Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και τα 3rd party soft keyboards για android -και μαζί και οι χρήστες τους- έχουν αυξηθεί σημαντικά, κρίθηκε σκόπιμο να δημιουργηθεί αυτό το thread, ώστε να συζητάμε για τα πληκτρολόγια που χρησιμοποιεί ο καθένας, τα προβλήματα που έχουμε κλπ! :happy:
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

και πραγματικά μου κάνει τρελή εντύπωση πως δεν έχει αναφερθεί ακόμα το perfect keyboard, που απ'όσα δοκίμασα το βρήκα καλύτερο με διαφορά...;)
Link to comment
Share on other sites

και πραγματικά μου κάνει τρελή εντύπωση πως δεν έχει αναφερθεί ακόμα το perfect keyboard, που απ'όσα δοκίμασα το βρήκα καλύτερο με διαφορά...;)

όντως συμφωνω επίσης εξαιρετικο πληκτρολόγιο ...

το δοκιμαζω τώρα και έχω πάθει πλάκα..

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και δουλέψει με αρκετά πληκτρολόγια, SmartKeyboard, Multiling και SwiftKey X μερικά από αυτά, αλλά κανένα δεν μπορεί να συγκριθεί με το Swype!

 

Εάν το συνηθίσεις γράφεις με την ταχύτητα του φωτός!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και δουλέψει με αρκετά πληκτρολόγια, SmartKeyboard, Multiling και SwiftKey X μερικά από αυτά, αλλά κανένα δεν μπορεί να συγκριθεί με το Swype!

 

Εάν το συνηθίσεις γράφεις με την ταχύτητα του φωτός!

 

Πραγματικά. Πολλά και καλά πληκτρολόγια, αλλά είμαι περίεργος αν υπάρχει άνθρωπος που χρησιμοποιήσε για πάνω από 10 μέρες το swype σε συσκευή με 3.5" και πάνω και να γύρισε σε κάποιο "συμβατικό" πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Το Swype μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο στην αρχή μέχρι να το συνηθίσεις αλλά μετά νομίζω πως δεν υπάρχει επιστροφή! Σε μένα τουλάχιστον δεν υπήρχε...!

Έχω ξεχάσει όλα τα άλλα πληκτρολόγια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το Swype μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο στην αρχή μέχρι να το συνηθίσεις αλλά μετά νομίζω πως δεν υπάρχει επιστροφή! Σε μένα τουλάχιστον δεν υπήρχε...!

Έχω ξεχάσει όλα τα άλλα πληκτρολόγια.

 

Εγώ έχω προσπαθήσει κατά καιρούς να χρησιμοποιήσω άλλα. Και ήταν ωραία. Σε κάποια φάση πέρναγε 1-2 βδομάδες και ξεχνιόμουν και νόμιζα ότι γράφω καλά και γρήγορα. Μέχρι που ξαναέβαλα swype :lol: (έχει γίνει 2 ή 3 φορές αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Το swype είναι όντως πολύ καλό αλλά η πρόβλεψη του Swiftkey x είναι "τρελη", σου προτείνει την λέξη που είναι πιο πιθανόν να εννοείς... και έτσι νομίζω ότι γράφω γρηγορότερα.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προσπαθήσει κατά καιρούς να χρησιμοποιήσω άλλα. Και ήταν ωραία. Σε κάποια φάση πέρναγε 1-2 βδομάδες και ξεχνιόμουν και νόμιζα ότι γράφω καλά και γρήγορα. Μέχρι που ξαναέβαλα swype :lol: (έχει γίνει 2 ή 3 φορές αυτό)

 

Ακριβώς τα ίδια έχω να πω κι εγώ. Όσο κι αν ήθελα να αλλάξω το swype με κάποιο άλλο (πχ με το swiftkey) μετά από λίγο καιρό επέστρεφα. Υπάρχουν παρόμοια, αλλά έτσι και το συνηθίσεις και "χτίσεις" το λεξικό σου, νομίζω δύσκολα γυρνάς να δεις κάτι άλλο. Το swiftkey πραγματικά είναι αστέρι στην πρόβλεψή του, αλλά νομίζω πάλι είναι πολύ πιο αργό στο να γράψεις μήνυμα. Και μάλιστα σε συσκευή με μικρή οθόνη και με swype γράφεις ταχύτατα ενώ με το swiftkey...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Swype για Galaxy Nexus δεν είναι διαθέσιμο; Δε μου το βγάζει στο market.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Swype για Galaxy Nexus δεν είναι διαθέσιμο; Δε μου το βγάζει στο market.

πηγαινε εδω και ακολουθησε τα βηματα.

http://www.swype.com/category/get-swype/

Link to comment
Share on other sites

έχω βαλει μια ROM που εχει το GO Keyboard, είναι πολύ ωραίο δεν λέω αλλά εχω ένα προβλημα! οταν παταω το κουμπι τερμα αριστερα μου βγαζει συνεχεια το keyboard και δεν μπορώ σε καμια εφαρμογη να παω στα properties κτλ, δλδ ας πουμε ειμαι στον email client αν πατουσα το κουμπι ελεγε πχ συνθεση μυνηματος κτλ, τωρα δεν γινεται βγαζει το πληκτρολογιο! τι μπορώ να κανω? :blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JEPYYo0-gfc

 

παιδια δειτε λιγο αυτο... υπαρχει καποιο πλκτρολογιο που να μπορεις να γραψεις οπως το βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη λάβει απαντήσεις εδώ και μάλιστα πρωτού ποστάρεις και το μήνυμα σου εδώ! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ποστάρεις το ίδιο πράγμα σε πολλά μέρη, πόσο μάλλον εάν έχεις λάβει και απάντηση. Θα παρακαλούσα να μην επαναληφθεί :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήγα στην σελίδα του swype μέσω του κινητού desire s και του opera Mobile έλαβα το email αλλά λέει this is not an android phone!έλεος !

μπες απο τον stock browser του τηλεφωνου, οχι τον opera.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση το swype αλλα εχω αγγλικα και ισπανικα :( εσας τι σας κατεβασε?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση το swype αλλα εχω αγγλικα και ισπανικα :( εσας τι σας κατεβασε?

 

Μπορεις να κατεβασεις ελληνικα απο τις ρυθμισεις του, ξανα κοιτα το.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις ελληνικα απο τις ρυθμισεις του, ξανα κοιτα το.

καλα.... απο τη χαρα μου δεν ειδα οτι γραφει ''ληψη γλωσσων'' :lol:

το ποιο καλο πληκρολογιο για εμενα, το εχω και στο ideos χ5 πολυ καιρο!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

1. Swype για όλους τους λόγους που αναφέρθηκε πιο πάνω

2. Touchpal γιατί είναι εξίσου καλό, αλλά έχει και βελάκια και έξτρα δυνατότητες όπως copy paste κλπ. Δυστυχώς δεν έχει επίσημα Ελληνικά.

 

Κάπου είχα διαβάσει, ότι είχε βγει Ελληνικό pack για το Touchpal για συγκεκριμένες συσκευές.Μπορεί κάποιος να το στείλει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...