Στο Παρά Πέντε (Mega)

Απάντηση

aris13888

aris13888's Avatar: LG GD880
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Eγω γιατι ερωτευτηκα την Αγγελα με εκεινο το μαλλι;;;;;!!!!!

Totos

Totos's Avatar: Sony Ericsson W995
3G Member
Περιοχή: On the dark side eating the cookies...
Παράθεση από lawfighter >
Η λογικη λεει οτι ο πατερας της Νταλιας ειχε ριξει το αεροπλανο για να σκοτωσει τον σωφερ που τα ειχε με την κορη του.Θα εβλεπε δηλαδη οτι η κορη του ειναι κολλημενη με τον σωφερ και σου λεει:"με σωφερ η κορη μου?" και το εριξε το αεροπλανο...

Ετσι η Νταλια εμμεσα εφταιγε για το δυστυχημα γι αυτο δεν της μιλουσαν οι αλλοι...Αλλωστε η Νταλια ειναι η μονη που δεν εχασε συγγενη της στο αεροπλανο.Της το ειπε και η Αγγελα:"εσυ γκομενο εχασες"

Αυτη ειναι η αποψη μου...
Καλά,και ο πλουσιότερος άνθρωπος στην Ελλάδα δεν μπορούσε να κάνει ένα φόνο και το "κουκουλώσει" και ο μόνος τρόπος που βρήκε είναι να ρίξει ολόκληρο αεροπλάνο?
Σόρρυ αλλά εγώ δεν το βρίσκω αυτό λογικό...
no sig...

sakis

sakis's Avatar: Motorola Moto G
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Thessaloniki
Από ότι φαίνεται, η αποκάλυψη της Αμαλίας ότι στο τέλος θα είναι 4 και όχι 5, υπονοεί πλέον την απουσία της Ντάλιας..

Περίεργο όμως, γιατί χαλάει τον αριθμό 5 ο Καπουτζίδης; Μήπως, όπως η τωρινή πεντάδα έχει ένα 'μελανό' μέλος (την Ντάλια), έτσι και η πεντάδα των Κακών έχει ένα 'μελανό' μέλος, τον Τάκη; (με τον οποίο ο Παυρινός έχει χρόνια να μιλήσει..)

Εν αναμονή του επομένου (σε 14 μέρες να υποθέσω) για να μάθουμε την αποκάλυψη του Αλέξη για τον πατέρα της Ντάλιας (όπως φαίνεται).

sakis for the masses, θου for the few

dimitra22

dimitra22's Avatar: LG KE850
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Πατρα
Παράθεση από Totos >
Καλά,και ο πλουσιότερος άνθρωπος στην Ελλάδα δεν μπορούσε να κάνει ένα φόνο και το "κουκουλώσει" και ο μόνος τρόπος που βρήκε είναι να ρίξει ολόκληρο αεροπλάνο?
Σόρρυ αλλά εγώ δεν το βρίσκω αυτό λογικό...
Οτι δηλαδη υπαρχει λογικη σε μια δολοφονια κ απλα ο συγκεκριμενος τροπος(που ειναι κ πιο ακινδυνος-σιγα,ατυχημα ηταν) σου φαινεται παραλογος???
Κ κατ'έμε ο πατερας της Νταλιας αποκλειεται να ζει καπου αλλου.Αν ηταν τοσο αδιστακτος ωστε να σκοτωνει κ να συμμετεχει σε συνομωσιες σιγα μην εφευγε κ αφηνε τα χρηματα του στη διαχειρηση της κορης του που δεν ειχε κ καμια σχεση με το αντικειμενο κ τις επιχειρησεις.

trifilli

no avatar
GPRS Member
Παράθεση από Sinistro >
Λοιπόν, ας προσπαθήσω να τα πάρω με τη σειρά:

Ο Αλέξης, βάσει του σχετικού φλας μπακ, έχει να πει κάτι για τον πατέρα της Ντάλιας, τον κο Χατζηαλεξάνδρου.

Μια άποψη είναι οτι ο πατέρας της Ντάλιας είναι ο "Τάκης", ο τελευταίος από τους κακούς. Αυτό, κατά τη γνώμη μου, ΔΕΝ ισχύει.

Αν ίσχυε, όταν ο Δημοσθένης Πολίτης συναντούσε την κόρη ενός από τους παλιούς συνενόχους του σίγουρα θα ταραζόταν όπως όταν έλαβε το τηλεφώνημα από το Φώτη και το Σπύρο για την Ελευθερία. Όταν πήρε μετά τον Παυρινό και θυμωμένος τον κατηγόρησε οτι "έβαλες ανθρώπους να μου τηλεφωνήσουν για την Ελευθερία" σίγουρα θα συμπλήρωνε κάτι του στυλ "και μου έστειλες και...(την κόρη του Τάκη)".

Επίσης, στη θέση του Πολίτη δε θα παρέλειπα να "γλείψω" τη Ντάλια για να επενδύσει τα λεφτά της σε εμένα με την κλασσικότατη ατάκα "Ξέρετε, εγώ και ο (αείμνηστος) πατέρας σας ήμασταν πολύ φίλοι/σπουδάσαμε μαζί" κλπ.

Άλλωστε, το μυστικό είναι πιο πιθανό να έχει σχέση με το πώς αποκτούσε λεφτά ο Χατζηαλεξάνδρου, γιατί αυτό ΜΟΝΟ ζήτησε η Ντάλια να ερευνήσει ο Αλέξης.

Άλλωστε, ο πατέρας της Ντάλιας δε λέγεται Βελησσάριος; Όχι Δημήτρης ή Τάκης.

geomiii3

geomiii3's Avatar: Vertu Signature White Gold
EDGE Member
xamos!para poly kalo to x8esino....exei arxisie pali k apokta ligo endiaferon!...apaixti h 8eopoula ekei me thn kori ths Zouboulias...pu nomize oti einai allodapi....xxaxaxxaxxa
we r not alone! .... !!!!

geo_maniakos

geo_maniakos's Avatar: Sony Ericsson K800i
Banned
ΑΣΤΑ!τόσο γέλιο,κόντεψα να πέσω απ'τον καναπέ!Παντως αυτο με το μυστικο με φοβισε λιγο( ),γιατι εγω ειχα σκεφτει απο την αρχη οτι ο χατζη...ειχε σχεση με το δυστηχημα αλλα μετα ειδα που τον ελεγαν βελισσαριο και became confused!

Katy

Katy's Avatar: Sony Ericsson K750i
EDGE Member
Παράθεση από trifilli >
Άλλωστε, ο πατέρας της Ντάλιας δε λέγεται Βελησσάριος; Όχι Δημήτρης ή Τάκης.
that's right.πως λεγεται ομως ο πατερας του αλεξη?ξερουμε?
παντως κ εγω το σεναριο "πλουσιος πεθερος σκοτωνει το σοφερ γαμπρο ριχνοντας κοτζαμ αεροπλανο" το βλεπω να μπαζει..

γιατι ο αλεξης θελει να μιλησει συγκεκριμενα στην αγγελα?γιατι οχι στο φωτη,στο σπυρο,στη ζουμπι?λογω χαρακτηρα?

DirectorCK

no avatar
HSCSD Member
Μελβούρνη...
Πατέρας Ντάλιας...(:Καρύδης...)
Καλεί Αλέξη από Μελβούρνη, τον δασκαλεύει... και επιστρέφει πίσω να κανονίσει...

amarkella

amarkella's Avatar: BlackBerry Q10
Mobile Newbie
oute sto epomeno epeisodio tha mathoume to mustiko tou Aleksi. deite tin perilipsi tou epomenou...

"...'Ενα επεισόδιο αφιερωμένο σε γάμους και ληστείες! Η Σοφία και η Θεοπούλα πέφτουν θύματα ληστείας, το ζευγάρι της Αμερικής αποφασίζει να χωρίσει πολιτισμένα και ταξιδεύει στην Ελλάδα για την επίσημη ανακοίνωση στις ήδη έξαλλες συμπεθέρες Μαριλένα και Ζουμπουλία. Η Φρίντα αντίθετα, ανακοινώνει το γάμο της. Μέσα σε μια τόσο φυσιολογική καθημερινότητα, ο Αλέξης θα αποφασίσει να αποκρύψει από τους 5 το επικίνδυνο μυστικό που τον βαραίνει εδώ και καιρό... 'Ενα μυστικό που αν μαθευτεί θα ανατρέψει καθολικά τις θεωρίες και τις εικασίες της παρέας... "

geomiii3

geomiii3's Avatar: Vertu Signature White Gold
EDGE Member
oxxxxxxx!!!!! barouti myrizomai sto next episode!!!
we r not alone! .... !!!!

captum

captum's Avatar: Nokia Lumia 820
3G Member
Τώρα μίλησε ο Καπουτζίδης στον Όμορφο κόσμο και ουσιαστικά είπε ότι ο πατέρας της Ντάλιας δεν είναι ένας από τους 5 κακούς, αλλά αυτό που θα μάθουμε γι' αυτόν θα μας σοκάρει ακόμα περισσότερο.

Α, και το επεισόδιο θα το δούμε σε 15 μέρες...

para5

para5's Avatar: Sony Ericsson K700
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αθήνα + Iωάννινα
Μετά από τόσο καιρό να κάνω και εγώ μια ερώτηση; Η Ντάλια από τη στιγμή που έχει όλες αυτές τις επιχειρήσεις δεν θα γνώριζε πως η αεροπορική εταιρεία ήταν δική της; Ή έστω ο Αλέξης, που ασχολείται και με τη διαχείριση του ομίλου. Κάποιος από τους δύο δεν θα γνώριζε πως η αεροπορική εταιρεία που σκότωσε το αγαπημένο τους πρόσωπο ήταν του Χατζηαλεξάνδρου; Ακόμα, έχουμε ήδη ακούσει σε προγενέστερο επεισόδιο, πως ο όμιλος Χατζηαλεξάνδρου έχει ήδη μια αεροπορική εταιρεία, την Αλιντάλια.

Sinistro

Sinistro's Avatar: Sony Ericsson K750i
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Αθήνα, Ελλάδα
Παράθεση από Katy >
γιατι ο αλεξης θελει να μιλησει συγκεκριμενα στην αγγελα?γιατι οχι στο φωτη,στο σπυρο,στη ζουμπι?λογω χαρακτηρα?
Νομίζω οτι ζήτησε να μιλήσει και με τους τέσσερις, απλώς επικοινώνησε αρχικά με την Αγγέλα.

Αυτό με το μικρό όνομα του Χατζηαλεξάνδρου το αναρωτιόμουν κι εγώ αλλά δεν το θυμόμουν! Πάλι καλά.

FREAK_OF_NATURE

FREAK_OF_NATURE's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
4G Member
Περιοχή: Among other fairies
Παράθεση από Sinistro >
Αν είναι εδώ και οι δύο γονείς του Σπύρου, για την Ντάλια δεν έχει έρθει κανείς; Οι δικοί της είναι στην Κόλαση;!
οντως..γιατι την νταλια δεν την "περιμενε" κανεις?γιατι δεν την εβλεπαν?
ο μπαμπας του αλεξη μηπως δεν πεθανε?η μηπως αυτος ηταν ο 5ος?

και γιατι ο σπυρος να ακουει την γιαγια του?μηπως αυτη θα δωσει την λυση?
Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης