Jump to content

Sin City Movies


ahill2
 Κοινοποίηση

Πως σας φάνηκε η ταινία?  

83 members have voted

  1. 1. Πως σας φάνηκε η ταινία?

    • Τέλεια
      29
    • Πάρα πολύ καλή
      31
    • Καλή
      10
    • Μέτρια
      3
    • Κακή
      10


Recommended Posts

Το έχει δεί κανείς?

Η ταινία είναι πραγματικά άπαιχτη και η καλύτερη στα σίγουρα που έχει σκηνοθετήσει ο Rodriguez,το σενάριο τρομερό (ας είναι καλά ο Miller) o Rourke είναι νομίζω Η έκπληξη μιας και η ερμηνεία του είναι καταπληκτική, πραγματικά απίστευτος αν και είναι όντως δύσκολο να ξεχωρίσεις κάποιον ηθοποιό μιας και όλοι είναι πάρα πολύ καλοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλεποντας το τρεηλερ,παρατηρησα οτι ειναι ασπρομαυρη με καποιες δοσεις...κοκκινου σε καποια σημεια... :p ετσι ειναι ολη η ταινια? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, Ναί έτσι είναι, και μερικά αντικείμενα/πρόσωπα έχουν κάποιο χρώμα κατα τη διάρκεια.

 

Προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου, την βαρέθηκα.

Και δεν βαριέμαι εύκολα ταινίες.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Βλεποντας το τρεηλερ,παρατηρησα οτι ειναι ασπρομαυρη με καποιες δοσεις...κοκκινου σε καποια σημεια... :p ετσι ειναι ολη η ταινια? :worry:

Ναι η ταινία βασίζεται στο κομικ του Miller (αν και δεν έχω διαβάσει αυτό το κόμικ) η ταινία για μένα είναι τρομερή έτσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη ταινια και ειδικα αν εισαι λατρης του κομιξ να πας να το δεις. τωρα για το ασπρομαυρο ποτε δεν μου αρεσε να βλεπω μια ταινια ασπρομαυρη αλλα οταν την ειδα καταλαβα οτικαλυτερα που εγινε ασπρομαυρη.

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το Sin City σε DVD.

 

Μου άρεσε μπορώ να πω. Μέχρι τη μέση νομίζεις ότι διαβάζεις κόμικ, μέχρι να συνηθίσεις σε ότι γίνεται.

 

Μίκυ ρουρκ σε ωραίο ρόλο, Μπενίσιο ντελ τόρο σε μικρό ρόλο αλλά κουφό, Μπρους Γουίλις σε μεγάλο ρόλο. Ρόλος έκπληξη για τον 'Φρόντο'. Πέρασμα κάνει και ο Ρούτγκερ Χάουερ και αρκετοί ακόμα.

 

Σας το συνιστώ αλλά να έχετε υπόψιν σας ότι έχει δύσκολο σενάριο και αν δεν το παρακολουθήσεις με προσοχή ψιλο-χάνεσαι.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε λίγο τη πλογή του βρε παιδιά....

Καλωσήρθατε σε μια σκληρή, διεφθαρμένη και σκοτεινή πόλη. Για κάποιους αυτή η πόλη είναι το σπίτι τους: κατεστραμμένοι άνθρωποι κάθε είδους, κακοποιοί, απελπισμένοι εκδικητές, ήρωες, που οι ιστορίες τους πλέκονται στους ίδιους δρόμους...Ο σκληροτράχηλος Μαρβ προσπαθεί να βρει το δολοφόνο της αγαπημένης του. Ο Ντουάιτ είναι αποφασισμένος να προστατεύσει τους φίλους του από τις `σειρήνες`. Και, ο Τζον, ο μόνος έντιμος αστυνομικός στη `βρώμικη` πόλη, τις τελευταίες στιγμές της καριέρας του, πραγματοποιεί μια καθοριστική αποστολή: να σώσει ένα 11χρονο κοριτσάκι...

 

 

 

Ο Marv έχει βάλει σκοπό του να εκδικηθεί τον θάνατο μίας πόρνης. Ο Dwight για να επανορθώσει για ένα μοιραίο του λάθος θα τα βάλει μόνος του με μαφία και αστυνομία. Ο Hartigan, μετά από χρόνια στην απομόνωση της φυλακής ψάχνει να βρει τον μοναδικό άνθρωπο που του απέμεινε στη ζωή. Τα αιματοβαμμένα γρανάζια της Αμαρτωλής Πόλης έχουν πάρει εμπρός…

 

Περισσοτερα μπορεις να διαβάσεις εδώ http://www.cine.gr/film.asp?id=706006&page=4

 

Εγώ πάντως θα την δω asap, άλλωστε ο Rodriguez με έχει πεισει, για να μην πω εντυπωσιάσει παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Την ταινία την επιμελήθηκε ο Frank Miller από τους καλύτερους σεναριογράφους comix σήμερα. Το Sin City είναι δικία του δημιουργία και πρώτα εμφανίστηκε ως comix (ναι είναι ασπρόμαυρο και δεν το κάνανε από τσιγκουνιά) και μετά ως ταινία, γιαυτό και όλη η ταινία είναι σ'αυτή την μορφή. Έχει κυκλοφορήσει στα ελληνικά και αν δεν κάνω λάθος είναι τρεις τόμοι.
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ αν ειναι ετσι ασπρομαυρη δε νομιζω να παω να τη δω... :worry: καλο το στυλ,αλλα στο 2005 ζουμε... ;)

Ακριβώς επειδή ζούμε στο 2005 κ έχουμε πήξει στα ίδια κ στα ίδια (κυρίως απτο Hollywood) αξίζει να πας να τη δεις μόνο κ μόνο για να δεις κάτι διαφορετικό. Άποψή μου πάντα ;)

 

Το κόμικ είναι απλά θεϊκό κ από ένα εκτεταμένο απόσπασμα που έχω δει, η μεταφορά είναι πολύ πιστή...ειδικά στον οπτικό/στυλιστικό τομέα (γιαυτό κ πιστεύω ότι είναι ταινία που θα χάνει σε TV/οθόνη). Την περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία.

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και μόνο από τα τρέηλερ έχω ψηθεί να την δω. Είναι κάτι το διαφορετικό και "τραβάει". Το κάστ θεϊκό (πως τους μαζέψαν όλους αυτούς);

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

H ταινια ειναι απροσμενα καλη!Δεν το περιμενα !Φοβερα storyboards για τους 3 ηρωες και πολυ καλη σκηνοθεσια.

Την εχω δει εδω και 3+ μηνες και ειναι κριμα που καποιοι βλακες εδω μας την στερησαν.

Δεν πρεπει να την χασει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

ειναι κριμα που καποιοι βλακες εδω μας την στερησαν.

Tι εννοείς;

22 Ιουλίου κάνει πρεμιέρα στους ελληνικούς κινηματογράφους :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ο Ροντρίγκεζ τελικά ποτέ δεν σε απογοητεύει...

Θα την δω και ίσως να είναι η μόνη για το καλοκαίρι σε σινεμά...

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ταινία... Περιέργως σε καθηλώνει... Είναι πολύ πρωτότυπη, στο γύρισμά της, στις ερμηνείες, στο χρώμα της στα πάντα... Μπράβο... διαφορετικοί ήρωες, ο καθένας με τα δικά του κουσούρια, τη δική του ιστορία... Τρομερά μωρά, ναι Jessica Alba rullezz...

 

Μπράβο... Πιστεύω πάντως οτι ή κάποιος θα την λατρέψει την ταινία, ή ούτε που θα ξανασχοληθεί μαζί της... Θέλει ιδιαίτερο στυλ για να την δεχτεί κάποιος... ;)

 

Προσωπικά πάντως γούσταρα πολύ Μικυ Ρουρκ, στον... πιο συμπαθητικό ρόλο της ζωής του :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιζει η Jessica?

 

Προφανώς εννοείς τη Jessica Alba; (με πρόλαβαν)

Ναι,παίζει,όπως επίσης και οι Benicio Del Toro,Brittany Murphy,Clive Owen,Josh Hartnett,Mickey Rourke,Michael Clarke Duncan και άλλοι :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς τη Jessica Alba; (με πρόλαβαν)

Ναι,παίζει,όπως επίσης και οι Benicio Del Toro,Brittany Murphy,Clive Owen,Josh Hartnett,Mickey Rourke,Michael Clarke Duncan και άλλοι :)

 

Ξέχασες τον Bruce Willis

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες τον Bruce Willis

 

Εντάξει,νομίζω θα το αντέξει αυτό το φοβερό πλήγμα ο Bruce :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,νομίζω θα το αντέξει αυτό το φοβερό πλήγμα ο Bruce :)

 

Ε όχι, να τα λες όλα δεσποινίς μου... :shifty: Σε διαβάζουμε όλοι και μπορεί να δημιουργήσεις προβλήματα :p :O :shifty:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι, να τα λες όλα δεσποινίς μου... :shifty: Σε διαβάζουμε όλοι και μπορεί να δημιουργήσεις προβλήματα :p :O :shifty:

 

Για σένα λοιπόν : Full Cast and Crew for Sin City :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Για σένα λοιπόν : Full Cast and Crew for Sin City :)

 

Εεεε ποτέ δε λέω όχι σε προσωπικές προσφορές... Thank you λοιπόν :shifty: :wink:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...