Jump to content

Συμβατά μελάνια και δοκιμές


nickolas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σκεφτομαι να ξαναγεμισω τα μελανια μου (hp c6656 kai c6657).

Οποιος εχει δοκιμασει ας πει τις εμπειριες του και ποια μελανια και απο που τα προμηθευτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα στο συνιστουσα. Αν σε ενδιαφερει μπορω να σου βρω original σφραγισμενα με 20 ευρω το ενα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο?

Εχεις δοκιμασει? Αν ναι τι μάρκα μελανια χρησιμοποιησες και για ποιον εκτυπωτη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nickolas

 

Γιατι το λες αυτο?

Εχεις δοκιμασει? Αν ναι τι μάρκα μελανια χρησιμοποιησες και για ποιον εκτυπωτη?

 

 

Ειχα δοκιμασει δυο μαρκες , στην πρωτη τελειωσε πολυ γρηγορα (απελπιστικα γρηγορα, και στην δευτερη ετρεχε το μελανι και τα εκανε ολα μην πω πως μεσα στον εκτυπωτη.).

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιησα για ενα EPSON(δε θυμαμαι τι μαρκας ηταν τα μελανια) αλλα μετα απο 3-4 γεμισματα εχουν κλεισει πλεον οι κεφαλες του εκτυπωτη οποτε μαλλον δε γινεται τιποτα....Φυσικα μπορει να μη φταιει σε κατι το μελανι αλλα οφειλα να το αναφερω και πιστευω πως σε αυτο οφειλεται......Τωρα αν καποιος εχει ΗΡ που εχουν ενσωματωμενες τις κεφαλες στο μελανι ειναι ολα μια χαρα μιας και μετα απο μερικα γεμισματα αλλαζεις και κεφαλες ταυτοχρονα με νεα μελανια.... :)
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με HP 930c δοκίμασα με αναγόμωση και (ξανα)γεμισμένα μελάνια και όλα μια χαρά... Οι κεφαλές δεν έχουν κανένα πρόβλημα (ως τώρα δηλαδή)
:X
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα inktec λεω να χρησιμοποιησω.

Μηπως μπορεις να μου πεις σε ποια μαγαζια τα πουλανε?

Link to comment
Share on other sites

Αν οι κεφαλές βρίσκονται πάνω στα μελάνια π.χ. ΗP δεν υπάρχει πρόβλημα. Σε άλλους όπως π.χ. Epson υπάρχει πρόβλημα....
Link to comment
Share on other sites

O palios mou Epson660 paredwse pnevma epeidh tou evaza maimoudies melania ....pote xana :confused: ....eidika me ton hp 7150 pou exw twra!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Λες οτι με τα Ecotype εχεις χασει λιγο ποιοτητα.

Τουλαχιστον παραμενει αποδεκτη η ποιοτητα?

Εγω πιο πολυ ενδιαφερομαι για φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει ποιοτητα και αξιοπιστια ενας ειναι ο δρομος (original).

Ισχυει το (οτι πληρωσεις παιρνεις).

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αναγομωση (HP950C)και εγιναν ολα a piece of shit.Τωρα θα παρω τα αυθεντικα μελανια
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν HP και έχω γεμίσει 2 φορές τα μελάνια χώρις κανένα πρόβλημα ώς τώρα.Λεπτομέριες δεν ξέρω γιατι άλλος ποιό ειδικός την έκανε την δουλειά!
Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρσυ πήρα Imitation μελάνια για τον HP640c. Τα μελάνια ήταν πιο φθηνα από τα original, και με 3πλάσια ποσότητα μελανιού μέσα. Ακόμα δηλαδή έχω αυτά τα μελάνια απάνω...

 

ΟΜΩΣ......

 

τα μελάνια αργουν απελπιστηκά να στεγνώσουν σε σχέση με τα original, και κάθε τόσο ΠΡΕΠΕΙ να βγάζω το έγχρωμο και να καθαρίζω το μεταλικό κεφαλάκι στο cartridge γιατί μένει μελάνι πάνω του και "λερώνει" τις έγχρωμες εκτυπώσεις...!

 

Πάντως την επόμενη φορά θα πάρω original....

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει, μπορω να βρω original μελανια για ΗΡ στα 20 ευρω περιπου.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DrMaslow

 

Εγώ πέρσυ πήρα Imitation μελάνια για τον HP640c. Τα μελάνια ήταν πιο φθηνα από τα original, και με 3πλάσια ποσότητα μελανιού μέσα. Ακόμα δηλαδή έχω αυτά τα μελάνια απάνω...

 

ΟΜΩΣ......

 

τα μελάνια αργουν απελπιστηκά να στεγνώσουν σε σχέση με τα original, και κάθε τόσο ΠΡΕΠΕΙ να βγάζω το έγχρωμο και να καθαρίζω το μεταλικό κεφαλάκι στο cartridge γιατί μένει μελάνι πάνω του και "λερώνει" τις έγχρωμες εκτυπώσεις...!

 

Πάντως την επόμενη φορά θα πάρω original....

 

 

Φιλε μου, επειδη εχω κι εγω τον HP640c μπορεις να μου πεις τι μαρκα ηταν για να τα ψαξω κι εγω; Τιμη περιπου;

Please γραψε τα ακριβης στοιχεια γιατι εδω στη Ροδο μπορει να μου φερουν αλλα αντι αλλων !

 

Σ'ευχαριστω ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Φιλε μου, επειδη εχω κι εγω τον HP640c μπορεις να μου πεις τι μαρκα ηταν για να τα ψαξω κι εγω; Τιμη περιπου;

Please γραψε τα ακριβης στοιχεια γιατι εδω στη Ροδο μπορει να μου φερουν αλλα αντι αλλων !

 

Σ'ευχαριστω ! :)

 

 

 

sadiagraxa, δεν έχω κρατήσει τα κουτάκια και πάνω τα cartridge δεν γράφουν μαρκα. Τα είχα πάρει από το big city αν αυτό σε βοηθάει!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον DrMaslow

 

sadiagraxa, δεν έχω κρατήσει τα κουτάκια και πάνω τα cartridge δεν γράφουν μαρκα. Τα είχα πάρει από το big city αν αυτό σε βοηθάει!!!!!

 

 

Θα παω να ψαξω στο Big City μηπως βρω κατι... Ευχαριστω και παλι ! ;)

Link to comment
Share on other sites

pantos edo kai arketa xronia xrisimopoio gia epson melania pelican pou exoun misi timi apo ta afthentika.. kratane ligo perissotero kai oi dio ektipotes doulevoun stin enteleia.. xoris vromies, moutzoures, kai diaroi...

einai eponima, fthina kai kala...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...