Jump to content

Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς


 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;  

  1. 1. Είστε ευχαριστημένοι από το Pandawill.com;

    • Ναι
      0
    • Όχι
      0


Recommended Posts

Ακόμη ένα κινέζικο κινητό με δυνατότητες όπως

 

Wi-Fi, TV , Radio, Quad Band, Dual Sim, Υποστήριξη Ελληνικών, 3 inch TouchScreen και με τιμή που αναμένεται γύρω στα 90 Euro !!

 

http://3.bp.blogspot.com/_0kcHEZ0ThRo/Sp00PcI6bWI/AAAAAAAABTw/kBS1BLU3fzo/s320/chinavasion-CVDQ-M56-2.jpg.jpg.thumb_164x164.jpg

 

At a Glance...

 

* WiFi

* Quad Band

* Dual SIM

* Unlocked

* 3 inch Touchscreen

* Radio and TV

* Opera Mini Web Browser

 

http://4.bp.blogspot.com/_0kcHEZ0ThRo/Sp00XeQrZBI/AAAAAAAABUA/KLffcUllalg/s320/chinavasion-CVDQ-M56-5.jpg.jpg.thumb_164x164.jpg

 

 

Manufacturer Specifications

 

* Primary Function: 3 inch Touchscreen WiFi unlocked quad band dual SIM multimedia cellphone

* GSM Compatibility (Quad Band): Frequencies 850MHz, 900MHz, 1800MHz, 1900MHz

* Color: Black and Silver

* Screen: 3 Inch LCD Touch Screen

* SIM Card Slot: YES - 2

* SIM Card Modes: Dual SIM open, Only SIM1 Open, Only SIM2 Open

* Memory:

- Internal: 70MB

- External: TF / MicroSD 2GB (included) - supports up to 8GB

* Mobile Internet: Yes - WI-FI or WAP

* Languages : English, French, Spanish, Portuguese, Italian, German, Malaysian, Indonesian, Vietnamese, Turkish, Russian, Arabic, Persian, Greek, Simplified Chinese, Traditional Chinese

* Compatible File Formats:

- Music: MP3, MIDI, WAV, AMR, AWB

- Images: JPG, BMP, GIF, PNG

- Videos: 3GP, MP4, FLV

- Ebook: TXT

* Playing Time (music) approx: 6-8 hours

* Playing Time (video) approx: 3-4 hours

* Standby Time approx: 48-96 hours (depending on use)

* Battery Charge Time approx: 3 hours

* Battery Type: Rechargeable Li-ion

* Menu Icons: Text, Calendar, Photos, Camera, Player, Notes, Mail, New SMS, Calculator, eBuddy Chat, Google Maps, Settings, Call Log, Wallpaper, WLAN, Java, MMS, Chat, Game, Motion Game, Search, Call Center, File, Profile, World Time, Network, Unit Converter, Currency Converter, Voice Mail, FM Record, Broadcast Message, Video Record, Answer, Voice Recorder, Slide, e-Books, Bluetooth, TV, Contacts, Safari, Stopwatch, Radio, Clock, Phone, Contacts, Opera, Music Player

* Messaging Types: SMS Text Messaging, MMS Picture Messaging, Chat, Voice Mail Server, Broadcast Messages

* Accelerometer Settings: Wallpaper Switch, Song Switch, FM Channel, TV Channel, TV Rotate, Video Rotate, Image Rotate, Call Silent, Motion Game

* On Board Buttons/Slots: MicroUSB recharging, file transfer, and earphone slot, ON/OFF, TV Antenna, Camera Shutter Button, Volume Increase, Volume Decrease, Call, Menu, Drop Call, Stylus

* Bluetooth:

- Type: MTK BT DEVICE

- Supported Service Profiles: Handsfree, Headset, SPP, DUN, OPP, FTP, A2DP, AVRCP, BPP, HID, BIP

- Options: Power, Inquiry Audio Device, Remote Control, My Device, Active Devices, Settings

* Email: Send/Receive, Write Email, Inbox, Outbox, Sent, Drafts, Clear Mailbox, Delete Marked Emails, Email Accounts, Templates

* Wireless LAN: Enable/Disable, WLAN Status, Access Point Settings, Search Networks

* Data Account: GSM Data, GPRS, Wireless LAN

* Print Option: Via Bluetooth, PictBridge

 

* Digital Picture Camera:

- Dual Sensor: 1 (Front Lens), 2 (Back Lens)

- Photo Format: JPG

- Resolution: 640x480, 320x240, 240x400, 160x120, 80x60

- Image Quality: High, Normal, Low

- Snapshot Options: Digital Zoom (x3), Timer, Continuous Shot, Scene Modes, Color Effects, White Balance

- EV: -2 to +2

- Flash: Toggle ON/OFF

 

* Digital Video Camera:

- Dual Sensor: 1 (Front Lens), 2 (Back Lens)

- Video Record Format: 3GP

- Video Quality: Normal, Low, High, Fine

- Video Settings: Digital Zoom (x3), Night Mode, Effects, White Balance

- EV: -2 to +2

- Record Time limit, File Size Limit, Record Audio

- Banding: 50Hz, 60Hz

 

* TV:

- Type: Analog

- Record Function: YES

- TV Record Format: 3GP

- Preset TV Region Profiles (43): China, Shenzhen, Taiwan, Hong Kong, UK, South Africa, Vietnam, Thailand, UAE, Turkey, Indonesia, Singapore, Cambodia, Malaysia, Myanmar, Laos, Western Europe, Afghanistan, USA, Canada, Korea, Mexico, Chile, Venezuela, Philippines, Brazil, Japan, Argentina, India, Bolivia, Paraguay, Australia, Ecuador, Caracas, Russia, Romania, Bulgaria, Hungary, Saudi Arabia, Poland, Germany, Egypt, Libya, Iran

 

* FM Radio:

- Frequency: 87.5MHz to 108MHz (worldwide)

- Background Play: ON / OFF

- Loudspeaker: ON / OFF

- Channel List, Manual Input, Preset Auto Search, Settings

- Record Function: YES

- Record Audio Quality: Low, High

 

* Dimensions: L:107 x W:56 x D:14 (mm)

* Manufacturer Ref: RSNB7V17PQQU

 

 

Product Notes

 

* True 3 Inch Touchscreen!

* Effortlessly switch between the phone's front and back dual camera system

* Fully unlocked phone! Use with any carrier, network, and SIM card(s)

* Built-in answering machine: calls are saved to memory for instant review

* One touch menu navigation

* Loaded with multimedia features and comes with 2 GB TF/ microSD card

* Print straight from your phone's image folder (Pictbridge)

* Pre-loaded personal digital assistant (PDA) software tools; Calendar, World Clock, To-Do List, Alarm Clock, Calculator, Sound Recorder, Unit and Currency Converter

 

 

Package Contents for Model CVDQ-M56

 

* Unlocked WiFi Quad Band Dual SIM Cell Phone

* Earphones

* Power Adapter (110-240V)

* USB Cable

* 2x Li-ion 1800mAh Rechargeable Battery

* User Manual - English

 

http://gadget-rumours.blogspot.com/

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πρεπει να ειναι οπως το κ599 στο μενου

ειδα κατι φοτω καπου και ειναι ιδιο

παντος η εμφανιση του μου αρεσει πιο πολυ απο το κ599

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξερει κάποιος που μπορω να βρω το SAR Value αυτου του κινητου;

Ρώτησα στο κινεζικο μαγαζι που το πουλάει και ειτε δεν καταλαβε την ερωτησή μου είτε έκανε τον... κινέζο.

Ευχαριστώ

 

ΥΓ το mail απάντησης που μου στείλανε

 

Dear ******,

 

Thanks for your email.

 

About item (CVDQ-M56)

 

I am afraid that we can not offer the information you need, sorry.

 

Please note that all our products are recommended to be installed by a professional if you are not certain about usage.

 

We cannot offer support for the details of installation or operation. This is because we are a wholesaler and not a retailer.

 

 

 

Please let us know if you feel there is any problem with the product that we can support under the warranty.

 

Thank you for your understanding.

 

Best regards,

 

Cathy

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL
προσεξε αυτη την cathy γιατι της εχω παραγκειλη 2 κινητα και ενω τα πληρωσα μου λεει τωρα οτι δεν εχει στοκ και να περιμενω!! φηλικα λεωνιδας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Λεωνίδα!

Το γεγονός οτι δεν απάντησε στην ερώτηση μου με έκανε επιφυλακτικό, τώρα είμαι δύο φορές :p

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι ρε παιδια το g sensor που εχουν τα κινητα

 

ένας αισθητήρας με τον οποίο το κινητό καταλαβαίνει τη γωνία που το κρατάς,

και αναλόγως ανταποκρίνεται (αλλιώς ονομάζεται και accelerometer)

 

το συγκεκριμένο τηλέφωνο απότι λέει το περιλαμβάνει (άλλωστε έγινε μόδα πλέον).

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενας το odyssey? σκεφτομαι να το παραγγειλω...αν και δεν ειμαι πολυ φιλος των pda αυτο μου αρεσει....ισως στα μηνυματα να εχω λιγο προβλημα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις τι γινεται με το θεμα των ελληνικων¨στον browser και στα sms?τα υποστηριζει η" εχει κουτακια στα site και στα μυν δεν διαβαζει χαρακτηρες?απλα σε ρωταω γιατι απο τα φορουμ που διαβαζω αποφασιζω και τελικα ποιο κινητο να παρω...με παραδειγμα για εμενα το blackberry clone..

Υπάρχουν 10 ομάδες ανθρώπων.

αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που όχι..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό . Στο διαδίκτυο κυκλοφορεί driver και pc suite για τη διαχείρισή του μέσω υπολογιστή. Το μόνο πρόβλημα ότι ξαφνικά εμφανίζει μύνημα ότι δεν είναι δυνατόν να εγκαταστήσει άλλα java προγράμματα. Λύνεται με επανεκίνηση αλλά πρέπει να ξανακάνεις ρυθμίσεις και να επανεγκαταστήσεις τα προγράμματα. Επίσης αδύναμη λήψη ραδιοφώνου. Εκπληκτικό WIFI και opera mini, αδυναμία streaming video, τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να βρω τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Επίσης χαμηλή ανάλυση φωτογραφίας και πολύ κακή λήψη video.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό . Στο διαδίκτυο κυκλοφορεί driver και pc suite για τη διαχείρισή του μέσω υπολογιστή. Το μόνο πρόβλημα ότι ξαφνικά εμφανίζει μύνημα ότι δεν είναι δυνατόν να εγκαταστήσει άλλα java προγράμματα. Λύνεται με επανεκίνηση αλλά πρέπει να ξανακάνεις ρυθμίσεις και να επανεγκαταστήσεις τα προγράμματα. Επίσης αδύναμη λήψη ραδιοφώνου. Εκπληκτικό WIFI και opera mini, αδυναμία streaming video, τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να βρω τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Επίσης χαμηλή ανάλυση φωτογραφίας και πολύ κακή λήψη video.

 

φίλε έχεις βάλει ταινία στο κινητό? ένα τρειλερ απο matrix που είδα και είναι πολύ καλό! στις φωτό όλα τα κινητά(κινέζικα) γράφουν απο πίσω 5,8,12 mp και όλα είναι 1.3 άντε 2 το πολύ! άμα είχαν και μεγάλη ανάλυση φωτό και βίντεο τότε δεν θα τα έπαιρνες τέτοια τιμή! απο ράδιο νομίζω μια χαρά πιάνει και χωρίς να σηκώσεις την κεραία. η τν μια χαρά! άμα θες να βάλεις ένα java πώς μπορείς δηλ? όταν λες επανεκκίνηση? φαντάζομαι δεν μπορείς να δείς βίντεο στο youtube για να το λές....ούτε απο browsing ούτε από player μπορείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Ετυχε να πεσει στα χερια μου το εν λογω κινητο.Σε γενικες γραμμες αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης,ωραιο μενου κ πληρης λειτουργιες....Αλλα η οθονη ειναι απλα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ...Πολυ αργη αποκριση κ χαλια χρωματα....Αν ειχε καλυτερη οθονη το κινητο θα ηταν πραγματικα καλο.Οσο για τις καμερες ειναι κ οι δυο 0.3 μεγαπιχελ...

Τελικα υπαρχει κινεζικο κινητο με οθονη αφης με καλη αποκριση κ 16 εκατομμυρια χρωματα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξερει κάποιος που μπορω να βρω το SAR Value αυτου του κινητου;

Ρώτησα στο κινεζικο μαγαζι που το πουλάει και ειτε δεν καταλαβε την ερωτησή μου είτε έκανε τον... κινέζο.

Ευχαριστώ

 

ΥΓ το mail απάντησης που μου στείλανε

 

Καποιος που να γνωριζει κατι περισσοτερο για το παραπανω ερωτημα ?

 

Στο google δεν βρηκα κατι...

Link to comment
Share on other sites

αυτη η ερωτηση εχει γινει 1000 φορες!!

δεν υπαρχει μετρηση παρα μονο για τα jaga που πουλουνται στα καταστηματα στην ελλαδα.

ομως ολα τα κινεζικα εχουν την ιδια πλακετα.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

 

PS: Ο moderator δε μπορεί να είναι όλη την ώρα πάνω από το forum. Όποιος θεωρεί πως υπάρχει πρόβλημα, μπορεί να του στείλει προσωπικό μήνυμα ή να κάνει report αν δει κάτι εκτός ΟΠΧ.

Οι ειρωνίες δε βοηθάνε πουθενά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μανωλη η αληθεια ειναι οτι τα jaga φορανε παλια πλακετα mtk γιατι ειναι και παλια μοντελα,αλλα εστω και ετσι τα καινουργια θεωρω οτι ειναι πολυ καλυτερα αφου τα παλια ειναι οκ απο τεστ sar
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορεί να βάλει κανείς ήχο κλήσης? πάω στο προφιλ, διαλεγω τους ήχους και μου βγάζει τον ίδιο το μπ:Xλο!!! μου βάζει εναν midi ήχο συνέχεια! επίσης με τις επαφές έβαλα την κάρτα και μου τις αναγνώρισε αλλά κινέζικα! έκατσα και έφτιαξα τις επαφές και δεν μπορώ να βρώ την επιλογή που σου λέει να επιλέξεις απο πού να βλέπεις τις επαφές! :kill: μου την έχει δώσει...... πιστεύω είναι γαμ....ο σαν gadget και όχι σαν κινητό! ένα άλλο πολύ σημαντικό είναι με το σήμα. εκεί που έχω καλό σήμα με μια φυσιολογική συσκευή με αυτό δεν έχω και τόσο καλό!!! :rocket:

αυτά προς το παρών:( οποιοσδήποτε γνωρίζει ας βοηθήσει!!! thanks

 

απο αυτούς που χρησιμοποιούν την συσκευή odyssey μπορεί κανείς να στείλει το user manual. ας μου στείλει ενα pm και θα του στείλω το email. αν είναι και κάποιος αθήνα να βρεθούμε να το βγάλω φωτοτυπίες! ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μπορεί κάποιος που έχει το manual της συσκευης να μου το στείλει? ας μου στείλει pm για να του στείλω το email. αν κάποιος είναι αθήνα μπορούμε να βρεθούμε να τα βγάλω φωτοτυπίες. έχω ψάξει παντού αλλά δεν το βάζουν στο διαδίκτυο! ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

αυτα ρε συ ολα το ιδιο manual εχουν!!

 

τι εννοείς αυτά? για το dyssey μιλάω! νομίζω διαφέρει απο κάτι αλλα! εγώ δεν είχα καθόλου manual......απο μόνος μου οτι κάνω(και μου την δίνει γιατι δεν μπορώ να βρώ κάποιες ρυθμίσεις)!

Link to comment
Share on other sites

βρες καποιον που να εχει το κ599.

τα ιδια τηλ. ειναι στο μενου τους!

τι θες να κανεις και το θελεις?

Link to comment
Share on other sites

ok φίλε θα κάνω και εκεί μια προσπαθεια! δες λιγο παραπάνω τι πρόβληματα έχω! τα έχω γράψει. επίσης πάω να βάλω και μια ταινία στο κινητό μία 200mb και άλλη 750mb και δεν μου την καταχωρεί! λέει οτι έχω 2gb μνήμη αλλά δεν έχει επίσης ρύθμιση για να αποθηκεύεις στην εξωτερική μνήμη!
Link to comment
Share on other sites

έχει μετατρέψει κανείς κανένα αρχείο avi σε mp4? λειτουργεί κανονικά σε κινητό? εγώ βασικά χρησιμοποιώ το anydvd converter για να μετατρέψω ένα αρχείο! έφτιαξα μια σειρά για να περάσω στο κινητό για να βλέπω όταν είμαι "αλλού" αλλά κολλάει! έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα για μετατροπές για να παίζουν σε κινητά?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Το έχω και εγω το εν λόγο κινητό και δείχνει αρκετά καλό αλλά ακόμα δεν το έχω πολυψάξει. Δυο Προβλήματα εντόπισα αρκετά σοβαρά το ένα το έλυσα (ας είναι καλά το google) ενώ το άλλο ακόμα με ταλαιπωρεί. Το πρόβλημα που έλυσα είχε να κάνει με το java. Δεν με άφηνε να κάνω install τπτ απο java, όποτε αν κάνεις επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων ευτυχώς το πρόβλημα λύνετε.

 

Το πρόβλημα που ακόμα δεν έχω λύσει έχει να κάνει με τα sms και το γεγονός οτι στα ελληνικά με περιορίζει μόνο στους 70 χαρακτήρες :( ενώ στα αγγλικά έχω κανονικά 160 χαρακτήρες. Ψάχνω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων να βρω καμιά ρύθμιση σχετικά με unicode αλλά τπτ. Έχετε και εσεις το ίδιο πρόβλημα? Για πείτε καμία ιδέα πως θα μπορούσα να το φτιάξω αν ξέρει κανείς.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικά stores: Προβλήματα αγοράς
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...