Jump to content

Samsung S5230 Tocco Lite / Star


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsung launches two new full-touch mobile phones in the S5600 and the S5230. With these latest products, Samsung is able to enhance its position as a leading player in the hugely popular touch screen mobile market.

 

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/03/s5230-280x280.jpg

 

Samsung S5230

Samsung S5230 comes with the latest multimedia features in a slim and compact body that measures a mere 11.9mm. Adopting a 3.0-inch WQVGA full-touch screen and Samsung’s TouchWiz User Interface with Mobile Widgets, the phone enables its users to enjoy their mobile easily and intuitively. Using “Photo Contact,” users can call a contact by simply touching an appointed image.

 

The S5230 boasts various multimedia features including a 3 mega-pixel camera and video recording supporting QVGA@15fps. It supports multi-format and DNSe for ease of use and better sound quality. The phone also features music recognition using Shazam’s “Find Music” service. To enjoy various multimedia content, S5230 supports 50MB memory capacity with an external memory slot up to 8GB.

 

Samsung S5230 will be available in France and other European countries from April.

 

Δείκτης SAR:

0.513 W/kg

 

link

Edited by gianpithio
Update
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 593
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Review & Photos: GSMarena.com

 

 

http://img22.imageshack.us/img22/3051/picrah.jpg[/QUOT

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=34409

Ας ελπίσουμε να πάει το ίδιο καλά με τα τελευταία μοντέλα της εταιρείας.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ti egine paidia to doulepse kaneis to s5230????

Mallon me vlepw na to pernw aurio me8aurio...

8a grapsw entupwseis :D

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το ειδα...δεν εν8ουσιαστικα...

πολυ ψευτικο μου φανικε.... :( Μαλλον εχω κακομα8ει απο το iphone...

Τελικα δεν το πηρα...

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρα σε ολους!

Ρε παιδια ... ξερει κανεις να πει σιγουρα τι ποσοστο ακτινοβολιας SAR εχει το S5230.Το 5230 ειναι το λεγομενο STAR , ετσι δεν ειναι;Επιπλεον ειδα οτι εχει ασυληπτα καλους χρονους αναμονης και ομιλιας.Δικαιολογουνται τετειες επιδωσεις με μια απλη μπαταρια σαν του STAR;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο χθές είμαι κάτοχος αυτού του κινητου!

Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος διότι αυτό που έψαχνα ήταν ένα ποιοτικό κινητό με μεγάλη οθόνη αφής,χωρίς πολλα-πολλά,μουράτο και σε εξαιρετική τιμή!

199€ σκέτη συσκευή!:cool:

http://www.geekcellulars.com/wp-content/uploads/2009/03/samsung-s5230-cellular.jpg

Ψάχνω τώρα για κανένα παιχνιδάκι,οπότε αν γνωρίζει κάποιος κάτοχος F480 κ.ο.κ. και μπορεί να βοηθήσει...ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!!:shifty::):happy:

Link to comment
Share on other sites

εδω μπορεις να βρεις παιχνιδια συμβατα με το κινητο σου
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!

Ρε παιδια ... ξερει κανεις να πει σιγουρα τι ποσοστο ακτινοβολιας SAR εχει το S5230.Το 5230 ειναι το λεγομενο STAR , ετσι δεν ειναι;Επιπλεον ειδα οτι εχει ασυληπτα καλους χρονους αναμονης και ομιλιας.Δικαιολογουνται τετειες επιδωσεις με μια απλη μπαταρια σαν του STAR;

Ευχαριστω!

αυτο τ κινιτο παιζει και ταινιες ???please reply

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω πριν λιγες μερες αλλα δε ξερω πως να το συνδεσω με το pc.Δειχνει οτι το διαβαζει αλλα μετα παλι τιποτα, τα εχω εγκαταστησει οσα λεει το pc studio και αυτο για το usb, μηπως παει κανενως το μυαλο τι κανω λαθος?;p
Link to comment
Share on other sites

ας δουμε τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου εδω

εντυπωση μου κανει η μπαταρια του! εχει τοσο καλο χρονο αναμονης οσο λεει?

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές είμαι κάτοχος αυτού του κινητου!

Μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος διότι αυτό που έψαχνα ήταν ένα ποιοτικό κινητό με μεγάλη οθόνη αφής,χωρίς πολλα-πολλά,μουράτο και σε εξαιρετική τιμή!

199€ σκέτη συσκευή!:cool:

http://www.geekcellulars.com/wp-content/uploads/2009/03/samsung-s5230-cellular.jpg

Ψάχνω τώρα για κανένα παιχνιδάκι,οπότε αν γνωρίζει κάποιος κάτοχος F480 κ.ο.κ. και μπορεί να βοηθήσει...ευχαριστώ εκ των προταίρων!!!!:shifty::):happy:

 

καταρχην καλοριzικο. Επειδη θελω μεσα στις επομενες δυο μερες να το αγορασω θα ηθελα εαν ειναι ευκολο να μου απαντησεις σε δυο ερωτησεις μιας και δεν πολυ εμπιστευομαι τα τεχνικα χαρακτηριστικα που δινονται σε διαφορα sites α) εχει τοσο μεγαλη διαρκεια η μπαταρια; β) εχει αυτοματη απορριψη κλησεων στο μενου κλησεων. Αυτα ειναι δυο πολυ σημαντικα για εμενα σημεια για να το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξενερωσε που δεν εχει στυλο και wifi.Ρε σεις ξερει κανεις τι προβλημα υπαρχει και δε το βλεπει το pc;
Link to comment
Share on other sites

Καποιος απο εσας που το πηρατε να απαντησετε στις ερωτησεις μας; Η ειναι πολυ δυσκολο; Πολλες φορες δεν καταλαβαινω γιατι γραφετε στο φορουμ απλα για να πειτε οτι το αγορασατε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...αγορασα και εγω το νεο της samsung ωραιο ευχρηστο και με ωραια αποκριση στην οθονη αφης...εχω φαει τον τοπο ομως και δεν μπορω να βρω τις δυνατοτητες του video player για decode καποιων αρχειων σε mp4...οτι και αν περασω στην αναλυση της οθονης (400χ240) δε παιζει....βασικα οσο και να ψαχνω τις αναλυσεις εξακολουθει να μην μου παιζει γτ μαλλον δεν μπορει να παιξει στα προκαθορισμενα bitrate....Οποιος ξερει και μπορει ας στειλει μια τις ρυθμισεις για να παιξουν και αυτα τα ερμα τα mp4 και σε μενα...ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλοριzικο. Επειδη θελω μεσα στις επομενες δυο μερες να το αγορασω θα ηθελα εαν ειναι ευκολο να μου απαντησεις σε δυο ερωτησεις μιας και δεν πολυ εμπιστευομαι τα τεχνικα χαρακτηριστικα που δινονται σε διαφορα sites α) εχει τοσο μεγαλη διαρκεια η μπαταρια; β) εχει αυτοματη απορριψη κλησεων στο μενου κλησεων. Αυτα ειναι δυο πολυ σημαντικα για εμενα σημεια για να το αγορασω.

 

Φιλε το κινητο με συνεχη χρηση απο εμενα(mp3+φωτογραφιες-βιντεο) + το ξεματιασμα και το καθορισμενο (α για να το δω λιγο) απο το καθε εναν....μου κρατησε 3 μερες γεματες...πολυ καλη διαρκεια θα ελεγα...Εχει και αυτοματη απορριψη κλησεων....ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά!

όσοι το έχετε σας έχει πάθει κάτι;έχετε βρει κάποιο μειονέκτημα;

 

Φιλε τα μειονεκτηματα ειναι τελειως υποκειμενικα...προσωπικα δε μου αρεσε οχι και οτι με ξενερωσε που εχει απιστευτα αχρηστα widgets....μερικα βοηθανε οντως αλλα θα δεις πως υπαρχουν τα απιστευτα ακυρα για λογους marketing πχ. να βλεπεις τι καιρο εχει και εγω δεν ξερω που....κα...το καλο ειναι οτι μπορεις να τα αφαιρεσεις...

Επισης οταν περνας ενα mp3 στην καρτα μνημης και το βαζεις σαν ηχο κλησης σου δημιουργει και ενα αντιγραφο στη μνημη του τηλ χυμα...δεν μπορεις να ορισεις να σου δειχνει απο default με συγκεκριμενο τροπο τα αρχεια και τους φακελους.δλδ στα εχει ως λιστα και οχι ως εικονιδια το ενα ξεχωριστα καθ αυτου και καθε φορα που μπαινεις στα αρχεια σου πρεπει να αλλαζεις εσυ τη μορφη που θα σου τα εμφανιζει...γενικα τα μειονεκτηματα του ειναι μικρες λεπτομερειες....πηγαινε σε καποιο καταστημα θα το εχουν να το δοκιμασεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα και απο μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ξενερωσε που δεν εχει στυλο και wifi.Ρε σεις ξερει κανεις τι προβλημα υπαρχει και δε το βλεπει το pc;[/QUOT

 

Ξεχνα το το samsung pc studio...περισσοτερο σε μπλεκει.Εμενα προσωπικα δεν μ κανει εγκατασταση.Μπορει να το δει και ως memory stick νομιζω με συγχρονισμο ή κατα τη συνδεση του το επιλεγεις εσυ....τωρα εαν δεν στο εμφανιζει καν στο tray δοκιμασε αλλη usb ή περνα τους drivers για τις usb απο το cd της μητρικης σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Αυτό με τα αρχεία με χαλάει. Κάποιο αλλο δεν έχει;

Το έχω δει από κοντά.

Τα χρώματα στο μενού δεν είναι σε ξεθοργιασμενα;

σε σύγκριση με το ΚΡ500 που έχω, πιο είναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Αυτό με τα αρχεία με χαλάει. Κάποιο αλλο δεν έχει;

Το έχω δει από κοντά.

Τα χρώματα στο μενού δεν είναι σε ξεθοργιασμενα;

σε σύγκριση με το ΚΡ500 που έχω, πιο είναι καλύτερο;

 

Eγω παλι παρα ξεθωριασμενα δεν τα βλεπω...ολοζωνατα και ειδικα με το πορτοκαλι θεμα απιστευτα ζωντανα...Oσο για τα αρχεια οχι τα εχει σε λιστα απλα πατας πανω αριστερα μια επιλογη και στα εμφανιζει αυτουσια αρχεια ξεχωριστα....ενα πατημα ειναι η ολη φασαρια αλλα ξερω οτι ειναι σπαστικο.με το kp500 εχουν πολλες ομοιοτητες...τρομακτικα πολλες.το κινητο το πηρα την ιδια μερα με εναν φιλο μ που πηρε το cookie και πεσανε αμεσως οι συγκρισεις...το star εχει ιδια χρωματα με το cookie γι αυτο να εισαι σιγουρος...απο εκει και μετα ειναι οι λεπτομερειες...

 

 

Το star δεν εχει γραφιδα ενω το cookie εχει

 

Το star ειναι ποιο μικρο και ελκυστικο,ελαχιστα ποιο βαρυ

 

Ιδια οθονη και ακριβεια

 

Μεχρι 16 gb εξωτερικη....Για το μοντελο που εισηχθει (star) Ελλαδα μεχρι 8 gb...Δε ξερω γτ αλλα δε με νοιαζει ειναι ηδη αρκετα...Για το cookie δεν ξερω ποσο υποστηριζει το μοντελο που εισαγανε...

 

Eγγραφη βιντεο 15 fps για το star και για το cookie 12 fps

 

1000αρα μπαταρια για το star και 900αρα για το cookie..

 

θεμα γουστου ειναι περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο με συνεχη χρηση απο εμενα(mp3+φωτογραφιες-βιντεο) + το ξεματιασμα και το καθορισμενο (α για να το δω λιγο) απο το καθε εναν....μου κρατησε 3 μερες γεματες...πολυ καλη διαρκεια θα ελεγα...Εχει και αυτοματη απορριψη κλησεων....ελπιζω να βοηθησα.

 

Βοηθησες παρα πολυ και σε ευχαριστω. Νομιzω οτι θα το παρω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5230 Tocco Lite / Star

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...