Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώσε ένα link.

 

http://www.honorbuy.com/366-original-slim-leather-flip-case-for-letv-le-one.html

 

αυτη ειναι μαν!την εχω σε μαυρη εγω.(μου την εδωσε το παιδι που πηρα το κινητο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή είμαι ένα κλικ πριν το αγοράσω(το μόνο που με κρατά λέγεται "υπομονή για το x800" που το σκέφτομαι), έχω 2 ερωτήσεις:

 

1) Τα 16GB εξαφανίζονται για πλάκα ή το δουλεύεις; Τα βασικά θέλω, ένα sygic και ένα here, καμιά 50αριά εφαρμογές, και άντε κανά GB μουσική για δύσκολες ώρες. Φωτογραφίες/videos ας είναι καλά τα cloud.

2) Από custom roms, υπάρχει κάποια όσο το δυνατόν πιο καθαρό android που να δουλεύει απροβλημάτιστα; Και αν ναι, το μόνο extra που πραγματικά θέλω, double tap to wake υποστηρίζει το kernel;

Νομίζω ότι το 16 είναι λίγο. Εγώ έχω το 32αρι και μια 32αρα sd σαν εξτρά αποθηκευτικό χωρο που την συνδέω στο κινητό με card reader και το otg. Ρομ υπάρχουν διαφορες και aosp απροβληματιστες. Για το wake της συσκευής υπάρχουν διαφορές εφαρμογές. Εγώ χρησιμοποιώ επιλογή του νοβα για σβήσιμο της οθόνης με το μεσαίο πλήκτρο και το gravity screen για αναμμα με ένα πέρασμα του χεριού από τον σενσορα και με ελάχιστη έως μηδαμινή κατανάλωση μπαταριας

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η flip case της mofi (σε μαύρο δέρμα - 1η έκδοση) Εξαιρετική ποιότητα, πολύ μέτρια εφαρμογή όσον αφορά το tempered glass με τα βίας δεν το σηκώνει,επίσης όταν πατάω το πλήκτρο power σηκώνεται το tempered στο πλάι και μετά ξαναεφαρμόζει. Συνεργάζεται με τον σένσορα για να ανάβει και να σβήνει η οθόνη κάθε φορά που ανοιγοκλείνει το μπροστινό μέρος της θήκης. Όσον αφορά την 10s του ιταλού, την πέρασα χθες βράδυ (είχα την 9s) με cache/dalvik/system και μέχρι τώρα δεν έχω δει καμία διαφορά από την 9s. Συνεχίζει να υπάρχει μόνο μια επιλογή στο slow motion (X4),συνεχίζει να μην δίνει ως επιλογή καμία προστασία κλειδώματος.Το mute δουλεύει κανονικά,οι υπέρθρες λειτουργούν μια χαρά (και για όσους παραπονιούνται ότι δεν δέχεται custom εφαρμογές για υπέρυθρες ισχύει, αλλά με την δημιουργία custom συσκευών μέσω του προγράμματος που υπάρχει στην συσκευή απλά χρειάζεστε το αυθεντικό κοντρόλ της συσκευής που θέλετε να χρησιμοποιήσετε και όλα εντάξει) Η ποιότητα της κάμερας παραμένει η ίδια. Σκέφτομαι μήπως δεν έκανα κάτι σωστά στην εγκατάσταση, μου φαίνονται όλα ακριβώς το ίδιο όπως πριν,συν ότι απλά μου ξαναπέρασε τον NOVA (που δεν μου αρέσει καθόλου μιας και δουλεύω τον LINE Launcher). Εξακολουθεί επίσης να υπάρχει το πρόβλημα με το AGC (auto gain control) το οποίο δημιουργεί πρόβλημα στην ηχογράφηση και στον ήχο των βίντεο με τις stock εφαρμογές.Θα την παρακολουθήσω και θα σας πω εντυπώσεις σε συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ φίλε μου, λάθος κατάλαβα.

Με έναν root system explorer (αν έχεις πχ το SD Maid σου κάνει) θα κάνεις αντιγραφή το αρχείο ήχου που θες και θα το κάνεις επικόλληση στον φάκελο:

system/media/audio/notifications στο οποίο πρέπει να αλλάξεις τα δικαιώματά του σε -rw-r-- r-- (Χρήστης:Διάβασμα/Γράψιμο,Ομάδα:Διάβασμα,Άλλο:Διάβασμα)

Κάνεις επανεκκίνηση το κινητό σου και μετά θα το βρείς στην λίστα με τα υπόλοιπα ringtones της συσκευής και το επιλέγεις.

 

φιλε μου προσπαθω να το κανω αυτο αλλα δεν γινετε.δηλαδη δεν αλλαζει ο ηχος σε rw-r-r.παραμενη rw-rw.καμια ιδεα πως να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου προσπαθω να το κανω αυτο αλλα δεν γινετε.δηλαδη δεν αλλαζει ο ηχος σε rw-r-r.παραμενη rw-rw.καμια ιδεα πως να το κανω?

 

Χρησιμοποιείς το SD MAID? Μπορώ να μιλήσω μόνο γι'αυτό επειδή αυτό χρησιμοποιώ αλλά πιστεύω με οποιονδήποτε άλλο root browser μπορείς να κάνεις το ίδιο. Σου ξαναγράφω τα βήματα:

 

(Κατεβάζεις το SD Maid PRO)

1) Πηγαίνεις στο "Περιηγητής"

2)Πατάς το "Για να ξεκινήσετε" και από την λίστα των φακέλων βρίσκεις τον φάκελο που έχεις το αρχείο ήχου που θες να περάσεις (Τα αρχεία που περνάς στην συσκευή βρίσκονται μέσα στο φάκελο "SD Card"

3)Κρατάς πατημένο το αρχείο που θες και μετά από τις επιλογές πάνω το εικονίδιο με τα 2 έγγραφα (αντιγραφή)

4)Πατάς το εικονίδιο της επιστροφής μέχρι να σε πάει στην αρχική λίστα με τους φακέλους της συσκευής. Εκεί θα πας στον φάκελο

System->media->audio->notifications και θα πατήσεις το εικονίδιο με το ντοσιέ (επικόλληση)

5)Αφού δεις ότι το αρχείο σου μεταφέρθηκε, το πατάς και το κρατάς μέχρι να σου εμφανίσει τις επιλογές στο πάνω μέρος της οθόνης (αντιγραφή, επικόλληση,διαγραφή και 3 κάθετες τελείες) πατάς τις 3 κάθετες τελείες και από εκεί πατάς στο "Αλλαγή δικαιωμάτων"

6)Από τις επιλογές που σου εμφανίζει, 3 λίστες, τσεκάρεις από την πρώτη λίστα (χρήστης) τα 2 πρώτα (Διαγραφή, Γράψιμο), κι από τη δεύτερη (ομάδα) και τρίτη (άλλο) λίστα μόνο την πρώτη επιλογή (Διάβασμα) οπότε και στο τέλος κάτω από τις λίστες θα σου εμφανίσει

"-rw-r--r--" και μετά θα πατήσεις στο "Όρισε"

7) Βγαίνεις από το SD Maid Pro και κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

 

Με το που ανοίξει πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των SMS. Θα πρέπει να βρίσκεται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το SD MAID? Μπορώ να μιλήσω μόνο γι'αυτό επειδή αυτό χρησιμοποιώ αλλά πιστεύω με οποιονδήποτε άλλο root browser μπορείς να κάνεις το ίδιο. Σου ξαναγράφω τα βήματα:

 

(Κατεβάζεις το SD Maid PRO)

1) Πηγαίνεις στο "Περιηγητής"

2)Πατάς το "Για να ξεκινήσετε" και από την λίστα των φακέλων βρίσκεις τον φάκελο που έχεις το αρχείο ήχου που θες να περάσεις (Τα αρχεία που περνάς στην συσκευή βρίσκονται μέσα στο φάκελο "SD Card"

3)Κρατάς πατημένο το αρχείο που θες και μετά από τις επιλογές πάνω το εικονίδιο με τα 2 έγγραφα (αντιγραφή)

4)Πατάς το εικονίδιο της επιστροφής μέχρι να σε πάει στην αρχική λίστα με τους φακέλους της συσκευής. Εκεί θα πας στον φάκελο

System->media->audio->notifications και θα πατήσεις το εικονίδιο με το ντοσιέ (επικόλληση)

5)Αφού δεις ότι το αρχείο σου μεταφέρθηκε, το πατάς και το κρατάς μέχρι να σου εμφανίσει τις επιλογές στο πάνω μέρος της οθόνης (αντιγραφή, επικόλληση,διαγραφή και 3 κάθετες τελείες) πατάς τις 3 κάθετες τελείες και από εκεί πατάς στο "Αλλαγή δικαιωμάτων"

6)Από τις επιλογές που σου εμφανίζει, 3 λίστες, τσεκάρεις από την πρώτη λίστα (χρήστης) τα 2 πρώτα (Διαγραφή, Γράψιμο), κι από τη δεύτερη (ομάδα) και τρίτη (άλλο) λίστα μόνο την πρώτη επιλογή (Διάβασμα) οπότε και στο τέλος κάτω από τις λίστες θα σου εμφανίσει

"-rw-r--r--" και μετά θα πατήσεις στο "Όρισε"

7) Βγαίνεις από το SD Maid Pro και κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

 

Με το που ανοίξει πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των SMS. Θα πρέπει να βρίσκεται εκεί.

 

ενταξει το εφτιαξα.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας όμως κανενα στοιχείο για να καταλάβουμε τι έγινε.. .

Πείραξες εσύ κάτι στο τηλέφωνο; προσπάθησες να αλλάξεις ρομ; δεν μπορεί να το κάνει έτσι από μόνο του

 

τωρα το ειδα.... πηγα να κανω unroot με ενα προγραμμα και παπαλα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα ,νεος στο φορουμ και ιδιοκτητης του δευτερου x600,το κινητο απλα τα σπαει και ειδικα για τα λεφτα του.Το δικο μου τρεχει με miui απο vazaarg και οσον αφορα το double tap που δεν δουλευει εβαλαβμοα εφαρμογη την DTSO και λειτουργει δεν ειναι double tap αλλα την δουλεια την κανει.

 

πως σβηνουμε το προγραμμα?γιατι παλευω μερες και δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξε μονο του το προβλημα που ανεφερα πιο πανω που δε ειχε απαντησει καποιος καποια βοηθεια. αλλαξα για πρωτη φορα ρομ εβαλα την 10s του ιταλου παει πολυ καλα :)
Link to comment
Share on other sites

πως σβηνουμε το προγραμμα?γιατι παλευω μερες και δεν μπορω

 

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις /ασφαλεια και απορρητο/διαχειριστες συσκευής και βγάλε πρώτα την εφαρμογή από εκεί και μετά απεγκατασταση

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει το κινητό ο γαμπρός μου και έχει την 7s περασμένη. Μου είπε ότι τελευταία το WiFi σε απόσταση 5 μέτρων από το router έχει μια γραμμή... Το tablet στο ίδιο σημείο έχει τέρμα σήμα...

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα; λύνεται κάπως;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή η συσκευή είναι πλέον αρκετά δημοφιλής, καλό θα ήταν να συγκεντρώσουμε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες στο πρώτο post για να υπάρχει όλη η σημαντική πληροφορία συγκεντρωμένη σε ένα μέρος για να μην επαναλαμβανόμαστε. Ενημερώστε με άφοβα σχετικά...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηπως περρισευει κανα tempered glass απο Αθηνα και το πουλάει? Ευχαριστώ!

 

Ομοιως και εδω.Οποιος πουλαει,μετα το φιλο ας στειλει και σε μενα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και γω απο εναν φιλο....εχει περασει την 010s

εχω ερωτησουλες ομως?

το twrp γιατι ειναι στα κινεζικα μονο?

υπαρχουν και αλλες ρομς που μπορω να φλασαρω??? υπαρχει καποιο γρηγορο λινκ?

υπαρχει γενικα καπου ενας οδηγος για ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει το κινητό ο γαμπρός μου και έχει την 7s περασμένη. Μου είπε ότι τελευταία το WiFi σε απόσταση 5 μέτρων από το router έχει μια γραμμή... Το tablet στο ίδιο σημείο έχει τέρμα σήμα...

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα; λύνεται κάπως;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Στο κανει παντα?Ηταν ετσι απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηπως περρισευει κανα tempered glass απο Αθηνα και το πουλάει? Ευχαριστώ!

 

παιδια αυτη εδω εχω βαλει εγω ειναι πολυ καλη και αφηνει μικρο περιθωριο για τη θηκη στην περιφερεια

 

προσεξτε μονο τα μεταφορικα ποσο ειναι αμα την παραγγειλετε γιατι την πηρα με τηλεφωνο μαζι εγω και χρεωνουν λογω ευρωπης τωρα δεν ξαιρω βεβαια μπορει ναεχουν αλλαξει τακτικη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όντως η συσκευή είναι πλέον αρκετά δημοφιλής και το θέμα έχει μεγαλώσει με πολλές σελίδες, θα προσπαθήσω (και με την βοήθεια προηγούμενων αναρτήσεων φίλων) να συγκεντρώσω ότι χρήσιμο υπάρχει, έναν μίνι-οδηγό.

 

Πριν ξεκινήσουμε οποιαδήποτε διαδικασία αναβάθμισης του κινητού, ακολουθούμε τις παρακάτω ενέργειες για να προετοιμάσουμε τον υπολογιστή και το κινητό μας.

 

-ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΚΙΝΕΖΙΚΗ ROM-

 

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΕΓΧΟΥ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΥΠΟΓΡΑΦΩΝ (Win 8 & 10)

1)Στον υπολογιστή μας, πηγαίνουμε "Έναρξη"-> "Λειτουργία" -> -Με κρατημένο το πλήκτρο SHIFT κλικάρουμε "Επανεκκίνηση"

2)Με την επανεκκίνηση στις επιλογές που θα μας εμφανίσει πατάμε ‘’Αντιμετώπιση’’

3)Επιλέγουμε ‘’Επιλογές για Προχωρημένους’’

4)Επιλέγουμε ‘’Ρυθμίσεις Εκκίνησης’’

5)Επιλέγουμε "Επανεκκίνηση"

6)Αφού γίνει επανεκκίνηση,στο μενού επιλογών που θα μας εμφανίσει θα πατήσουμε το F7 για την ενεργοποίηση της επιλογής ‘’Απενεργοποίηση επιβολής υπογραφής των προγραμμάτων οδήγησης’’

7)Επανεκκίνηση

 

*ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΚΙΝΗΤΟΥ

 

1)Πηγαίνουμε "Ρυθμίσεις"

2)"Σχετικά με το τηλέφωνο"

3)"Κλικάρουμε" πάνω στο "Αριθμό έκδοσης" 7 φορές εως ότου μας εμφανίσει το μήνυμα "Τώρα είστε προγραμματιστής!"

4)Πηγαίνουμε πίσω και επιλέγουμε "Επιλογές για προγραμματιστές"

5)Τσεκάρουμε το "Εντοπισμός σφαλμάτων USB"

 

 

*ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ADBDRIVER ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ TWRP ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

 

1)Κατεβάζουμε το αρχείο TWRP LeTV x600 και εξάγουμε τα αρχεία και τους φακέλους σε έναν νεο φάκελο.

2)Συνδέουμε τη συσκευή μας με τον υπολογιστή με το καλώδιο

3)Στο παράθυρο που θα εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού μας ("Σύνδεση υπολογιστή μέσω USB") πρέπει να είναι τσεκαρισμένη η πρώτη επιλογή "Συσκευή πολυμέσων (ΜΤΡ)"(αν δεν εμφανιστεί αυτόματα θα βρίσκεται στην γραμμή ειδοποιήσεων)

4)Από τον φάκελο που εξάγαμε τα αρχεία, πατάμε δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής στο "Install_Recovery.exe"

5)Στο παράθυρο που θα ανοίξει με τις γραμμές εντολών κι αφού περιμένουμε λίγο (εμφανίζεται μπλε background) πατάμε ENTER και ακολουθούμε τα βήματα (1-2 ΕΝΤΕR ακόμα) μέχρι να μας εμφανίσει στο κινητό μας "ΕΝΤΕR fastboot".Πατάμε ακόμα μια φορά ΕΝΤΕR στον υπολογιστή,το πρόγραμμα κλείνει και το κινητό μας κάνει boot σε recovery mode.

7)Στην recovery mode πατάμε restart και power off και μετά ενεργοποιούμε το κινητό μας κανονικά.

 

*ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ROOT ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

 

1)Kατεβάζουμε στον υπολογιστή μας το αρχείο SuperSU_2.49.zip

2)Συνδέουμε τη συσκευή με τον υπολογιστή και αντιγράφουμε το αρχείο .zip (SuperSU_2.49.zip) που κατεβάσαμε στον πρώτο φάκελο της συσκευής μας για εύκολη πρόσβαση(Ο υπολογιστής μου-> Le1->Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου)

3)Με την ολοκλήρωση της αντιγραφής,αποσυνδέουμε το κινητό από τον υπολογιστή και το απενεργοποιούμε.

4)Με απενεργοποιημένο το κινητό κρατάμε πατημένο το πάνω πλήκτρο ήχου (Volume Up) και κατόπιν πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης εως ότου μας εμφανίσει στην οθόνη "RECOVERY".

5)Πατάμε "Install".Μας εμφανίζει μια λίστα φακέλων και αρχείων της συσκευής. Θα πρέπει να είμαστε ή να μεταβούμε αν δεν είμαστε στον φάκελο "sdcard".

6)Βρίσκουμε κι επιλέγουμε το SuperSU_2.49.zip και κατόπιν σέρνουμε αργά προς τα δεξιά μέχρι την άκρη της οθόνης το δάκτυλό μας στον δρομέα swipe to install.Ξεκινά η εγκατάσταση και ολοκληρώνεται.

7)Πατάμε restart/reboot.Στο μενού εφαρμογών μας πρέπει να έχει προστεθεί το SuperSu.

 

 

*ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΕΑΣ ROM ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ

*Πριν ξεκινήσουμε την εγκατάσταση, μεταφέρουμε όλα τα προσωπικά μας αρχεία από το κινητό στον υπολογιστή.

 

1)Κατεβάζουμε (από τα link που παραθέτω στο τέλος του ποστ)την ROM που θέλουμε να περάσουμε.

2)Συνδέουμε τη συσκευή με τον υπολογιστή και αντιγράφουμε το αρχείο .zip της καινούριας rom που κατεβάσαμε στον πρώτο φάκελο της συσκευής μας για εύκολη πρόσβαση (Ο υπολογιστής μου-> Le1->Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου)

3)Αποσυνδέουμε το κινητό από τον υπολογιστή και το απενεργοποιούμε.

4)Με απενεργοποιημένο το κινητό κρατάμε πατημένο το πάνω πλήκτρο ήχου (Volume Up) και κατόπιν πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης εως ότου μας εμφανίσει στην οθόνη "RECOVERY".

5α)Αν έχουμε κινέζικη rom πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε MONO: cache/data/dalvik/system.

Σέρνουμε αργά προς τα δεξιά μέχρι την άκρη της οθόνης το δάκτυλό μας στον δρομέα swipe to wipe.Ξεκινά ο καθαρισμός και ολοκληρώνεται.

β)Αν έχουμε ήδη προηγούμενη ίδια ROM αλλά άλλη έκδοση (π.χ. αν θέλουμε να πάμε από την 09s του Ιταλού στην 10s του Ιταλού)

πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε τουλάχιστον: cache/dalvik.Κάνουμε Swipe to wipe.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ INTERNAL STORAGE

6)Με την ολοκλήρωση πατάμε "Back" και πηγαίνουμε στο "Install"

7)Εντοπίζουμε το αρχείο .zip της rom που θέλουμε να κάνουμε εγκατάσταση και αμέσως κάνουμε swipe to install.

8)Ακολουθούμε τις οδηγίες μέχρι την ολοκλήρωση (πρέπει να είμαστε πολύ υπομονετικοί, ιδιαίτερα την πρώτη φορά η εγκατάσταση απαιτεί αρκετή ώρα-ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ-ΜΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ)

9)Μετά την ολοκλήρωση μπορούμε να πάμε πίσω,μετά "Wipe","Advanced wipe" και τσεκάρουμε ΜΟΝΟ dalvik και cache και κάνουμε swipe to wipe.

10)Πατάμε restart/reboot.

 

*Κατά την πρώτη εκκίνηση μιας νέας ROM το πιο πιθανό είναι να χρειαστεί αρκετή ώρα και στην αρχή να μας παρουσιαστούν μόνο 2 γλώσσες επιλογής (Κινέζικα και Αγγλικά). Επιλέγουμε προφανώς Αγγλικά και αργότερα μπορούμε να επιλέξουμε τα Ελληνικά μέσα από τις ρυθμίσεις γλώσσας της συσκευής.

 

Χρήσιμα site:

1)Οι ROMS και τα MODs με τις διορθώσεις του Ιταλού: ΒΒ72 Roms

2)To ιταλικό forum για τις εκδόσεις του Ιταλού: [ROM] LeTV X600 (by BB72)

3)Διάφορες ROMs: NeedRom

4)Unofficial ομάδα υποστήριξης με ROMs, tools&tips: LeEco.re

5)Αρχείο SuperSu για φλασάρισμα: SuperSU_2.49.zip

6)Εφαρμογή Win PC για φλασάρισμα TWRP και εγκατάσταση adbdriver TWRP LeTV x600

7)Ξεχωριστός adbdriver Version 2 ADB Driver Installer (9.22 MB)

8)Επίσημες beta και stable ROMs της LeTV για το X600 LeMe -LeEco 1- EUI

9) Η "hardware" λύση για το θέμα με το wifi: WiFi Fix

10)Αρχεία για φλασάρισμα του Xposed: Xposed v80 SDK21 arm64

Edited by Lazarosamsung
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει το κινητό ο γαμπρός μου και έχει την 7s περασμένη. Μου είπε ότι τελευταία το WiFi σε απόσταση 5 μέτρων από το router έχει μια γραμμή... Το tablet στο ίδιο σημείο έχει τέρμα σήμα...

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα; λύνεται κάπως;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

Και εμένα τα ίδια κάνει... Και μάλιστα σε 2-3 X600 που έχουν και φίλοι... Όλοι με την 7s... Ξέρει κανείς αν οφείλεται στη ROM?

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Αλλο αδυναμο wifi και αλλο να μην εχει σημα 5 μετρα απο το wifi ,ενα X600 που εδωσα παρουσιασε αυτο το προβλημα και μαλιστα το εκανε μετα απο 5 μερες χρησης και οχι παντα.Δηλαδη την μια στιγμη ησουν 3 μετρα απο το ρουτερ και επιανε μια γραμμη με το ζορι και μετα απο μια ωρα στο ιδιο σημειο ειχε full σημα.

Το παιδι που το ειχε παρει το εψαξε (ειχε φιλο τεχνικο) και διαπιστωσε οτι καποιες επαφες που εχει το κινητο στην "πλατη" δεν εκαναν καλα επαφη με το πισω καπακι και μολις τις ισιωσε λιγο το προβλημα εξαφανιστηκε.

ΠΡΟΣΟΧΗ.

Χρειαζεται να βγει το πισω καλλυμα για να γινει η επεμβαση και ειναι μανικι γιατι θελει βεντουζες.

ΜΗΝ το κανετε χωρις να ρωτησετε πρωτα το καταστημα γιατι μετα θα σας αρχισουν στα κουλα οτι εσυ το ανοιξες και ειναι δικια σου ευθηνη απο εδω και περα.

Αυτο αφορα προβλημα με σχεδον νεκρο wifi ,οχι οταν απλα εχει μια γραμμη λιγοτερη απο οτι εχεις συνηθίσει με αλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευή είναι πλέον αρκετά δημοφιλής, καλό θα ήταν να συγκεντρώσουμε κάποιες χρήσιμες πληροφορίες στο πρώτο post για να υπάρχει όλη η σημαντική πληροφορία συγκεντρωμένη σε ένα μέρος για να μην επαναλαμβανόμαστε. Ενημερώστε με άφοβα σχετικά...

 

Έγραψα έναν οδηγό, ελπίζω να είναι ικανοποιητικές οι πληροφορίες που δίνω.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα έναν οδηγό, ελπίζω να είναι ικανοποιητικές οι πληροφορίες που δίνω.

Στειλε του ενα πμ, διαβαζει πολλα τοπικ ο ανθρωπος ;):)

 

Συγχαρητηρια γιια τον οδηγο :bow:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...