Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Optimus 2X


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να συζητάτε για όλες τις custom Rom του Οptimus 2X.Post τα οποία θα έχουν μορφή οδηγού για οποιαδήποτε βελτίωση/hack του 2X θα προστίθεντο εδώ.Παρακαλώ πολύ να μένετε on topic για να διευκολύνεστε και εσείς αλλά και εμείς. :)

 

- Οδηγός εγκατάστασης επίσημων ROM (by nikos92)

 

- Αλλαγη user agent στον default browser (by elefas)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες να ρωτησω κατι ..

γιατι με kitchen rom δεν δουλευει το widget του καιρου δηλαδη υπαρχει κανονικα το ρολοι και ο καιρος αλλα δεν μου δειχνει την κινουμενη εικονα π.χ τον ηλιο την βροχη κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Η DarkSlim έφτασε στη version 1.1 με πολλές μεγάλες αλλαγές...!(πλάκα κάνω...:ρ)

 

Changelog v1.1:

Αναβάθμιση του BGB theme by 75marcus(έχει αρκετές αλλαγές)

Αντικατάσταση του music.apk από το googlemusic.apk(πιο μικρό και τρώει λιγότερη μνήμη)

Προσθήκη του HTC_IME(μακράν καλύτερο του LG keyboard--προσωπική άποψη!!)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305293

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι έχει αφαιρεθεί από τη rom που χρησιμοποιείς.

 

ξερουμε τι μπορει να ειναι αυτο ? για να τσεκαρω ?!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες να ρωτησω κατι ..

γιατι με kitchen rom δεν δουλευει το widget του καιρου δηλαδη υπαρχει κανονικα το ρολοι και ο καιρος αλλα δεν μου δειχνει την κινουμενη εικονα π.χ τον ηλιο την βροχη κτλπ

με τον launcerpro εισαι? εχω εχασα το animation απο τη στιγμη που εβαλα launcerpro παρολο που τοτε ημουν με την στοκ ρομ.

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλλω την αρχικη rom του κινητου γιατι η stock rom V10b αρχισε παλι να μου κανει κολληματα.Στην V10b μπορω να κανω root (γιατι καπου διαβασα οτι δε γινεται root στη V10b) για να εγκαταστησω clockworkmod recovery και να παρω backup...; ή το backup σε αυτη τη περιπτωση δεν εχει νοημα μιας και το κινητο δε δουλευει σωστα τωρα και ετσι κ αλλιως θα παω παλι σε στοκ rom;

 

edit: Μα αν διαβασες πανω στο ποστ μου δεν αναφερομαι σε custom rom.Γραφω ξεκαθαρα οτι το κινητο μου ειναι στοκ.Δεν ειναι σωστο να ειναι στο κεντρικο θεμα;

edit2: ΟΚ αφου πλεον αλλξε ο τιτλος νομιζω οτι τωρα χωραει και την δικη μου ερωτηση.

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

edit: Μα αν διαβασες πανω στο ποστ μου δεν αναφερομαι σε custom rom.Γραφω ξεκαθαρα οτι το κινητο μου ειναι στοκ.Δεν ειναι σωστο να ειναι στο κεντρικο θεμα;

Σε αυτό το topic θα μιλαμε γενικότερα για hacking,root και φλασαρισματα Rom οχι μονο για custom Rom's.Θα αλλάξω τον τίτλο του topic. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω να βαλλω την αρχικη rom του κινητου γιατι η stock rom V10b αρχισε παλι να μου κανει κολληματα.Στην V10b μπορω να κανω root (γιατι καπου διαβασα οτι δε γινεται root στη V10b) για να εγκαταστησω clockworkmod recovery και να παρω backup...; ή το backup σε αυτη τη περιπτωση δεν εχει νοημα μιας και το κινητο δε δουλευει σωστα τωρα και ετσι κ αλλιως θα παω παλι σε στοκ rom;

 

Σε όλες τις εκδόσεις μπορείς να κάνεις root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το προβλημα με τα animated weather widget λυθηκε μετα απο delete του widget απο system/app και install ενα πακετακι που ειχα απο την fear edition που εχει στους xda :D

 

να και το λινκ με καποια widget απο τα stock της lg.

 

http://www.mediafire.com/?eobby269ym1bp7g

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Fr16 από Paul προς το παρόν για paid users.

Πάντως πρώτες εντυπώσεις:

Smoother κατά 40% περισσότερο από ότι με άλλες ROM

File Access read write πολύ πιο γρήγορο.

 

Μπαταρία δεν έχω ακόμα να πω κάτι.

:lol:

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε γκρινιάρηδες .......... βρέθηκε η λύση για την μπαταρία.......!!!!!

 

http://s7.directupload.net/images/110513/oyqdt8lk.png έχει και χερούλι για της μετακινήσεις...!!!!

 

:lol:ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕ.....!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

@mariodj Χαχαχαχα.Ορεξη που την εχεις.Θα παραγειλω 2(μια για καθε χερι)

 

@gpou Περιμενουμε εντυπωσεις για τη μπαταρια.Αν μπορεις πες μας με ποια ησουν πριν(stock,FR15,CM) για να καταλαβουμε το +40% smoothness

Link to comment
Share on other sites

@mariodj Χαχαχαχα.Ορεξη που την εχεις.Θα παραγειλω 2(μια για καθε χερι)

 

@gpou Περιμενουμε εντυπωσεις για τη μπαταρια.Αν μπορεις πες μας με ποια ησουν πριν(stock,FR15,CM) για να καταλαβουμε το +40% smoothness

 

Ήμουν σε FR15 και σε stock.

Γενικά τη καλύτερη απόκριση την είδα σε CM με διαφορά.

Στην FR15 παρόλο που είχε το sqlpatch όταν έκανες εγκατάσταση από το Market μερικές φορές laggαρε....Με την 16 πάει σφαίρα.

Η μπαταρία από τις 08:30 εως τώρα 14:20 με λίγα sms και κλήσεις κανά μισάωρω, και με data off και μόνο 2g δίκτυα είναι 86% και σε περιοχή με μετριότατο σήμα...

 

Εβγαλε ο paul fr16 beta 3 που διορθωνει ενα bug της lg και οπως λεει και ο ιδιος κανει το κινητο γρηγορο σαν το sgs ii. Την δοκιμαζω και εχει τρομερη αποκριση!!!!

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε ο paul fr16 beta 3 που διορθωνει ενα bug της lg και οπως λεει και ο ιδιος κανει το κινητο γρηγορο σαν το sgs ii. Την δοκιμαζω και εχει τρομερη αποκριση!!!!

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

Σήμερα που το πούλησα;; :(

 

Πάλι καλά που ασχολείται ακόμα ο paul πάντως γιατί αυτός και η cm team είναι.

Σε kernel benee συνεργάζεται με τον τύπο που έβγαλε το +64mb ram.

 

Οπότε κάτι πάει και έρχεται γενικά στο xda....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που το πούλησα;; :(

 

Πάλι καλά που ασχολείται ακόμα ο paul πάντως γιατί αυτός και η cm team είναι.

Σε kernel benee συνεργάζεται με τον τύπο που έβγαλε το +64mb ram.

 

Οπότε κάτι πάει και έρχεται γενικά στο xda....

 

Γιατι το πουλησες??????

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ω ναι :) τη παρασκευη θα παω σε φιλο να φουρνισουμε 2 εκδοχες , μια για 24/7 και μια αδεια εντελως για benching, βλεπω το 4119 που εκανα στο quadrant να πηγαινει περιπατο :lol:
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Paul FR17 RC 3 screen captures από επιδόσεις.... Έχω φτιάξει ΡΟΜ για καθημερινή χρήση και όχι vanila style για επιδόσεις Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Paul FR17 RC 3 screen captures από επιδόσεις.... Έχω φτιάξει ΡΟΜ για καθημερινή χρήση και όχι vanila style για επιδώσεις

 

Βρε φιλαράκι δεν πας μέχρι την LG να τους δείξεις τα φώτα σου....μπας και πάρει ο λαός καμιά συσκευή....FERARI (με πιλότο Michael Schumacher)και στα πιτς gpou & Paul

http://s7.directupload.net/images/110519/i5flmvfp.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλαράκι δεν πας μέχρι την LG να τους δείξεις τα φώτα σου....μπας και πάρει ο λαός καμιά συσκευή....FERARI (με πιλότο Michael Schumacher)και στα πιτς gpou & Paul

http://s7.directupload.net/images/110519/i5flmvfp.png

 

Ο Paul τα έκανε όλα εγώ απλά έχω paid account για να κάνω cook roms στην κουζίνα του. Πάντως με τις FR16 και FR17 το κινητό άλλαξε εντελώς....Το μόνο που απομένει είναι να βγει και GINGERBREAD :)

Link to comment
Share on other sites

Paul FR17 RC 3 screen captures από επιδόσεις.... Έχω φτιάξει ΡΟΜ για καθημερινή χρήση και όχι vanila style για επιδόσεις

 

 

Μια χαρα φαινεται!Βεβαια τα benches δε πρεπει να εγιναν με τις ρυθμισεις που εχεις στο pimp my cpu!!:p

Aπο μπαταρια τι λεει;(κυριως με το θεμα του dialer σε idle κατασταση)

Παιξε και λιγο με UV να μας πεις αν θα δεις διαφορα

Τι εχεις κρατησει απο LG apps?

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

of topic μιας και σας βρήκα πρόχειρους ξέρετε πως γυρίζει το μενού σε 3d??? αυτό που γίνετε κύβος..!:O

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το πουλησες??????

 

Για να δοκιμάσω και το SGSII

 

of topic μιας και σας βρήκα πρόχειρους ξέρετε πως γυρίζει το μενού σε 3d??? αυτό που γίνετε κύβος..!:O

 

Μην ποστάρεις ότι απορία έχεις α) σε δύο thread ταυτοχρόνως και β) σε λάθος thread.

Link to comment
Share on other sites

of topic μιας και σας βρήκα πρόχειρους ξέρετε πως γυρίζει το μενού σε 3d??? αυτό που γίνετε κύβος..!:O

 

spb shell 3D

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...