Jump to content

W450 MTK6582


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πρότεινε φίλος,το βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέρων,ειδικά σε μια τέτοια τιμή,και με αυτά τα specs θα το έλεγα καλη ευκαιρία.

Το έχει αγοράσει κανείς?

Και ένα ναι τι έχει να μας σχετικά με αυτό το κινητό?

Μπορεί να μας κάνει μια μικρή παρουσίαση?

-4.5inch Capacitive touchscreen,480*854pixels

-CPU: MTK6582 Quad Core,ARMv7 Processor rev3 1.3GHz

-GPU:PowerVR SGX 544MP

-1GB RAM + 4GB ROM

-Dual Camera: Back Camera 8.0MP and Front camera 2.0MP,with flashlight

-Android 4.2.2 OS

-Networking: 2G: GSM850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA850/2100MHz

-Dual SIM Card Standby

-More specs---->

http://www.geekbuying.com/item/W450-4-5inch-FWVGA-Capacitive-Screen-MTK6582-Quad-Core-Smartphone-1G-4G-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS---White-321185.html

 

Video παρουσιασης........

http://img41.imageshack.us/img41/2273/vd85.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/8784/toh9.jpg

 

Οδηγός Φλασαρίσματος, Ρουτ, Εγγραφής ΙΜΕΙ

Edited by navi55

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kώστα πρόσεξε το βίντεο ειδικά απο το 7 λεπτό και μετά που παίζει το παιχνίδι και στρίβει το κινητό.Προσωπικά θεωρώ ότι αυτές οι γωνίες θέασης,δε παλεύονται.
Link to comment
Share on other sites

Η GPU είναι η Mali-400 MP δεν είναι η PowerVR SGX 544MP που γράφει το site.

http://en.wikipedia.org/wiki/MediaTek

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κανει για κλωνος του w100s :) σε τιμή απιαστη :p
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κανει για κλωνος του w100s :) σε τιμή απιαστη :p
Η πλακα ειναι οτι χωρις να ξερω για τα δυο κινητα αυτα συγκρινα για να διαλεξει η αδελφη μου!το thl εχει καλυτερη γωνια θεασης απο οτι βλεπω και ειναι πολυ ομορφο το ασπρο!
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη κ σχετικα μαζεμενες διαστασεις

 

ας αλλαξει καποιος τον τιτλο και ας βαλει τη μαρκα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη κ σχετικα μαζεμενες διαστασεις

 

ας αλλαξει καποιος τον τιτλο και ας βαλει τη μαρκα

 

Ποια ειναι η μαρκα??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ας αλλαξει καποιος τον τιτλο και ας βαλει τη μαρκα

 

Αν γνωρίζαμε κάτι παραπάνω θα το είχαμε κάνει ήδη. Έχεις να προτείνεις κάτι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη κ σχετικα μαζεμενες διαστασεις

 

ας αλλαξει καποιος τον τιτλο και ας βαλει τη μαρκα

Ρίξε μια ματιά στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5028296#post5028296. Το τηλέφωνο αναφέρεται ως OEM...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρελαβα σημερα για φιλη 2 κομματια.Οι πρωτες εντυπωσεις.Πολυ ομορφο μικρο μεγεθος αρκετα ποιοτικη κατασκευη,παναλαφρο.Δεν εχω προλαβει να το δουλεψω πολυ.Η οθονη ειναι υποφερτη και το touch αρκετα καλο.Ομως εχει το κλασσικο θεμα με το ηχειο.Στις κλησεις ειναι πολυ χαμηλη η ενταση και δεν ακουω τους αλλους καλα.Μεσω του κλασσικου τροπου (#*#*κτλ) δεν μπαινει στο engineer mode.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος ή δεν φοραει ΜΤΚ6582 και μας κοροιδεψαν? Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρελαβα σημερα για φιλο 2 κομματια.Οι πρωτες εντυπωσεις.Πολυ ομορφο μικρο μεγεθος αρκετα ποιοτικη κατασκευη,παναλαφρο.Δεν εχω προλαβει να το δουλεψω πολυ.Η οθονη ειναι υποφερτη και το touch αρκετα καλο.Ομως εχει το κλασσικο θεμα με το ηχειο.Στις κλησεις ειναι πολυ χαμηλη η ενταση και δεν ακουω τους αλλους καλα.Μεσω του κλασσικου τροπου (#*#*κτλ) δεν μπαινει στο engineer mode.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος ή δεν φοραει ΜΤΚ6582 και μας κοροιδεψαν?

 

Έχει πολύ καλό επεξεργαστή πάνω και με τόσο μικρή ανάλυση οθόνης πρέπει να πετάει.

Να ρωτήσω αν υποστηρίζει otg....; :p

Μην βαράτε....λέω μήπως... Θα το τσιμπήσω πάντως. Ας πέσει λίγο ακόμα....:X :D

 

edit

 

Από μπαταρία πως πάει; Θεωρείς ότι είναι καλή η ρομ που έχει ή θέλει πείραγμα;

 

Καλορίζικο!

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία θέλω να μάθω και εγώ πως τα πάει.

Επιπλέον αν μπορείς να δώσεις φωτογραφίες ή βίντεο από οθόνη για να δούμε ποιότητα (όσο γίνεται από φωτογραφίες).

Kαι αν μπορείς να δοκιμάσεις το gps.

Στο Geekbuying γράφει για μία μπαταρία στην συσκευασία , στα reviews γράφουν ότι τα έχουν παραλάβει με 2 μπαταρίες

με πόσες έχουν έρθει τα τηλέφωνα που παρέλαβες?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία θέλω να μάθω και εγώ πως τα πάει.

Επιπλέον αν μπορείς να δώσεις φωτογραφίες ή βίντεο από οθόνη για να δούμε ποιότητα (όσο γίνεται από φωτογραφίες).

Kαι αν μπορείς να δοκιμάσεις το gps.

Στο Geekbuying γράφει για μία μπαταρία στην συσκευασία , στα reviews γράφουν ότι τα έχουν παραλάβει με 2 μπαταρίες

με πόσες έχουν έρθει τα τηλέφωνα που παρέλαβες?

 

Υπάρχει θέμα με τις 2ες μπαταρίες. Καλύτερα με 1 μπαταρία για μην γυρίσει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο για τα χρηματα του τα σπαει.Το ηχειο διορθωθηκε αρκετα μεσω Engineer Mode (να ναι καλα ο bbbb).Σαν συνολο ειναι παρα πολυ καλο.Λεπτο πολυ ελαφρυ και πολυ μικρο για 4.5αρα οθονη.Επειδη ειναι για φιλη δεν προλαβα να το δοκιμασω απλα το ελεγξα στα βασικα.Η οθονη ειναι 260.000 χρωματων και εχει ανεκτες γωνιες θεασης.Η καμερα ειναι η τυπικη 5αρα.Μετρια αλλα οχι χαλια σαν του Doogee DG100 που στην ουσια ειναι 2αρα.Δεν προλαβα ουτε να σερφαρω αλλα στο σπιτικο wifi συνδεθηκε αμεσως.Με μια καρτα σιμ της Q μου εκανε καποια παιχνιδια στην αρχη αλλα μετα εστρωσε.Το κινητο ηρθε με μια μπαταρια (δεν προλαβα να την τεσταρω) και μια ωραια διαφανη πλαστικη θηκη.Το μοναδικο μειον που δεν ειχα προσεξει ειναι οτι η μια sim ειναι micro.Αλλα δεν πειραζει.Παντως για 75 ευρω ειναι τουμπανο.

EDIT Μου ζητησε ενα κιτρινο και ενα μαυρο και εχω να πω οτι το κιτρινο εχει πολυ ωραια αποχρωση οτι πρεπει για γυναικα.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο το κινητάκι και ότι πρέπει για τα πρώτα βήματα σε κινέζο. 1GB RAM, Quad Core CPU, camera μέτρια (τουλάχιστον όχι χάλια) και λογικά... με 2000mah μπαταρία και την οθόνη που έχει, θα καταφέρνει να κλείσει 24ωρο. Το θέμα είναι θα βγάλει έστω 2 χρονάκια ή θα τα φτύσει στο 6μηνο?

 

Το ότι η οθόνη δεν έχει καλές γωνίες θέασης ίσα-ίσα που το βρίσκω και παρήγορο. Αλλιώς θα ψάχναμε να βρούμε που είναι ο λάκκος.

 

Φίλε arisg90 δώσε more info γιατί κι εγώ για φίλη το θέλω.

Τι περίεργα σου έκανε με την sim?

Το ηχείο κατα πόσο βελτιώθηκε γιατί με το κινητό που έχει τώρα ήδη έχει θέμα με ακουστικό αλλά και μικρόφωνο. Μην πέσει σε ίδια λούμπα :P

Και αν καταφέρεις να μας πεις και για την διάρκεια της μπαταρίας μας φτιάχνεις για τα καλά

 

 

EDIT : είδα ότι ήταν σε προσφορά η τιμή 75ευρώ και πως έληγε σε 4ώρες! Έκανα δοκιμή να προχωρήσω σε παραγγελία ξέροντας ότι δεν έχω λεφτά στο account παρά κάτι ψιλά (8ευρώ πρέπει να ναι) και βλέπω ότι προχώρησε κανονικά σε παραγγελία! Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις?

Edited by Kostas_N30
Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο το κινητάκι και ότι πρέπει για τα πρώτα βήματα σε κινέζο. 1GB RAM, Quad Core CPU, camera μέτρια (τουλάχιστον όχι χάλια) και λογικά... με 2000mah μπαταρία και την οθόνη που έχει, θα καταφέρνει να κλείσει 24ωρο. Το θέμα είναι θα βγάλει έστω 2 χρονάκια ή θα τα φτύσει στο 6μηνο?

 

Το ότι η οθόνη δεν έχει καλές γωνίες θέασης ίσα-ίσα που το βρίσκω και παρήγορο. Αλλιώς θα ψάχναμε να βρούμε που είναι ο λάκκος.

 

Φίλε arisg90 δώσε more info γιατί κι εγώ για φίλη το θέλω.

Τι περίεργα σου έκανε με την sim?

Το ηχείο κατα πόσο βελτιώθηκε γιατί με το κινητό που έχει τώρα ήδη έχει θέμα με ακουστικό αλλά και μικρόφωνο. Μην πέσει σε ίδια λούμπα :P

Και αν καταφέρεις να μας πεις και για την διάρκεια της μπαταρίας μας φτιάχνεις για τα καλά

 

 

EDIT : είδα ότι ήταν σε προσφορά η τιμή 75ευρώ και πως έληγε σε 4ώρες! Έκανα δοκιμή να προχωρήσω σε παραγγελία ξέροντας ότι δεν έχω λεφτά στο account παρά κάτι ψιλά (8ευρώ πρέπει να ναι) και βλέπω ότι προχώρησε κανονικά σε παραγγελία! Γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις?

 

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Βάλε τα λεφτά σήμερα και πλήρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή MTK Engineering Mode

 

Και μετα? Δωσε λιγη βοηθεια γιατι λεει θελει προσοχη στη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Για τις ρυθμίσεις που μπορείς να κάνεις στον ήχο δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Ερώτηση-->Μπορεί να μου πει κάποιος αν στις ρυθμίσεις-->προβολή έχει μια επιλογή με όνομα "Ασύρματη οθόνη" ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και εγω χτες το κινητο αλλά λογω φορτου εργασίας σημερα το μεσημέρι το ανοιξα.

Η αρχική εντυπωση ειναι αριστη σε σχεση με χρηματα που εδωσα 80€ αλλα δεν εχω εμπειρία σε smartphonεs και android , ειναι το πρωτο μου

Σκεφτηκα λοιπον πριν αρχίζω την εξερευνηση προς αποφυγη καποιας "πατατας" καλο θα ήταν να πάρω backup την rom φοράει απο την μάνα του.

Μπορεί να μου πει καποιος πως γινετε αυτο?

 

Εμενα μου ηρθε με 1 μπαταρία , 1 διαφανη θηκη, 1 ακουστικο/μικροφωνο , 1 φορτιστή usb + usb to micro usb cable + UK to EU power adapdor oπως εγραφε to geekbuing στο site

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...