Jump to content

Χριστουγεννιάτικος διαγωνισμός φωτογραφίας 2016!


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ho ho ho! Για άλλη μια χρονιά ήρθε η ώρα για τον φωτογραφικό διαγωνισμό «παράδοση» του myphone.gr. Χριστούγεννα 2016 λοιπόν, πάρτε τα smartphones στα χέρια σας και περιμένουμε τις φωτογραφίες σας με χειμερινά τοπία, τζάκια, στολισμένα δέντρα, στολισμένα κτήρια, κουραμπιέδες μελομακάρονα και ότι άλλο θέλετε, αρκεί να έχει Χριστουγεννιάτικη διάθεση! Φυσικά δεν απαιτείται κάποια εξελιγμένη συσκευή παρά μόνο το κινητό σας τηλέφωνο και εννοείται το ταλέντο σας.

 

Πως θα πάρετε μέρος:

 

  1. Κάνοντας χρήση του smartphone σας, απαθανατίζετε την επιθυμητή φωτογραφία, το θέμα της οποίας θα πρέπει να είναι κάποια Χριστουγεννιάτικη φωτογραφία (προτείνεται όχι πρόσωπα κτλ).
  2. Προαιρετικά, εφαρμόζετε σε αυτήν φίλτρα όπως αυτά που παρέχουν εφαρμογές σαν το Instagram (δεν επιτρέπεται η χρήση εφαρμογών επεξεργασίας εικόνας για υπολογιστή).
  3. Μας στέλνετε τη φωτογραφία (είτε σαν link από εκεί που την έχετε ανεβάσει είτε σαν συνημμένο) με e-mail στη διεύθυνση myphone.contests@gmail.com, έως 07/01/2017 και ώρα 23:59 αναφέροντας στο κείμενο του μηνύματος το username σας στο myphone, το κινητό που χρησιμοποιήσατε και το σημείο στο οποίο τραβήξατε την φωτογραφία.

 

Όροι συμμετοχής:

 

  • Προτιμήστε συνημμένη φωτογραφία υψηλής ανάλυσης. Στο μήνυμα θα πρέπει απαραίτητα να αναφέρονται username στο myphone και συσκευή που χρησιμοποιήθηκε. Δεν μπορούν να δοθούν απαντήσεις στο e-mail συμμετοχής, ενώ e-mails που δεν αποτελούν συμμετοχές ή δεν αναφέρουν τα προαναφερθέντα στοιχεία θα αγνοούνται.
  • Δεν επιτρέπονται, και δεν θα γίνονται δεκτές, φωτογραφίες στις οποίες θα εμφανίζονται παιδιά.
  • Εάν η φωτογραφία έχει ανέβει σε άλλη ιστοσελίδα, θα πρέπει να υπάρχει τρόπος download αυτής, έτσι ώστε να φιλοξενηθεί στο δικό μας σετ. Σε διαφορετική περίπτωση, δεν θα μπορεί να μπει στο διαγωνισμό.
  • Οι φωτογραφίες θα πρέπει να έχουν απαθανατιστεί με χρήση κινητού τηλεφώνου και όχι κάποιας φωτογραφικής μηχανής, δεν θα πρέπει να έχουν υποστεί επεξεργασία μέσω σχετικών προγραμμάτων επεξεργασίας για Η/Υ ενώ επιτρέπεται η χρήση εφαρμογών για smartphones μέσω των οποίων μπορείτε να τις εμπλουτίσετε με φίλτρα κτλ, αρκεί να αναφέρετε στο σχετικό mail που θα μας στείλετε το πρόγραμμα που χρησιμοποιήσατε για την επεξεργασία στο smartphone σας.
  • Δεν υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής η αντικατάστασης της φωτογραφίας εφόσον φτάσει σε εμάς. Κάθε μέλος έχει μια συμμετοχή, ενώ η φωτογραφία θα πρέπει να είναι δική σας και όχι κάποια που βρήκατε στο Internet. Τέτοιες συμμετοχές θα αποκλείονται από τη συνέχεια.
  • Στέλνοντας μας μια φωτογραφία, μας δίνετε το δικαίωμα να την παρουσιάσουμε σε δημόσιο ιστότοπο προσβάσιμο από όλους καθώς και στα social media του myphone.gr, αποκλειστικά για τις ανάγκες του διαγωνισμού. Όλες οι φωτογραφίες θα αναρτώνται στο σχετικό σετ του Flickr, ανά τακτά χρονικά διαστήματα και κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού.
  • Στο διαγωνισμό μπορούν να πάρουν μέρος και μέλη της ομάδας διαχείρισης, τα οποία φυσικά δεν θα πάρουν μέρος αργότερα στην όποια τελική επιλογή.

 

Ο νικητής θα λάβει, μεταξύ άλλων, το σχετικό τίτλο κάτω από τα avatar του και επιπλέον χώρο για Προσωπικά Μηνύματα.

 

Περισσότερες πληροφορίες γύρω από τον τρόπο ανάδειξης του νικητή και τα δώρα θα ανακοινωθούν στο επόμενο χρονικό διάστημα.

 

Από αυτήν τη στιγμή λοιπόν και μέχρι 7 Ιανουαρίου 2017, ώρα 23:59, περιμένουμε τις συμμετοχές σας στο myphone.contests@gmail.com, τις οποίες θα βλέπετε και στο σετ μας στο Flickr!

 

 

Υ.Γ. Στην κεντρική εικόνα βλέπουμε την φωτογραφία που κέρδισε στον περσινό διαγωνισμό, από την everyperson[/member].

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία από την Λίμνη Πλαστήρα;;;
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος ας νικήσει..!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Α ρε φίλε στην περσινή φωτογραφία κάπου εκεί απέναντι είναι το χωριό μου.Καλά Χριστούγεννα σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μονο τις ληψεις με κινητα ρε παιδια?Οσοι εχουμε λιγο παραπανω ψωνιο με την φωτογραφια και τραβαμε με φωτογραφικες μηχανες στο πηγαδι κατουρησαμε?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μονο τις ληψεις με κινητα ρε παιδια?Οσοι εχουμε λιγο παραπανω ψωνιο με την φωτογραφια και τραβαμε με φωτογραφικες μηχανες στο πηγαδι κατουρησαμε?

 

σίγουρα η φωτογραφία από dslr δεν μπορεί να συγκριθεί με φωτογραφία από κινητό..

αλλά το site είναι για κινητά και θέλει να αναδείξει πως και τα κινητά μπορούν να βγάλουν ικανοποιητικές φωτογραφίες..

και από τους μέχρι τώρα διαγωνισμούς νομίζω πως τα καταφέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μονο τις ληψεις με κινητα ρε παιδια?Οσοι εχουμε λιγο παραπανω ψωνιο με την φωτογραφια και τραβαμε με φωτογραφικες μηχανες στο πηγαδι κατουρησαμε?

 

Γιατι το site λεγεται myphone και περιστρεφεται γύρω από τα κινητά.

Φιλικά πάντα.

Εστειλα κι εγω!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ γουστάρω ολο αυτό με τη φωτογραφία ! Όπως και τον καλοκαιρινό στον οποίο πήρα μέρος! Παλαιότερα δεν έμπαινα τόσο γιατί θεωρούσα το site δυσχρηστο πλέον είναι στην καθημερινοτητα μου μαζί με τον πρωινό καφέ συνεχιστε την καλή δουλειά!!!

 

Καθημερινή συνήθεια από το 2004 λέμεεε.

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχεια σε ολα τα παιδια συμμετεχω και γω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφια μου θυμιζει πολυ ενα μερος στα Τρικαλα.. Ξερουμε που τραβηχτηκε;

 

Εκεί που σου θυμίζει είναι! Ελάτη Τρικάλων

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος διαγωνισμός αλλά πιστεύω θα έπρεπε να είναι χωρίς φίλτρα, δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο αυτό μπορεί να ελεγχθεί αλλά με φίλτρα τύπου ινσταγκραμ και ο Θερμαϊκός μπορεί να γίνει Σεϊχέλες.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα την ανέβασαν ακόμα υπομονή.ετσι κι αλλιώς εγώ θα κερδίσω. Χαχαχαχα!!!

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ετσι κι αλλιώς εγώ θα κερδίσω. Χαχαχαχα!!!

 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά από πέρυσι ξέρω οτι θα κερδίσω, είναι στημένος διαγωνισμός και τις τρύπιες κάλτσες μου να ανέβαζα στο τζάκι θα κέρδιζα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα το βράδυ θα ανέβουν οι φωτογραφίες που δεν έχουν ανέβει ακόμα ;-)
Link to comment
Share on other sites

θα την πω την κακία μου πάντως.

Άλλο χριστουγεννιάτικο θέμα και άλλο χειμερινό. Ναι ξέρω, οι Ευρωπαίοι και οι Αμερικάνοι έχουν συνδυάσει Χριστούγεννα με χειμώνα, αλλα υπάρχουν και μέρη που δεν βλέπουν χιόνι ούτε με αίτηση. Το να μπαίνουν στον διαγωνισμο χιονισμένα τοπια διακοπων, χωρις να έχουν ένα στολίδι χριστουγεννιάτικο επάνω τους θεωρώ ότι κακως μπαίνουν.

Φυσικά δικός σας ο διαγωνισμός, δικια σας και η κριση.

Αλλα αν σου δείχνανε ένα τοπίο χιονισμένο απλά και σου έλεγαν διάλεξε ένα θέμα μάλλον χειμώνας θα έλεγες, όπως αν δεις την φύση όταν ανθίζει θα πεις άνοιξη ή εξοχή και όχι Πάσχα.

Καλησπέρα σας, χρονια πολλά και καλη επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες. Εγω δεν θα συμμετάσχω και μου αρέσουν όλες οι φωνογραφίες σας, ιδίως τα χιονισμένα τοπία, αλλα δεν μπορούσα να μην κάνω την ένστασή μου.

Link to comment
Share on other sites

θα την πω την κακία μου πάντως.

Άλλο χριστουγεννιάτικο θέμα και άλλο χειμερινό. Ναι ξέρω, οι Ευρωπαίοι και οι Αμερικάνοι έχουν συνδυάσει Χριστούγεννα με χειμώνα, αλλα υπάρχουν και μέρη που δεν βλέπουν χιόνι ούτε με αίτηση. Το να μπαίνουν στον διαγωνισμο χιονισμένα τοπια διακοπων, χωρις να έχουν ένα στολίδι χριστουγεννιάτικο επάνω τους θεωρώ ότι κακως μπαίνουν.

Φυσικά δικός σας ο διαγωνισμός, δικια σας και η κριση.

Αλλα αν σου δείχνανε ένα τοπίο χιονισμένο απλά και σου έλεγαν διάλεξε ένα θέμα μάλλον χειμώνας θα έλεγες, όπως αν δεις την φύση όταν ανθίζει θα πεις άνοιξη ή εξοχή και όχι Πάσχα.

Καλησπέρα σας, χρονια πολλά και καλη επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες. Εγω δεν θα συμμετάσχω και μου αρέσουν όλες οι φωνογραφίες σας, ιδίως τα χιονισμένα τοπία, αλλα δεν μπορούσα να μην κάνω την ένστασή μου.

 

Κλασικό θέμα στους διαγωνισμούς φωτογραφίας( ειδικά εδώ ), η απάντηση είναι ότι ο καθένας βλέπει το θέμα του διαγωνισμού με το δικό του μάτι. Κακώς για μένα, δικαίωμα τους μιας και αυτοί το κάνουν όμως.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ αλλά δεν ανέβηκε κάτι

 

Λόγω εορτών, φόρτου εργασίας και στομοχάπονου από τα πολλά γλυκά οι φωτογραφίες από 30/12 μέχρι και σήμερα θα ανέβουν το αργότερο 5 Γενάρη (λογικά 4 Γενάρη)

 

PS Την έχουμε πάρει την φώτο σου Γιώργο ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...