Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kai mia erotisi: Xerei kaneis an to dinei i cosmote me ekptosi-epidotisi pos legetai telos pandon (otan exei kapoios simvolaio kai tou kanoun ekptosi gia na dialexei kinito kainourgio). Exo kolisi tora kai den thimamai poia einai i orologia pou xrisimopoieitai! :confused:
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς το destinator 6/7 στην συσκευή?

Εάν ναι, παίζει καλά?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

kai mia erotisi: Xerei kaneis an to dinei i cosmote me ekptosi-epidotisi pos legetai telos pandon (otan exei kapoios simvolaio kai tou kanoun ekptosi gia na dialexei kinito kainourgio). Exo kolisi tora kai den thimamai poia einai i orologia pou xrisimopoieitai! :confused:

 

Πέρασα εγώ χθες και ρώτησα για επιδοτηση. Δεν το έχουν ακόμα στην λίστα τους. Είδα ότι είχαν όλα τα άλλα της HTC ακόμα και το TyTN. Το kaiser θα το έχουν σαν P4550.

 

Σε ερώτηση για το πότε θα το φέρουν είπαν ότι δεν ξέρουν αλλά η συνήθης τα φέρνουν 1 μήνα μετά την κυκλοφορία τους. Έτσι είπε η κοπέλα, δεν ξέρω αν ισχύει και αν όντως έτσι κάνουν η θα αργήσει παραπάνω.

 

Εγώ αποφάσισα να θυσιάσω την επιδότηση και να το πάρω από πλαίσιο

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το destinator 6/7 στην συσκευή?

Εάν ναι, παίζει καλά?

 

 

εχω 6 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης στο καιζερ και ολα παιζουν τελεια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχω 6 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης στο καιζερ και ολα παιζουν τελεια :)

 

Πόση ώρα σου κάνει μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους με το destinator 6/7?

Thanxs.

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εγώ χθες και ρώτησα για επιδοτηση. Δεν το έχουν ακόμα στην λίστα τους. Είδα ότι είχαν όλα τα άλλα της HTC ακόμα και το TyTN. Το kaiser θα το έχουν σαν P4550.

 

Σε ερώτηση για το πότε θα το φέρουν είπαν ότι δεν ξέρουν αλλά η συνήθης τα φέρνουν 1 μήνα μετά την κυκλοφορία τους. Έτσι είπε η κοπέλα, δεν ξέρω αν ισχύει και αν όντως έτσι κάνουν η θα αργήσει παραπάνω.

 

Εγώ αποφάσισα να θυσιάσω την επιδότηση και να το πάρω από πλαίσιο

S'efxaristo. Telika poso kanei sto plaisio? me kamena pixels kai iperthermansi pou exei anaferthei proigoumenos sto forum exeis kanena provlima?
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

S'efxaristo. Telika poso kanei sto plaisio? me kamena pixels kai iperthermansi pou exei anaferthei proigoumenos sto forum exeis kanena provlima?

 

799 σκετη συσκευη

 

και 919 με destinator :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

S'efxaristo. Telika poso kanei sto plaisio? me kamena pixels kai iperthermansi pou exei anaferthei proigoumenos sto forum exeis kanena provlima?

 

Σήμερα θα το παραλάβω. Οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

799 έχει, όσο για τα καμένα pixels και εγώ ανυσηχώ με αυτά που διαβάζω

 

Για όποιον θέλει στο πλαίσιο Θεσσαλονίκης εχει 3 κομμάτια σήμερα. Μου εχουν κρατήσει το ένα.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Απο Δευτερα 24 το δινει η Vodafone στους εταιρικούς πελάτες!:)

 

Ενδιαφέρον! Υπάρχει μήπως κάποια αντίστοιχη πληροφορία και για τις άλλες εταιρίες;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σου κάνει μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους με το destinator 6/7?

Thanxs.

 

ανοιγοντας μονο το destinator μεσα σε 20 δευτερα ειναι ετοιμο για πλοηγηση .

 

ανοιγοντας πρωτα το gps gate και αμεσως μετα το destinator...ειναι ηδη ετοιμο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Efxaristo paidia. arketoutsika. Vevaia expansys apo oti fainetai 770 peripou. Ti lete gia to site pou san edosa merika posts pio pano?!!! periergo den einai?
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

zaxarakis, esi apo pou to pires? gia na sigkrino afou doulevei kala kai tis partides :). Highway, krata mas enimerous gia ta pixels kai tin siberifora tou. Sou efxomai na petaei...
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

zaxarakis, esi apo pou to pires? gia na sigkrino afou doulevei kala kai tis partides :). Highway, krata mas enimerous gia ta pixels kai tin siberifora tou. Sou efxomai na petaei...

 

δεν με προσεχεις και θα σε μαλωσω :lol:

 

το εχω αναφερει εδω μεσα πανω απο 10 φορες ;)

 

expancys.uk 770ε και ειναι η 1η συσκευη που ηρθε ελλαδα εκτος τις οποιες ειχαν δωθει νωριτερα σε beta testers;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και ειναι η 1η συσκευη που ηρθε ελλαδα εκτος τις οποιες ειχαν δωθει νωριτερα σε beta testers;)

 

ψώνιοοοοο :D

 

η μπαταρία παιδιά ζεσταίνεται όταν έχετε ανοιχτό το wi-fi κυρίος, ή παίζεται παιχνίδια.

 

εγώ περιμένω τη μνήμη μου να έρθει για να του τραβήξω ένα format μιας και του έχω πετάξει τα μάτια έξω με τα προγράμματα που δοκιμάζω τόσο καιρό. Αφού να φανταστείς μου έχει κολλήσει 2 φορές (το έχω όμως μια εβδομάδα σχεδόν και το τι του έχω κάνει δεν λέγεται.)

 

μετά το format, θα κοιτάξω να σας φτιάξω και μια λίστα με το τί και γιατί ώστε να γίνει πιο γρήγορο. (Δημήτρη αν βγάλεις το Home Plugin) to pda δεν γίνεται πιο γρήγορο ούτε τρώει λιγότερη μνήμη)

 

και ξανα ρωτάω μήπως κάποιος το ξέρει....

 

πως μπορώ να δω στο kaiser την εικόνα απο της δικτυακές cameres μου?

Link to comment
Share on other sites

ψώνιοοοοο :D

 

η μπαταρία παιδιά ζεσταίνεται όταν έχετε ανοιχτό το wi-fi κυρίος, ή παίζεται παιχνίδια.

 

αν ζοριζεις τον επεξεργαστη του και παραλληλα το εχεις και στην πριζα μπορει...αλλα εμενα δεν μου το εχει ξανακανει νεαρε....μπας και του εχεις βγαλει τα ματια του κακομοιρου ??:p

 

 

(Δημήτρη αν βγάλεις το Home Plugin) to pda δεν γίνεται πιο γρήγορο ούτε τρώει λιγότερη μνήμη)

 

 

οταν λεω να το βγαλεις ενοω να το βγαλεις....τελειως απο το τηλ!!:) να μην υπαρχει!!!καπουτ!ΤΕΛΛΟΣΣΣΣΣΣ :lol:

 

οχι απλα να το απενεργοποιησεις απο τα today plugins ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

και ξανα ρωτάω μήπως κάποιος το ξέρει....

 

πως μπορώ να δω στο kaiser την εικόνα απο της δικτυακές cameres μου?

 

εγω εχω καταφέρει να βλέπω μονο φωτογραφίες μεσω ip και αυτο μόνο οταν ειμαι στο ιδιο δίκτυο με τις κάμερες.

 

μιλάω για το 3300.

 

κάπου ειχε παρει το ματι μου κάποιο πρόγραμμα για ppc αλλα δεν θυμάμαι.....

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

 

κάπου ειχε παρει το ματι μου κάποιο πρόγραμμα για ppc αλλα δεν θυμάμαι.....

 

 

:blink::blink:

 

καηκες πανο :blink:

 

μολις εχασες την ησυχια σου :worry:

 

μεχρι να το θυμηθεις θα σε φαει ο θοδωρης :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν με προσεχεις και θα σε μαλωσω :lol:

 

το εχω αναφερει εδω μεσα πανω απο 10 φορες ;)

 

expancys.uk 770ε και ειναι η 1η συσκευη που ηρθε ελλαδα εκτος τις οποιες ειχαν δωθει νωριτερα σε beta testers;)

Opa nai tora to thimithika!:cool: To eixa diavasei. Exo provlima na thimamai poios grafei ta posts omos :lol:

pantos kaneis den mou apandaei an afto to mediasquare.be (opou to vrika me 677 kai kati) einai gnosto, sas kanei entiposi, den sas kanei. Lete na einai axiopisto?ktl...den mporei etsi na katevazoun aftoi 100€ tin timi tou

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

den mou apandaei an afto to mediasquare.be (opou to vrika me 677 kai kati) einai gnosto, sas kanei entiposi, den sas kanei. Lete na einai axiopisto?ktl...den mporei etsi na katevazoun aftoi 100€ tin timi tou

 

εγω δεν θα το διακινδυνευα παντως ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια απο το πλαίσο που το πηρα, χρησιμοποιησα χωρις πρόβλημα την επιδότηση της cosmote ( 100€ μονο, αλλα απο τοτίποτε...).

 

Μετα απο περιπου μια μερα χρήσης εχω καποια προβλήαμτ,α που μα΄λλον ωφέιλονται στην ασχετοσυνη μου.

 

1) παω να μεταφερω με το activesync τις επαφες απο το outlook ( εκει εκανα backup τις επαφες με το nokia suite απο το 6600...), ΑΛΛΑ: οσες εχουν το τηλεφωνο στο "λοιπά τηλεφωνα" , και οχι σαφως σαν "κινητο, "σπίτι", "δουλεια" κλπ, το τηλεφωνο αυτο δεν παιρναει ποτε στο Kaiser. Ξέρει κανεις κανενα τροπο να το παρακάμψω αυτο?? πχ με χρηση αλλου προγράμματος και αν ναι πιο συστηνετε?

 

2)οταν αφησω λιγο το κινητο, "κλεινει" , και καθε φορα μου ζηταει κωδικο sim και μου τσακιζει τα νευρα... επίσης οταν το ανοιγω και περασει μισο -ενα λεπτο, σαν να κλεινει το backlight, ακομα και αν δουλευω με το kaiser Και μετα δε βλέπω τη τυφλα μου.... ακομα και να παταω πλήκτρα κλπ.. μαυρο σκοτάδι!

 

3) σηεμρα το πρωι, οταν εκανε το απραπάνω κόλπο, δεν ανοιγε με την καμια το μενου των windows... και δεν εκλεινε το kaiser.. αναγκαστηκα και εβγαλα την μπαταρία στο τέλος... και μετα ηρθε στα ισια του..

 

4) κανενα οργανωμενο καπως tutorial για μας τους ασχετους θα κανει κανενας απο εσας τους μαστορες του ειδους?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια απο το πλαίσο που το πηρα, χρησιμοποιησα χωρις πρόβλημα την επιδότηση της cosmote ( 100€ μονο, αλλα απο τοτίποτε...).

 

Μετα απο περιπου μια μερα χρήσης εχω καποια προβλήαμτ,α που μα΄λλον ωφέιλονται στην ασχετοσυνη μου.

 

1) παω να μεταφερω με το activesync τις επαφες απο το outlook ( εκει εκανα backup τις επαφες με το nokia suite απο το 6600...), ΑΛΛΑ: οσες εχουν το τηλεφωνο στο "λοιπά τηλεφωνα" , και οχι σαφως σαν "κινητο, "σπίτι", "δουλεια" κλπ, το τηλεφωνο αυτο δεν παιρναει ποτε στο Kaiser. Ξέρει κανεις κανενα τροπο να το παρακάμψω αυτο?? πχ με χρηση αλλου προγράμματος και αν ναι πιο συστηνετε?

 

2)οταν αφησω λιγο το κινητο, "κλεινει" , και καθε φορα μου ζηταει κωδικο sim και μου τσακιζει τα νευρα... επίσης οταν το ανοιγω και περασει μισο -ενα λεπτο, σαν να κλεινει το backlight, ακομα και αν δουλευω με το kaiser Και μετα δε βλέπω τη τυφλα μου.... ακομα και να παταω πλήκτρα κλπ.. μαυρο σκοτάδι!

 

3) σηεμρα το πρωι, οταν εκανε το απραπάνω κόλπο, δεν ανοιγε με την καμια το μενου των windows... και δεν εκλεινε το kaiser.. αναγκαστηκα και εβγαλα την μπαταρία στο τέλος... και μετα ηρθε στα ισια του..

 

4) κανενα οργανωμενο καπως tutorial για μας τους ασχετους θα κανει κανενας απο εσας τους μαστορες του ειδους?

 

φιλε μου καλοριζικο και υπομονη....:D

 

κοιτα εκει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=122796

 

σε ενα επισημασμενο θεμα που εχει δημιουργησει ο muk smith και εξηγουνται τα παντα ;)

 

πρωτα ξεκινας με το βιβλιαρακι της συσκευης σου και μετα περνας σε αυτο το faq για να μπεις στον κοσμο των pda και των wm phones :)

 

καλη συνεχεια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τρελαθώ.. Πήρα τρίτη συσκευή σήμερα.

Χωρίς καμμένο pixel. Αλλά κάθε φορά που ενεργοποιείται το ηχείο κάνει έναν ήχο (σαν τρίξιμο στην αρχή).. Για ένα διάστημα ακούγεται ένας μικρός ήχος σαν κάτι να δουλεύει από πίσω και μετά ακούγεται ένας ήχος στο τέλος σαν τον πρώτο(όταν απενεργοποιείται πάλι το ηχείο).

Το κάνει και σε σας αυτό; Είναι κάποιο software bug ή έχει πρόβλημα και η τρίτη συσκευή μου;

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink:

 

καηκες πανο :blink:

 

μολις εχασες την ησυχια σου :worry:

 

μεχρι να το θυμηθεις θα σε φαει ο θοδωρης :lol::lol:

 

μα τι κακός που είσαι :D

 

(πάνο ξέρω ότι θα το θυμηθείς. πιστεύω σε σένα. αμα σε ζορίσω λίγο θα σου έρθει αμέσως.) :lol:

 

οσο για το τι πίεση έχω βάλει στο kaiser, ε οκ. οταν λεω οτι κάνω crash test δεν λέω βλακείες ;)

 

επείσης είμαι σίγουρος ότι μια απο τις εφαρμογές που έχω βάλει σακατεύει στο Kaiseraki μου, για αυτό και ο media player όταν παίζει βίντεο κάνει διακοπούλες. με το φορμάτ θα το ανακαλύψω

 

το ίδιο θέμα "καθυστέρησης" το είδα όταν έβαλα και το pocketcm, η εφαρμογή κόλαγε απίστευτα, σε σημείο που το έβγαλα. μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

μα τι κακός που είσαι :D

 

(πάνο ξέρω ότι θα το θυμηθείς. πιστεύω σε σένα. αμα σε ζορίσω λίγο θα σου έρθει αμέσως.) :lol:

 

οσο για το τι πίεση έχω βάλει στο kaiser, ε οκ. οταν λεω οτι κάνω crash test δεν λέω βλακείες ;)

 

επείσης είμαι σίγουρος ότι μια απο τις εφαρμογές που έχω βάλει σακατεύει στο Kaiseraki μου, για αυτό και ο media player όταν παίζει βίντεο κάνει διακοπούλες. με το φορμάτ θα το ανακαλύψω

 

το ίδιο θέμα "καθυστέρησης" το είδα όταν έβαλα και το pocketcm, η εφαρμογή κόλαγε απίστευτα, σε σημείο που το έβγαλα. μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

εγω ενα εχω να υποθεσω :O

 

και θελω απαντηση ειλικρινη θοθωρη :!:

 

ποσα today plugins εχεις φορτωμενα στο today screen??:rolleyes:

 

για βαλε ενα screen shot :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ορίστε print screen...

εγώ λέω ότι είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...