Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote

Απάντηση

eatmydust

no avatar
HSDPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
κανω αυτο που λες αλλα μου λεει οτι το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε...

edit: μολις εκανα ακριβως αυτα που λεει στο site της cosmote αλλα μου γραφει στην οθονη "αγνωστο αποτελεσμα"...

Siemens C10 | Nokia 3210 | Sony Ericsson T68i | Nokia 6600 Original Black | Nokia N70 Music Edition | Nokia 6300 Original White | Apple iPhone 3GS White | Nokia 6700 Slide Petrol Blue | Apple iPhone 4S
Πωλείται: Apple iPhone 3G[S] 16GB ΑΣΠΡΟ --> 220€
Τελευταία τροποποίηση από eatmydust: 1 Ιαν. 2010, 21:34.

manosn2

manosn2's Avatar: Nokia 3410
3G Member
Περιοχή: ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!
Ειχα χρονια 8 χρονια vodafone περυσι ηρθα στη cosmote, πριν λιγους μηνες πηρα ενα nokia E52, εχω εγκαταστησει τον opera απο τα ovi store οπως και το windows live messenger με το whats up μου καμια φορα δεν τις ανοιγει τις εφαρμογες και αν τις ανοιξει δουλευουν αργα σα το χαρο (ο opera) αντιθετος αν βαζω το vodafone cu μου δουλευουν αψογα. Ειναι τρισαθλιο το internet της cosmote ουτε καν υπηρεσια ενημερωσης υπολοιπου τον mb δεν εχουν, την εχω πατησει μερικες φορες καθως μου τελειωνουν και μου τρωει 2-3ευρω μεχρι να το παρω χαμπαρι. Καλα δε συζηταμε οταν στελνεις μηνυμα για να ενεργοποιησεις καποιες επιλογες του whats up πρεπει να το στηλεις 2-3 φορες το μηνυμα για να το παρει ενω αν θες να παρεις τηλεφωνο σε ωρες αιχμης ειδικα το απογευμα κλαφτα χαραλαμπε. απορω πως ειναι νουμερο 1 εταιρεια κινητης ειναι ετη φωτος πισω απο την vodafone, απελπισια ειναι.

JOHNMEGARYTHMOS

JOHNMEGARYTHMOS's Avatar: Nokia E52
HSDPA Member
Περιοχή: Κερατέα-Κηφισία (Αθήνα)
Παράθεση από manosn2 >
Ειχα χρονια 8 χρονια vodafone περυσι ηρθα στη cosmote, πριν λιγους μηνες πηρα ενα nokia E52, εχω εγκαταστησει τον opera απο τα ovi store οπως και το windows live messenger με το whats up μου καμια φορα δεν τις ανοιγει τις εφαρμογες και αν τις ανοιξει δουλευουν αργα σα το χαρο (ο opera) αντιθετος αν βαζω το vodafone cu μου δουλευουν αψογα. Ειναι τρισαθλιο το internet της cosmote ουτε καν υπηρεσια ενημερωσης υπολοιπου τον mb δεν εχουν, την εχω πατησει μερικες φορες καθως μου τελειωνουν και μου τρωει 2-3ευρω μεχρι να το παρω χαμπαρι. Καλα δε συζηταμε οταν στελνεις μηνυμα για να ενεργοποιησεις καποιες επιλογες του whats up πρεπει να το στηλεις 2-3 φορες το μηνυμα για να το παρει ενω αν θες να παρεις τηλεφωνο σε ωρες αιχμης ειδικα το απογευμα κλαφτα χαραλαμπε. απορω πως ειναι νουμερο 1 εταιρεια κινητης ειναι ετη φωτος πισω απο την vodafone, απελπισια ειναι.
πεστα χρηστοστομε!! και εγω δεν μπορω να το καταλάβω πως ειναι πρωτη αφου ειναι χαλία . και πως ολος ο κοσμος επιλεγει κοσμοτε συμφωνα με αιτησεις φορητοτητας που λεει και στην διαφημηση και νιωθει ωραία και εγω δεν μπορώ να το καταλάβω. ποιο αθλιο δικτυο κινητης τηλέφωνιας δεν εχω συναντήσει. και εγω που ειχα ενα δευτερο νουμερο vodafone το εκανα what's up λογω της προσφοράς του 2009 και την το ηθελα απο την στιγμή που ενεργοποιήθηκα στο δίκτυο της κοσμοτε δεν μπορουσα να παρω τηλέφωνο απο τις 8 το βράδυ και μεχρι 10:30 περιπου και τις πρωινες ωρεσ και απο sms τα ιδια και χειροτερα .. και μετα απο 3 μηνες το βελτιώσανε αυτο το χάλι και τώρα ακόμα χειρότερα... ενω με την vodafone κανενα προβλημα επικοινωνιας παντα αξιοπιστη και δεν ειχα ποτε τετοια προβλήματα.

Παράθεση από eatmydust >
κανω αυτο που λες αλλα μου λεει οτι το αιτημα δεν ολοκληρωθηκε...

edit: μολις εκανα ακριβως αυτα που λεει στο site της cosmote αλλα μου γραφει στην οθονη "αγνωστο αποτελεσμα"...
ξανα δοκιμασε παλι αυριο διοτι δεν ξερω σημερα αλλα το δίκτυο της κοσμοτε εχει παραγίνει η κατασταση λογω υπερφορτωσης . εαν δεν το καταφερεις παρε το 1313 και ζητα να σε βοηθήσουν διοτι μπορεί να εχει κολλήσει το δίκτυο. ελπίζω να καταφέρεις να ποιασεις γραμμή διοτι ειναι απελπιστηκή η καταστάση σήμερα λεει ολο οτι '' λογω υπερφορτωσης δικτύου παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα''.
Τελευταία τροποποίηση από moment_v: 2 Ιαν. 2010, 11:49. Αιτιολογία: Χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση!!

andreas1022

andreas1022's Avatar: Apple iPhone 5s
HSDPA Member
Περιοχή: Αθηνα
Η αποστολη μηνυματων απο το call 600 οταν εισαι σε roaming χρεωνεται επιπλεον?

Stefanos200

Stefanos200's Avatar: Samsung GT-I8160 Galaxy Ace 2
HSCSD Member
Περιοχή: Καλαμάτα - Αθήνα
Παράθεση από andreas1022 >
Η αποστολη μηνυματων απο το call 600 οταν εισαι σε roaming χρεωνεται επιπλεον?
Όταν είσαι σε περιαγωγή δεν ισχύει κανένα προπληρωμένο πακέτο.. Όλα χρεώνονται κανονικά σύμφωνα με τις χρεώσεις που ισχύουν στην χώρα στην οποία βρίσκεσαι!

Eminem

Eminem's Avatar: Nokia 8800
GPRS Member
Περιοχή: Neverland
παιδια υποθετω δε θα βγει παλι καμια τρελη προσφορα του τυπου 1000 sms +1000 min με 1 ευρω ε??
μαλλον συμφωνησαν ολες οι εταιριες δεδομενου οτι δεν τους συμφερουν αυτα τα τρελα πακετα...
Winners Never Quit, Quitters Never Win...

Powerfull

Powerfull's Avatar: Nokia N82
GPRS Member
Παράθεση από JOHNMEGARYTHMOS >
πεστα χρηστοστομε!! και εγω δεν μπορω να το καταλάβω πως ειναι πρωτη αφου ειναι χαλία . και πως ολος ο κοσμος επιλεγει κοσμοτε συμφωνα με αιτησεις φορητοτητας που λεει και στην διαφημηση και νιωθει ωραία και εγω δεν μπορώ να το καταλάβω. ποιο αθλιο δικτυο κινητης τηλέφωνιας δεν εχω συναντήσει. και εγω που ειχα ενα δευτερο νουμερο vodafone το εκανα what's up λογω της προσφοράς του 2009 και την το ηθελα απο την στιγμή που ενεργοποιήθηκα στο δίκτυο της κοσμοτε δεν μπορουσα να παρω τηλέφωνο απο τις 8 το βράδυ και μεχρι 10:30 περιπου και τις πρωινες ωρεσ και απο sms τα ιδια και χειροτερα .. και μετα απο 3 μηνες το βελτιώσανε αυτο το χάλι και τώρα ακόμα χειρότερα... ενω με την vodafone κανενα προβλημα επικοινωνιας παντα αξιοπιστη και δεν ειχα ποτε τετοια προβλήματα.
Εχμ, η wind έβγαλε πρώτη τη προσφορά του 2009, και η vodafone είχε και εκείνη δική της ίδια στο CU και μάλιστα έδινε και 30mb internet δώρο. Εσύ γιατί πήγες λοιπόν στην cosmote? Και αν πήγες γιατί πήγαν οι φίλοι σου, εκείνοι γιατί πήγαν;
Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82.
Current : Nokia N82 + el cheapo 2sim iphone clone

JOHNMEGARYTHMOS

JOHNMEGARYTHMOS's Avatar: Nokia E52
HSDPA Member
Περιοχή: Κερατέα-Κηφισία (Αθήνα)
Παράθεση από Powerfull >
Εχμ, η wind έβγαλε πρώτη τη προσφορά του 2009, και η vodafone είχε και εκείνη δική της ίδια στο CU και μάλιστα έδινε και 30mb internet δώρο. Εσύ γιατί πήγες λοιπόν στην cosmote? Και αν πήγες γιατί πήγαν οι φίλοι σου, εκείνοι γιατί πήγαν;
ναι το ξερω πρωτα η wind με τα 10€ και μετα η cu με 9€ και μετα ακολούθησε και το what's up με 1€ και μετα τα αλλα δικτυα το κανανε 1€. δεν αυτο το θεμα μου εγω ειχα την προσφορα του cu(το κλασικο μου νουμερο) και είχα και ενα δευτερο αριθμο vodafone (champion) και το εκανα what's up διοτι ειχα 4 ατομα που μιλαγαμε και το εκανα για να μου μεινει και κανενα φραγκο . αλλα τελικα μολις ενεργοποιηθηκα ξεκινησανε τα προβλήματα.

eatmydust

no avatar
HSDPA Member
χθες εκανα ανανεωση χρονου. παρολο που πατησα τον 16ψηφιο αριθμο, δεν τον πηρε/δεχτηκε. ωστοσο υστερα απο καμια ωρα μου ηρθε μηνυμα που με ενημερωνε οτι εχω διαθεσιμα 5 μηνυματα προς ολα τα δικτυα και το νεο μου υπολοιπο ηταν 4,47 €. εν ολιγοις, αν δεν σας δεχεται την καρτα, μην πανικοβαλλεστε. θεμα χρονου ειναι να μπει.

Siemens C10 | Nokia 3210 | Sony Ericsson T68i | Nokia 6600 Original Black | Nokia N70 Music Edition | Nokia 6300 Original White | Apple iPhone 3GS White | Nokia 6700 Slide Petrol Blue | Apple iPhone 4S
Πωλείται: Apple iPhone 3G[S] 16GB ΑΣΠΡΟ --> 220€

dkostas

dkostas's Avatar: Nokia N8
EDGE Member
Περιοχή: Ιωάννινα
Εγω με τα πολλα χτες καταφερα και εκανα ανανεωση σε αριθμο που δεν χρησιμοποιω γιατι εληγε.
Μετα πηρα στην εξυπηρετηση, ζητησα μεταφορα ποσου σε αλλο νουμερο what's up και μου ειπανε οτι θα γινει το πρωι 7-9 και ακομα τιποτα..

Alex1994

Alex1994's Avatar: Sony Xperia P
Mobile Newbie
Χρόνια πολλά σε όλους!

Να μπώ κατευθείαν στο ψητό... Έχω μια κάρτα γουάτς απ εδώ και αρκετό καιρο. Είχα βάλει πρόσφατα τα 600 μηνύματα προς όλα τα δικτυα.. Οταν στέλνεις ΥΠΟΛ για το υπολοιπο σου απο τις προσφορες δεν σε ενημερωνουν απο οτι καταλαβα για αυτα τα 600... Χθες το βράδυ πρέπει να μου τελείωσαν, χωρις να το καταλάβω και εγω συνέχιζα να στέλνω μηνύματα. Τέλως πάντων το πρωί που ξύπνησα πήγα να στείλω μια καλημέρα και δεν γινόταν... Το υπόλοιπο μου ηταν μείων (-) 30 λεπτα... Μετά από κανα τέταρτο πρίν βάλω κάρτα ξαναπήρα στο 1314 και μου είπε οτι τώρα έχω -60 λεπτα... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς στο δ..... γίνεται αυτό;;; Αν σου τελειώσουν τα μηνυματα και η κάρτα δεν θα έπρεπε να με ενημέρωνε και να μην με άφηνε να στείλω;;

Ενα αυτο.. Πάμε στο δευτερο...

Έβαλα την κάρτα που είπα πάνω.. Στις 2μιση κοντα αυτο... Οταν κάνεις ανανέωση στην κοσμοτε πρέπει να περιμένεις λίγη ωρα μέχρι να μπορέσεις να ξαναστήλεις μηνυμα γιατί έχει μια φραγή... Το περισσότερο που έχει κάνει να φύγει είναι 15 λέπτα..
Σήμερα δεν ξέρω γιατί αλλά από τις 2μιση δεν εχώ καταφέρει να στήλω μηνυμα... Πατάω αποστολή και καπάκι μου λέει οτι απέτυχε... Έχετε καμιά ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτο;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγγνώμη που σας κουράζω..
Καλή χρονιά!!!

EOL

EOL's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: C:\MATLAB
Kαλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά...

Είμαι κι εγώ συνδρομητής what's up εδώ και κάτι μέρες,λόγω...παρέας (όλοι έχουν what's up και δεν σύμφερε καθόλου να έχω cu).
Να ρωτήσω κάτι?
Αν βάλω πχ το πακέτο με τα 1200 λεπτά και 1200 sms και τα sms τελειώσουν πιο γρήγορα από τα λεπτα (λογικό),γίνεται τότε να ενεργοποιήσω καινούριο πακέτο μηνυμάτων,ενώ θα τρέχει ήδη το 1200άρι?

Ευχαριστώ...

pexths

pexths's Avatar: Apple iPhone 4S
HSUPA Member
Περιοχή: thessaloniki
Παράθεση από EOL >

Είμαι κι εγώ συνδρομητής what's up εδώ και κάτι μέρες,λόγω...παρέας (όλοι έχουν what's up και δεν σύμφερε καθόλου να έχω cu).
Να ρωτήσω κάτι?
Αν βάλω πχ το πακέτο με τα 1200 λεπτά και 1200 sms και τα sms τελειώσουν πιο γρήγορα από τα λεπτα (λογικό),γίνεται τότε να ενεργοποιήσω καινούριο πακέτο μηνυμάτων,ενώ θα τρέχει ήδη το 1200άρι?

Ευχαριστώ...
ναι μπορεις να ενεργοποιησεις πακετο μηνυματων εκτος απο τα 1200

Vasileios

Vasileios's Avatar: Apple iPhone 4
HSUPA Member
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ, Νέα Μάκρη,
Παράθεση από EOL >

Να ρωτήσω κάτι?

Ευχαριστώ...
Δεν γίνεται , παρά μονο αν τελειώσουν τα λεπτα ομιλίας
Αλλά μπορείς να πάρεις τα SMS Choise
http://www.whatsup.gr/services/sms-choice
ή να κάνεις ανανέωση και να κερδίσεις τα μηνύματα BONUS
http://www.whatsup.gr/services/bonus-sms

Παράθεση από Alex1994 >
Χρόνια πολλά σε όλους!

Οταν στέλνεις ΥΠΟΛ για το υπολοιπο σου απο τις προσφορες δεν σε ενημερωνουν απο οτι καταλαβα για αυτα τα 600...... Το υπόλοιπο μου ηταν μείων (-) 30 λεπτα... Μετά από κανα τέταρτο πρίν βάλω κάρτα ξαναπήρα στο 1314 και μου είπε οτι τώρα έχω -60 λεπτα... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς γίνεται αυτό;
Αν θέλεις να μάθεις πόσα δωρεάν λεπτά σου απομένουν στείλε δωρεάν το μήνυμα Υ στο 1313.
Στην Cosmote η χρέωση των μηνυμάτων καθηστερεί λίγο και έτσι αν στείλεις πολλά μυνήματα μπορεί να γίνει αρνητικό...
Τελευταία τροποποίηση από Vasileios: 2 Ιαν. 2010, 18:56.

stefidis

stefidis's Avatar: LG P880 Optimus 4X HD
3G Member
Περιοχή: Thessaloniki - Litohoro - Kassandra, GR
Παράθεση από Vasileios >
Δεν γίνεται , παρά μονο αν τελειώσουν τα λεπτα ομιλίας
Αλλά μπορείς να πάρεις τα SMS Choise
http://www.whatsup.gr/services/sms-choice
ή να κάνεις ανανέωση και να κερδίσεις τα μηνύματα BONUS
http://www.whatsup.gr/services/bonus-sms
Δε μπορεί να βάλει το SMS THEM ALL;
Make music, not war...
http://www.myspace.com/boycotter
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης