Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ZTE V889S

http://www.goandroid.co.in/wp-content/uploads/2013/01/bladec.jpg

Βασικά Χαρακτηριστικά:

  • Android 4.1 Jelly Bean
  • Dual Core Cortex A9 1.0GHZ Armv7
  • 4.0" 480x800 screen
  • 512MB Ram
  • 4GB ROM
  • 3MP Camera?
  • Bluetooth 4.0
  • 802.11n
  • PowerVR SGX531 Graphics
  • 1,600 mAh battery

 

Βίντεο παρουσιάσεις:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xGuIXMzBR7c]ZTE V889S - Unboxing @ myphone.gr[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=B2EVBhvbiN0]ZTE V889S - hands on - review @ myphone.gr - YouTube[/ame]

* Ευχαριστούμε τον Manux_oS για τις παρουσιάσεις. Τα video έγιναν από το techvalue.net σε συνεργασία με το myphone.gr.

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι για μένα το κινητό. Εγώ πριν ένα μήνα επέλεξα το zte v 970 που είχε 1gb ram. ;-) . Θα το κάνω δώρο κ το μπάτζετ μου από τα 50€ ανέβηκε ήδη για την υπέρβαση. Σαφώς υπάρχουν πολλά καλύτερα από το συγκεκριμένο . Με ενδιαφέρει στην τιμή του να είναι η καλύτερη επιλογή.
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Δες το και απο αυτο το σαιτ που ειναι σχετικα αξιοπιστο στα 66 ευρω.

 

http://www.antelife.com/zte-v889s-mtk6577-dual-core-android-4-1-4-0-inch-4gb-smart-phone-black.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τελικά το πήρες;

αν ναι πες κάποιες εντυπώσεις.

 

Η καλύτερη τιμή που έχω βρει είναι εδώ http://www.minideal.net/zte-v889s-android-4-1-dual-core-mtk6577-1-0ghz-512mb-4gb-wcdma-3g-gsm-smartphone.html

Σ' αυτά τα λεφτά είναι και το lenovo A390 http://www.minideal.net/original-lenovo-a390-mtk6577-dual-core-smart-phone-android-4-0-4-0-inch-5-0mp-camera.html

το οποίο έχει 5ΜΡ κάμερα αλλά fixed focus και όχι auto focus όπως η 3.2ΜΡ του ΖΤΕ

 

υπάρχει κάποια άλλη πρόταση πάνω κάτω σ' αυτά τα λεφτά;

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Kανεις παιδια δεν το εχει αυτο.......?:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα προχτες απο minideal.net στα 80 δολαρια(~62 έουρος).

 

Τί να λέμε τώρα, με τα χρήματα αυτά ΔΕΝ βρίσκεις κάτι καλύτερο. Και μην αρχίσετε να μου λέτε αν δώσω 30 ευρω παραπάνω, θα βρω κατι καλύτερο.. Μιλάμε για μπάτζετ 70 ευρω, δε είμαι διατεθιμένος να δωσω ουτε σεντ παραπάνω. Ας μου βρει κάποιος κατι καλύτερο με αυτο το μπατζετ, να το πάρω.

Σκεπτικο:

- Γνωστή εταιρια(ΖΤΕ), 4αρα οθονη, 1GHz dual core, καλή υποστήριξη κοινότητας.

- Δεν μου αρκούν τα 3.2 megapixels, αλλά ούτε και τα 8 ή 10 megapixels οπουδήποτε κινητου θα μου αρκούσαν. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης με τα 12 megapixels της Canon που έχω.

- Γνωρίζω ότι δεν εχει τέλεια οθόνη, αλλα εχω Tablet, δεν θέλω καλύτερη οθονη για να βλέπω ταινιες και να παίζω βαρια παιχνίδια. Για τηλέφωνο το θέλω...

- Του χρόνου που μπορει να ξανα-αλλάξω κινητο(όπως οι μισοι+ Έλληνες), δεν θα έχω χάσει παρά μόνο 62 ευρω(θα έχουν ήδη αποσβεστει...)

 

Όταν το λάβω, ελπίζω να βρω χρόνο για γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα προχτες απο minideal.net στα 80 δολαρια(~62 έουρος).

 

Τί να λέμε τώρα, με τα χρήματα αυτά ΔΕΝ βρίσκεις κάτι καλύτερο. Και μην αρχίσετε να μου λέτε αν δώσω 30 ευρω παραπάνω, θα βρω κατι καλύτερο.. Μιλάμε για μπάτζετ 70 ευρω, δε είμαι διατεθιμένος να δωσω ουτε σεντ παραπάνω. Ας μου βρει κάποιος κατι καλύτερο με αυτο το μπατζετ, να το πάρω.

Σκεπτικο:

- Γνωστή εταιρια(ΖΤΕ), 4αρα οθονη, 1GHz dual core, καλή υποστήριξη κοινότητας.

- Δεν μου αρκούν τα 3.2 megapixels, αλλά ούτε και τα 8 ή 10 megapixels οπουδήποτε κινητου θα μου αρκούσαν. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης με τα 12 megapixels της Canon που έχω.

- Γνωρίζω ότι δεν εχει τέλεια οθόνη, αλλα εχω Tablet, δεν θέλω καλύτερη οθονη για να βλέπω ταινιες και να παίζω βαρια παιχνίδια. Για τηλέφωνο το θέλω...

- Του χρόνου που μπορει να ξανα-αλλάξω κινητο(όπως οι μισοι+ Έλληνες), δεν θα έχω χάσει παρά μόνο 62 ευρω(θα έχουν ήδη αποσβεστει...)

 

Όταν το λάβω, ελπίζω να βρω χρόνο για γράψω εντυπώσεις.

 

Ωραιος,περιμενουμε εντυπωσεις φιλε μου οταν παραλαβεις λοιπον!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε φίλε τελικά; το πήρες; παράγγειλα το ίδιο για έναν φίλο προχθές και επειδή δεν βρίσκω γενικά πληροφορίες για το ίδιο τηλέφωνο, μπορείς να μου δώσεις λίγο τις εντυπώσεις σου;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας το sar αυτης της συσκευης?Ειναι της ΖΤΕ της γνωστης?Γιατι στη σελιδα της δεν μπορω να βρω αυτο το μοντελο. Edited by roky
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας το sar αυτης της συσκευης?Ειναι της ΖΤΕ της γνωστης?Γιατι στη σελιδα της δεν μπορω να βρω αυτο το μοντελο.

 

Μπορεί να το βρείς σαν Blade C ή v807. Είναι το ίδιο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Α

Εδώ http://dx.com/p/zte-v889s-android-4-1-wcdma-bar-phone-w-4-0-capacitive-screen-wi-fi-gps-and-dual-sim-black-197385 στα review αγοραστών υπάρχουν κάποια ενδιαφέροντα.

 

Β

αυτή η τιμή εδώ:

http://www.hotinbuy.com/zte-v889s-smartphone-android-41-mtk6577-dual-core-3g-gps-40-inch-p-1559.html

είναι κάπως ...τρελή;!

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και θεωρώ ότι 13 ημέρες είναι αρκετά γρήγορα για SG (η παραγγελία έγινε στις 19/09).

 

Δεν έχω κάνει και πολλά πράγματα ακόμη, αλλα από το λίγο που έχω "παίξει", φαίνεται αξιοπρεπής συσκευή.

Η οθόνη δεν είναι κακή τελικα κι ας μην είναι 16000Κ χρωμάτων. Επίσης, μου έκανε εντύπωση το πόσο ελαφριά είναι. Κατασκευαστικά φαίνεται αρκετά στιβαρή πάντως.

 

Δεν θέλω να φανώ ότι τα λέω αυτά για να παινέψω την επιλογή μου, αλλά για τα 60 ευρώ που πλήρωσα είμαι πολύ ικανοποιημένος με το προϊόν που έλαβα!! Και πάντα μιλάω με τη λογική του αυστηρού budget και του value for money.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και θεωρώ ότι 13 ημέρες είναι αρκετά γρήγορα για SG (η παραγγελία έγινε στις 19/09).

 

Δεν έχω κάνει και πολλά πράγματα ακόμη, αλλα από το λίγο που έχω "παίξει", φαίνεται αξιοπρεπής συσκευή.

Η οθόνη δεν είναι κακή τελικα κι ας μην είναι 16000Κ χρωμάτων. Επίσης, μου έκανε εντύπωση το πόσο ελαφριά είναι. Κατασκευαστικά φαίνεται αρκετά στιβαρή πάντως.

 

Δεν θέλω να φανώ ότι τα λέω αυτά για να παινέψω την επιλογή μου, αλλά για τα 60 ευρώ που πλήρωσα είμαι πολύ ικανοποιημένος με το προϊόν που έλαβα!! Και πάντα μιλάω με τη λογική του αυστηρού budget και του value for money.

 

Μια χαρα,καλομιλητο φιλε μου,με την 1η ευκαιρια κανε μας και μια πληρη παρουσιαση εαν βρεις χρονο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις παρέλαβα...

...φαίνεται αξιοπρεπής συσκευή.

Η οθόνη δεν είναι κακή τελικα κι ας μην είναι 16000Κ χρωμάτων. Επίσης, μου έκανε εντύπωση το πόσο ελαφριά είναι. Κατασκευαστικά φαίνεται αρκετά στιβαρή πάντως....

...για τα 60 ευρώ που πλήρωσα είμαι πολύ ικανοποιημένος...

Τι λες τώρα μετά από μια~ εβδομάδα;

Αυτονομία; ποιότητα συνομιλίας; κάμερα; κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα κ γω ενα μιλαμε για τρελο value for money να δουμε και αν αξιζει τελικα. Στα βιντεο μια χαρα φαίνεται
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχουμε και λέμε...

Αυτονομία καλή, 2 μέρες χαλαρα, μπορεί και παραπάνω, ανάλογα με τη χρήση.

Κάμερα πολύ μέτρια, ό,τι υποδηλώνει το 3.2 megapixels, χωρις φλας. Αναμενόμενο.

Οθόνη μέτρια, στον ήλιο δεν βλέπεις καλά, αλλά υπό σκιά μια χαρα. Αρκετά καλή, αλλα χωρις να λες και γουάου...

Ταχύτατη απόκριση, καλή ποιότητα ομιλίας, τρέχει αρκετά γρήγορα στο internet.

Όλα αυτά χωρίς καμία παρέμβαση πέρα από αλλαγές στις ρυθμίσεις του ίδιου του jellybean (χωρις root, χωρίς αλλαγή ROM κλπ)

Δεν είναι το καλύτερο κινητο στον κόσμο, αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ είναι το καλύτερο κινητό που μπορείς να αγοράσεις με 62 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,νεος στο φορουμ,καλως σας βρηκα!!

σκεφτομαι να παραγγειλω και εγω αυτο το κινητο απο δω: http://www.minideal.net/zte-v889s-android-4-1-dual-core-mtk6577-1-0ghz-512mb-4gb-wcdma-3g-gsm-smartphone.html

θελω να ρωτησω,για να εχω την ελληνικη γλωσσα πρεπει να τους πω να το κανουν ρουτ??η δεν χρειαζεται??

για να εγκατασταθει το google play πρεπει να το σημειωσω εκει στο κουτακι που εχει,αν δεν το κανω???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση,μπορεις να μου εξηγησεις ομως για ποιο λογο να τα τικαρω??

θα εχω προβλημα με το τελωνιο???

 

ελληνικα πως θα ζητησω??

Link to comment
Share on other sites

για να εχεις

Gιft(Silicone case+Flim)

install google play

Root(need)

 

δε πιστευω να χεις θεμα με τελωνειο. ρισκο ειναι ουτως η αλλως

 

αφηνεις σημειωμα στο παυπαλ την ωρα της πληρωμης ή μιλας μαζι τους με mail/chat

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις τι ακριβως να τους γραψω,γιατι ειναι η πρωτη φορα που θα παραγγειλω απο αυτο το σαιτ

και η παραγγελια θα γινει σημερα το βραδυ απο εναν φιλο που εχει paypal.

mail και chat που τα βρισκω??πρεπει να δημιουργησω λογαριασμο για να παραγγειλω??

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα δημιουργησε ;)

http://www.minideal.net/contacts/

το τσατ στο εμφανιζει δεξια. ενα ποπ απ παραθυρακι ειναι. τωρα ειναι οφλινε, πρωινες ωρες δικες μας θα τους βρεις

 

γραψε: install greek language, google play, root, mark as gift and low price

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...