Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Ποιος νομίζετε ότι είναι ο καλύτερος launcher?

Είναι λίγο υποκειμενικό αυτό βέβαια,και είναι κάτι που μπορεί να.αλλάζει από έκδοση σε έκδοση του κάθε launcher.

Εγώ μέχρι τώρα είχαν συνέχεια launcher pro,ο οποίος είναι νομίζω ο πιο γρηγορος αυτή τη στιγμή,αστραπιαίος.

Αλλά τελευταία,επειδή υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός,και ιδιαίτερα με τον adw,έχει αρχίσει και τον φορτώνει πολύ ο federico,και τρώει τρελή μνήμη.

Οπότε είπα να δοκιμάσω και εγώ τον adw.

Δεν τρώει κολλήματα που τρώει ο launcher τελευταίως,αλλά είναι πιο αργός ,ειδικά όταν απο καποιες εφαρμογες πατήσω home,κάνει δέκα ώρες να ισιωσει,παρόλο που έχω και τον επεξεργαστή στα 1000 μόνιμα.

Θα τον κρατήσω λόγο ακόμα,γιατί έχει μια δυο δυνατότητές διαφορετικές,και είναι πιο σταθερός αυτή τη στιγμή,αλλά νομίζω ότι τελικά στην παρούσα φάση,ο launcher pro,για μένα,είναι απιαστος ακόμα,πιο ταχύς και με πολλές δυνατότητές παραπάνω στη δωρεάν.έκδοση.στην πληρωτή βάζει κάτω και το σερνοκομειο το sense.

Εσείς τι χρησιμοποιητε;

Άλλες προτάσεις;

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Wildfire μου εχω LauncherPro paid.

Ειναι ο ποιο γρηγορος Launcher μετα το Sense της HTC.

Aπο θεμα γουστου αλλαξα το sense, μου αρεσουν απλα πραγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα τον launcher pro στη free έκδοση του. Πολύ γρήγορος αλλά εκνευριστικά κολλήματα και ξαναφόρτωμα οπότε και τον άλλαξα σε λιγότερο από 24 ώρες με τον ADW οπού είναι σαφώς πιο αργός αλλά φορτώνει γρήγορα και δεν κρασάρει... Αν ο μαμίσιος δεν λάγκαρε θα τον προτιμούσα!
Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει το launcher pro αλλα ξαναγυρισα στον μαμισιο...σαν την πληροτητα του sense κανενα....!!!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τον adw χρησιμοποιω,σταθερος μεχρι στιγμης,αν και μου λειπει η ταχυτητα και οι πολλες λειτουργιες του launcher,αλλα το παρακανε τελευταια με τα κολληματα,

ειχα βαλει το launcher pro αλλα ξαναγυρισα στον μαμισιο...σαν την πληροτητα του sense κανενα....!!!!!

Έχεις δει την πληρωτή έκδοση?έχει πια όλα τα κολπα του sense νομίζω,με διπλή ταχύτητα...εκτός από το θεματακι που έχει τελευταία με τα fc,αλλά ο fede είναι πολύ τσακαλος και τα φτιαχνει τσακ μπαμ αυτά...αναμένουμε...

κανενα αλλο δε χρησιμοποιει κανεις?υπαρχουν και κατι αλλα...τοσο μονοπωλιο παιζει? Lol

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

έχουν στησει καρτελ :p

 

και για μενα ο καλυτερος ειναι ο lp plus. οσοι ειχατε προβληματα...δοκιμαστε και τις ρυθμισεις.

κι η αδερφη μου μολις το ειδε βγαλτο αμεσως, αλλα στο μαμα δε μπορει να βαλει ουτε 2 widgets :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν εγκαταστήσουμε έναν νέο Launcher πως ξαναγυρνάμε στον αρχικό? Γίνεται μέσα από το μενού ή με κάποιο flash από recovery?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν εγκαταστήσουμε έναν νέο Launcher πως ξαναγυρνάμε στον αρχικό? Γίνεται μέσα από το μενού ή με κάποιο flash από recovery?

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι.. Μπες στις ρυθμίσεις -> εφαρμογές και κλείσε την εφαρμογή ή κάνε την απεγκατάσταση αν θες να την αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν εγκαταστήσουμε έναν νέο Launcher πως ξαναγυρνάμε στον αρχικό? Γίνεται μέσα από το μενού ή με κάποιο flash από recovery?

 

Κατεβαζεις το home switcher,και τους εναλλασεις οποτε θες,και οριζεις ποιος θα ειναι ο default.

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το home switcher,και τους εναλλασεις οποτε θες,και οριζεις ποιος θα ειναι ο default.

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

To κακό είναι ότι δεν υποστηρίζει την Froyo...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Δοκιμαστε τον Tag Home(Launcher) For 2.2 του stain46 απο το market.Εμενα μου αρεσε περισσοτερο απο ολους γιατι ειναι απλος και ευχρηστος, επισης εχει και φακελους στο κεντρικο μενου με την δυνατοτητα προσθηκης εφαρμογων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το home switcher,και τους εναλλασεις οποτε θες,και οριζεις ποιος θα ειναι ο default.

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

To κακό είναι ότι δεν υποστηρίζει την Froyo...
Έβαλα τον Clean Default Home (είναι για Froyo) αλλά και πάλι το σύστημα δεν συγκρατεί την προεπιλεγμένη ρύθμιση μετά την επανεκκίνηση. Εκεί έχω το πρόβλημα. Όταν το ανοίξω, μου ζητάει μία φορά ποιον θέλω για προεπιλεγμένο Launcher και δεν το ξαναζητά μέχρι να κάνω επανεκκίνηση. Μετά χάνει την προεπιλογή και πάλι τα ίδια...:(

 

*στο μεταξύ ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε τη "μαμά" έκδοση του HTC Sense Launcher? Θέλω μόνον το κάτω μέρος να αλλάξω. Τα εικονίδια της taskbar δεν θέλω να τα πειράξω, μου αρέσουν αυτά του LeeDroid transmod

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναγυρισα στον launcher pro,προς το παρων κατα τη γνωμη μου,δεν εχει αντιπαλο,δε μου καθεται ο adw,εχουν μεγαλη διαφορα και σε ταχυτητα,και σε δυνατοτητες εν τελει...

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Έβαλα και εγώ το launcher pro όχι paid αλλά δεν μπορώ να φτιάξω φακέλους στο menu με τα προγράμματα, είναι όλα χύμα. Μόνο στην paid έκδοση το κάνει αυτό ή δεν κάνω κάτι σωστά.

 

Ο Go laucher είναι καλός τον έχω δει σε ένα φίλο μου, πολλές ομοιότητες με laucher pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ το launcher pro όχι paid αλλά δεν μπορώ να φτιάξω φακέλους στο menu με τα προγράμματα, είναι όλα χύμα. Μόνο στην paid έκδοση το κάνει αυτό ή δεν κάνω κάτι σωστά.

 

Ο Go laucher είναι καλός τον έχω δει σε ένα φίλο μου, πολλές ομοιότητες με laucher pro

 

Αυτό που ζητάς δυστυχώς γίνεται μόνο στον Go Launcher...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση μιας και με τις αρχικές οθόνες του defy δεν εχω κανένα πρόβλημα με πρόγραμμα να αλλάξω μόνο την εμφάνιση του μενού μονο;;; και εντάξει με το μαύρο φόντο από πίσω συμβιβάστηκα πλέον αλλά αυτό να υπάρχουν 50 εικονίδια και όχι ταξινομημενα δε παλεύεται. Ένα πρόγραμμα να τα βάζω σε φακέλους η αν δε γίνεται τουλάχιστον να τα βάζω σε οθόνες οπως στα xperia και με τη σειρά που θέλω εγώ όχι αλφαβητικά δε παίζει;;

Χρησιμοποίησα λίγο τον tag home και καπως καλύτερα ειναι εχει κατηγορίες τουλάχιστον αλλά πάλι νατα βαζεις με τη σειρα που εσυ θες δεν εχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ο καλύτερος launcher είναι ο gingerbread launcher ο ποιο γρήγορος και ο ποιο λιτός

 

Επίσης όσοι έχετε LPP τσεκάρετε xda, έχει βγει ένα theme htc sense που είναι αρκετά ωραίο.. :D

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση μιας και με τις αρχικές οθόνες του defy δεν εχω κανένα πρόβλημα με πρόγραμμα να αλλάξω μόνο την εμφάνιση του μενού μονο;;; και εντάξει με το μαύρο φόντο από πίσω συμβιβάστηκα πλέον αλλά αυτό να υπάρχουν 50 εικονίδια και όχι ταξινομημενα δε παλεύεται. Ένα πρόγραμμα να τα βάζω σε φακέλους η αν δε γίνεται τουλάχιστον να τα βάζω σε οθόνες οπως στα xperia και με τη σειρά που θέλω εγώ όχι αλφαβητικά δε παίζει;;

Χρησιμοποίησα λίγο τον tag home και καπως καλύτερα ειναι εχει κατηγορίες τουλάχιστον αλλά πάλι νατα βαζεις με τη σειρα που εσυ θες δεν εχει

Αν κατάλαβα καλά, χρειάζεσαι τον launcher που προτείνει ο jastonas στο μήνυμα ακριβώς πάνω απ'το δικό σου ;)

 

 

ΕΠΙΣΗΣ: Τί θα λέγατε να βάλουμε μια δημοσκόπηση στο θέμα; Να προσέσω και τους stock launchers (πχ sense, touch ui) ή όχι;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ: Τί θα λέγατε να βάλουμε μια δημοσκόπηση στο θέμα; Να προσέσω και τους stock launchers (πχ sense, touch ui) ή όχι;

 

Καλυτερα να μην βαλεις τους stock launchers γιατι ενας που εχει samsung π.χ. πως θα ξερει να ψηφισει τον sense;Οπως και το αντιθετο.Βαλε αυτους που μπορουν να χρησιμοποιησουν ολες οι συσκευες.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ: Τί θα λέγατε να βάλουμε μια δημοσκόπηση στο θέμα; Να προσέσω και τους stock launchers (πχ sense, touch ui) ή όχι;

 

πολυ καλη ιδεα αλλα προκειμενου να ειναι αποτελεσματικη θεωρω οτι η δημοσκοπηση δεν πρεπει να περιλαμβανει τους stock launchers αλλα εκεινους που εχουν ολοι την δυνατοτητα να βαλουν στη συσκευη τους...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη δημοσκόπηση κι έβαλα τους πιο γνωστούς... Αν νομίζετε ότι πρέπει να προστεθεί κάποιος ή να αλλάξει κάτι, ειδοποιήστε :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως αν επιλέξω έναν launcher σαν προεπιλεγμένη ενέργεια όταν πατάω το κουμπί home πως μπορώ να το αλλάξω αυτό;:confused:

στον launcher που εχεις ορισει ως προεπιλεγμενο θα πηγαινεις ρυθμισεις ->διαχειριση εφαρμογων->βρισκεις τον launcher και κανεις διαγραφη προεπιλογων...αλλιως κατεβαζεις το home switcher απο το market κι εκει επιλεγεις οποιον θες κι οποτε θες ως προεπιλεγμενο και ξενοιαζεις :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, χρειάζεσαι τον launcher που προτείνει ο jastonas στο μήνυμα ακριβώς πάνω απ'το δικό σου ;)

 

 

ΕΠΙΣΗΣ: Τί θα λέγατε να βάλουμε μια δημοσκόπηση στο θέμα; Να προσέσω και τους stock launchers (πχ sense, touch ui) ή όχι;

Ευχαριστώ φίλε μου, οντως δοκίμασα τον go launcher και βρήκα την υγεία μου τις αρχικές οθόνες τις παραμετροποίησα όπως ήταν του defy ούτως ή άλλως και επιτέλους ταξινόμησα το μενού σε φακέλους και τις εφαρμογές με τη σειρά που εγώ ήθελα κι όχι αλφαβητικά καθώς επίσης έκανα το μενού σε σελίδες με background από πίσω κι όχι τη μαυρίλα, μου μοίαζει πολύ όμοιο πλέον το μενού με το galaxy ace που είδα σε ένα μαγαζί λες και είχε το launcher ήταν.

 

Αλήθεια μόνο ο συγκεκριμένος έχει τόσο παραμετροποίηση στο μενού;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...