ αναλυτικές, χθες το πέρασα κι εγώ στο ν95 μου !! Ευχαριστώ πολύυυυ.

 

Τελικά την Ρόδο σε ποιο χάρτη την έχει αναλυτικά ;γιατί είδα και κάτι άλλα παιδιά που τον έψαχναν άλλα δεν δάβασα όλα τα μνματά τους.

Link to comment
Share on other sites

kyrioi kalimera. psaxno edo kai mia evdomada na me voithisi kapoios gia na egatastiso to garmin kai den diatithete kanenas.to exo egatastisi treis fores alla den moy anoigei.exei kai e3na arxeio sis stin diaxirisi arxeion poy einai kokino to fortosa kai moy evgale ton fakelo toy garmin stis efarmoges alla den anoigei me tipota. mporei kapios na me voithisi? fisika milame gia to N95.EYXARISTO EK TON PROTERO

 

Ισως να μην μπορει κανενας να διαβάσει την γλώσσα που χρησιμοποιεις για να γράψεις ή να μην θελεις εσυ να καταλάβεις οτι όντως οι οδηγείες ειναι ξεκάθαρες.

Μηπως τελικά εχεις κατεβάσει το .sis για uiq?

Κάτσε και εκανε επακριβως τα βήματα,δεν μπορει όλοι οι υπόλοιποι να είχαν την βοήθεια του θεού

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χρήστες του Ν82 με το πρόβλημα στο Garmin με το #, νομίζω ότι βρήκα την λύση προς το παρόν, μέχρι η ίδια η εταιρία να το λύσει.

Καταρχήν κατεβάζετε το συννημένο αρχείο όπου θα βρείτε μέσα δύο εφαρμογές.

 

Αφού υπογράψετε(Sign) την μία απο αυτές που είναι και η πιο σημαντική (ThePencil_unsigned.SIS) κάντε εγκατάσταση και τις 2 στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Τρέξτε το KeyCode.Το συγκεκριμένο πρόγραμμα μας επιτρέπει να δούμε το scancode id ενός πλήκτρου του κινητού μας και αργότερα να το χρησιμοποιήσουμε σε οποιαδήποτε εφαρμογή.Ανοίξτε την εφαρμογή λοιπόν και πατήστε ένα κουμπί που δεν χρησιμοποιείτε πολύ στο κινητό σας για να το "μασκαρέψετε" για μολύβι.Σημειώστε τον κωδικό σε ένα χαρτί.

Κλείστε την εφαρμογή και ανοίξτε με έναν file manager στον φάκελο C:\System\Data\ το αρχείο ThePencil.ini και κάντε το επεξεργασία(Edit).Εδώ εξ'ορισμού είναι το scancode id του πλήκτρου PTT(Push To Talk) που υπάρχει σε κάποιες συσκευές και δεν χρησιμοποιείται από τα ελληνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ακόμα.Κοινώς άχρηστο κουμπάκι.Στην συνέχεια γράφετε εδώ το scancode id που είχατε σημειώσει στο χαρτί, αποθηκεύετε και κάντε επανεκκίνηση το κινητό σας.Κατά την επανεκκίνηση το μολυβάκι από το πλήκτρο '#' θα έχει μετακινηθεί στο πλήκτρο της αρεσκείας σας.

Για δοκιμάστε το τώρα με το Garmin μήπως και λυθηκε το πρόβλημα... :D

Να μην ξεχάσω ότι δεν χρειάζεται από αυτό το σημείο και ύστερα αν δεν σκέφτεστε να άλλαξετε πάλι την αντιστοιχία του πλήκτρου, την εφαρμογή KeyCode και μπορείτε να την απεγκαταστήσετε με ασφάλεια.Επίσης να σημειωθεί ότι η εφαρμογή ThePencil_unsigned.SIS, δεν έχει εικονίδιο ούτε γραφικό περιβάλλον (UI) και το μόνο που χρειάζεται για να καταλάβετε ότι την έχετε εγκαταστήσει είναι να υπάρχει το αρχείο ThePencil.ini στον φάκελο C:\System\Data\ της μνήμης του ηλεφώνου σας.

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χρήστες του Ν82 με το πρόβλημα στο Garmin με το #, νομίζω ότι βρήκα την λύση προς το παρόν, μέχρι η ίδια η εταιρία να το λύσει.

Καταρχήν κατεβάζετε το συννημένο αρχείο όπου θα βρείτε μέσα δύο εφαρμογές.

 

 

Το Δοκίμασα σε 6110!!

Μια χαρα δουλεύει!!!

Εβαλα το κουμπί του Navigator (αχρηστο είναι ούτος ή αλλως με to Garmin εγκατεστημένο).

Το key code είναι 239!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

οι οδηγίες στην πρώητη σελίδα είναι πολύ αναλυτικές, χθες το πέρασα κι εγώ στο ν95 μου !! Ευχαριστώ πολύυυυ.

 

Τελικά την Ρόδο σε ποιο χάρτη την έχει αναλυτικά ;γιατί είδα και κάτι άλλα παιδιά που τον έψαχναν άλλα δεν δάβασα όλα τα μνματά τους.

 

Μια χαρά την έχει φίλε τη Ρόδο , όχι μόνο την πόλη αλά και τα χωριά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

οι οδηγίες στην πρώητη σελίδα είναι πολύ αναλυτικές, χθες το πέρασα κι εγώ στο ν95 μου !! Ευχαριστώ πολύυυυ.

 

Τελικά την Ρόδο σε ποιο χάρτη την έχει αναλυτικά ;γιατί είδα και κάτι άλλα παιδιά που τον έψαχναν άλλα δεν δάβασα όλα τα μνματά τους.

 

Δοκίμασε Autodrive Hellas+Anavasis, έχει τα πάντα απο Ρόδο

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις αυτο που προτεινα παραπανω για να μην βγαινει το σπαστικο μηνυμα για το οριο ταχυτητας 3 χλμ/ωρα?

 

και κατι αλλο αν ξερετε καμμια λυση!ενω βαζω στο οχημα το πρωτο πρωτο βελακι και παταω οκ.οταν κλεισω την εφαρμογη και την ξανανοιξω μου δειχνει το μπλε αμαξι!δεν θυμαται την επιλογη με το βελακι!υπαρχει καμμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχω ένα πρόβλημα...έχω κάνει εγκατάσταση το poi loader της Garmin στον υπολογιστή μου αλλά όταν πάω να περάσω τα poi μου βγάζει ότι παρουσιάστηκεπρόβλημα κατά την εγκατάσταση των poi και να ξανα ανοίξω το poi loader ....αλλά και πάλι τίποτα.....εχω vista 64bit.(δεν ξέρω να εχει σημασία)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!έχω ένα πρόβλημα...έχω κάνει εγκατάσταση το poi loader της Garmin στον υπολογιστή μου αλλά όταν πάω να περάσω τα poi μου βγάζει ότι παρουσιάστηκεπρόβλημα κατά την εγκατάσταση των poi και να ξανα ανοίξω το poi loader ....αλλά και πάλι τίποτα.....εχω vista 64bit.(δεν ξέρω να εχει σημασία)

 

οι οδηγιες ειναι στην 1η σελιδα :

Εχεις συνδεσει

την συσκευη σου για «Μεταφορά δεδομένων» (Data transfer)?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οταν απενεργοποιω την επιλογη ρυθμισεις>σημεια εγγυτητας>POI>νομιζω δεν ξαναβγαινει το σπαστικο μηνυμα για οριο ταχυτητας 3χλμ/ωρα!για δοκιμαστε και πειτε μου πλιζ!

Το εκανα, μεχρι τωρα δεν μου εχει εμφανιστει κατι αλλα δεν θυμαμαι σε ποιους δρομους εβγαινε η ειδοποιηση ωστε να το συγκρινω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά χρήστες του Ν82 με το πρόβλημα στο Garmin με το #, νομίζω ότι βρήκα την λύση προς το παρόν, μέχρι η ίδια η εταιρία να το λύσει.

 

Για δοκιμάστε το τώρα με το Garmin μήπως και λυθηκε το

 

Σ'ευχαριστούμε φίλε ProSymbian για το κολπάκι. Ελπίζω να δουλέψει σε άλλα παιδιά γιατί σε μένα στο Ε90 δε δούλεψε. Έκανα το 0 πατημένο μολυβάκι, έκανα επανεκκίνηση, το 0 έγινε μολυβάκι αλλά το κόλημα παρέμεινε.

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η συσκευή αλλά μου έβγαλε κανονικά εικονίδιο και για τα 2, και για το ThePencil και για το KeyCode.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε φίλε ProSymbian για το κολπάκι. Ελπίζω να δουλέψει σε άλλα παιδιά γιατί σε μένα στο Ε90 δε δούλεψε. Έκανα το 0 πατημένο μολυβάκι, έκανα επανεκκίνηση, το 0 έγινε μολυβάκι αλλά το κόλημα παρέμεινε.

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η συσκευή αλλά μου έβγαλε κανονικά εικονίδιο και για τα 2, και για το ThePencil και για το KeyCode.

 

Δεν ξέρω για το Ε90, δοκίμασε κάποιο άλλο κουμπί που έχει γενική χρήση!

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...